0
MENU
Kazeina CASEIN 100 Glowne

Kazeina CASEIN 100

179.00  zł

Wolnowchłanialne białko z kazeiny micelarnej w postaci pysznego shake'a, bialko

Zobacz pełny opis i skład
Wariant: Truskawkowo-bananowy - 600 g - słoik
Darmowa dostawa od 50 zł
Wysyłka w 24h!

Właściwości

 • Uzupełnia dietę o proteiny, które przyczyniają się do wzrostu i utrzymania masy mięśniowej;
 • Białko bogate w ważne aminokwasy;
 • Niska zawartość cukrów;
 • 100% kazeiny micelarnej;
 • Świetny składnik deserów.

Kazeina Casein 100, czyli białko idealne zawsze wtedy, gdy organizm potrzebuje wydłużonego dopływu protein do mięśni

Na czym polega specyfika kazeiny?

Na pulę białek mleka składają się dwie frakcje: kazeinowa i serwatkowa. Różnią się one między sobą kinetyką przemian w organizmie. Białka serwatkowe są szybko trawione i w równie szybkim tempie docierają do mięśni. Kazeina zachowuje się w tym względzie nieco inaczej. Kazeina trec jest bardzo powoli rozkładana w układzie pokarmowym. Uwolnione z kazeiny aminokwasy przez wiele godzin są emitowane do krwi.
Odmienne sposoby trawienia i przyswajania kazeiny oraz białek serwatkowych nie powoduję, że jedne są lepsze, a drugie gorsze. Każde z nich tak naprawdę jest potrzebne, tylko w innych porach dnia. Casein 100 to niezastąpiona forma białka przed udaniem się na nocny spoczynek, gdy przez wiele godzin będziemy pościć, oraz zawsze wtedy, gdy nie możemy dostarczyć regularnie do organizmu protein.

Kazeina - doskonałe rozwiązania przed snem oraz zawsze wtedy, gdy przerwy między posiłkami się wydłużają.

Rano czy w porze potreningowej organizm domaga się dostawy szybko przyswajalnych białek jak Isolate 100 (link). To wynika z przyspieszonego wówczas tempa przemian metabolicznych. Jednak na przestrzeni dnia nie zawsze towarzyszy nam rozpędzony metabolizm. Czasem organizm woli białka, które będą przyswajały się powoli, przez długi czas emitując do krwi aminokwasy. I tak właśnie zachowuje się kazeina w Casein 100.

Źródło: https://www.bodynutrition.com/product/trutein-whey-casein-egg-white/

Długo trawiące się białko pod postacią kazeiny to doskonałe rozwiązanie przed snem. Idąc spać musimy być świadomi, że metabolizm przechodzi na bardzo zwolnione obroty. Teraz organizm udaje się na spoczynek, w czasie którego będzie wykonywał różne prace naprawcze, także w obrębie zmęczonych treningiem mięśni. Wówczas ustrój potrzebuje ciągłego dopływu aminokwasów, które będą umożliwiały sprawne przeprowadzanie procesów naprawczych oraz tych o charakterze anabolicznym. I te nocne potrzeby natury regeneracyjnej i anabolicznej zaspokaja doskonale Casein 100 trec.
Kazeina trec może stanowić doskonałą formę białka w posiłku, szczególnie gdy nie wiesz za jaki czas będziesz miał czas coś zjeść. Przyjęcie porcji Casein 100 pozwoli ci realizować obowiązki dnia codziennego bez uszczerbku dla Twoich mięśni.

Casein 100 to 100% kazeiny micelarnej, czyli naturalna struktura białka gwarantem jego wysokiej jakości

Okazuje się, że kazeina kazeinie nie jest równa. Chcąc zaopatrzyć się w białka kazeinowe o przedłużonym czasie wchłaniania upewnij się, czy w składzie produktu występuje kazeina micelarna a nie jedna z form kazeinianów. Kazeina micelarna to naturalna, nie zmieniona w trakcie procesu produkcyjnego, struktura tego białka mlecznego, świadcząca o jego wysokiej jakości.

W świeżym mleku większość białek kazeinowych występują w formie rozproszonych, kulistych, porowatych miceli, których kształt można przyrównać do malin. Micele kazeinowe są trudno rozpuszczalne w wodzie, co powoduje, że białko to pozostaje w żołądku nieco dłużej tworząc żelową strukturą. Ale czy właśnie wydłużonego czasu trawienia i przyswajania nie oczekujemy od białka o wydłużonym czasie uwalniania jak Casein 100? Czy każda kazeina to zawsze 100% kazeiny micelarnej? Okazuje się, że nie! Czasem jak jako białko o przedłużonym uwalnianiu sprzedawane są kazeininy.

