Brak produktów w koszyku

Oficjalny sklep internetowy TREC NUTRITION
Zaloguj się lub utwórz konto

Ekspert Trec Nutrition odpowiada
+48 71 795 81 70

Złóż zamówienie telefonicznie
Pn-Pt: 10:00 - 18:00

Livechat

Trec Nutrition

Zielona herbata vs. zielona kawa

Trec Nutrition
Wróć do listy
Zielona herbata i zielona kawa to produkty, które towarzyszą ludzkości od tysięcy lat i zdołały zyskać na popularności bez podchwytliwych zagrań producentów reklam. Oba mają oddziaływać pozytywnie na zdrowie, a odpowiednio stosowane przyczynić się do utraty tkanki tłuszczowej. W jakim stopniu jest to prawda? Przyjrzyjmy się działaniu, jakie mają aktywne substancje w obu produktach.
 

ZIELONA HERBATA

opis
 
W Chinach zieloną herbatę pije się od setek lat, a przygotowanie napoju odbywa się z wielką dbałością o szczegóły. Również większość badań odnośnie właściwości tego produktu była przeprowadzona na mieszkańcach Chin lub Japonii, którzy dzięki regularnemu spożyciu dużej ilości zielonej herbaty cieszą się dobrym zdrowiem przez długie lata. Problem jednak w przypadku tych badań polega na tym, że długowieczność i dobre zdrowie mieszkańców Azji może być rezultatem nie tylko substancji zawartych w liściach zielonej herbaty, lecz również spokojnego trybu życia, spożywania w niewielkim zakresie przetworzonej żywności czy poczucia przynależności do większej społeczności, co w równym stopniu przyczynia się do ich dobrej formy.
 
Mimo to powstały liczne badania, które potwierdzają pozytywne oddziaływanie zielonej herbaty – w większości przypadków jej aktywnego składnika galusanu epigallokatechiny (EGCG) – na proces odchudzania, zapobieganie chorobom serca i zwalczanie komórek rakowych.

możliwości odchudzające
 
Zielona herbata przyspiesza utratę wagi głównie poprzez efektywniejsze spalanie tłuszczu. W szczególności w połączeniu z CLA sprawia, że organizm szybciej i skuteczniej „dobiera się” do zapasów tkanki tłuszczowej w trakcie wysiłku fizycznego. Ponadto zielona herbata spowalnia trawienie skrobi w układzie pokarmowym, dzięki czemu organizm przyswaja mniej kalorii z konkretnego posiłku. Rezultatem tego procesu jest zmniejszona ilość energii zmagazynowanej w postaci tkanki tłuszczowej. Dodatkowo flawonole zawarte w zielonej herbacie hamują działanie enzymu odpowiedzialnego za odkładanie tłuszczu w komórkach. Jej jedynym mankamentem jest to, że do osiągnięcia optymalnej dawki EGCG przyspieszającego proces odchudzania potrzebne jest około dziewięć filiżanek herbaty. Może się to okazać kłopotliwe, poza tym pita w nadmiarze w dużym stopniu obciąża wątrobę, dlatego rozsądnie jest postawić na suplementy zawierające skoncentrowany ekstrakt z zielonej herbaty.
 
Zielona herbata znajdzie swoje zastosowanie m.in. w sportach wytrzymałościowych. Po pierwsze, jej działanie antyoksydacyjne pomoże w procesie regeneracji po wyczerpującym treningu, a po drugie, w połączeniu z wysokotłuszczową dietą przyspieszy proces pozyskiwania energii z kwasów tłuszczowych.
 

właściwości
 
Napar z pierwszego parzenia zielonej herbaty działa pobudzająco, ponieważ zawiera dużo teiny (substancji podobnej w działaniu do kofeiny), z kolejnych – uspokajająco, pomagając skutecznie radzić sobie z napięciem emocjonalnym i stresem.
 
Zielona herbata ma właściwości hamujące rozwój bakterii w układzie trawiennym. Pobudza go również do wydzielania soków trawiennych.
 
Obniża ciśnienie krwi, poprawiając przy tym krążenie i zmniejszając ryzyko wystąpienia chorób układu sercowo-naczyniowego.
 
Zawarte w zielonej herbacie flawonoidy wzmacniają naczynia krwionośne i przeciwdziałają zakrzepom krwi.
 
Zielona herbata wspomaga odchudzanie, ponieważ przyspiesza metabolizm i usuwa zbędne produkty przemiany materii.
 
Jest bogata w witaminy C, E, B oraz sole mineralne.
 
Zawarte w niej garbniki zapobiegają nowotworom.
 
Pobudza działanie pęcherza moczowego, co przyspiesza wydalanie toksyn z organizmu.
 
Chłodnego naparu używa się do przemywania spojówek oraz powiek w trakcie ich zapalenia.
 

