Brak produktów w koszyku

Oficjalny sklep internetowy TREC NUTRITION
Zaloguj się lub utwórz konto

Ekspert Trec Nutrition odpowiada
+48 71 795 81 70

Złóż zamówienie telefonicznie
Pn-Pt: 10:00 - 18:00

Livechat

Skuteczna suplementacja – MCT

Wróć do listy

Kwasy tłuszczowe o średnich łańcuchach (MCT) są owiane pewną dozą tajemniczości. Dużo osób o nich słyszło, ale niewiele osób wie do czego, i jak je używać. W dzisiejszym wpisie postaramy się wam przybliżyć działanie, tego wszechstronnego suplementu.

MCT to kwasy tłuszczowe, które bardzo szybko się wchłaniają i stanowią doskonałe źródło dodatkowej energii w trakcie długotrwałych ćwiczeń fizycznych. Zastosowanie średniołańcuhcowych kwasów tłuszczowych (MCT) w codziennej diecie w istotny sposób wpływa na poprawę siły i wytrzymałości mięśnia, a także wspomaga przyrost ich masy. Kwasy tłuszczowej MCT stosowane przez sportowców jako alternatywne źródło energii pozwalają chronić rezerwy węglowodanowe organizmu i zabezpieczyć białka mięśniowe przed katabolizmem.

 
 

Główne funkcje MCT

 • stanowi źródło szybko przyswajalnej energii,
 • zapobiega katabolizmowi mięśniowemu,
 • skutecznie zwiększa kaloryczność diety.
 
Kwasy tłuszczowe MCT działają na organizm wyjątkowo szybko, ponieważ dzięki swojej szczególnej budowie nie są metabolizowane przez wątrobę. Dzięki temu w szybkim tempie zostają wykorzystane jako źródło energii i umożliwiają tym samym dłuższe i bardziej intensywne treningi. Kwasy tłuszczowe szczególnie sprawdzą się u osób stosujących diety z wysoką zawartością tłuszczu, ponieważ organizm na takie diecie wykorzystuje właśnie kwasy tłuszczowe, jako źródło energii. Na co zależy zwrócić uwagę przy zakupie suplementu zawierającego MCT to stosunek poszczególnych kwasów. Szczególnie ważne są proporcje kwasu kaprylowego do kaprynowego. Mając to na uwadze w M-C-T GOLD udało nam się uzyskać idealne połączenie tych dwóch składników. MCT powinno być stosowane w porcji od 10 do 15 ml w zależności od zapotrzebowania.
 

Stackowanie

M-C-T GOLD  + CLA SOFTGEL
Połączenie tych dwóch suplementów uzupełnia swoje działanie i w połączeniu z niskowęglowodanową dietą jest skutecznym rozwiązaniem na szybką i zdrową redukcję tkanki tłuszczowej.
 

Ciekawostka

Suplementacja kwasami tłuszczowymi MCT zadziała zbawiennie na układ pokarmowy ze względu na swoje regenerujące, ale też antybakteryjne właściwości. Kolejnym zaskakującym faktem jest to, że kwasy tłuszczowe MCT przedostają się z krwią do mózgu – będąc transporterem dla wielu niezbędnych i korzystnych substancji jak chociaż kofeiny.

MCT zyskuje na popularności jako dodatek do porannej kawy - tzw. Bulletproof coffee. Połączenie terpenów z kawy oraz transportujących właśniwości kwasów tłuszczowych sprawia, że transport kofeiny do mózgu zaczodzi w błyskawiczyn tempie.

 

Badanie

Naukowcy przez okres 7 dni podawali kobietom różne rodzaje kwasów tłuszczowych i po tygodniu u grupy badanych, którzy przyjmowali kwasy MCT nastąpił wzrost metabolizmu o ponad 4%. Oznacza to, że osoby spożywające MCT już po tygodniu mogą czerpać korzyści ze wyższego spoczynkowego tempa przemiany materii, niż osoby spożywające inne rodzaje tłuszczów.

Enhanced postprandial energy expenditure with medium-chain fatty acid feeding is attenuated after 14 d in premenopausal women. Metabolism 2007
Data: 1 kwietnia 2016 525 Odsłon

 

Firma / O Trec Nutrition

Dążenie do osiągnięcia zdrowego, wysportowanego i sprawnego ciała stało się w ostatnich latach światowym trendem. Doskonała sylwetka i wysoka forma fizyczna nie jest tylko związana z intensywnym treningiem, ale również z racjonalnie przygotowaną dietą. Podstawowe znaczenie głównych makroskładników odżywczych znane jest już dość dobrze. Jednak nowo odkrywane funkcje białek, tłuszczów i węglowodanów w procesach budowania masy mięśniowej, wytwarzania energii i regeneracji potreningowej wciąż zaskakują wielu naukowców i dietetyków. Zapotrzebowanie sportowców wyczynowych, oraz trenujących rekreacyjnie na składniki pokarmowe jest znacznie większe i nie zawsze może być zaspokojone przez tradycyjną dietę.

 

Doświadczenia pokazują, że precyzyjna, odpowiednio dobrana suplementacja jest doskonałym wsparciem dla prawidłowo prowadzonego programu treningowego. Osiągnięcie wymarzonego celu staje się szybsze i łatwiejsze, gdy wspomagane jest najwyższej jakości preparatami, gwarantującymi pełne bezpieczeństwo stosowania. Firma TREC NUTRITION, przy współpracy z najlepszymi laboratoriami, technologami żywienia, lekarzami sportowymi oraz wybitnymi sportowcami, stworzyła ofertę produktów na najwyższym światowym poziomie. W ofercie znajdują się produkty wspomagające przyrost masy i siły mięśniowej, energetyzujące, redukujące tkankę tłuszczową, regenerujące aparat ruchowy oraz wzmacniające siły witalne organizmu. Sięgając po produkty naszej firmy mają Państwo pewność, że dostarczacie swojemu organizmowi tylko najlepszych składników odżywczych, w odpowiednich dla niego proporcjach.