Casein 100 to nie kazeininan!

Wydłużone przyswajanie kazeiny trec odróżnia ją od innych produktów bazujących na formie kazeinianów. W celu uzyskania kazeinianów, wyodrębnioną z mleka kazeinę micelarną zobojętnia się odpowiednią zasadą np. wodorotlenkiem sodu, wapnia, potasu, magnezu. W wyniku tej modyfikacji uzyskuje się rozpuszczalne w wodzie sole kazeiny zwane kazeinianami. Kazeiniany są łatwo rozpuszczalne, a co za tym idzie są szybko i łatwo trawione w układzie pokarmowym. Czy jednak tego oczekujemy od produktu białkowego o wydłużonym wchłanianiu? Przecież kupując kazeinę oczekujemy białka, które wielogodzinnie będzie zaopatrywało mięśnie w składnik budulcowy. Gdybyśmy chcieli ekspresowej dostawy białek zdecydowalibyśmy się na produkty typu Isolate 100, czy Whey Perfect zawierające izolat białek serwatkowych. Poza tym proces produkcyjny kazeininów zakłada stosowanie wysokich temperatur, które wiemy, że są szkodliwe dla struktury wrażliwej kazeiny.
Wybierając kazeinę zawsze upewnij się, czy jest to kazeina micelarna, stanowiąca 100% składu Casein 100.

Kazeina micelarna jako źródło wapnia (Ca)

Kazeina w formie micelarnej ma jeszcze jedną ważną zaletę. Stanowi ona doskonałe źródło Ca. W stabilizowaniu struktury miceli ogromną rolę odgrywa właśnie jony Ca, które tworzą specyficzne mosteczki między i śródcząsteczkowe. Wapń, którego źródłem jest kazeina micelarna, to ważny minerał, który buduje nasze kości, oraz jest niezbędny w czasie skurczu mięśniowego.

Zalety Casein 100 firmy trec:

- Casein 100 w 100% zawiera naturalną kazeinę micelarną
- Kazeina trec to białko o wydłużonej kinetyce przemian w organizmie, zapewniające długotrwałe zaopatrzenie organizmu w białko
- Kazeina trec doskonale zabezpiecza dostawy białka do mięśni w czasie snu
- Casein 100 nie zawiera zmienionej chemicznie formy kazainianu
- Kazeina trec to doskonałe źródło wapnia


Źródło
- J. Szpendowski, K. Siemianowski; Właściwości odżywcze i funkcjonalne oraz zastosowanie kazeinianów w przetwórstwie spożywczym; [w:] Nauki Inżynierskie i Technologie 3(10); 2013
- de Kruif , Cornelis G., Thom Huppertz, Volker S. Urban and Andrei V. Petukhov. 2012. Casein micelles and their internal structure. Advances in Colloid and Interface Science 171–172: 36–52.

Sprawdź również inne białka: Whey 100, Perfect Whey Protein, Ultimate Protein, Isolate 100, Soy Protein


Artykuł, który warto przeczytać
Autor: Andrzej Ziółkowski

Kazeina jest jednym z najczęściej pojawiających się w rozmowach odmian białka. Czytając wyczerpujące opracowania dotyczące różnych rodzajów białka można czuć się odrobinę zdezorientowanym. Jeśli spotkało to Ciebie, nie jesteś sam. Mając do wyboru tak wiele różnych opcji, może być trudno podjąć decyzje, które przyniosą najlepsze rezultaty. 

Ważne, by poświęcić trochę czasu na zbadanie dostępnych rodzajów odżywek, ponieważ niektóre z nich są zdecydowanie odpowiedniejsze do zastosowania w pewnych sytuacjach.

W momencie, w którym dokładnie dopasujesz rodzaj suplementu białkowego do celu treningowego nie będzie wątpliwości, czy otrzymasz korzyści z jego użytkowania.

Rzućmy okiem na niektóre z kluczowych benefitów związanych z białkiem, jakim jest kazeina, dzięki czemu lepiej podejmiesz decyzję, co jest odpowiedniejsze dla Ciebie.

