DARMOWA DOSTAWA → od 50 zł

570-702-570 MESSENGER

$module: mpblog
$controller: index
$action: archive
Trec Team 13 listopada 2017

Spalanie Tłuszczu - jaki trening jest najskuteczniejszy?

Jeden z mentorów Macieja Bielskiego - John Meadows - powiedział kiedyś słynną maksymę, która stanowi podstawę w rozumieniu spalania tkanki tłuszczowej w perspektywie długoterminowej: "Aeroby nie spalają tłuszczu. Mięśnie spalają tłuszcz." Na czym polega cały fenomen? Myślę, że z Meadowsem nie zgodzi się większość podręczników opisujących zjawiska fizjologiczne oraz biochemię wysiłku fizycznego

Maciej Brzezicki 9 listopada 2017

top 10 do odchudzania do zrobienia

Spis treści:

  1. Kofeina
  2. Kapsaicyna
  3. Ketony
  4. L-karnityna
  5. Ekstrakt z zielonej hebraty
  6. CLA
  7. Ekstrakt z kłącza imbiru
  8. Ekstrakt z zielonej kawy
  9. Synefryna
  10. Ekstrakt z kory cynamonu

Składniki zaliczone do tej grupy cechują się bezpieczeństwem stosowania, wysoką jakością oraz dopuszczeniem do użytku przez normy sanitarne. Najwięcej substancji redukujących tkankę tłuszczową daje nam natura. Przyprawy, których używamy oraz napoje zawierają niekiedy pewne ilości składników czynnych pomagających wyrzeźbić ciało. Zobaczcie, z ilu z nich korzystacie na co dzień.

Odchudzanie - Kofeina

odchudzanie, skłądniki odchudzające, działanie, efekty, opiniejest alkaloidem purynowym wchodzącym w skład grupy tak zwanych metyloksantyn, występującym w stanie naturalnym w roślinach (Coffea arabica, Camelia sinensis, Paullinia cupana, Ilex paraguariensis) i pełniącym rolę naturalnego pestycydu działającego toksycznie na owady. Posiada specyficzny zapach i smak odstraszają również zwierzęta roślinożerne. Kofeina w organizmie ludzkim blokuje receptory adenozynowe, zwalczając objawy zmęczenia i pozwalając na zaktywizowanie działań. Ma korzystny wpływ na gospodarkę tlenową, dzięki czemu zwiększa zdolności wysiłkowe (siłę i wytrzymałość) oraz przyspiesza regenerację powysiłkową. W suplementacji sportowej kofeina jest stosowana jako środek pobudzający układ nerwowy. Ma potencjał termogeniczny i w połączeniu z innymi substancjami (np. polifenolami, występującymi zarówno w ziarnach kawy, jak i ziarnie kakaowca, liściach herbaty i yerba mate) może skutecznie uczestniczyć w redukcji tkanki tłuszczowej. Co ciekawe, kofeina podnosi sprawność zmęczonych mięśni skuteczniej, niż wypoczętych. Spożyta w małych i średnich ilościach poprawia też procesy myślowe oraz koncentrację i postrzeganie. Wchodzi w skład wielu suplementów pobudzających (stacków kreatynowych, boosterów tlenku azotu, napojów). Jest składnikiem spalaczy tłuszczu. Występuje również w postaci monopreparatów.

Odchudzanie - Kapsaicyna

to związek organiczny występujący w owocach papryki chilli, łagodzący uczucie bólu oraz mający właściwości termogeniczne w wyniku uwolnienia adrenaliny i noradrenaliny z rdzenia nadnerczy. Zapewnia wzrost tempa procesów metabolicznych i spalania tłuszczu. Niewskazane jest używanie kapsaicyny z produktami zawierającymi kazeinę, która powoduje opóźnienie szybkości przemian i może spowodować uczucie dyskomfortu w nadbrzuszu. W suplementacji sportowej stosowana jest w połączeniu z kofeiną, polifenolami z zielonej herbaty, w programach redukcji tkanki tłuszczowej i kontroli masy ciała. Wykorzystywana również przez osoby odchudzające się, o przeciętnej aktywności fizycznej.

Odchudzanie - Ketony

odchudzanie, składniki odchudzające, efekty, opinie, stosowaniemalin są związkami fenolowymi nasilającymi lipolizę i występują w tych owocach, nadając im charakterystyczny smak i zapach. Dzięki wymienionej właściwości zmniejszają ryzyko powstawania tłuszczów w czasie wysokokalorycznej diety i regulują poziom lipidowy krwi z obniżeniem wartości frakcji LDL cholesterolu. W połączeniu z kofeiną, zieloną herbatą i innymi termogenikami wspomagają proces redukcji tkanki tłuszczowej w programach kontroli masy ciała.

Odchudzanie - L-karnityna

jest substancją witaminopodobną, syntezowaną wewnątrz organizmu z aminokwasów (lizyny i metioniny) oraz dostępną w pożywieniu pochodzenia zwierzęcego. Jest składnikiem tkanki mięśniowej (w tym serca) i nerwowej. Bierze udział w metabolizmie tłuszczów i wpływa na transport długołańcuchowych kwasów tłuszczowych do mitochondriów komórkowych, ułatwiając ich spalanie i produkcję energii. Jest silnym antyoksydantem wpływającym na poprawę kondycji tlenowej i przyspieszenie regeneracji po intensywnym wysiłku. Zalecana do stosowania przedstawicielom dyscyplin wytrzymałościowych. W suplementacji sportowej dostępne są monopreparaty karnityny oraz produkty wieloskładnikowe o działaniu energizującym, odchudzającym i poprawiającym zdolności wysiłkowe.

