$module: catalog
$controller: product
$action: view

DIBENCOZIDE FORCE

Opinie (4)

Dibenkozyd zwiększa apetetyt i pomaga budować masę

  • AKTYWNY KOENZMYM WIT. B12
  • WSPOMAGA METABOLIZM ENERGETYCZNY
  • CZYSTY DIBENKOZYD
  • Darmowa dostawa od 99 zł
  • Ponad 16 lat na rynku
  • Wysyłka w 24h od 9 zł
100
30,00 zł
Sprawdź opinie na

Opinie o DIBENCOZIDE FORCE

5

Opinii: 4

Dodaj swoją opinię

Otrzymaj 100pkt w ramach programu lojalnościowego

Zakup bardzo udany. Produkt znakomicie spełnia wszystkie warunki i na prawdę działa . Po tygodniu regularnego stosowania można już odczuć różnicę . Produkt na prawdę zwiększa apetyt małe kapsułki są łatwe i wygodne w połknięciu. Naprawdę polecam osobą którym brakuje apetytu bo jest to uciążliwe podczas budowania masy A ten produkt na prawdę działa. Ja osobiście daje pięć gwiazdek bo moim zdaniem produkt jest w 100 procentach świetny .
Patryk
/
21.01.2018
Produkt idealny dla ektomorfików, którzy mają problem z jedzeniem, produkt idealnie zwiększa apetyt, przez co dostarcza się do organizm większą ilość kalorii co pomaga w zwiększeniu masy mięśniowej. Bardzo polecam ten produkt dla "niejadków" szczególnie ektomorfikom. Produkt bardzo dobrej jakość za bardzo niską cenę. POLECAM gorąco.
Kamillo
/
06.07.2017
Nigdy nie byłem przekonany do takich produktów lecz jak zakupiłem jedną puchę tego dibencozydu od razu zmieniłem zdanie :) Po tygodniu bardzo mocno zacząłem jeść, gdy prędzej byłem na prawdę bardzo dużym niejadkiem.bardzo silne działanie. Produkt godny swojej ceny, bardzo mocno polecam
Kuba
/
24.09.2015
Niektórzy, zwłaszcza ektomorficy mają problem podczas budowania masy z dostarczeniem organizmowi określonej liczby kalorii. Ten produkt to idealne rozwiązanie pobudza łaknienie i wspomaga budowę masy mięśniowej. Produkt zachwalany przez kolegów ektomorfików-niejadków. Polecam bo na prawdę działa i do tego cena jest niska.
Kamil
/
16.05.2014
  • Opis
  • Sposób użycia
  • Tabela składu
  • Artykuły

DIBENCOZIDE FORCE, czyli anaboliczny potencjał witaminy B12


Co to jest dibenkozyd i dlaczego możemy cierpieć na jego niedobór


Dibenkozyd to tak naprawdę bardzo aktywna forma witaminy B12. W rzeczywistości bowiem mamy do czynienia nie z pojedynczą witaminą B 12, ale ich grupą (kobalaminy). Właściwa nazwa dibenkozydu to 5-deoksyadenozylokobalamina, inaczej koenzym witaminy B12. Cechą wspólną wszystkich form witaminy B12 jest obecność atomu kobaltu.


Głównym żywieniowym źródłem dibencozide jest wątroba (np. wołowa zawiera 80 mcg/100g). Okazuje się jednak, że spożywając nawet jeden raz w tygodniu dużą porcję wątroby nie jesteśmy w stanie pokryć zapotrzebowania na tę witaminę. Co gorsze dibenkozyd jak i pozostałe formy witaminy B12, są bardzo wrażliwe na takie czynniki jak podwyższona temperatura. Oznacza to, że niestety w czasie przygotowywania potraw tracimy ogromną pulę tej cennej witaminy. Deficyt dibenkozydu będzie szczególnie niewskazany dla intensywnie trenujących osób, ze względu na liczne funkcje tej witaminy, także warunkujące anabolizm.


Anaboliczne funkcje dibenkozydu

Dibenkozyd to ważny element budujący osłonki nerwów. Jeżeli wydaje ci się, że nerwy i mięśnie to bardzo odległe zagadnienia bardzo się mylisz. Jednostka motoryczna mięśnia to bowiem komórka nerwowa i zespół unerwianych przez nią włókien mięśniowych. Z tego względu nie da się rozdzielić działania układu nerwowego i mięśniowego. Witamina B12 pod postacią dibencozide pełni bardzo istotną funkcję w procesie syntezy kwasów nukleinowych, które są niezbędne do produkcji nowych komórek . Deficyty dibenkozydu mogą szczególnie negatywnie odbić się na układzie krwiotwórczym.


Ponieważ dibencozide bierze udział w tworzeniu materiału genetycznego (kwasy nukleinowe), jego duże ilości niezbędne są w czasie nasilonych podziałów komórkowych. O wysoką dostępność dibenkozidu powinniśmy zadbać szczególnie w czasie procesów regeneracji potreningowej. Wzmożone zapotrzebowanie na tę witaminę będzie miał organizm po okresie choroby, nasilenia procesów wzrostowych. Okres budowania masy mięśniowej to także czas nasilonych przemian anabolicznych, w których niezbędnym kofaktorem jest właśnie ta witamina. Dibenkozyd zaangażowany jest m.in. w przemiany aminokwasów BCAA, stanowiących ważną trójkę aminokwasów wysiłkowych.


Ponad to dibenkozyd, jak i cała rodzina witamin z grupy B12, obniża poziomu homocysteiny – groźnego faktora uszkodzeń układu krwionośnego, oraz jest niezbędny do syntezy aminokwasu siarkowego – metioniny.

Sposób użycia

Jednorazową porcję preparatu ‒ 1 kapsułkę popić 300 ml wody. Stosować 2 porcje dziennie, najlepiej w trakcie lub bezpośrednio po posiłku oraz na 45 min. przed treningiem.

Ostrzeżenia

Nie należy przekraczać zalecanej porcji do spożycia w ciągu dnia. Produkt nie może być stosowany jako substytut zróżnicowanej diety. Preparat nie jest przeznaczony dla dzieci, kobiet w ciąży oraz karmiących. Zrównoważona dieta i zdrowy tryb życia są ważne.

Składniki

Mąka ryżowa – substancja wypełniająca; żelatyna – otoczka kapsułki; sole magnezowe kwasów tłuszczowych – substancja przeciwzbrylająca; 5’-deoksyadenozylokobalamina.

SKŁADNIKI AKTYWNE
2 cap*
1 cap**

 %RWS*


 %RWS**

Wit. B12 (Dibencozyd) 1000,00 µg 40000% 500,00 µg 20000%

*Referencyjna wartość spożycia

**Dzienna porcja produktu

Top produkty

FLEX GUARD 375 g

Zapomnij o bólach kolan i zadbaj o stawy

63,00 zł

Przedtreningówka SAW POWDER

SAW to najpopularniejsza przedtreningówka od Trec Nutrition

Od 5,00 zł

Białko WHEY 100

Najpopularniejsze białko od Trec Nutrition

Od 4,04 zł