Kazeina na zachowanie mięśni na diecie redukcyjnej

Gdy wybierasz dietę o niższej kaloryczności, jednym z pierwszych problemów, które staną się coraz większym problemem, jest utrata masy mięśniowej. Ponieważ nie będziesz dostarczać wystarczającej ilości kalorii, aby w pełni zaspokoić wszystkie potrzeby energetyczne wymagane przez cały dzień, zmuszasz swoje ciało do zwrócenia się do tkanek w celu uzyskania energii.

W najlepszym przypadku będzie to pochodzić z tkanki tłuszczowej, a w najczarniejszym scenariuszu ciało pozyska energię z mięśni. Zazwyczaj na diecie redukcyjnej jest to mieszanka obu.

W jednym z badań przeprowadzonych w Bostonie zbadano różnice w przyrostach masy mięśniowej, a także całkowitą utratę tłuszczu, gdy badani albo przyjmowali hydrolizat białka kazeiny w porównaniu z hydrolizatem białka serwatki, używając diety niskokalorycznej i wykonując trening oporowy.

Podczas, gdy obie grupy wykazywały utratę tłuszczu, grupa stosująca białko kazeinowe wykazała większą średnią utratę tłuszczu i większy wzrost wytrzymałości klatki piersiowej, ramion i nóg.

Oprócz tego zauważono, że grupa kazeinowa wyszła z badania z wyższym całkowitym procentem masy beztłuszczowej w porównaniu z poprzednim pomiarem. Wskazuje to na większą zdolność do zachowania szczupłego ciała, co pokazuje, że kazeina jest szczególnie skuteczna w utrzymywaniu mięśni.

Należy również wspomnieć, że obie grupy  podniosły swoje spożycie białka do 1,5 g na kilogram masy ciała na dzień. 

Pamiętaj!
Jeśli nie spożywasz wystarczającej ilości białka podczas diety, nie ma znaczenia, jakiej formy używasz, nadal będziesz tracić tkankę mięśniową.

Kazeina a utrata tłuszczu

Ponieważ białko kazeinowe jest postacią białka, która ma wysoką zawartość wapnia, okazuje się również korzystna pod względem całkowitej utraty tłuszczu. Wiele osób szybko odwraca się od produktów mlecznych podczas próby utraty tkanki tłuszczowej, ponieważ czuje, że spowolni to utratę tkanki tłuszczowej. Brak jednak wiarygodnych danych na ten temat. 

Jest to całkowicie sprzeczne z prawdą. W jednym z badań przeprowadzonych przez International Journal of obesity zaobserwowano, że badani, którzy łączyli duże spożycie wapnia z normalnym spożyciem białka, wykazali zwiększenie wydalania tłuszczu i energii w kale o około 350 kJ większe niż ci, którzy albo przyjmowali niskie spożycie białka bez takiej interwencji, lub osoby spożywające duże ilości wapnia i wysoką zawartość białka.

Z tego badania wynika, że najlepiej jest znaleźć równowagę między spożyciem wapnia i białka, a nie tylko zwiększyć ilość białka w celu zwiększenia utraty tłuszczu.

Sproszkowane białko kazeiny pomoże ci osiągnąć oba cele, jakim jest zwiększenie spożycia wapnia, a także zwiększenie spożycia białka, co pozwala zmaksymalizować korzyści związane z utratą tłuszczu.

Kazeina pomaga utrzymać zdrowe jelita.

Kolejną bardzo ważną zaletą kazeiny jest to, że pomaga ona utrzymać w zdrowiu okrężnicę. W jednym z badań  naukowcy sprawdzili korzyści zdrowotne różnych białek i odkryli, że białka mleczne sprzyjają zdrowiu okrężnicy lepiej niż mięso i soja. Jest to kolejny powód, dla którego należy zdecydowanie rozważyć dodanie białka kazeinowego do dziennego spożycia.

Wolniejsza absorbcja białka

Kazeina wchłania się wolniej niż inne rodzaje białek. Może być to niekorzystne w pewnych sytuacjach. Na przykład kiedy po treningu jak najszybciej chcemy przetrwać katabolizm mięśniowy. Będzie jednak to idealna opcja na noc, oraz dla osób chcących jak najdłużej czuć uczucie sytości. 

Kazeina to białko wysokiej jakości

Wreszcie, ostatnia korzyść, jaką otrzymasz poprzez wprowadzenie białka kazeiny do diety, jest fakt, że jest jednym z najlepszych źródeł białka o wysokiej jakości.

