Brak produktów w koszyku

Oficjalny sklep internetowy TREC NUTRITION
Zaloguj się lub utwórz konto

Ekspert Trec Nutrition odpowiada
+48 71 795 81 70

Złóż zamówienie telefonicznie
Pn-Pt: 10:00 - 18:00

Livechat

Skuteczna suplementacja – kreatyna

Wróć do listy
 
Kreatyna odgrywa kluczową rolę w wytwarzaniu energii dla pracujących mięśni, co jest szczególnie ważne zwłaszcza w kulturystyce i innych sportach siłowych. Kiedy komórki mięśniowe są stymulowane do skurczu, główny nośnik energii - ATP rozpada się do ADP, co powoduje uwolnienie energii. Dzięki temu procesowi jesteśmy w stanie wykonywać kolejne powtórzenia. Jakkolwiek podczas okresów intensywnych ćwiczeń nasze naturalne zasoby kreatyny zostają w bardzo szybkim tempie zużyte, przez co spada wydajność naszego treningu. Dzięki obecności kreatyny ATP jest resyntetyzowane szybciej, co umożliwia mięśniom wzrost siły i wytrzymałości, a co za tym idzie – szybszą adaptację do nowych obciążeń treningowych i szybsze postępy na siłowni.
 

Główne funkcje

 • zwiększa resyntezę ATP – głównego nośnika energii w organizmie, a co za tym idzie zwiększa siłę i wytrzymałość mięśni,
 • podnosi poziom IGF-1, dzięki czemu przyśpiesza wzrost masy mięśniowej,
 • blokuje aktywność miostatyny – białka ograniczającego wzrost mięśni,
 • chroni komórki mięśniowe przed stresem oksydacyjnym, dzięki czemu pozwala na dłuższe i cięższe treningi.
 
Kreatyna podnosi także uwodnienie komórek mięśniowych. Innymi słowy, komórki pęcznieją od nagromadzenia płynów. Organizm odbiera to jako sygnał do zwiększenia ich objętości i rozpoczyna kaskadę przemian, które prowadzą do aktywowania głównych szlaków anabolicznych. Rozpoczyna się intensywna produkcja protein, co prowadzi do stopniowego zwiększania się grubości włókien mięśniowych. W wyniku działania kreatyny następuje więc intensywny wzrost masy mięśniowej
 
Kluczową rolę w wyborze suplementu keratynowego powinna pełnić jego czystość oraz stopień rozdrobnienia – czynniki, które decydują jak szybko i w jakim stopniu kreatyna zostanie przyswojona przez organizm. Dlatego przy produkcji naszej topowej kreatyny CREATINE 100% postawiliśmy na jakość uzyskując kreatynę o idealnej wchłanialności.
 
Kreatyna należy do jednych z najlepiej przebadanych suplementów sportowych. Przez lata naukowcy byli w stanie sprawdzić skuteczność różnych metod przyjmowania kreatyny. Badanie dowodzą, że kreatyna jest bardzo bezpiecznym suplementem i może być stosowana codziennie. Dlatego jeśli zależy nam na działaniu stymulującym umysł dawkowanie kreatyny codziennie rano na czczo w dawce 5 g będzie dobrym wyjściem. Jeśli natomiast zależy nam na maksymalnym wzroście siły i masy mięśniowej kreatynę należy stosować w dawce 5g rano na czczo oraz 5 g bezpośrednio po treningu.
 

Stackowanie

Dobrze rozdrobniona kreatyna już w pojedynkę będzie się bardzo dobrze wchłaniać, ale jeśli połączymy ją z odpowiednimi suplementami ten proces zajdzie o wiele wydajniej.
 

DEXTROSE POWDER + CREATINE 100%

Połaczenie kreatyny z dekstrozą spowoduje gwałtowny wzrost poziomu insuliny we krwi, dzięki czemu kreatyna będzie w szybkim tempie przetransportowana wprost do mięśni.

