Brak produktów w koszyku

Oficjalny sklep internetowy TREC NUTRITION
Zaloguj się lub utwórz konto

Ekspert Trec Nutrition odpowiada
+48 71 795 81 70

Złóż zamówienie telefonicznie
Pn-Pt: 10:00 - 18:00

Livechat

Trec Nutrition

4 metody wzmacniania uchwytu

Trec Nutrition
Wróć do listy

 

 
Silny i pewny uchwyt jest przydatny w prawie każdej dyscyplinie sportowej. Na siłowni, silny uchwyt będzie pomocny podczas wykonywania ciężkiego martwego ciągu, Crossfit'erzy skorzystają z niego podczas spaceru farmera czy podczas ćwiczeń na drążku, natomiast zwolennicy sportów walki - dzięki wytrenowanym nadgarstkom i przedramionom - unikną kontuzji ręki na skutek uderzeń.
 

Jak ćwiczyć przedramiona i uchwyt?

Starsi bywalcy siłowni pamiętają jak w rozpiskach treningowych można było znaleźć 6-8 serii uginań przedramion ze sztangą, które miały doprowadzić o rozwoju mięśni przedramion. Obecnie odchodzi się od tego trendu, ponieważ ćwiczenia z użyciem sporego ciężaru są dostatecznym bodźcem do wzrostu opisywanych mięśni.

Jednak, żeby w pełni rozwinąć silny i wytrzymały uchwyt należy podejść do treningu tej grupy mięśniowej całościowo. Przedstawiamy 4 rodzaje ćwiczeń, dzięki którym w szybkim czasie rozwiniecie siłę uchwytu, zauważalną przy każdym uścisku dłoni.

 

1. Ćwiczenia za pomocą ściskaczy

Ściskacze to przyrząd do ćwiczeń nadgarstków, który nie zmienił się od dziesiątek lat, głównie ze względu na swoją skuteczność.  są skutecznym i prostym narzędziem do zwiększenia siły uchwytu. Zamykanie i powolne otwieranie dłoni można wykonywać praktycznie wszędzie, dlatego trening ze ściskaczami powinien stanowić podstawę treningu przedramion. Wykonuj 10 powtórzeń na każdą dłoń w kilkunastu seriach rozłożonych w trakcie całego dnia.

 

2. Szczypanie talerzy

Pod tą tajemniczą nazwą kryje się całkiem skuteczne ćwiczenie wzmacniające wytrzymałość i siłę chwytu. Należy chwycić dwa talerze dłonią, ściskając je kciukiem i pozostałymi palcami. Wykonaj dwie serie na czas - zacznij od dwóch 5 kilogramowych talerzy i jak uda Ci się wytrzymać 45 sekund możesz zwiększyć ciężar. Twoim celem jest wytrzymanie 45 sekund z dwoma 20 kilogramowymi talerzami.

 

3. Spacer farmera

Przenoszenie ciężkich hantlu lub specjalnych sztang na jak największy dystans jest świetnym ćwiczeniem ogólnorozwojowym. Oprócz intensywnej pracy mięśnie dłoni i przedramion ciężko pracują również mięśnie pleców oraz brzuch. Jeśli Twoim celem jest rozwinięcie masy mięśniowej powinieneś wykonywać kilka serii spaceru z obciążeniem równym 85% obciążenia maksymalnego na odległość około 50 metrów.

 

4. Uginanie nadgarstków ze sztangą

Czas wrócić do lat 90' wykonując to stare ćwiczenie. Opierając przedramiona na ławeczce, bądź na nagach wykonaj około 15 powtórzeń uginań nadgarstków łapiąc sztangę na przemian podchwytem i nachwytem.

Zastosowanie wyżej omówionych ćwiczeń przynajmniej podczas jednego treningu w tygodniu pozwoli Ci w szybki sposób zwiększyć siłę, wytrzymałość i stabilność uchwytu, zwiększy mobilność Twoich nadgarstków i rozwinie u Ciebie coś co niestety jest coraz rzadziej spotykane - pewny uścisk dłoni.

Data: 7 października 2016 660 Odsłon Pozostaw komentarz Przejdź do komentarzy

Pozostaw komentarz
Brak komentarzy

 

Firma / O Trec Nutrition

Dążenie do osiągnięcia zdrowego, wysportowanego i sprawnego ciała stało się w ostatnich latach światowym trendem. Doskonała sylwetka i wysoka forma fizyczna nie jest tylko związana z intensywnym treningiem, ale również z racjonalnie przygotowaną dietą. Podstawowe znaczenie głównych makroskładników odżywczych znane jest już dość dobrze. Jednak nowo odkrywane funkcje białek, tłuszczów i węglowodanów w procesach budowania masy mięśniowej, wytwarzania energii i regeneracji potreningowej wciąż zaskakują wielu naukowców i dietetyków. Zapotrzebowanie sportowców wyczynowych, oraz trenujących rekreacyjnie na składniki pokarmowe jest znacznie większe i nie zawsze może być zaspokojone przez tradycyjną dietę.

 

Doświadczenia pokazują, że precyzyjna, odpowiednio dobrana suplementacja jest doskonałym wsparciem dla prawidłowo prowadzonego programu treningowego. Osiągnięcie wymarzonego celu staje się szybsze i łatwiejsze, gdy wspomagane jest najwyższej jakości preparatami, gwarantującymi pełne bezpieczeństwo stosowania. Firma TREC NUTRITION, przy współpracy z najlepszymi laboratoriami, technologami żywienia, lekarzami sportowymi oraz wybitnymi sportowcami, stworzyła ofertę produktów na najwyższym światowym poziomie. W ofercie znajdują się produkty wspomagające przyrost masy i siły mięśniowej, energetyzujące, redukujące tkankę tłuszczową, regenerujące aparat ruchowy oraz wzmacniające siły witalne organizmu. Sięgając po produkty naszej firmy mają Państwo pewność, że dostarczacie swojemu organizmowi tylko najlepszych składników odżywczych, w odpowiednich dla niego proporcjach.