Jakość białka jest oceniana przez pryzmat zawartym w nich aminokwasów. Gorszej jakości źródła białka jak rośliny często przez nadmiar jednych a niedobór drugich nie mogą być w efektywny sposób wykorzystane przez organizm. 

W jednym z badań opublikowanym przez Journal of Nutrition naukowcy zauważyli, że białko kazeiny ma szczególnie wysoka jakość w porównaniu z białkiem sojowym, co czyni go ważnym źródłem białka.

Jeśli  przestrzegasz diety wegetariańskiej, w której mięso jest ograniczone (inne wysokiej jakości źródło białka), to dodanie kazeiny, jeśli jest w porządku z  twoimi postanowieniami, będzie najlepszym wyborem.


Źródło:
https://www.bodybuilding.com/fun/casein-protein-health-benefits.htm

Kazeina micelarna (z mleka) (95,5%); kakao w proszku dla smaku czekoladowo-kokosowego i czekolada-pinakolada; aromaty; substancja słodząca – sukraloza; barwnik dla smaku śmietankowo-waniliowego – beta-karoten; barwnik dla smaku bananowo-truskawkowego – czerwień koszenilowa A.

Jednorazową porcję preparatu – 30 g (1,5 miarki) rozpuścić w 200 ml wody lub mleka, używając do tego szejkera lub miksera. Stosować 3 porcje dziennie. W dni treningowe: I porcja rano po przebudzeniu, II porcja do 1,5 godz. po treningu oraz III porcja przed snem. W dni nietreningowe: I porcja rano po przebudzeniu, II porcja pomiędzy posiłkami oraz III porcja przed snem.


Uwagi

Wartość odżywcza

w 100 g

w 90 g **

w 30 g

Wartość energetyczna

1529 kJ

1376 kJ

459 kJ

 

360 kcal (18%*)

324 kcal (16%*)

108 kcal (5%*)

Tłuszcz

2,11g (3%*)

1,90g (3%*)

0,63g (1%*)

w tym kwasy tłuszczowe nasycone

1,46g (7%*)

1,31g (7%*)

0,44g (2%*)

Węglowodany

9,45

g (4%*)

8,51

g (3%*)

2,84

g (1%*)

w tym cukry

0,60g (1%*)

0,54g (1%*)

0,18g (0%*)

Białko

75,90g (152%*)

68,31g (137%*)

22,77g (46%*)

Sól

1,50g (25%*)

1,35g (23%*)

0,45g (8%*)

Składniki aktywne

 

 

Kazeina Micelarna

95,45g

85,91

g

28,64

g

*Referencyjna wartość spożycia

**Dzienna porcja produktu


Składniki

Kazeina micelarna (z mleka) (95,5%); kakao w proszku dla smaku czekoladowo-kokosowego i czekolada-pinakolada; aromaty; substancja słodząca – sukraloza; barwnik dla smaku śmietankowo-waniliowego – beta-karoten; barwnik dla smaku bananowo-truskawkowego – czerwień koszenilowa A.

Przesyłka

 • Wysyłka w 24h
 • Koszt dostawy 9 zł
 • Bezpłatna przesyłka od 50 zł

Dostawa

Czas dostawy: do 24 godzin

Godzina wysyłki: Paczki wysyłamy do godziny 13:30.

Metody płatności

 • Szybki przelew online
 • Płatność kartą
 • BLIK
 • Płatność za pobraniem
 • Płatność odroczona (21 dni)
 • Płatność mobilna

Opinie

 • (5/5)

  dobrze się rozpuszcza w wodzie/mleku czas wchłaniania na prawdę długi co idealnie może przypaść do gustów odchudzającym się ponieważ jest dobrą przekąską między posiłkami i powoduje sytość według mnie sprawdza się doskonale jako budulec masy mięśniowej i uzupełnienie diety jedyna wada w moim przypadku za małe opakowanie :)

  /
 • (3/5)

  Generalnie wygląda to tak :Smak : SUPER !Miarka : 10g więc można sobie super wszystko wymierzyćOpakowanie : nie zapina się co dla mnie jest wadąCzy działa? Raczej tak... Jest jedna zasadnicza wada... bardzo zła rozpuszczalność w wodzie. BARDZO... Porównuje z 4 innymi tego typu produktami na rynku i jest to jedyny taki, który muszę bardzo długo mieszać a i tak mam po nim kupę osadu w ustach. Nie wiem czy drugi raz się na niego zdecyduję.