 ZIELONA KAWA

 
 
opis
 
Zielone ziarna kawy, mimo że znane od dłuższego czasu, dopiero ostatnio zyskały miano produktu przyspieszającego utratę tkanki tłuszczowej. Zielona kawa swoje właściwości zawdzięcza w głównej mierze wysokiej zawartości kwasu chlorogenowego, którego ilość ulega znacznej redukcji podczas procesu palenia. To właśnie dzięki surowej, nieprzetworzonej formie zielone ziarna kawy wykazują działanie prozdrowotne i odchudzające.
 
Kwas chlorogenowy jest silnym antyoksydantem, dzięki czemu regularne spożywanie ekstraktu z zielonej kawy może w dużym stopniu ograniczyć szkody wyrządzone przez wolne rodniki w organizmie.
 

możliwości odchudzające
 
Dostępnych jest niewiele wyników badań potwierdzających skuteczność stosowania zielonej kawy w celu redukcji tkanki tłuszczowej. Jednak jedno przeprowadzone w 2007 roku wydaje się szczególnie przekonywujące. Spośród badanych osób, które zostały podzielone na dwie grupy, jedna otrzymywała przedtreningowo dawkę czarnej kawy z dodatkiem ekstraktu z zielonej kawy, natomiast druga wyłącznie czarną kawę. Po 12 tygodniach ćwiczeń i diety osoby z grupy stosującej ekstrakt z zielonej kawy straciły na wadze średnio sześć kilogramów (w porównaniu do nich osoby pijące wyłącznie kawę zanotowały spadek jedynie dwu kilogramów).
 

właściwości
 
Działa antyoksydacyjnie dzięki zawartości kwasu chlorogenowego.
 
Zwiększa wrażliwość komórek na insulinę, dzięki czemu jest pomocna w walce z cukrzycą typu 2.
 
Wzmacnia ściany naczyń krwionośnych, dzięki czemu jest skuteczna w zapobieganiu chorobom układu sercowo-naczyniowego.
 
Potęguje odchudzające działanie kofeiny.
 
 

WERDYKT

Liczba przeprowadzonych badań i szerokie spektrum działania prozdrowotnego wskazują jasno, że zwycięzcą tego pojedynku zostaje zielona herbata. Spożywana regularnie zapewni nam dobrą formę do późnej starości. Zielona kawa stanowi jedynie ciekawy dodatek do zdrowego trybu życia.
Data: 25 marca 2016 517 Odsłon Pozostaw komentarz Przejdź do komentarzy

Pozostaw komentarz
Brak komentarzy

 

Firma / O Trec Nutrition

Dążenie do osiągnięcia zdrowego, wysportowanego i sprawnego ciała stało się w ostatnich latach światowym trendem. Doskonała sylwetka i wysoka forma fizyczna nie jest tylko związana z intensywnym treningiem, ale również z racjonalnie przygotowaną dietą. Podstawowe znaczenie głównych makroskładników odżywczych znane jest już dość dobrze. Jednak nowo odkrywane funkcje białek, tłuszczów i węglowodanów w procesach budowania masy mięśniowej, wytwarzania energii i regeneracji potreningowej wciąż zaskakują wielu naukowców i dietetyków. Zapotrzebowanie sportowców wyczynowych, oraz trenujących rekreacyjnie na składniki pokarmowe jest znacznie większe i nie zawsze może być zaspokojone przez tradycyjną dietę.

 

Doświadczenia pokazują, że precyzyjna, odpowiednio dobrana suplementacja jest doskonałym wsparciem dla prawidłowo prowadzonego programu treningowego. Osiągnięcie wymarzonego celu staje się szybsze i łatwiejsze, gdy wspomagane jest najwyższej jakości preparatami, gwarantującymi pełne bezpieczeństwo stosowania. Firma TREC NUTRITION, przy współpracy z najlepszymi laboratoriami, technologami żywienia, lekarzami sportowymi oraz wybitnymi sportowcami, stworzyła ofertę produktów na najwyższym światowym poziomie. W ofercie znajdują się produkty wspomagające przyrost masy i siły mięśniowej, energetyzujące, redukujące tkankę tłuszczową, regenerujące aparat ruchowy oraz wzmacniające siły witalne organizmu. Sięgając po produkty naszej firmy mają Państwo pewność, że dostarczacie swojemu organizmowi tylko najlepszych składników odżywczych, w odpowiednich dla niego proporcjach.