 

Od początku istnienia TREC NUTRITION przykładał szczególną wagę do najwyższej jakości oferowanych produktów oraz pełnej ich zgodności z obowiązującym prawem żywnościowym. W chwili obecnej w firmie funkcjonuje Zintegrowany System Zarządzania spełniający wymagania norm ISO 9001 i ISO 22000 w zakresie „Produkcja, konfekcjonowanie i sprzedaż środków spożywczych specjalnego przeznaczenia żywieniowego oraz suplementów diety”. Dzięki rygorystycznemu przestrzeganiu zasad dobrej praktyki higienicznej (GHP) i produkcyjnej (GMP) w naszym nowoczesnym zakładzie produkcyjnym, poziom bezpieczeństwa oferowanych wyrobów nie ustępuje nawet najsurowszym wymaganiom stawianym produkcji farmaceutycznej. Sprawność funkcjonowania firmy oraz nasza determinacja w tworzeniu i nieustannym doskonaleniu systemu zarządzania jakością oraz bezpieczeństwem żywności została potwierdzona certyfikatem przyznanym przez szwajcarską firmę SGS uznawaną za najlepszą na świecie w dziedzinie certyfikacji zakładów. Więcej informacji o wszystkich produktach znajdziecie Państwo na stronie www.trecnutrition.com oraz telefonicznie u naszych ekspertów pod nr tel. 071 795 81 70 lub pocztą elektroniczną: ekspert@trec.com.pl.

Regulamin programu lojalnościowego - "Premiujemy zakupy i aktywnych klientów"

 1. Ogólne informacje o programie lojalnościowym.
  Każdy zarejestrowany klient sklepu trec.pl za dokonane zakupy i aktywność otrzymuje punkty w programie lojalnościowym, które może wymieniać na produkty z naszej oferty podczas realizacji zamówień.

 2. Zasady naliczania punktów:
  • każde 1 zł wydane w naszym sklepie to zdobycie 1 punktu. 20 zdobytych punktów to 1 zł do realizacji w sklepie (punkty są naliczane od całkowitej wartości produktów w zamówieniu, bez kosztów wysyłki),
  • zarejestrowanie się na sklepie nowego klienta to 200 pkt. - 10 zł do wykorzystania na zakupy,
  • zapisanie się do newslettera 100 pkt. - 5 zł do wykorzystania na zakupy,
  • dodanie opinii o produkcie w serwisie www.trec.pl jak i serwisie Opineo.pl 100 pkt. - 5 zł do wykorzystania na zakupy (użytkownik może otrzymać punkty za maksymalnie 2 recenzje w ciągu dnia, po ich zaakceptowaniu przez administratora. Użytkownik może otrzymać tylko punkty za produkt który wcześniej zakupił na stronie sklepu).
 3. Weryfikacja punktów.
  Punkty za zamówienie przyznawane są po zamknięciu zamówienia przez administratora systemu lub po zaakceptowaniu przez niego recenzji. Maksymalny czas oczekiwania na zaakceptowanie recenzji to 2 dni. Punkty za zapisanie się do newslettera przyznawane są od razu po zapisaniu.

  Punkty oczekujące zostają zaliczone, gdy:
  • wiadomo, że dana transakcja została sfinalizowana, czyli zamówienie zostało opłacone, a zamówiony towar został wysłany do Klienta,
  • transakcja została sfinalizowana (zamówienie opłacone i zamknięte w systemie) w ciągu 14 dni od chwili złożenia zamówienia.
  Punkty oczekujące zostają anulowane, gdy:
  • nie doszło do transakcji (np. brak wpłaty),
  • kiedy administrator nie zaakceptował opinii o produkcie.
 4. Uwagi dodatkowe:
  • dla jednego Klienta może być prowadzone tylko jedno konto z punktami. Nie ma możliwości przekazania punktów innej osobie,
  • minimalna ilość punktów jaką Klient musi zdobyć na swoim koncie żeby móc je wykorzystać to 300 pkt.,
  • maksymalna ilość punktów to 4000 pkt. Po przekroczeniu salda punkty za kolejne zamówienia nie będa naliczane,
  • po wykorzystaniu części punktów saldo zostanie zmniejszone, punkty za kolejne zamówienia będą naliczane aż do ponownego uzyskania salda maksymalnego,
  • jeśli przy zamówieniu któryś z produktów został opłacony za pomocą punktów wtedy za całość zamówienia punkty nie są przyznawane,
  • jeśli w zamówieniu znajdują się produkty objęte będące już w promocji (np. obniżona cena specjalna) lub zamówienie objęte jest inną regułą promocyjną, punkty za takie zamówienie, również nie są przyznawane,
  • użycie jakiegokolwiek kodu rabatowego, także zwalnia zamówienie z naliczania za nie punktów,
  • program nie obowiązuje w przypadku zamówień realizowanych do dnia 18 października 2013,
  • sklep trec.pl zastrzega sobie prawo do zmiany warunków w programie lojalnościowym.

[X]

Strona wykorzystuje pliki cookie, które przechowywane są na Twoim komputerze. Jeżeli nie zgadzasz się na to, możesz wyłączyć obsługę plików cookie w Swojej przeglądarce.
Aby dowiedzieć się więcej, kliknij tutaj.