Brak produktów w koszyku

Oficjalny sklep internetowy TREC NUTRITION
Zaloguj się lub utwórz konto

Ekspert Trec Nutrition odpowiada
+48 71 795 81 70

Złóż zamówienie telefonicznie
Pn-Pt: 10:00 - 18:00

Livechat

Trec Nutrition

DIBENCOZYD. ALTERNATYWA DLA STERYDÓW

Trec Nutrition
Wróć do listy

Sterydy anaboliczne to wciąż temat tabu. Niestety coraz więcej młodych osób beztrosko je zażywa, nie będąc do końca świadomym długofalowych konsekwencji tak lekkomyślnego działania. Oczywiście to szybka i łatwa droga do uzyskania umięśnionej sylwetki, ale nawet w tym przypadku nie ma nic za darmo.

 

Po pierwsze, stosując sterydy i tak trzeba ćwiczyć oraz trzymać się planu dietetycznego. Po drugie i co najważniejsze, środki te mają katastrofalny wpływ na nasze zdrowie. Czy nie lepiej zatem poświęcić odrobinę więcej czasu i zamiast niebezpiecznych sterydów sięgnąć po całkowicie legalne składniki anaboliczne? Po co się martwić o skutki uboczne i trwałe uszkodzenia organizmu wynikające z długotrwałego stosowania dopingu, skoro istnieje zdrowa alternatywa?

 

Czy zastanawialiście się kiedyś, jak sterydy działają na organizm? Są to głównie aktywatory receptorów androgenowych, które znajdują się na błonach plazmatycznych ludzkich komórek. Ich działanie anaboliczne związane jest z intensywnym stymulowaniem syntezy białek w komórkach mięśniowych, co przekłada się nie tylko na zwiększenie apetytu, ale także na przyrost masy mięśni, ich siły i wydolności. Niestety cena, jaką płacimy za ich przyjmowanie, jest bardzo wysoka. Sterydy anaboliczne wzmagają i przyspieszają procesy starzenia się tkanek, np. kostnej. Prowadzi to do stopniowego ich wyniszczania. Najpierw pojawiają się mikrouszkodzenia, potem większe ubytki, aż w końcu towarzyszące im dolegliwości bólowe. Przez wprowadzenie obcych, syntetycznych substancji regulatorowych hamujemy produkcję własnych hormonów i zaburzamy naturalną równowagę organizmu. Przykładem niekorzystnych zmian może być pojawianie się 3-rzędowych żeńskich cech płciowych u mężczyzn. Typowym objawem feminizacji jest ginekomastia, czyli przerost tkanki gruczołowej wokół sutków. Jest to nie tylko bolesne, ale przede wszystkim bardzo mało estetyczne. Jedynym ratunkiem jest tu operacja plastyczna klatki piersiowej i chirurgiczne usunięcie zmian. Wszystko to przez zaburzenie gospodarki hormonalnej. Sami odpowiedzcie sobie na pytanie, czy warto tak niszczyć organizm. Można tego uniknąć, stosując bezpieczne suplementy diety dla sportowców, które pozwalają uzyskać zbliżone, ale za to trwałe rezultaty.

 

 

TAJEMNICA DIBENKOZYDU

Pierwsze publikacje na temat dibenkozydu pojawiły się w roku 1958, kiedy to grupa badaczy pod przewodnictwem H.A. Barkera wyizolowała koenzym B12. Substancja była silnie wrażliwa na działanie światła, dlatego w wyniku naświetlania szybko ulegała rozkładowi. Trzy lata później, gdy potwierdzono strukturę tajemniczego składnika, ogłoszono światu odkrycie adenozynokobalaminy. Następnie trwały intensywne badania nad sposobem, który pozwoliłby na skuteczną i wydajną izolację koenzymu B12 z produktów pochodzenia naturalnego. W warunkach dostępu światła udawało się uzyskać jedynie cyjanokobalaminę (witaminę B12). Gdy wyjaśniono dokładniej charakter nowej substancji, udało się uzasadnić jej wrażliwość na światło i powinowactwo do wit. B12 oraz odkryto metodę jej pozyskiwania. Ostatecznie dibenkozyd został określony jako koenzym witaminy B12 i rozpoczęto szczegółowe badania nad jego funkcją biologiczną w organizmie.

 

Koenzym kobalaminowy bierze udział w procesie glukoneogenezy. Wpływa zatem na produkcję glukozy z kwasu mlekowego lub aminokwasów. Nazywa się go aktywną formą witaminy B12 i bardzo często korzysta zeń właśnie zamiast klasycznej cyjanokobalaminy. Działa silniej i wydajniej niż sama witamina B12. Przyjmując cyjanokobalaminę w formie aktywnej (koenzymu), organizm reaguje szybciej i nie traci czasu na jej zbędne transformacje strukturalne.