Odchudzanie - Ekstrakt z zielonej herbaty

jest źródłem polifenoli, w tym katechin (m.in. EGCG – galusan epigalokatechiny), wykazujących silny potencjał przeciwutleniający (chroniący przed skutkami stresu tlenowego), nieco mniejszy lipolityczny. Wpływa też na aktywność metabolitu testosteronu (DHT) powodującego łysienie typu męskiego i problemy związane z przerostem gruczołu krokowego. Herbata chińska dostępna jest w postaci monopreparatów lub ekstraktów wspomagających odchudzanie oraz suplementów diety o potencjale przeciwutleniającym: od preparatów witaminowych i witaminowo-mineralnych, przez spalacze tłuszczu, stacki kreatynowe po rozmaite środki regulujące poziom hormonów.

Odchudzanie - CLA

odchudzanie, składniki odchudzające, CLAto nienasycony kwas tłuszczowy z grupy omega-6 będący izomerem kwasu linolowego. Źródłem pozyskiwania CLA są pokarmy pochodzenia zwierzęcego (mięso wołowe i wysokotłuszczowe produkty mleczne). Przyjmuje się, że ma działanie przeciwcukrzycowe, przeciwnowotworowe i przeciwzapalne. Przyspiesza tempo przemian metabolicznych oraz zmniejsza aktywność enzymów trawiennych i znajduje zastosowanie w dietach odchudzających. Suplementy zawierające CLA (lub monopreparat CLA) są wskazane dla osób o różnej aktywności fizycznej (od sportów wysiłkowych, aż po małą aktywność fizyczną) dla redukcji tkanki tłuszczowej i poprawy masy ciała.

Odchudzanie - Ekstrakt z kłącza imbiru

od wieków stosowany był na problemy związane z trawieniem lub jako rozgrzewające remedium na infekcje. Jego składniki aktywne, głównie gingerol to silne antyoksydanty wykazujące ogólne działanie termogeniczne oraz miejscowe przeciwzapalne. W praktyce, ich budowa jest bardzo zbliżona do struktur cząsteczek kapsaicyny czy piperyny, które odpowiadają za pikantność papryki chili czy pieprzu czarnego. Ponadto – co bardzo istotne – gingerole stymulują produkcję energii i hamują uczucie głodu, co bardzo sprzyja podtrzymaniu restrykcyjnej diety odchudzającej.

Odchudzanie - Ekstrakt z zielonej kawy

jest skoncentrowanym źródłem cennych polifenoli. Ich jakość w ekstrakcie z niepalonych, zielonych ziaren kawy jest porównywalna z właściwościami tych związków m.in. w zielonej herbacie i pestkach winogron. Nasilają one procesy spalania tłuszczu i hamują jego zatrzymywanie w organizmie. Podstawowym składnikiem ekstraktu jest kwas chlorogenowy (ACG) będący przeciwutleniaczem ułatwiającym wchłanianie glukozy z układu trawiennego, wpływającym na redukcję tłuszczowej masy ciała, poprawiającym skład ciała i estetykę sylwetki. Jest składnikiem wielu suplementów odchudzających i różnych preparatów poprawiających ogólny stan zdrowia.

Odchudzanie - Synefryna

odchudzanie, składniki odchudzające, cynamonjest związkiem organicznym pozyskiwanym na skalę przemysłową z owoców gorzkiej pomarańczy (Citrus aurantium), która jest szeroko stosowana w procesie redukcji masy ciała zarówno wśród sportowców czy osób aktywnych, jak i prowadzących siedzący tryb życia. Jest źródłem synefryny i oktopaminy, które w połączeniu z kofeiną i polifenolami zawartymi w zielonej herbacie wpływają na lipolizę, uwalniając kwasy tłuszczowe z adipocydów i powodując – poprzez zwiększony wydatek energetyczny – ich spalanie w mitochondriach. Cieszy się popularnością po zdelegalizowaniu efedryny przez organizację WADA. Przeciwwskazaniem jest używanie preparatów z jej zawartością przez osoby z nadciśnieniem tętniczym. W suplementacji sportowej dostępna w programach redukcji masy ciała i sylwetkowych jako składnik termogeników, stacków kreatynowych i boosterów azotowych.

Odchudzanie - Ekstrakt z kory cynamonu

opatentowana formuła zawierająca wodny wyciąg cynamonu ma korzystny wpływ na gospodarkę insulinową (w zakresie obniżenia poziomu glukozy i jej tolerancję) i transport składników odżywczych (aminokwasy, glukoza, kreatyna) do komórek mięśniowych. Poprawia profil lipidowy krwi (utrzymuje w równowadze poszczególne frakcje cholesterolu). Jest składnikiem zaawansowanych suplementów diety wspomagających odchudzanie o działaniu termogenicznym, a także stacków kreatynowych i boosterów azotowych.

Trec Magazine 3 listopada 2017

Michał Karmowski - Rola Mentora - Obszerny Wywiad

Znany polski kulturysta, były Mistrz Polski, zdobywca Pucharu Polski, wicemistrz Europy, V zawodnik świata oraz członek kadry narodowej w kulturystyce – tak w telegraficznym skrócie można by podsumować osiągnięcia Michała Karmowskiego.