Zimowa promocja → rabaty do 40%

$module: mpblog
$controller: index
$action: post
Trec Team 15 stycznia 2018

MONOHYDRAT KREATYNY - jak stosować?

Jak stosować monohydrat kreatyny?

Monohydrat kreatyny jest najczęstszym wyborem zarówno przy pierwszym cyklu kreatynowym, jak też jako dodatek w późniejszych cyklach nastawionych na budowanie masy mięśniowej. Co istotne, organizm człowieka przyzwyczaja się do działania konkretnych substancji, przez co po pewnym czasie przestają być tak efektywne jakbyśmy sobie tego życzyli. Do tego typu środków zaliczamy również monohydrat kreatyny. W związku z tym, należy się nim suplementować w sposób cykliczny (średnia długość cyklu to około 4-6 tygodni), po czym zrobić przerwę odpowiadającą przynajmniej długości cyklu.

Kreatyna Crea9 Trec Nutrition

Monohydrat kreatyny - cykl

Pierwszą z opcji jaką poleca się przy podstawowych formach suplementu, jakim jest monohydrat kreatyny, jest cykl z fazą ładowania. Pozwala na wysokie nasycenie mięśni kreatyną, co prowadzi do sporego wzrostu zarówno masy mięśniowej, jak i siły fizycznej. Najlepiej zatem przyjmować ją w ilościach około 20g na dobę przez około 10 dni. Po wspomnianych 10 dniach przechodzimy na ilość 10 – 15g na dobę aż do planowanego końca cyklu.

Inną i częściej stosowaną drogę przyjmowania środka jest cykl bez tak zwanej fazy ładowania. Wówczas monohydrat kreatyny przyjmujemy w równych porcjach, w ilości 10g na dobę (dzieląc na dwie dawki po 5g). Dzięki temu uzyskujemy stałe wysycenie mięśni kreatyną, prowadząc do stabilnych i zrównoważonych rezultatów w zakresie budowania muskulatury i poprawy możliwości fizycznych.

Kiedy stosować monohydrat kreatyny?

Najlepszą porą do przyjęcia kreatyny będzie okres około treningowy, w czasie spożywania posiłków przedtreningowego i potreningowego. Zaowocuje to zwiększenie wydajności i efektywności naszych treningów, co z kolei da o wiele lepsze wyniki. Dodatkowo, przed rozpoczęciem ćwiczeń zapewnimy sobie swobodniejszy przepływ składników energetycznych i zwiększenie zasobów energii, natomiast usprawniona resynteza ATP zadziała na naszą korzyść również po zakończeniu wysiłku. W dni wolne od treningów przyjmujemy monohydrat kreatyny również w dwóch dawkach – 5g z rana na czczo oraz 5g w ciągu dnia, przed spożyciem posiłku.