  /
 • (5/5)

  Produkt godny polecenia , smak Truskawkowo-bananowy jak dla mnie i mojego wybrednego podniebienia jest bardzo dobry.

  /
 • (5/5)

  Natomiast nie polecam smaku Banana&Strawberry Split, mi osobiście nie podszedł do gustu, jezeli chodzi i działanie, jak najbardziej potwierdzam, nie trzeba shakera, wystarczy pomieszać łyżeczką, super sprawa.

  /
 • (4/5)

  Smak czekolada/kokos całkiem smaczny ale konsystencja i rozpuszczalność miernie. Brak zapięcia w opakowaniu co jest sporą wadą. Sam produkt całkiem pozytywnie! Polecam.

  /
 • (5/5)

  Moim skromnym zdaniem jest to najlepsze białko dostępne na polskim rynkuSmak waniliowo -śmietankowy jest zabójczy i dotego się nie pieni.Naprawdę polecam :)

  /
 • (5/5)

  Świetny produkt do picia i można z niego robić budyń . Smak pyszny i słodki . Polecam

  /
 • (4/5)

  Dobre białko na noc lub w celu uzyskania czekoladowo-kokosowego smaku naleśników proteinowych. Jednak do picia na noc nawet z mlekiem smak pozostawia wiele do życzenia. Mimo to polecam !

  /
 • (5/5)

  Dobry produkt, świetne białko na noc. Rozpuszczalność bardzo dobra smak również dobry. Można zrobić z tego naprawdę fajny budyń :)

  /
 • (5/5)

  Produkt jest rewelacyjny i fajnie smakuje i powoduje duży przyrost masy mięśniowej-wolno wchłaniane białko.

  /
 • (5/5)

  Mega smaczne i dobrze rozpuszczalne białko którego szukałem od dawna.. Bardzo polecam.

  /
 • (5/5)

  Najlepsze wolnowchłanialne białko kazeinowe zapewniające systematyczne zaopatrzenie mięśni w aminokwasy dzięki czemu podczas stosowania zauważyłem przyrost masy mięśniowej i mięsnie szybciej się regenerują. Polecam osobom które intensywnie ćwiczą na siłowni

  /
 • (5/5)

  Super białko na noc. Szeroka gama smaków, każdy znajdzie coś dla siebie.Polecam

  /
 • (5/5)

  Super odżywka, dobrze się rozpuszcza i smaczna. Efekty są szybko widoczne. Człowiek dobrze się czuje, uczucie sytości. Polecam !!!

  /
 • (5/5)

  Piję caseine przed snem od dłuższego czasu i polecę ją wszystkim. Świetny produkt białkowy, strasznie dobry z mlekiem. Nie wpadniemy w nocy w katabolizm co jest bardzo ważne Podsumowując, świetny smak i konsystencja. Bardzo przydatna odżywka. Jedyną wadą jest droga cena

  /
 • (5/5)

  Białko działa bardzo dobrze już po 2 tygodniach stosowania zauważyłem przyrost masy . Podczas stosowania zauważyłem że trudno rozpuścić je w wodzie

  /
 • (3/5)

  Białko dobre ale bez rewelacji trzeba lubić ja już wole whey 100 mam smak truskawka banan jest okey

  /
 • (4/5)

  Białko dobre ale bez rewelacji trzeba lubić ja już wole whey 100 mam smak truskawka banan jest okey

  /
 • (5/5)

  Bardzo dobre smaki , szybko rozpuszczalne , nie zostawia gródek Polecam do kupna !

  /
 • (5/5)

  Naprawdę świetna odżywka i doskonały smak, godna polecenia.

  /
 • (5/5)

  Najlepsze wolnowchłanialne białko na świecie

  /
 • (5/5)

  Kupiłem to białko po namowie sprzedawcy. Stosuję je na wieczór aby nie jest za obfitej kolacji i tu sprawdza się idealnie. Czuć sytość w brzuchu. Smak śmietankowo-waniliowy jest super. Używam też tego produktu jako dodatku w postaci gęstego budyniu np do naleśników, deserów z owocami itp. Idealne rozwiązanie dla osób, które chcą zgubić zbędne kilogramy a jednocześnie chcą budować mięśnie i siłę. Białko to daje pewność, że organizm jest zaopatrzony w aminokwasy na kilka godzin.

  /

Wystaw opinię