$module: catalog
$controller: product
$action: view

ALA 250

Opinie (4)

Silny antyoksydant

  • SILNY, NATURALNY ANTYOKSYDANT
  • DOBRE WCHŁANIANIE
  • WYSOKA PORCJA ALA
  • Darmowa dostawa od 99 zł
  • Ponad 16 lat na rynku
  • Wysyłka w 24h od 9 zł
100
25,00 zł
Sprawdź opinie na

Opinie o ALA 250

5

Opinii: 4

Dodaj swoją opinię

Otrzymaj 100pkt w ramach programu lojalnościowego

Sądzę że warto zainwestować w ten suplement, w sumie nie duże pieniądze bo zalet "ali" jest bardzo dużo. Osobiście przestałem odczuwać tzw wilczy głód po treningu. No i zauważyłem że regeneruje się szybciej, a dokładniej to szybciej mam znowu energie do innych rzeczy. Bo bywalo że po ciężkich treningach nie miałem już siły na nic innego. Także polecam bo warto.
Kamil
/
21.02.2018
W 100% polecam ten produkt. Zażywam po treningu, szybko się regeneruje, doskonały przeciwutleniacz, wspomaga produkcję glikogenu w mięśniach. Przezwycięża mój apetyt, tzn. po zażyciu kapsułki, zauważyłam, że jem mniejsze porcję, czuję się "bardziej najedzona". ALA to świetny sposób na wzrost ochrony układu krążenia, a jak wszyscy wiemy jest to bardzo ważne w przypadku każdej wykonywanej przez nas dyscypliny sportowej. Przekłada się to na poprawę naszej całkowitej kondycji. Ja zamawiam kolejne opakowanie, polecam !!!
Justyna
/
08.10.2017
Super działanie po treningach! Serdecznie polecam!!!
Andrzej
/
09.09.2016
Porządna porcja antyoksydantów za dobrą cenę, pozycja obowiązkowa w zestawie naprawczym po każdym treningu! :)
Adam
/
09.05.2015
  • Opis
  • Sposób użycia
  • Tabela składu
  • Artykuły

ALA – moc antyoksydantu i wsparcia potreningowego anabolizmu

ALA to silny antyoksydant

Kwas ALA, inaczej kwas alfa-liponowy, to substancja pełniąca w organizmie rolę podobną do witamin. Jego najważniejszą funkcją jest unieszkodliwianie niszczycielskich wolnych rodników. Moc antyoksydacyjna ALA jest tak duża, że suplementacja nim pozytywnie wpływa na trwałość antyoksydacyjną takich popularnych antyutleniaczy jak witamina C czy E.

Niewielkie ilości ALA syntetyzowane są przez ustrój człowieka. Źródłem ALA są także produkty żywnościowe jak np. nerki, wątroba, drożdże, szpinak, brokuły. Biorąc jednak pod uwagę wpływ potencjalnych czynników uszkadzających jak wysoka temperatura, finalnie jesteśmy w stanie dostarczyć niezbyt dużą pulę ALA wraz pokarmem. Z tego względu warto sięgnąć po suplement diety ALA 250.

ALA poprawia wrażliwość komórkową na insulinę i glukozę

Działanie antyoksydacyjne jednak nie wyczerpuje listy funkcji kwasu ALA, który został doceniony przez medycynę ze względu na swoje działanie poprawiające wrażliwość komórkową na glukozę i insulinę. Dzięki temu ALA jest zalecany w prewencji i jako odżywczy składnik wspomagający leczenie stanów cukrzycowych i zaburzeniach z bloku metabolicznego.

Poprawa komórkowej absorpcji glukozy oraz wrażliwości na insulinę indukowana przez ALA jest bardzo istotna dla wszystkich ćwiczących, szczególnie w czasie potreningowych procesów regeneracyjnych.

Dlaczego warto uwzględnić ALA w potreningowym oknie anabolicznym?

Pora potreningowa to czas nasilonych procesów regeneracyjnych. Od ich jakości uzależnione jest osiąganie coraz lepszych efektów potreningowych. Newralgicznym elementem potreningowego okna anabolicznego jest szybkie uzupełnienie zasobów glikogenu mięśniowego. Działanie to umożliwia wystąpienia zjawiska nadkompensacji, czyli w dużym uproszczeniu, ustrój mając pod dostatkiem glukozy (węglowodan), jest w stanie odbudować większe zasoby glikogenu (więcej glikogenu = więcej energii). Jednak żeby ten korzystny, w kontekście adaptacji treningowej, proces mógł zajść, komórki mięśniowe muszą chcieć transportować glukozę do swego wnętrza. I właśnie w tym pomaga ALA. Kwas ALA nie tylko czyni środowisko mięśniowe wysoce chłonnym na glukozę, ale także zwiększa jego wrażliwość na insulinę, która również reguluje napływ glukozy do wnętrza komórki.

Ala powinniśmy uwzględniać także w porze potreningowej z jeszcze jednego ważnego względu. Po zakończeniu wysiłku organizm musi walczyć z wolnymi rodnikami, których duże ilości powstają w czasie nasilonych przemian energetycznych. A przecież kwas ALA jest silnym antyoksydantem, który unieszkodliwi wolne rodniki, dając możliwość rozniecenia potreningowego anabolizmu.

Sposób użycia

Jednorazową porcję produktu – 1 kapsułkę popić 300 ml wody. Stosować 2 porcje dziennie najlepiej podczas posiłku.

Ostrzeżenia

Nie należy przekraczać zalecanej porcji do spożycia w ciągu dnia. Produkt nie może być stosowany jako substytut zróżnicowanej diety. Preparat nie jest przeznaczony dla dzieci, kobiet w ciąży oraz karmiących. Zrównoważona dieta i zdrowy tryb życia są ważne.

Produkt może zawierać alergeny takie jak: mleko, soja, pszenica, jęczmień, owies, jaja, orzeszki ziemne i orzechy.

Składniki

Maltodekstryna; kwas alfa-liponowy (ALA - 28,7%); otoczka kapsułki (żelatyna; barwnik – dwutlenek tytanu); substancja przeciwzbrylająca - sole magnezowe kwasów tłuszczowych. 

SKŁADNIKI AKTYWNE
2 cap**
1 cap
Kwas Alfa-Liponowy (ALA) 500,00 mg 250,00 mg


**Dzienna porcja produktu

Witaminy na masę - zapotrzebowanie na witaminy w sporcie

O ważnej roli witamin w zachowaniu zdrowia nie trzeba chyba nikogo przekonywać. Te mikroskładniki odpowiedzialne są za regulację wielu mechanizmów zachodzących w naszych organizmach. Są również bardzo istotne w sporcie, na przykład w okresie budowania masy mięśniowej. Na jakie witaminy powinniśmy zwrócić szczególną uwagę, chcąc zbudować solidną muskulaturę?

Top produkty

FLEX GUARD 375 g

Zapomnij o bólach kolan i zadbaj o stawy

63,00 zł

Przedtreningówka SAW POWDER

SAW to najpopularniejsza przedtreningówka od Trec Nutrition

Od 5,00 zł

Białko WHEY 100

Najpopularniejsze białko od Trec Nutrition

Od 4,04 zł