 

CREATINE 100% + HMB ANABOLIC BCAA SYSTEM

Takie połączenie zagwarantuje maksymalny anabolizm i zatrzymanie katabolizmu potreningowego. Innymi słowy Twoje mięśnie dostaną sygnał do wzrostu, a zarazem połączenie tych suplementów zahamuje rozpad mięśni, dzięki czemu uzyskasz o wiele szybsze efekty niż spożywając każdy suplement z osobna.

 

OKIEM ZAWODOWCA

Tomasz PAPAJ Lech: Kreatyna to podstawowy i niezbędny suplement w okresie rozbudowy masy mięśniowej i kształtowania siły. Jako były strongman właśnie do tej ostatniej przywiązuję ogromną wagę, bo to ona pozwoliła mi zbudować imponujące umięśnienie. Cykle jej kształtowania planuję około 3–4 razy w roku. W tym czasie zawsze sięgam po dobrą kreatynę – jestem zwolennikiem 60-dniowych cykli. Najczęściej przyjmuję 3 dawki po 5 g – rano na czczo, przed i po treningu. Odkąd startuję w kulturystyce, używam głównie jabłczanu kreatyny – CM3. To naprawdę świetna forma tej substancji, która znacznie podnosi poziom energii treningowej, do tego pozwala budować czystą masę mięśniową bez wody i tłuszczu. W ostatnim cyklu kreatynowym postanowiłem zrobić mały eksperyment i wypróbowałem produkt firmy TREC – CREA9 XTREME, który był jeszcze w fazie testów. Efekty przerosły moje najśmielsze oczekiwania. Podchodzę raczej sceptycznie do nowych preparatów, zwłaszcza z gatunku stacków. Ale CREA9 XTREME to naprawdę ekskluzywna mieszanka wysoce przyswajalnych frakcji kreatyny. Nie ma tutaj potrzeby przeprowadzania fazy ładowania, a potem podtrzymania. Wysoka stabilność zawartych form tej substancji powoduje, że nie musisz przyjmować ogromnych dawek suplementu – wystarczą 3 kapsułki dwa, trzy razy dziennie. CREA9 XTREME poza jabłczanem, cytrynianem i estrem kreatyny zawiera rewolucyjną odmianę orotanu, chlorowodorku i azotanu kreatyny. Połączenie jej z kwasem orotowym, chlorowodorkiem czy nitratem czyni ten suplement niezwykle anabolicznym. Ponadto w składzie znajduje się alfaketoglutaran kreatyny, czyli połączenie poczciwej „kredki” z AKG, a to gwarancja dodatniego bilansu azotowego, który jest niezbędnym warunkiem anabolizmu.
 

Różne formy kreatyny

Na opakowaniach suplementów keratynowych znajdziemy różne formy kreatyny. To jaka forma będzie dla nas najlepsza zależy od celu jaki chcemy osiągnąć poprzez suplementację kreatyny.
 
Monohydrat kreatyny – jest on podstawową postacią kreatyny. Ze względu na dużą popularność i dostępność większość badań dotyczących działania kreatyny przeprowadzono właśnie przy zastosowaniu jej monohydratu. Decydując się na tę formę kreatyny, wybierasz więc dobrze przebadany i skuteczny preparat wspomagający przyrost siły i masy mięśniowej. Produkty różnią się sposobem podania (kapsułki, proszek), mogą też zawierać dodatki usprawniające transport i wykorzystanie kreatyny w mięśniach. Najskuteczniejsze są preparaty, w których poddana jest ona procesowi mikronizacji. W jego wyniku proszek ma bardzo drobne ziarna, dzięki czemu lepiej i szybciej się rozpuszcza.
 
