Brak produktów w koszyku

Oficjalny sklep internetowy TREC NUTRITION
Zaloguj się lub utwórz konto

Ekspert Trec Nutrition odpowiada
+48 71 795 81 70

Złóż zamówienie telefonicznie
Pn-Pt: 10:00 - 18:00

Livechat

Trec Nutrition

Dieta South Beach

Trec Nutrition
Wróć do listy
 

Dieta South Beach, czyli po polsku Dieta Plaż Południowych jest jedną z popularnych diet odchudzających. Tak właściwie jest to sposób żywienia, opracowany przez amerykańskiego kardiologa Arthura Agatstona w 2003 r.

 
Podstawą w tym przypadku jest obniżona podaż węglowodanów (jednak nie jest to dieta ściśle niskowęglowodanowa), przy równoczesnym  zwiększeniu udziału białka i dobrej jakości tłuszczów. Chociaż jest to popularna dieta odchudzająca, jej nadrzędnym celem jest trwała zmiana nawyków żywieniowych na zdrowe, a sama ‘dieta’ jako sposób żywienia może być kontynuowana przez całe życie. Z żywieniowego punku widzenia, jadłospis diety South Beach - poza pierwszym etapem - pozwala na realizację ogólnych zaleceń żywieniowych.
 

Dieta South Beach składa się z 3 etapów:

 1. Etap I trwa ok. 2 tygodni i jest najbardziej restrykcyjny. Należy w nim wyeliminować węglowodany, zarówno proste jak i złożone. Ma on na celu przede wszystkim poprawę spalania tkanki tłuszczowej oraz stabilizację poziom cukru we krwi i zmniejszenie apetytu na słodycze, w tym również obniżenie częstotliwości ‘napadów głodu na słodkie’. Dieta oparta jest na chudym mięsie, rybach, chudym nabiale, jajach, warzywach, orzechach, strączkach oraz niewielkiej ilości dobrej jakości tłuszczu (np. oliwa z oliwek). Należy spożywać 3 większe posiłki i 2 przekąski w ciągu dnia. Niedozwolone jest spożywanie produktów zbożowych i warzyw skrobiowych, owoców, ani soków owocowych oraz alkoholu. Podczas tej fazy diety można stracić 4-6 kg.
 
Przykładowy jadłospis w tej fazie diety mógłby wyglądać następująco:
śniadanie: jajecznica z łososiem + sok pomidorowy
przekąska: prażona ciecierzyca
obiad: polędwiczka wieprzowa z sałatką z papryki z sosem balsamico
przekąska: łódeczki z selera naciowego nadziewane masłem orzechowym
kolacja: sałatka z warzyw sezonowych z przegrzebkami
 
 1. Etap II trwa aż do momentu osiągnięcia założonego celu. Polega na stopniowym rozszerzaniu jadłospisu o owoce oraz produkty pełnoziarniste, przede wszystkim pieczywo, makarony, brązowy ryż i gruboziarniste kasze. Pojawia się tu także pojęcie indeksu oraz ładunku glikemicznego i zgodnie z założeniami diety należy wybierać produkty o niskim indeksie glikemicznym, aby nie powodować dużych skoków poziomu cukru we krwi. Węglowodany należy wprowadzać do diety stopniowo, zaczynając np. od ich obecności w jednym posiłku w ciągu dnia i powoli rozszerzać dietę o ich większe ilości. W dalszym ciągu należy wystrzegać się produktów przetworzonych, słodyczy, białej mąki i alkoholu.
 
 1. Etap III to kontynuacja etapu II, ale z możliwością pozwolenia sobie na drobne odstępstwa np. kawałek ciasta lub fast food od czasu do czasu. Może on trwać do końca życia, ponieważ zakłada, że podczas fazy 2 zostały utrwalone prawidłowe nawyki żywieniowe.
 
Bardzo istotnym aspektem diety South Beach jest regularna aktywność fizyczna, która wspomaga cały proces odchudzania, podkręca metabolizm, a także pozwala uniknąć efektu jo-jo. W pierwszym, bezwęglowodanowym etapie diety należy jednak zrezygnować z treningów, a przynajmniej zmniejszyć ich intensywność (w zależności od samopoczucia i stopnia wytrenowania), aby uniknąć kontuzji.
 