 

Od początku istnienia TREC NUTRITION przykładał szczególną wagę do najwyższej jakości oferowanych produktów oraz pełnej ich zgodności z obowiązującym prawem żywnościowym. W chwili obecnej w firmie funkcjonuje Zintegrowany System Zarządzania spełniający wymagania norm ISO 9001 i ISO 22000 w zakresie „Produkcja, konfekcjonowanie i sprzedaż środków spożywczych specjalnego przeznaczenia żywieniowego oraz suplementów diety”. Dzięki rygorystycznemu przestrzeganiu zasad dobrej praktyki higienicznej (GHP) i produkcyjnej (GMP) w naszym nowoczesnym zakładzie produkcyjnym, poziom bezpieczeństwa oferowanych wyrobów nie ustępuje nawet najsurowszym wymaganiom stawianym produkcji farmaceutycznej. Sprawność funkcjonowania firmy oraz nasza determinacja w tworzeniu i nieustannym doskonaleniu systemu zarządzania jakością oraz bezpieczeństwem żywności została potwierdzona certyfikatem przyznanym przez szwajcarską firmę SGS uznawaną za najlepszą na świecie w dziedzinie certyfikacji zakładów. Więcej informacji o wszystkich produktach znajdziecie Państwo na stronie www.trecnutrition.com oraz telefonicznie u naszych ekspertów pod nr tel. 071 795 81 70 lub pocztą elektroniczną: ekspert@trec.com.pl.

Regulamin programu lojalnościowego - "Premiujemy zakupy i aktywnych klientów"

 1. Ogólne informacje o programie lojalnościowym.
  Każdy zarejestrowany klient sklepu trec.pl za dokonane zakupy i aktywność otrzymuje punkty w programie lojalnościowym, które może wymieniać na produkty z naszej oferty podczas realizacji zamówień.

 2. Zasady naliczania punktów:
  • każde 1 zł wydane w naszym sklepie to zdobycie 1 punktu. 20 zdobytych punktów to 1 zł do realizacji w sklepie (punkty są naliczane od całkowitej wartości produktów w zamówieniu, bez kosztów wysyłki),
  • zarejestrowanie się na sklepie nowego klienta to 200 pkt. - 10 zł do wykorzystania na zakupy,
  • zapisanie się do newslettera 100 pkt. - 5 zł do wykorzystania na zakupy,
  • dodanie opinii o produkcie w serwisie www.trec.pl jak i serwisie Opineo.pl 100 pkt. - 5 zł do wykorzystania na zakupy (użytkownik może otrzymać punkty za maksymalnie 2 recenzje w ciągu dnia, po ich zaakceptowaniu przez administratora. Użytkownik może otrzymać tylko punkty za produkt który wcześniej zakupił na stronie sklepu).
 3. Weryfikacja punktów.
  Punkty za zamówienie przyznawane są po zamknięciu zamówienia przez administratora systemu lub po zaakceptowaniu przez niego recenzji. Maksymalny czas oczekiwania na zaakceptowanie recenzji to 2 dni. Punkty za zapisanie się do newslettera przyznawane są od razu po zapisaniu.

  Punkty oczekujące zostają zaliczone, gdy:
  • wiadomo, że dana transakcja została sfinalizowana, czyli zamówienie zostało opłacone, a zamówiony towar został wysłany do Klienta,
  • transakcja została sfinalizowana (zamówienie opłacone i zamknięte w systemie) w ciągu 14 dni od chwili złożenia zamówienia.
  Punkty oczekujące zostają anulowane, gdy:
  • nie doszło do transakcji (np. brak wpłaty),
  • kiedy administrator nie zaakceptował opinii o produkcie.
 4. Uwagi dodatkowe:
  • dla jednego Klienta może być prowadzone tylko jedno konto z punktami. Nie ma możliwości przekazania punktów innej osobie,
  • minimalna ilość punktów jaką Klient musi zdobyć na swoim koncie żeby móc je wykorzystać to 300 pkt.,
  • maksymalna ilość punktów to 4000 pkt. Po przekroczeniu salda punkty za kolejne zamówienia nie będa naliczane,
  • po wykorzystaniu części punktów saldo zostanie zmniejszone, punkty za kolejne zamówienia będą naliczane aż do ponownego uzyskania salda maksymalnego,
  • jeśli przy zamówieniu któryś z produktów został opłacony za pomocą punktów wtedy za całość zamówienia punkty nie są przyznawane,
  • jeśli w zamówieniu znajdują się produkty objęte będące już w promocji (np. obniżona cena specjalna) lub zamówienie objęte jest inną regułą promocyjną, punkty za takie zamówienie, również nie są przyznawane,
  • użycie jakiegokolwiek kodu rabatowego, także zwalnia zamówienie z naliczania za nie punktów,
  • program nie obowiązuje w przypadku zamówień realizowanych do dnia 18 października 2013,
  • sklep trec.pl zastrzega sobie prawo do zmiany warunków w programie lojalnościowym.

[X]

Strona wykorzystuje pliki cookie, które przechowywane są na Twoim komputerze. Jeżeli nie zgadzasz się na to, możesz wyłączyć obsługę plików cookie w Swojej przeglądarce.
Aby dowiedzieć się więcej, kliknij tutaj.