Brak produktów w koszyku

Oficjalny sklep internetowy TREC NUTRITION
Zaloguj się lub utwórz konto

Ekspert Trec Nutrition odpowiada
+48 71 795 81 70

Złóż zamówienie telefonicznie
Pn-Pt: 10:00 - 18:00

Livechat

Trec Nutrition

Wariacje na temat kawy – na masę, po treningu i orzeźwiająca

Trec Nutrition
Wróć do listy

Kawa – bioaktywna bomba dla sportowca?

 
Wstajesz rano z łóżka i z jeszcze na wpół zamkniętymi oczami kierujesz swoje kroki do ekspresu z kawą? Nie jesteś w tym osamotniony. Statystyczny Europejczyk wypija dziennie 4 filiżanki, a na całym świecie rocznie wypija się ich około 400 miliardów. Kawa, oprócz pobudzającej nas kofeiny, zawiera ogromne ilości innych bioaktywnych substancji wpływających w różny sposób na nasz organizm. Jest źródłem kwasu chlorogenowego, flawonoli, tokoferoli i melanoidyny. Spożycie małej czarnej, oprócz zbawiennego wpływu na nasze samopoczucie, ma także udowodnione działanie zmniejszające ryzyko wystąpienia choroby Parkinsona i Alzheimera. Do tego obniża prawdopodobieństwo zachorowania na cukrzycę typu II, może zmniejszać stany zapalne, a nawet zmniejszać ryzyko wystąpienia nowotworów. Są także przesłanki wskazujące, że popijanie kawy ma pozytywny wpływ na mikrobiotę naszego organizmu. Kofeina w niej zawarta może zwiększać wydolność u sportowców, a antyoksydanty z kawy z powodzeniem zwalczają wolne rodniki, powstające podczas wyczerpującego wysiłku.
 
Wiele badań wskazuje na pozytywny wpływ suplementacji kofeiną w sportach wytrzymałościowych, sportach zespołowych o wysokiej intensywności, a także w sportach siłowo-szybkościowych. Istnieją także przesłanki świadczące o tym, że podczas długiego wysiłku, niewielkie dawki kofeiny (1-2 mg/kg) zwiększały wydolność u sportowców. Może więc kawa ze słodkim musem cytrynowym naszego przepisu obok izotonika?
 
 
Kolejną substancją bioaktywną znajdującą się w kawie jest kwas chlorogenowy. Badania wykazują, że ma on wpływ na polepszenie poboru glukozy przez mięśnie szkieletowe. Kwas kawowy obecny w kawie ma natomiast działanie przeciwbakteryjne i żółciopędne. Melanoidyna natomiast, będąca substancją powstającą podczas wypalania ziaren kawy, ma udowodnione działanie przeciwutleniające i antymutagenne. Obniża również poziom cholesterolu, a także stymuluje wzrost bakterii jelitowych.
 
Oczywiście, nadmierne piocie kawy ma swoje negatywne efekty, zupełnie jak w przypadku spożycia jakiegokolwiek produktu w zbyt dużej ilości. Jeżeli jednak mieścisz się w zalecanych przez Instytut Żywności i Żywienia 3-5 filiżankach dziennie, nie masz się czym martwić. Jeśli czarna kawa już Ci się "przepiła", spróbuj naszych letnich alternatyw.
 

Bananowe coffeebonbon:

 • 1 dojrzały banan
 • 1 espresso
 • 1 żółtko jaja
 
Jeśli po wysiłku czeka Cię jeszcze długi wieczór i potrzebujesz dodatkowego kopa, ten koktajl będzie dla Ciebie idealny. Zmiksuj wszystkie jego składniki w blenderze. Banan zawiera zarówno glukozę jak i fruktozę, co pozwoli Ci regenerować glikogen mięśniowy bardzo efektywnie. Żółto jaja kurzego to doskonałe źródło białka, a espresso doda trochę kawowego posmaku i zapewni zastrzyk dodatkowej energii. Możesz też podawać ten zestaw warstwowo w małych szklaneczkach - na dole gęsty bananowo-żółtkowy mus, na górze ciemne espresso.
 
 W słoiku przygotuj sobie mus (w lodówce wytrzyma bardzo długo, a możesz go wykorzystywać zarówno do kawy jak i w przygotowaniu domowego izotonika). 1 limonkę, 1 sporego grejpfruta i 4 słodkie pomarańcze obierz ze skórki oraz błonki pomiędzy miąższem i wrzuć owoce do słoika. Dodaj 2 łyżki miodu (lub jeśli wolisz erytrytolu) i odłóż na kilka godzin. Następnie zmiksuj składniki blenderem – jeżeli wolisz, aby syrop był rzadszy, możesz przecedzić go przez sitko, natomiast jeśli podoba Ci się efekt wizualny warstwowej, kolorowej kawy i nie przeszkadza Ci gęsty miąższ, po zblendowaniu składników włóż je po prostu do lodówki.
 