Jabłczan kreatyny - Jabłczan to koniugowana forma kreatyny. Oznacza to, że jej cząsteczki w wyniku skomplikowanego procesu produkcyjnego zostały połączone z molekułami kwasu jabłkowego. Do czego to prowadzi? Jabłczan kreatyny ma stabilniejszą strukturę chemiczną i uzyskuje nowe, niezwykle korzystne właściwości. Przede wszystkim taka forma kreatyny jest dużo lepiej rozpuszczalna, poza tym bardziej stabilna w kwaśnym środowisku przewodu pokarmowego. Jaki jest tego efekt? Po prostu więcej ze spożytej kreatyny dociera do miejsca działania, czyli do komórek mięśniowych. Ponadto kwas jabłkowy to jeden z pośrednich metabolitów cyklu Krebsa, w którym wytwarzana jest dodatkowa energia. W połączeniu z kreatyną jeszcze efektywniej wspomaga pracę mięśni w trakcie intensywnego wysiłku.
 
KRE-ALKALYN (buforowany monohydrat kreatyny) - KRE-ALKALYN® to opatentowana formuła buforowanego monohydratu kreatyny. Głównym zagrożeniem dla cząsteczki kreatyny jest kwaśne środowisko w żołądku. Przy niskim pH struktura chemiczna tego związku może tracić swoją stabilność. Liniowa cząsteczka kreatyny staje się silnie reaktywna i może zmienić się w strukturę cykliczną, przez co traci swoją energotwórczą właściwość i wydalana jest z organizmy wraz z moczem. KRE-ALKALYN® zawiera specjalnie zmodyfikowany monohydrat kreatyny, który jest odporny na niskie pH. Dzięki temu mniej kreatyny podlega cyklizacji, a więcej dostaje się do mięśni. Suplementacja KRE-ALKALYN® pozwala uzyskać takie same efekty jak inne kreatyny, ale przy znacznie mniejszych dawkach.
 

Ciekawostka

Kreatyna również zwiększa nasze zdolności umysłowe – dzięki niej osoby poddane testom wypadły lepiej w zadaniach wymagających zdolności koncentracji, zapamiętywania i logicznego myślenia. Ponadto suplementacja kreatyną pozwoliła znacznie zwiększyć zdolności umysłowe u wegetarian i wegan, u których można często zanotować zbyt niski jej poziom.

Bemben MG, Lamont HS (2005). “Creatine supplementation and exercise performance: recent findings”. Sports Medicine 35 (2): 107–25.
 

BADANIE

W badaniu przeprowadzonym na sportowcach potwierdzono znaczny wpływ suplementacji kreatyną na wzrost siły mięśni i polepszenie wyników sportowych. Badane osoby zwiększyły swoją siłę aż o 16% bardziej niż osoby z grupy kontorolnej. Doatkowo badania potwierdzają pozytywny wpływ na regenerację mięśni. Osoby suplementujące kreatynę były w stanie wykonać 14% więcej serii z maksymalną intensywnością niż osoby z grupy kontorlej.
Rawson ES, Volek JS. Effects of creatine supplementation and resistance training on muscle strength and weightlifting performance. J Strength Cond Res. (2003) 17(4):822-31
 

Działanie (dla dociekliwych)

Najważniejszym sposobem szybkiej regeneracji zasobów ATP jest szlak fosfagenowy, w którym główną rolę odgrywa fosfokreatyna. Jest to szczególnie istotne w dyscyplinach, w których wysiłek jest krótki, ale za to bardzo intensywny. Mowa tu o sportach szybkościowych i siłowych, tj. sprincie, podnoszeniu ciężarów, kulturystyce czy trójboju siłowym. Cykl ten pozwala na mobilizację mięśni do submaksymalnej pracy przez około 6 s. Kreatyna jest nośnikiem aktywnych reszt fosforanowych (-P), które w połączeniu ze zredukowanym ADP odtwarzają zasoby ATP. Badania naukowe wykazały, że dodatkowa suplementacja kreatyny zwiększa jej stężenie w komórkach mięśniowych o około 20%. Dzięki temu więcej ATP może być regenerowane w krótszym czasie. Prowadzi to do bezpośredniego wzrostu poziomu energii w mięśniach, a co za tym idzie – poprawia możliwości siłowe organizmu. Poza tym jako cząsteczka organiczna bogata w azot przyczynia się do zwiększenia bilansu tego pierwiastka w organizmie i wspomaga regenerację mięśni.
 