W drugiej fazie diety można uprawiać praktycznie każdy rodzaj aktywności fizycznej. Dieta South Beach z powodzeniem może być stosowana przez zawodników dyscyplin sylwetkowych, gdzie istotne jest utrzymanie stosunkowo niskiego poziomu tkanki tłuszczowej. W przypadku dyscyplin wytrzymałościowych z pewnością jednak nie jest to dieta optymalna, ze względu na zbyt niską podaż węglowodanów i taka dieta mogłaby być stosowana jedynie w okresach obniżonej intensywności treningów. Również sportowcy chcący zwiększyć masę mięśniową prawdopodobnie szybciej osiągnęliby zamierzone rezultaty na diecie o większym udziale węglowodanów.
 
Pomimo, że dieta South Beach nie była poddana badaniom klinicznym, to u osób ją stosujących zaobserwowano m.in. poprawę parametrów profilu lipidowego. Patrząc natomiast całościowo na dietę, wpisuje się ona w ogólne zasady zdrowego żywienia. I chociaż uważana jest za bezpieczną, jak każda popularna dieta ma swoje wady. Na pierwszy ogień idzie pierwsza faza diety, w której szybka utrata kilogramów może zachęcać do jej przedłużania, a ponieważ jest to etap restrykcyjny sprzyja niedoborom pokarmowym, a nawet może prowadzić do zaburzeń hormonalnych (przy zbyt niskim spożyciu tłuszczu). Należy zatem pierwszy etap diety traktować jako element wprowadzający,  podkręcający metabolizm. Innym problemem może być wystąpienie efektu jo-jo w drugiej fazie diety, co wynika ze znacznych ograniczeń w fazie pierwszej. Dlatego tak istotne jest aby w fazie drugiej, dietę rozszerzać stopniowo. Aby przejść przez wszystkie jej etapy bez większych problemów, warto skorzystać z porad, jadłospisów i przepisów zamieszczonych w książce poświęconej diecie South Beach i na stronie internetowej o tej tematyce, gdzie można skorzystać także z grupy wsparcia i wymieniać się swoimi doświadczeniami i pomysłami z innymi osobami stosującymi tę dietę.
Basia Nytko
 
Data: 25 sierpnia 2016 569 Odsłon Pozostaw komentarz Przejdź do komentarzy

Pozostaw komentarz
Brak komentarzy

 

Firma / O Trec Nutrition

Dążenie do osiągnięcia zdrowego, wysportowanego i sprawnego ciała stało się w ostatnich latach światowym trendem. Doskonała sylwetka i wysoka forma fizyczna nie jest tylko związana z intensywnym treningiem, ale również z racjonalnie przygotowaną dietą. Podstawowe znaczenie głównych makroskładników odżywczych znane jest już dość dobrze. Jednak nowo odkrywane funkcje białek, tłuszczów i węglowodanów w procesach budowania masy mięśniowej, wytwarzania energii i regeneracji potreningowej wciąż zaskakują wielu naukowców i dietetyków. Zapotrzebowanie sportowców wyczynowych, oraz trenujących rekreacyjnie na składniki pokarmowe jest znacznie większe i nie zawsze może być zaspokojone przez tradycyjną dietę.

 

Doświadczenia pokazują, że precyzyjna, odpowiednio dobrana suplementacja jest doskonałym wsparciem dla prawidłowo prowadzonego programu treningowego. Osiągnięcie wymarzonego celu staje się szybsze i łatwiejsze, gdy wspomagane jest najwyższej jakości preparatami, gwarantującymi pełne bezpieczeństwo stosowania. Firma TREC NUTRITION, przy współpracy z najlepszymi laboratoriami, technologami żywienia, lekarzami sportowymi oraz wybitnymi sportowcami, stworzyła ofertę produktów na najwyższym światowym poziomie. W ofercie znajdują się produkty wspomagające przyrost masy i siły mięśniowej, energetyzujące, redukujące tkankę tłuszczową, regenerujące aparat ruchowy oraz wzmacniające siły witalne organizmu. Sięgając po produkty naszej firmy mają Państwo pewność, że dostarczacie swojemu organizmowi tylko najlepszych składników odżywczych, w odpowiednich dla niego proporcjach.