Do wysokiej szklanki nałóż najpierw mus, potem delikatnie wlej schłodzoną wcześniej w lodówce kawę. Na koniec dodaj 2 kostki lodu i ciesz się orzeźwiającym drinkiem kawowym! Doskonała przed treningiem – w szklance kawy z ekspresu przelewowego znajduje się nawet do 220 mg kofeiny, a węglowodany z musu dadzą Ci dodatkowy zastrzyk energii.
 

3 warstwowe roślinne frappe na masę:

 • 2 szklanki mleka migdałowego
 • 1 łyżka masła orzechowego
 • ½ miarki białka serwatkowego (najlepiej waniliowego lub czekoladowego)
 • ½ szklanki kawy z kawiarki lub podwójne espresso schłodzone wcześniej w lodówce
 • 2  kostki lodu
 
Mleko migdałowe wymieszaj dokładnie z białkiem serwatkowym i ubij piankę spieniaczem lub trzepaczką. Do wysokiej szklanki wlej najpierw kawę wymieszaną z masłem orzechowym, a następnie z dzbanuszka delikatnie przelewaj mleczko. Nieubita część spłynie na dół, a piana zostanie u góry, pomiędzy warstwami powinna znaleźć się kawa. Dodaj 2 kostki lodu dla jeszcze większego orzeźwienia.
 
 Jeśli chcesz dowiedzieć się, jak zadziała na Ciebie kawa z dodatkiem oleju MCT i masła, kilknij tutaj.
 
Data: 30 czerwca 2016 970 Odsłon Pozostaw komentarz Przejdź do komentarzy

Pozostaw komentarz
Brak komentarzy

 

Firma / O Trec Nutrition

Dążenie do osiągnięcia zdrowego, wysportowanego i sprawnego ciała stało się w ostatnich latach światowym trendem. Doskonała sylwetka i wysoka forma fizyczna nie jest tylko związana z intensywnym treningiem, ale również z racjonalnie przygotowaną dietą. Podstawowe znaczenie głównych makroskładników odżywczych znane jest już dość dobrze. Jednak nowo odkrywane funkcje białek, tłuszczów i węglowodanów w procesach budowania masy mięśniowej, wytwarzania energii i regeneracji potreningowej wciąż zaskakują wielu naukowców i dietetyków. Zapotrzebowanie sportowców wyczynowych, oraz trenujących rekreacyjnie na składniki pokarmowe jest znacznie większe i nie zawsze może być zaspokojone przez tradycyjną dietę.

 

Doświadczenia pokazują, że precyzyjna, odpowiednio dobrana suplementacja jest doskonałym wsparciem dla prawidłowo prowadzonego programu treningowego. Osiągnięcie wymarzonego celu staje się szybsze i łatwiejsze, gdy wspomagane jest najwyższej jakości preparatami, gwarantującymi pełne bezpieczeństwo stosowania. Firma TREC NUTRITION, przy współpracy z najlepszymi laboratoriami, technologami żywienia, lekarzami sportowymi oraz wybitnymi sportowcami, stworzyła ofertę produktów na najwyższym światowym poziomie. W ofercie znajdują się produkty wspomagające przyrost masy i siły mięśniowej, energetyzujące, redukujące tkankę tłuszczową, regenerujące aparat ruchowy oraz wzmacniające siły witalne organizmu. Sięgając po produkty naszej firmy mają Państwo pewność, że dostarczacie swojemu organizmowi tylko najlepszych składników odżywczych, w odpowiednich dla niego proporcjach.

 

