Brak produktów w koszyku

Oficjalny sklep internetowy TREC NUTRITION
Zaloguj się lub utwórz konto

Ekspert Trec Nutrition odpowiada
+48 71 795 81 70

Złóż zamówienie telefonicznie
Pn-Pt: 10:00 - 18:00

Livechat

Trec Nutrition

Resweratrol + leucyna

Trec Nutrition
Wróć do listy

Resweratrol i leucyna to dwie niepozorne substancje, z których każda z osobna ma bardzo istotne znaczenie w utrzymaniu optymalnego zdrowia i odpowiedniej masy ciała. Fantastyczną informacją jest to, że możliwe jest zwielokrotnienie pozytywnych skutków ich oddziaływania na nasz organizm, jeśli… zastosujemy je razem!

 
 

Leucyna – aminokwas bardzo dobrze znany każdemu sportowcowi

Jest on odpowiedzialny za aktywację ścieżki mTor, która doprowadza do znacznego zwiększenia tempa syntezy nowych włókien mięśniowych. Dzięki odpowiedniemu spożyciu leucyny, jesteśmy w stanie wprowadzić nasz organizm w stan nieustającego przez całą dobę anabolizmu. Dodatkowo leucyna wpływa na utratę tkanki tłuszczowej, produkując energię, poprzez utlenianie kwasów tłuszczowych. Zatem ten cudowny aminokwas przyczynia się zarówno do zwiększenia tempa wzrostu mięśni, jak również przyśpieszenia redukcji tkanki tłuszczowej.
 

Resweratrol – polifenol roślinny, otrzymywany ze skórek czerwonych winogron

Jest on dobrze znany ze swoich prozdrowotnych właściwości, zwłaszcza z wpływu na poprawę kondycji układu sercowo-naczyniowego. Niska zapadalność na choroby tego układu u Francuzów jest według wielu specjalistów powiązana właśnie z wysokim spożyciem resweratrolu. Ma on również znaczący wpływ na regulację poziomu cukru we krwi oraz oddziałuje pozytywnie na wydłużenie życia, mimikując prozdrowotne działanie restrykcji kalorii. Resweratrol wydaje się być remedium na wiele chorób cywilizacyjnych i jest również bardzo przydatny dla sportowców.
Poziom testosteronu poszybuje w górę jeśli zastosujemy parę żywieniowych trików. Zwiększając spożycie produktów bogatych w kwasy tłuszczowe oraz uzupełniając ilość selenu, cynku i magnezu znacząco wpłyniemy na wzrost poziomu naszego testosteronu. Kolacja składająca się z przygotowanego na grillu steku ze szparagami i dwoma orzechami brazylijskimi, po której przyjmiemy porcję ZMA (czyli cynku, magnezu i witaminy B6) z pewnością pozytywnie wpłynie na poziom kluczowego męskiego hormonu.
 

Najważniejsze obszary działań super pary

1. ODCHUDZANIE

 

Odchudzające właściwości połączenia resweratrolu i leucyny wynikają ze wzmożonej produkcji mitochondriów oraz z dobroczynnego działania tych dwóch substancji na rzecz gospodarowania poziomem glukozy we krwi.

