Ustaw kierunek malejący

Twój wybór:

  1. Usuń ten produkt Beta alanina
31 Odżywki i suplementy

Beta alanina

  • Kategorie
  • Filtruj/Sortuj

ULTRA-SKONCENTROWANA PRZEDTRENINGÓWKA

S.A.W. POWDER

(4.93)
Od 5,39 zł

SUPER AGGRESSIVE WORKOUT

S.A.W. CAPSULES

(5)
Od 17,99 zł

Beta alanina w kapsułkach

BETA ALANINA 700

(4.93)
Od 17,99 zł

Wyjątkowa formuła wspierająca organizm w trakcjie treningu

INTRA WORKOUT

(5)
99,99 zł

Beta alaniny jest zmodyfikowanej wersji aminokwasów alaniny

W czasie wchłaniania beta alaniny zmienia się ona w karnozynę, który działa jako kwas bufor kwasów w organizmie. Karnozyna jest przechowywana w komórkach i uwalniana w odpowiedzi na spadek pH. Zwiększone zapasy karnozyny mogą chronić przed wywołanymi dietą nagłymi spadkami pH
(na przykład z produkcji ketonów w ketozie), a także zapewniają ochronę przed wytwarzaniem kwasu mlekowego wywołanym wysiłkiem fizycznym.

Beta alanina - badania

Wykazano, że beta-alanina zwiększa wytrzymałość mięśni na zmęczenie. W badaniach wielu uczestników zgłaszało możliwość wykonania jednego lub dwóch dodatkowych powtórzeń podczas treningu na siłowni, w czasie wykonywania serii trwających po 8-15 powtórzeń.

Wykazano, że suplementacja beta alanina może poprawić wyniki ćwiczeń obciążających układ sercowo-naczyniowy takich jak wioślarstwo i sprint.

W jednym z badań 5 g/dzień przez 7 tygodni poprawiło wyniki zawodowych wioślarzy we wszystkich dystansach, największą różnicę zaobserwowano na dystansie 2 km.

W badaniu wykazano, pozytywną korelację, pomiędzy wyjściowymi poziomami karnozyny mięśniowej, a wydajnością wiosłowanie, a także dodatnią korelację między zmianami w karnozynie mięśniowej, a poprawą wydajności. Sugeruje to, że ilość spożywane beta alaniny może bezpośredni sposób wpływać na wydajność mięśni.

W innym badaniu badacze wykazali, że zaledwie spożywanie sześciu gramach beta-alaniny dziennie (1,5 g, cztery razy dziennie) przez 4 tygodnie zwiększyło siłę uderzenia amatorskich bokserów o niesamowite 20 razy, a częstotliwość uderzenia czterokrotnie w porównaniu z placebo. Jednak w przypadku długich okresów odpoczynku (2-5 minut) pomiędzy seriami treningu siłowego o wysokiej intensywności efekty beta-alaniny były nieznaczne.

Beta alanina - dla kogo jest polecana?

Dlatego, aby efekty beta alaniny były najbardziej zauważalne, poleciłbym intensywny trening kulturystyczny, trening HIIT lub trening interwałowy, CrossFit lub wyczerpujące serie 1-5 minut do wyczerpania, z krótkimi okresami odpoczynku mniej niż 2 minuty.

Duże dawki beta-alaniny mogą wywoływać uczucie mrowienia zwane parestezją. Jest to jednak nieszkodliwy efekt uboczny.

Źródło:

https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/20671038
https://examine.com/supplements/beta-alanine/
https://www.bodybuilding.com/fun/your-expert-guide-to-beta-alanine.html