 

DZIAŁANIE ADENOZYNOKOBALAMINY

Aktywna forma witaminy B12 (dibenkozyd) daje o wiele lepsze efekty w suplementacji i pełni rolę czynnika regulującego metabolizm. Jest biostymulatorem syntezy protein w rybosomach, dzięki czemu bezpośrednio wpływa na szybkość wytwarzania białek ustrojowych. Można śmiało powiedzieć, że koenzym B12 jest czynnikiem budującym o silnym potencjale anabolicznym. Jego działanie stymulujące pomaga syntezować związki z prostszych substratów, np. metioninę z homocysteiny czy białka z aminokwasów. Koenzym witaminy B12 zyskał olbrzymią popularność tak w sporcie, jak i farmacji. Jego głównymi atutami są czynności metaboliczne.

 

KOMU POLECANY JEST DIBENKOZYD I DLACZEGO?

Suplementacja dibenkozydem polecana jest szczególnie osobom, które ze względu na wysokie tempo przemiany materii mają problemy z budowaniem beztłuszczowej masy ciała. Jego stosowanie pomaga budować wysokiej jakości umięśnioną sylwetkę i ułatwia postępy w przyroście siły. Najbardziej aktywną i stabilną formą koenzymu B12 jest 5-deoksyadenozylokobalamina – główny składnik preparatu DIBENCOZIDE FORCE firmy TREC NUTRITION. Preparat ten wspomaga przemiany metaboliczne podstawowych składników pokarmowych, tj. białka, tłuszczów czy węglowodanów. Tym samym zwiększa anabolizm i łaknienie. W takich warunkach o wiele łatwiej o wysokie przyrosty beztłuszczowej masy ciała. Ponadto zawarty w produkcie składnik aktywny może być niezwykle pomocny również w trakcie treningów. W jaki sposób? Otóż, dibenkozyd może zwiększać wydolność podczas wysiłku. Adenozynokobalamina może wspomagać funkcje erytrocytów, co korzystnie wpływa na transport i dystrybucję tlenu przez krwioobieg w trakcie ćwiczeń. Dibenkozyd, jako aktywna forma witaminy B12, jest silnie zaangażowany w procesy krwiotwórcze, w których wytwarzane są właśnie czerwone krwinki. Sprawna produkcja erytrocytów to klucz do wysokiej wydolności całego organizmu. Stosowanie TREC DIBENCOZIDE FORCE staje się idealnym wyjściem dla osób, które chciałyby zacząć ćwiczyć, ale nie mają apetytu, mają bardzo wolną przemianę materii lub szukają nowych dróg na pobudzenie procesów metabolicznych.

JANUSZ ZIÓŁKOWSKIData: 15 grudnia 2014 1279 Odsłon Pozostaw komentarz Przejdź do komentarzy

Pozostaw komentarz
Brak komentarzy

 

Firma / O Trec Nutrition

Dążenie do osiągnięcia zdrowego, wysportowanego i sprawnego ciała stało się w ostatnich latach światowym trendem. Doskonała sylwetka i wysoka forma fizyczna nie jest tylko związana z intensywnym treningiem, ale również z racjonalnie przygotowaną dietą. Podstawowe znaczenie głównych makroskładników odżywczych znane jest już dość dobrze. Jednak nowo odkrywane funkcje białek, tłuszczów i węglowodanów w procesach budowania masy mięśniowej, wytwarzania energii i regeneracji potreningowej wciąż zaskakują wielu naukowców i dietetyków. Zapotrzebowanie sportowców wyczynowych, oraz trenujących rekreacyjnie na składniki pokarmowe jest znacznie większe i nie zawsze może być zaspokojone przez tradycyjną dietę.

 

Doświadczenia pokazują, że precyzyjna, odpowiednio dobrana suplementacja jest doskonałym wsparciem dla prawidłowo prowadzonego programu treningowego. Osiągnięcie wymarzonego celu staje się szybsze i łatwiejsze, gdy wspomagane jest najwyższej jakości preparatami, gwarantującymi pełne bezpieczeństwo stosowania. Firma TREC NUTRITION, przy współpracy z najlepszymi laboratoriami, technologami żywienia, lekarzami sportowymi oraz wybitnymi sportowcami, stworzyła ofertę produktów na najwyższym światowym poziomie. W ofercie znajdują się produkty wspomagające przyrost masy i siły mięśniowej, energetyzujące, redukujące tkankę tłuszczową, regenerujące aparat ruchowy oraz wzmacniające siły witalne organizmu. Sięgając po produkty naszej firmy mają Państwo pewność, że dostarczacie swojemu organizmowi tylko najlepszych składników odżywczych, w odpowiednich dla niego proporcjach.