 
Aktywowane przez miks resweratrolu z leucyną geny Sirt1 i Sirt3, zwiększają biogenezę mitochondriów, co oznacza, że nasz organizm pod wpływem spożycia wspomnianej mieszanki, produkuje znacznie więcej mitochondriów – organelli komórkowych, których zadaniem jest wytwarzanie energii. Działają one niczym nasze osobiste elektrownie, zamieniając spożyty pokarm na energię. Wzrost liczby mitochondriów skutkuje bardziej efektywnym spożytkowaniem substancji odżywczych. Innymi słowy po spożyciu leucyny wraz z resweratrolem, większa ilość pożywienia - zamiast odkładać się w postaci tkanki tłuszczowej - zostaje zamieniona na energię.
Wspomniany wcześniej enzym AMPK, aktywowany głównie przez skurcze mięśni (ćwiczenia fizyczne), ale również poprzez kombo resweratrolu z leucyną, wpływa na utlenianie kwasów tłuszczowych również poprzez zwiększenie produkcji mitochondriów. Enzym AMPK dodatkowo bierze udział w produkcji koenzymu odpowiedzialnego za transport kwasów tłuszczowych do komórek, czym jeszcze bardziej intensyfikuje proces wytwarzania energii z kwasów tłuszczowych, zmniejszający tym samym tkankę tłuszczową.
Zagłębiając się dalej w funkcjonowanie enzymu kinazy AMPK, naukowcy zauważyli, że pobudza on produkcję genu (PGC1alfa), który zwiększa wydzielanie iryzyny, która z kolei trafia wraz z krwią do białej tkanki tłuszczowej, powodując gwałtowny wzrost termogenezy. Aktywowane geny Sirt1/3 oraz enzym AMPK, również wpływają na skuteczniejsze wykorzystanie glukozy z krwi. Aktywują one bowiem receptor glukozy GLUT-4, dzięki czemu glukoza, powstała z rozpadu spożytego pokarmu, trafia do mięśni, gdzie jest następnie wykorzystywana jako źródło energii. Gdyby receptor GLUT-4 pozostał nieaktywny, nadmiar glukozy zostałby zmagazynowany w postaci tkanki tłuszczowej. Badacze wykazali, że szczury otrzymujące mieszankę resweratrolu i leucyny, miały 35% mniej tkanki tłuszczowej, niż gryzonie z grupy kontrolnej.
 
Wpływ resweratrolu i leucyny na odchudzanie
 • zwiększa ilość mitochondriów
 • przyśpiesza utlenianie kwasów tłuszczowych
 • powoduje wzrost termogenezy
 

2. MASA MIĘŚNIOWA

 

Wpływ leucyny na rozwój masy mięśniowej u sportowców stanowi potwierdzony fakt.

 
Jest to najbardziej anaboliczny aminokwas, który powoduje, że synteza włókien mięśniowych zachodzi w zwiększonym tempie. Natomiast resweratrol podwyższa wrażliwość komórek na insulinę, dzięki temu substancje odżywcze są transportowane do mięśni w bardzo szybkim tempie. Wynikiem suplementacji resweratrolem w czasie okołotreningowym jest to, że substancje odżywcze szybciej dostają się do komórek, przyśpieszając regenerację i wzrost nowych włókien mięśniowych. Leucyna sprawia, że organizm chce produkować nowe włókna mięśniowe, a resweratrol skutecznie transportuje substancje do tego niezbędne.
 
Wpływ resweratrolu i leucyny na wzrost masy mięśniowej
 • pobudzają syntezę nowych włókien mięśniowych
 • zwiększają wrażliwość insulinową komórek mięśniowych
 

3. ZDROWIE

 

Zgrany duet w postaci leucyny i resweratrolu pracuje sprawniej, gdyż składniki są naturalnym dopełnieniem.

 
Badania dowodzą, że suplementacja resweratrolem jest niezwykle ważna u osób cierpiących na cukrzycę typu drugiego, ponieważ regularne stosowanie tej substancji zwiększa wrażliwość insulinową komórek, usprawniając tym samym transport nadmiaru glukozy z krwi. Dodatkowo, połączenie leucyny i resweratrolu zmniejsza wskaźniki stanu zapalnego (CRP, IL-6), których wysoki poziom jest kojarzony ze zwiększonym ryzykiem chorób układu sercowo-naczyniowego. Ponadto, leucyna jako promotor syntezy włókien mięśniowych, będzie pomocna u osób starszych, u których tempo utraty masy mięśniowej związane jest z postępującym wiekiem.
Ciekawym efektem stosowania resweratrolu jest jego wpływ na zwiększenie długości życia. W badaniach przeprowadzonych na szczurach zaobserwowano, że - poprzez mimikowanie pozytywnych efektów diety niskokalorycznej – dodatek resweratrolu spowalnia tempo starzenia się organizmu. Powszechnie wiadomo, że ograniczenie ilości spożywanych kalorii korzystnie przekłada się na naszą długowieczność. Przy zastosowaniu resweratrolu możemy niejako upiec dwie pieczenie na jednym ogniu – zjeść do syta i cieszyć się długim życiem.
Podsumowując, wiadomo że zarówno leucyna, jak i resweratrol są substancjami mającymi bardzo pozytywny wpływ na nasze organizmy. Jednak w tandemie pracują o wiele sprawniej, gdyż ich działanie w naturalny sposób wzajemnie się dopełnia. Zatem, logiczny wniosek jest taki, że suplement łączący te dwa składniki, będzie miał szerokie zastosowanie, sprawdzając się zarówno u osób planujących pozbyć się tkanki tłuszczowej, zyskać masę mięśniową, jak i zoptymalizować stan swojego zdrowia. Resweratrol działa niczym klucz otwierający bramy do wnętrza komórek. Dzięki temu wszystkie składniki transportowane przez krew są dostarczane szybciej i w większym stopniu. Dlatego każdy suplement (taki jak BCAA, kreatyna, glutamina itp.) zostanie maksymalnie wykorzystany w towarzystwie bohatera artykułu - resweratrolu.
 