 

Od początku istnienia TREC NUTRITION przykładał szczególną wagę do najwyższej jakości oferowanych produktów oraz pełnej ich zgodności z obowiązującym prawem żywnościowym. W chwili obecnej w firmie funkcjonuje Zintegrowany System Zarządzania spełniający wymagania norm ISO 9001 i ISO 22000 w zakresie „Produkcja, konfekcjonowanie i sprzedaż środków spożywczych specjalnego przeznaczenia żywieniowego oraz suplementów diety”. Dzięki rygorystycznemu przestrzeganiu zasad dobrej praktyki higienicznej (GHP) i produkcyjnej (GMP) w naszym nowoczesnym zakładzie produkcyjnym, poziom bezpieczeństwa oferowanych wyrobów nie ustępuje nawet najsurowszym wymaganiom stawianym produkcji farmaceutycznej. Sprawność funkcjonowania firmy oraz nasza determinacja w tworzeniu i nieustannym doskonaleniu systemu zarządzania jakością oraz bezpieczeństwem żywności została potwierdzona certyfikatem przyznanym przez szwajcarską firmę SGS uznawaną za najlepszą na świecie w dziedzinie certyfikacji zakładów. Więcej informacji o wszystkich produktach znajdziecie Państwo na stronie www.trecnutrition.com oraz telefonicznie u naszych ekspertów pod nr tel. 071 795 81 70 lub pocztą elektroniczną: ekspert@trec.com.pl.

Regulamin programu lojalnościowego - "Premiujemy zakupy i aktywnych klientów"

 1. Ogólne informacje o programie lojalnościowym.
  Każdy zarejestrowany klient sklepu trec.pl za dokonane zakupy i aktywność otrzymuje punkty w programie lojalnościowym, które może wymieniać na produkty z naszej oferty podczas realizacji zamówień.

 2. Zasady naliczania punktów:
  • każde 1 zł wydane w naszym sklepie to zdobycie 1 punktu. 20 zdobytych punktów to 1 zł do realizacji w sklepie (punkty są naliczane od całkowitej wartości produktów w zamówieniu, bez kosztów wysyłki),
  • zarejestrowanie się na sklepie nowego klienta to 200 pkt. - 10 zł do wykorzystania na zakupy,
  • zapisanie się do newslettera 100 pkt. - 5 zł do wykorzystania na zakupy,
  • dodanie opinii o produkcie w serwisie www.trec.pl jak i serwisie Opineo.pl 100 pkt. - 5 zł do wykorzystania na zakupy (użytkownik może otrzymać punkty za maksymalnie 2 recenzje w ciągu dnia, po ich zaakceptowaniu przez administratora. Użytkownik może otrzymać tylko punkty za produkt który wcześniej zakupił na stronie sklepu).
 3. Weryfikacja punktów.
  Punkty za zamówienie przyznawane są po zamknięciu zamówienia przez administratora systemu lub po zaakceptowaniu przez niego recenzji. Maksymalny czas oczekiwania na zaakceptowanie recenzji to 2 dni. Punkty za zapisanie się do newslettera przyznawane są od razu po zapisaniu.

  Punkty oczekujące zostają zaliczone, gdy:
  • wiadomo, że dana transakcja została sfinalizowana, czyli zamówienie zostało opłacone, a zamówiony towar został wysłany do Klienta,
  • transakcja została sfinalizowana (zamówienie opłacone i zamknięte w systemie) w ciągu 14 dni od chwili złożenia zamówienia.
  Punkty oczekujące zostają anulowane, gdy:
  • nie doszło do transakcji (np. brak wpłaty),
  • kiedy administrator nie zaakceptował opinii o produkcie.
 4. Uwagi dodatkowe:
  • dla jednego Klienta może być prowadzone tylko jedno konto z punktami. Nie ma możliwości przekazania punktów innej osobie,
  • minimalna ilość punktów jaką Klient musi zdobyć na swoim koncie żeby móc je wykorzystać to 300 pkt.,
  • maksymalna ilość punktów to 4000 pkt. Po przekroczeniu salda punkty za kolejne zamówienia nie będa naliczane,
  • po wykorzystaniu części punktów saldo zostanie zmniejszone, punkty za kolejne zamówienia będą naliczane aż do ponownego uzyskania salda maksymalnego,
  • jeśli przy zamówieniu któryś z produktów został opłacony za pomocą punktów wtedy za całość zamówienia punkty nie są przyznawane,
  • jeśli w zamówieniu znajdują się produkty objęte będące już w promocji (np. obniżona cena specjalna) lub zamówienie objęte jest inną regułą promocyjną, punkty za takie zamówienie, również nie są przyznawane,
  • użycie jakiegokolwiek kodu rabatowego, także zwalnia zamówienie z naliczania za nie punktów,
  • program nie obowiązuje w przypadku zamówień realizowanych do dnia 18 października 2013,
  • sklep trec.pl zastrzega sobie prawo do zmiany warunków w programie lojalnościowym.

[X]

Strona wykorzystuje pliki cookie, które przechowywane są na Twoim komputerze. Jeżeli nie zgadzasz się na to, możesz wyłączyć obsługę plików cookie w Swojej przeglądarce.
Aby dowiedzieć się więcej, kliknij tutaj.