DARMOWA DOSTAWA → od 50 zł

570-702-570 MESSENGER

Ustaw kierunek malejący

Twój wybór:

  1. Usuń ten produkt Guarana
31 Odżywki i suplementy

Guarana

  • Kategorie
  • Filtruj/Sortuj

KOMPLEKS GUARANY I DWÓCH GATUNKÓW ŻEŃ-SZENIA

HERBAL ENERGY

(5)
Od

Cena promocyjna: 23,20 zł

Normalna cena: 29,00 zł -20%

Natuarana kofeina z guarany w płynie

GUARANA 2000

(5)

Cena promocyjna: 4,31 zł

Normalna cena: 5,39 zł -20%

Czym jest Guarana?

Paullinia cupana, znana również jako guarana, to drzewo owocowe, którego nasiona są rozdrabniane na proszek i używane w tradycyjnej medycynie amazońskiej. Obecnie powszechnie sprzedawany w postaci napojów energetycznych. Co ciekawe napoje te odpowiadają za 50% zużycia surowca jakim jest guarana. Nasiona guarany są znacznym źródłem kofeiny (najwyższe naturalnie występujące źródło). Istnieją pewne przesłanki sugerujące długotrwały efekt stymulujący, z uwagi na połączenie garbników i kofeiny.

Guarana zawiera ksantyny, takie jak kofeina, katechiny, garbniki i procyjanidyny. Chociaż indywidualne efekty działania tych związków są znane, potrzeba więcej badań, aby określić, w jaki sposób wchodzą w interakcję w guaranie.

Guarana jest suplementowana głównie ze względu na jej właściwości pobudzające.

Badania na szczurach sugerują, że guarana może wspierać działanie funkcji poznawczych w sposób niezależny, od zawartości kofeiny.

Guarana Właściwości i dawkowanie

Co mówią badania na temat Guarany?

W jednym z badań wykazano, że 75 mg guarany (9 mg kofeiny) jest zdolne do poprawy wyników funkcji poznawczych związanych z pamięcią i czasem reakcji. Warto odnotować, że działanie guarany, było zależne od dawki, a zbyt duża ilość guarany upośledza jej działanie. Mówiąc dokładniej 75 mg było równie skuteczniejsze zarówno w stosunku do wyższych dawek (150-300 mg), jak i niższych (37,5 mg)

Wydaje się, że występuje nieznaczna poprawa wydajności pamięci i czasu reakcji (nie wszystkie zmierzone parametry czasu reakcji i pamięci, a jedynie niektóre).

Czy warto stosować Guaranę?

Guarana może mieć dodatkowe działanie przeciwnowotworowe, ale potrzeba znacznie więcej badań, aby potwierdzić ten efekt. Należy jednak podkreślić, że Guarana nie jest związkiem spalającym tłuszcz. Guarana może zwiększyć utlenianie tłuszczu, które jest silnie skorelowane z zawartością metyloksantyny i kofeiny. Wykazano, że guarana stymuluje migrację lipidów, dzięki czemu tłuszcz można spalać jako energię. Posiada również zdolność do tłumienia apetytu. Co w rezultacie może prowadzić do zwiększonego spalania, jednak mówienie, że spala tłuszcz jest pewnym nadużyciem. Można to porównać z odśnieżaniem podjazdu, celem wyprowadzenia samochodu. Samo odśnieżanie zwykle nie jest niezbędnym elementem, ale pomaga.

Sprawdź inne produkty z kategorii energia i koncentracja: Kofeina, Tauryna

Źrodło artykułu: https://examine.com/supplements/paullinia-cupana/