Od początku istnienia TREC NUTRITION przykładał szczególną wagę do najwyższej jakości oferowanych produktów oraz pełnej ich zgodności z obowiązującym prawem żywnościowym. W chwili obecnej w firmie funkcjonuje Zintegrowany System Zarządzania spełniający wymagania norm ISO 9001 i ISO 22000 w zakresie „Produkcja, konfekcjonowanie i sprzedaż środków spożywczych specjalnego przeznaczenia żywieniowego oraz suplementów diety”. Dzięki rygorystycznemu przestrzeganiu zasad dobrej praktyki higienicznej (GHP) i produkcyjnej (GMP) w naszym nowoczesnym zakładzie produkcyjnym, poziom bezpieczeństwa oferowanych wyrobów nie ustępuje nawet najsurowszym wymaganiom stawianym produkcji farmaceutycznej. Sprawność funkcjonowania firmy oraz nasza determinacja w tworzeniu i nieustannym doskonaleniu systemu zarządzania jakością oraz bezpieczeństwem żywności została potwierdzona certyfikatem przyznanym przez szwajcarską firmę SGS uznawaną za najlepszą na świecie w dziedzinie certyfikacji zakładów. Więcej informacji o wszystkich produktach znajdziecie Państwo na stronie www.trecnutrition.com oraz telefonicznie u naszych ekspertów pod nr tel. 071 795 81 70 lub pocztą elektroniczną: ekspert@trec.com.pl.

Regulamin programu lojalnościowego - "Premiujemy zakupy i aktywnych klientów"

 1. Ogólne informacje o programie lojalnościowym.
  Każdy zarejestrowany klient sklepu trec.pl za dokonane zakupy i aktywność otrzymuje punkty w programie lojalnościowym, które może wymieniać na produkty z naszej oferty podczas realizacji zamówień.

 2. Zasady naliczania punktów:
  • każde 1 zł wydane w naszym sklepie to zdobycie 1 punktu. 20 zdobytych punktów to 1 zł do realizacji w sklepie (punkty są naliczane od całkowitej wartości produktów w zamówieniu, bez kosztów wysyłki),
  • zarejestrowanie się na sklepie nowego klienta to 200 pkt. - 10 zł do wykorzystania na zakupy,
  • zapisanie się do newslettera 100 pkt. - 5 zł do wykorzystania na zakupy,
  • dodanie opinii o produkcie w serwisie www.trec.pl jak i serwisie Opineo.pl 100 pkt. - 5 zł do wykorzystania na zakupy (użytkownik może otrzymać punkty za maksymalnie 2 recenzje w ciągu dnia, po ich zaakceptowaniu przez administratora. Użytkownik może otrzymać tylko punkty za produkt który wcześniej zakupił na stronie sklepu).
 3. Weryfikacja punktów.
  Punkty za zamówienie przyznawane są po zamknięciu zamówienia przez administratora systemu lub po zaakceptowaniu przez niego recenzji. Maksymalny czas oczekiwania na zaakceptowanie recenzji to 2 dni. Punkty za zapisanie się do newslettera przyznawane są od razu po zapisaniu.

  Punkty oczekujące zostają zaliczone, gdy:
  • wiadomo, że dana transakcja została sfinalizowana, czyli zamówienie zostało opłacone, a zamówiony towar został wysłany do Klienta,
  • transakcja została sfinalizowana (zamówienie opłacone i zamknięte w systemie) w ciągu 14 dni od chwili złożenia zamówienia.
  Punkty oczekujące zostają anulowane, gdy:
  • nie doszło do transakcji (np. brak wpłaty),
  • kiedy administrator nie zaakceptował opinii o produkcie.
 4. Uwagi dodatkowe:
  • dla jednego Klienta może być prowadzone tylko jedno konto z punktami. Nie ma możliwości przekazania punktów innej osobie,
  • minimalna ilość punktów jaką Klient musi zdobyć na swoim koncie żeby móc je wykorzystać to 300 pkt.,
  • maksymalna ilość punktów to 4000 pkt. Po przekroczeniu salda punkty za kolejne zamówienia nie będa naliczane,
  • po wykorzystaniu części punktów saldo zostanie zmniejszone, punkty za kolejne zamówienia będą naliczane aż do ponownego uzyskania salda maksymalnego,
  • jeśli przy zamówieniu któryś z produktów został opłacony za pomocą punktów wtedy za całość zamówienia punkty nie są przyznawane,
  • jeśli w zamówieniu znajdują się produkty objęte będące już w promocji (np. obniżona cena specjalna) lub zamówienie objęte jest inną regułą promocyjną, punkty za takie zamówienie, również nie są przyznawane,
  • użycie jakiegokolwiek kodu rabatowego, także zwalnia zamówienie z naliczania za nie punktów,
  • program nie obowiązuje w przypadku zamówień realizowanych do dnia 18 października 2013,
  • sklep trec.pl zastrzega sobie prawo do zmiany warunków w programie lojalnościowym.

[X]

Strona wykorzystuje pliki cookie, które przechowywane są na Twoim komputerze. Jeżeli nie zgadzasz się na to, możesz wyłączyć obsługę plików cookie w Swojej przeglądarce.
Aby dowiedzieć się więcej, kliknij tutaj.