Kreatyna jest potężnym suplementem, którego stosowanie warto solidnie przemyśleć, aby nie żałować przeskoku o kilka pięter, kiedy można spokojnie piąć się po szczeblach sportowej kariery. Przy wyborze zwróćcie uwagę na stopień czystości i rozdrobnienia, a im więcej form kreatyny zawiera dany produkt – sprzężonych z dodatkowymi substancjami zwiększającymi obszar działania suplementu – tym lepiej. Właściwe planowanie użycia kreatyny w makrocyklu treningowym popartym dobrze prowadzoną dietą to gwarancja silnych i pękatych mięśni.
 
Data: 29 marca 2016 474 Odsłon

 

Firma / O Trec Nutrition

Dążenie do osiągnięcia zdrowego, wysportowanego i sprawnego ciała stało się w ostatnich latach światowym trendem. Doskonała sylwetka i wysoka forma fizyczna nie jest tylko związana z intensywnym treningiem, ale również z racjonalnie przygotowaną dietą. Podstawowe znaczenie głównych makroskładników odżywczych znane jest już dość dobrze. Jednak nowo odkrywane funkcje białek, tłuszczów i węglowodanów w procesach budowania masy mięśniowej, wytwarzania energii i regeneracji potreningowej wciąż zaskakują wielu naukowców i dietetyków. Zapotrzebowanie sportowców wyczynowych, oraz trenujących rekreacyjnie na składniki pokarmowe jest znacznie większe i nie zawsze może być zaspokojone przez tradycyjną dietę.

 

Doświadczenia pokazują, że precyzyjna, odpowiednio dobrana suplementacja jest doskonałym wsparciem dla prawidłowo prowadzonego programu treningowego. Osiągnięcie wymarzonego celu staje się szybsze i łatwiejsze, gdy wspomagane jest najwyższej jakości preparatami, gwarantującymi pełne bezpieczeństwo stosowania. Firma TREC NUTRITION, przy współpracy z najlepszymi laboratoriami, technologami żywienia, lekarzami sportowymi oraz wybitnymi sportowcami, stworzyła ofertę produktów na najwyższym światowym poziomie. W ofercie znajdują się produkty wspomagające przyrost masy i siły mięśniowej, energetyzujące, redukujące tkankę tłuszczową, regenerujące aparat ruchowy oraz wzmacniające siły witalne organizmu. Sięgając po produkty naszej firmy mają Państwo pewność, że dostarczacie swojemu organizmowi tylko najlepszych składników odżywczych, w odpowiednich dla niego proporcjach.

 

Od początku istnienia TREC NUTRITION przykładał szczególną wagę do najwyższej jakości oferowanych produktów oraz pełnej ich zgodności z obowiązującym prawem żywnościowym. W chwili obecnej w firmie funkcjonuje Zintegrowany System Zarządzania spełniający wymagania norm ISO 9001 i ISO 22000 w zakresie „Produkcja, konfekcjonowanie i sprzedaż środków spożywczych specjalnego przeznaczenia żywieniowego oraz suplementów diety”. Dzięki rygorystycznemu przestrzeganiu zasad dobrej praktyki higienicznej (GHP) i produkcyjnej (GMP) w naszym nowoczesnym zakładzie produkcyjnym, poziom bezpieczeństwa oferowanych wyrobów nie ustępuje nawet najsurowszym wymaganiom stawianym produkcji farmaceutycznej. Sprawność funkcjonowania firmy oraz nasza determinacja w tworzeniu i nieustannym doskonaleniu systemu zarządzania jakością oraz bezpieczeństwem żywności została potwierdzona certyfikatem przyznanym przez szwajcarską firmę SGS uznawaną za najlepszą na świecie w dziedzinie certyfikacji zakładów. Więcej informacji o wszystkich produktach znajdziecie Państwo na stronie www.trecnutrition.com oraz telefonicznie u naszych ekspertów pod nr tel. 071 795 81 70 lub pocztą elektroniczną: ekspert@trec.com.pl.