Zgrana para ma plan działania

Zastosuj połączenie resweratrolu i leucyny przed zakończeniem treningu. Dzięki temu, suplementy potreningowe znacznie szybciej dostaną się do komórek mięśniowych, co w efekcie przyczyni się do lepszego wykorzystania okna anabolicznego.
 
 
 
Data: 28 listopada 2016 63 Odsłon Pozostaw komentarz Przejdź do komentarzy

Pozostaw komentarz
Brak komentarzy

 

Firma / O Trec Nutrition

Dążenie do osiągnięcia zdrowego, wysportowanego i sprawnego ciała stało się w ostatnich latach światowym trendem. Doskonała sylwetka i wysoka forma fizyczna nie jest tylko związana z intensywnym treningiem, ale również z racjonalnie przygotowaną dietą. Podstawowe znaczenie głównych makroskładników odżywczych znane jest już dość dobrze. Jednak nowo odkrywane funkcje białek, tłuszczów i węglowodanów w procesach budowania masy mięśniowej, wytwarzania energii i regeneracji potreningowej wciąż zaskakują wielu naukowców i dietetyków. Zapotrzebowanie sportowców wyczynowych, oraz trenujących rekreacyjnie na składniki pokarmowe jest znacznie większe i nie zawsze może być zaspokojone przez tradycyjną dietę.

 

Doświadczenia pokazują, że precyzyjna, odpowiednio dobrana suplementacja jest doskonałym wsparciem dla prawidłowo prowadzonego programu treningowego. Osiągnięcie wymarzonego celu staje się szybsze i łatwiejsze, gdy wspomagane jest najwyższej jakości preparatami, gwarantującymi pełne bezpieczeństwo stosowania. Firma TREC NUTRITION, przy współpracy z najlepszymi laboratoriami, technologami żywienia, lekarzami sportowymi oraz wybitnymi sportowcami, stworzyła ofertę produktów na najwyższym światowym poziomie. W ofercie znajdują się produkty wspomagające przyrost masy i siły mięśniowej, energetyzujące, redukujące tkankę tłuszczową, regenerujące aparat ruchowy oraz wzmacniające siły witalne organizmu. Sięgając po produkty naszej firmy mają Państwo pewność, że dostarczacie swojemu organizmowi tylko najlepszych składników odżywczych, w odpowiednich dla niego proporcjach.

 

Od początku istnienia TREC NUTRITION przykładał szczególną wagę do najwyższej jakości oferowanych produktów oraz pełnej ich zgodności z obowiązującym prawem żywnościowym. W chwili obecnej w firmie funkcjonuje Zintegrowany System Zarządzania spełniający wymagania norm ISO 9001 i ISO 22000 w zakresie „Produkcja, konfekcjonowanie i sprzedaż środków spożywczych specjalnego przeznaczenia żywieniowego oraz suplementów diety”. Dzięki rygorystycznemu przestrzeganiu zasad dobrej praktyki higienicznej (GHP) i produkcyjnej (GMP) w naszym nowoczesnym zakładzie produkcyjnym, poziom bezpieczeństwa oferowanych wyrobów nie ustępuje nawet najsurowszym wymaganiom stawianym produkcji farmaceutycznej. Sprawność funkcjonowania firmy oraz nasza determinacja w tworzeniu i nieustannym doskonaleniu systemu zarządzania jakością oraz bezpieczeństwem żywności została potwierdzona certyfikatem przyznanym przez szwajcarską firmę SGS uznawaną za najlepszą na świecie w dziedzinie certyfikacji zakładów. Więcej informacji o wszystkich produktach znajdziecie Państwo na stronie www.trecnutrition.com oraz telefonicznie u naszych ekspertów pod nr tel. 071 795 81 70 lub pocztą elektroniczną: ekspert@trec.com.pl.