 

Od początku istnienia TREC NUTRITION przykładał szczególną wagę do najwyższej jakości oferowanych produktów oraz pełnej ich zgodności z obowiązującym prawem żywnościowym. W chwili obecnej w firmie funkcjonuje Zintegrowany System Zarządzania spełniający wymagania norm ISO 9001 i ISO 22000 w zakresie „Produkcja, konfekcjonowanie i sprzedaż środków spożywczych specjalnego przeznaczenia żywieniowego oraz suplementów diety”. Dzięki rygorystycznemu przestrzeganiu zasad dobrej praktyki higienicznej (GHP) i produkcyjnej (GMP) w naszym nowoczesnym zakładzie produkcyjnym, poziom bezpieczeństwa oferowanych wyrobów nie ustępuje nawet najsurowszym wymaganiom stawianym produkcji farmaceutycznej. Sprawność funkcjonowania firmy oraz nasza determinacja w tworzeniu i nieustannym doskonaleniu systemu zarządzania jakością oraz bezpieczeństwem żywności została potwierdzona certyfikatem przyznanym przez szwajcarską firmę SGS uznawaną za najlepszą na świecie w dziedzinie certyfikacji zakładów. Więcej informacji o wszystkich produktach znajdziecie Państwo na stronie www.trecnutrition.com oraz telefonicznie u naszych ekspertów pod nr tel. 071 795 81 70 lub pocztą elektroniczną: ekspert@trec.com.pl.

Regulamin programu lojalnościowego - "Premiujemy zakupy i aktywnych klientów"

 1. Ogólne informacje o programie lojalnościowym.
  Każdy zarejestrowany klient sklepu trec.pl za dokonane zakupy i aktywność otrzymuje punkty w programie lojalnościowym, które może wymieniać na produkty z naszej oferty podczas realizacji zamówień.

 2. Zasady naliczania punktów:
  • każde 1 zł wydane w naszym sklepie to zdobycie 1 punktu. 20 zdobytych punktów to 1 zł do realizacji w sklepie (punkty są naliczane od całkowitej wartości produktów w zamówieniu, bez kosztów wysyłki),
  • zarejestrowanie się na sklepie nowego klienta to 200 pkt. - 10 zł do wykorzystania na zakupy,
  • zapisanie się do newslettera 100 pkt. - 5 zł do wykorzystania na zakupy,
  • dodanie opinii o produkcie w serwisie www.trec.pl jak i serwisie Opineo.pl 100 pkt. - 5 zł do wykorzystania na zakupy (użytkownik może otrzymać punkty za maksymalnie 2 recenzje w ciągu dnia, po ich zaakceptowaniu przez administratora. Użytkownik może otrzymać tylko punkty za produkt który wcześniej zakupił na stronie sklepu).
 3. Weryfikacja punktów.
  Punkty za zamówienie przyznawane są po zamknięciu zamówienia przez administratora systemu lub po zaakceptowaniu przez niego recenzji. Maksymalny czas oczekiwania na zaakceptowanie recenzji to 2 dni. Punkty za zapisanie się do newslettera przyznawane są od razu po zapisaniu.

  Punkty oczekujące zostają zaliczone, gdy:
  • wiadomo, że dana transakcja została sfinalizowana, czyli zamówienie zostało opłacone, a zamówiony towar został wysłany do Klienta,
  • transakcja została sfinalizowana (zamówienie opłacone i zamknięte w systemie) w ciągu 14 dni od chwili złożenia zamówienia.
  Punkty oczekujące zostają anulowane, gdy:
  • nie doszło do transakcji (np. brak wpłaty),
  • kiedy administrator nie zaakceptował opinii o produkcie.
 4. Uwagi dodatkowe:
  • dla jednego Klienta może być prowadzone tylko jedno konto z punktami. Nie ma możliwości przekazania punktów innej osobie,
  • minimalna ilość punktów jaką Klient musi zdobyć na swoim koncie żeby móc je wykorzystać to 300 pkt.,
  • maksymalna ilość punktów to 4000 pkt. Po przekroczeniu salda punkty za kolejne zamówienia nie będa naliczane,
  • po wykorzystaniu części punktów saldo zostanie zmniejszone, punkty za kolejne zamówienia będą naliczane aż do ponownego uzyskania salda maksymalnego,
  • jeśli przy zamówieniu któryś z produktów został opłacony za pomocą punktów wtedy za całość zamówienia punkty nie są przyznawane,
  • jeśli w zamówieniu znajdują się produkty objęte będące już w promocji (np. obniżona cena specjalna) lub zamówienie objęte jest inną regułą promocyjną, punkty za takie zamówienie, również nie są przyznawane,
  • użycie jakiegokolwiek kodu rabatowego, także zwalnia zamówienie z naliczania za nie punktów,
  • program nie obowiązuje w przypadku zamówień realizowanych do dnia 18 października 2013,
  • sklep trec.pl zastrzega sobie prawo do zmiany warunków w programie lojalnościowym.

[X]

Strona wykorzystuje pliki cookie, które przechowywane są na Twoim komputerze. Jeżeli nie zgadzasz się na to, możesz wyłączyć obsługę plików cookie w Swojej przeglądarce.
Aby dowiedzieć się więcej, kliknij tutaj.