Regulamin programu lojalnościowego - "Premiujemy zakupy i aktywnych klientów"

 1. Ogólne informacje o programie lojalnościowym.
  Każdy zarejestrowany klient sklepu trec.pl za dokonane zakupy i aktywność otrzymuje punkty w programie lojalnościowym, które może wymieniać na produkty z naszej oferty podczas realizacji zamówień.

 2. Zasady naliczania punktów:
  • każde 1 zł wydane w naszym sklepie to zdobycie 1 punktu. 20 zdobytych punktów to 1 zł do realizacji w sklepie (punkty są naliczane od całkowitej wartości produktów w zamówieniu, bez kosztów wysyłki),
  • zarejestrowanie się na sklepie nowego klienta to 200 pkt. - 10 zł do wykorzystania na zakupy,
  • zapisanie się do newslettera 100 pkt. - 5 zł do wykorzystania na zakupy,
  • dodanie opinii o produkcie w serwisie www.trec.pl jak i serwisie Opineo.pl 100 pkt. - 5 zł do wykorzystania na zakupy (użytkownik może otrzymać punkty za maksymalnie 2 recenzje w ciągu dnia, po ich zaakceptowaniu przez administratora. Użytkownik może otrzymać tylko punkty za produkt który wcześniej zakupił na stronie sklepu).
 3. Weryfikacja punktów.
  Punkty za zamówienie przyznawane są po zamknięciu zamówienia przez administratora systemu lub po zaakceptowaniu przez niego recenzji. Maksymalny czas oczekiwania na zaakceptowanie recenzji to 2 dni. Punkty za zapisanie się do newslettera przyznawane są od razu po zapisaniu.

  Punkty oczekujące zostają zaliczone, gdy:
  • wiadomo, że dana transakcja została sfinalizowana, czyli zamówienie zostało opłacone, a zamówiony towar został wysłany do Klienta,
  • transakcja została sfinalizowana (zamówienie opłacone i zamknięte w systemie) w ciągu 14 dni od chwili złożenia zamówienia.
  Punkty oczekujące zostają anulowane, gdy:
  • nie doszło do transakcji (np. brak wpłaty),
  • kiedy administrator nie zaakceptował opinii o produkcie.
 4. Uwagi dodatkowe:
  • dla jednego Klienta może być prowadzone tylko jedno konto z punktami. Nie ma możliwości przekazania punktów innej osobie,
  • minimalna ilość punktów jaką Klient musi zdobyć na swoim koncie żeby móc je wykorzystać to 300 pkt.,
  • maksymalna ilość punktów to 4000 pkt. Po przekroczeniu salda punkty za kolejne zamówienia nie będa naliczane,
  • po wykorzystaniu części punktów saldo zostanie zmniejszone, punkty za kolejne zamówienia będą naliczane aż do ponownego uzyskania salda maksymalnego,
  • jeśli przy zamówieniu któryś z produktów został opłacony za pomocą punktów wtedy za całość zamówienia punkty nie są przyznawane,
  • jeśli w zamówieniu znajdują się produkty objęte będące już w promocji (np. obniżona cena specjalna) lub zamówienie objęte jest inną regułą promocyjną, punkty za takie zamówienie, również nie są przyznawane,
  • użycie jakiegokolwiek kodu rabatowego, także zwalnia zamówienie z naliczania za nie punktów,
  • program nie obowiązuje w przypadku zamówień realizowanych do dnia 18 października 2013,
  • sklep trec.pl zastrzega sobie prawo do zmiany warunków w programie lojalnościowym.

[X]

Strona wykorzystuje pliki cookie, które przechowywane są na Twoim komputerze. Jeżeli nie zgadzasz się na to, możesz wyłączyć obsługę plików cookie w Swojej przeglądarce.
Aby dowiedzieć się więcej, kliknij tutaj.