Regulamin programu lojalnościowego - "Premiujemy zakupy i aktywnych klientów"

 1. Ogólne informacje o programie lojalnościowym.
  Każdy zarejestrowany klient sklepu trec.pl za dokonane zakupy i aktywność otrzymuje punkty w programie lojalnościowym, które może wymieniać na produkty z naszej oferty podczas realizacji zamówień.

 2. Zasady naliczania punktów:
  • każde 1 zł wydane w naszym sklepie to zdobycie 1 punktu. 20 zdobytych punktów to 1 zł do realizacji w sklepie (punkty są naliczane od całkowitej wartości produktów w zamówieniu, bez kosztów wysyłki),
  • zarejestrowanie się na sklepie nowego klienta to 200 pkt. - 10 zł do wykorzystania na zakupy,
  • zapisanie się do newslettera 100 pkt. - 5 zł do wykorzystania na zakupy,
  • dodanie opinii o produkcie w serwisie www.trec.pl jak i serwisie Opineo.pl 100 pkt. - 5 zł do wykorzystania na zakupy (użytkownik może otrzymać punkty za maksymalnie 2 recenzje w ciągu dnia, po ich zaakceptowaniu przez administratora. Użytkownik może otrzymać tylko punkty za produkt który wcześniej zakupił na stronie sklepu).
 3. Weryfikacja punktów.
  Punkty za zamówienie przyznawane są po zamknięciu zamówienia przez administratora systemu lub po zaakceptowaniu przez niego recenzji. Maksymalny czas oczekiwania na zaakceptowanie recenzji to 2 dni. Punkty za zapisanie się do newslettera przyznawane są od razu po zapisaniu.

  Punkty oczekujące zostają zaliczone, gdy:
  • wiadomo, że dana transakcja została sfinalizowana, czyli zamówienie zostało opłacone, a zamówiony towar został wysłany do Klienta,
  • transakcja została sfinalizowana (zamówienie opłacone i zamknięte w systemie) w ciągu 14 dni od chwili złożenia zamówienia.
  Punkty oczekujące zostają anulowane, gdy:
  • nie doszło do transakcji (np. brak wpłaty),
  • kiedy administrator nie zaakceptował opinii o produkcie.
 4. Uwagi dodatkowe:
  • dla jednego Klienta może być prowadzone tylko jedno konto z punktami. Nie ma możliwości przekazania punktów innej osobie,
  • minimalna ilość punktów jaką Klient musi zdobyć na swoim koncie żeby móc je wykorzystać to 300 pkt.,
  • maksymalna ilość punktów to 4000 pkt. Po przekroczeniu salda punkty za kolejne zamówienia nie będa naliczane,
  • po wykorzystaniu części punktów saldo zostanie zmniejszone, punkty za kolejne zamówienia będą naliczane aż do ponownego uzyskania salda maksymalnego,
  • jeśli przy zamówieniu któryś z produktów został opłacony za pomocą punktów wtedy za całość zamówienia punkty nie są przyznawane,
  • jeśli w zamówieniu znajdują się produkty objęte będące już w promocji (np. obniżona cena specjalna) lub zamówienie objęte jest inną regułą promocyjną, punkty za takie zamówienie, również nie są przyznawane,
  • użycie jakiegokolwiek kodu rabatowego, także zwalnia zamówienie z naliczania za nie punktów,
  • program nie obowiązuje w przypadku zamówień realizowanych do dnia 18 października 2013,
  • sklep trec.pl zastrzega sobie prawo do zmiany warunków w programie lojalnościowym.

[X]

Strona wykorzystuje pliki cookie, które przechowywane są na Twoim komputerze. Jeżeli nie zgadzasz się na to, możesz wyłączyć obsługę plików cookie w Swojej przeglądarce.
Aby dowiedzieć się więcej, kliknij tutaj.