 

Od początku istnienia TREC NUTRITION przykładał szczególną wagę do najwyższej jakości oferowanych produktów oraz pełnej ich zgodności z obowiązującym prawem żywnościowym. W chwili obecnej w firmie funkcjonuje Zintegrowany System Zarządzania spełniający wymagania norm ISO 9001 i ISO 22000 w zakresie „Produkcja, konfekcjonowanie i sprzedaż środków spożywczych specjalnego przeznaczenia żywieniowego oraz suplementów diety”. Dzięki rygorystycznemu przestrzeganiu zasad dobrej praktyki higienicznej (GHP) i produkcyjnej (GMP) w naszym nowoczesnym zakładzie produkcyjnym, poziom bezpieczeństwa oferowanych wyrobów nie ustępuje nawet najsurowszym wymaganiom stawianym produkcji farmaceutycznej. Sprawność funkcjonowania firmy oraz nasza determinacja w tworzeniu i nieustannym doskonaleniu systemu zarządzania jakością oraz bezpieczeństwem żywności została potwierdzona certyfikatem przyznanym przez szwajcarską firmę SGS uznawaną za najlepszą na świecie w dziedzinie certyfikacji zakładów. Więcej informacji o wszystkich produktach znajdziecie Państwo na stronie www.trecnutrition.com oraz telefonicznie u naszych ekspertów pod nr tel. 071 795 81 70 lub pocztą elektroniczną: ekspert@trec.com.pl.

Regulamin programu lojalnościowego - "Premiujemy zakupy i aktywnych klientów"

 1. Ogólne informacje o programie lojalnościowym.
  Każdy zarejestrowany klient sklepu trec.pl za dokonane zakupy i aktywność otrzymuje punkty w programie lojalnościowym, które może wymieniać na produkty z naszej oferty podczas realizacji zamówień.

 2. Zasady naliczania punktów:
  • każde 1 zł wydane w naszym sklepie to zdobycie 1 punktu. 20 zdobytych punktów to 1 zł do realizacji w sklepie (punkty są naliczane od całkowitej wartości produktów w zamówieniu, bez kosztów wysyłki),
  • zarejestrowanie się na sklepie nowego klienta to 200 pkt. - 10 zł do wykorzystania na zakupy,
  • zapisanie się do newslettera 100 pkt. - 5 zł do wykorzystania na zakupy,
  • dodanie opinii o produkcie w serwisie www.trec.pl jak i serwisie Opineo.pl 100 pkt. - 5 zł do wykorzystania na zakupy (użytkownik może otrzymać punkty za maksymalnie 2 recenzje w ciągu dnia, po ich zaakceptowaniu przez administratora. Użytkownik może otrzymać tylko punkty za produkt który wcześniej zakupił na stronie sklepu).
 3. Weryfikacja punktów.
  Punkty za zamówienie przyznawane są po zamknięciu zamówienia przez administratora systemu lub po zaakceptowaniu przez niego recenzji. Maksymalny czas oczekiwania na zaakceptowanie recenzji to 2 dni. Punkty za zapisanie się do newslettera przyznawane są od razu po zapisaniu.

  Punkty oczekujące zostają zaliczone, gdy:
  • wiadomo, że dana transakcja została sfinalizowana, czyli zamówienie zostało opłacone, a zamówiony towar został wysłany do Klienta,
  • transakcja została sfinalizowana (zamówienie opłacone i zamknięte w systemie) w ciągu 14 dni od chwili złożenia zamówienia.
  Punkty oczekujące zostają anulowane, gdy:
  • nie doszło do transakcji (np. brak wpłaty),
  • kiedy administrator nie zaakceptował opinii o produkcie.
 4. Uwagi dodatkowe:
  • dla jednego Klienta może być prowadzone tylko jedno konto z punktami. Nie ma możliwości przekazania punktów innej osobie,
  • minimalna ilość punktów jaką Klient musi zdobyć na swoim koncie żeby móc je wykorzystać to 300 pkt.,
  • maksymalna ilość punktów to 4000 pkt. Po przekroczeniu salda punkty za kolejne zamówienia nie będa naliczane,
  • po wykorzystaniu części punktów saldo zostanie zmniejszone, punkty za kolejne zamówienia będą naliczane aż do ponownego uzyskania salda maksymalnego,
  • jeśli przy zamówieniu któryś z produktów został opłacony za pomocą punktów wtedy za całość zamówienia punkty nie są przyznawane,
  • jeśli w zamówieniu znajdują się produkty objęte będące już w promocji (np. obniżona cena specjalna) lub zamówienie objęte jest inną regułą promocyjną, punkty za takie zamówienie, również nie są przyznawane,
  • użycie jakiegokolwiek kodu rabatowego, także zwalnia zamówienie z naliczania za nie punktów,
  • program nie obowiązuje w przypadku zamówień realizowanych do dnia 18 października 2013,
  • sklep trec.pl zastrzega sobie prawo do zmiany warunków w programie lojalnościowym.

[X]

Strona wykorzystuje pliki cookie, które przechowywane są na Twoim komputerze. Jeżeli nie zgadzasz się na to, możesz wyłączyć obsługę plików cookie w Swojej przeglądarce.
Aby dowiedzieć się więcej, kliknij tutaj.