DARMOWA DOSTAWA → od 50 zł

570-702-570 MESSENGER

Ustaw kierunek malejący

Twój wybór:

  1. Usuń ten produkt Cytrulina
31 Odżywki i suplementy

Cytrulina

  • Kategorie
  • Filtruj/Sortuj

KOMPLEKS AAKG I JABŁCZANU CYTRULINY

AAKG MEGA HARDCORE

(4.93)
Od 49,00 zł

Cytrulina jest jednym z trzech aminokwasów biorących udział w cyklu mocznikowym, pozostałe dwa to L-arginina i L-ornityna.

L-Cytrulina służy do poprawy wydajności ćwiczeń i parametrów zdrowotnych układu krążenia. Suplementacja cytruliny powoduje zmniejszenie zmęczenia i poprawę wytrzymałości zarówno w ćwiczeniach aerobowych jak i w czasie długotrwałego wysiłku beztlenowego. To, co jednak jest najważniejszym efektem działania l cytruliny, to pompa mięśniowa.

Cytrulina - Czym jest pompa?

Podczas pracy w znacznym obciążeniu I dużej liczbie powtórzeń, przepływ krwi zwiększa się do pracujących mięśni, zwiększając napięcie i rozmiar niemal natychmiast. Nie jest to tylko kosmetyczna sprawa - zwiększenie przepływu krwi do ciężko pracujących mięśni dostarcza również składników odżywczych do skurczu mięśni.

Większy przepływ krwi do mięśni pomaga również zwiększyć objętość komórek, co wraz z naprężeniem mechanicznym generowanym przez podnoszenie ciężkich ciężarów stanowi dużą część wczesnego sygnału dla adaptacji mięśni.

Cytrulina na pompę mięśniową

L-Cytrulina: W czym mogę służyć?

Uzupełnienie cytruliny zwiększa także zawartość ornityny i argininy w osoczu. Oznacza to, że suplementacja cytruliny poprawia proces recyklingu amoniaku i metabolizm tlenku azotu. L-cytrulina jest również stosowana w celu złagodzenia zaburzeń erekcji spowodowanych wysokim ciśnieniem krwi.

Po suplementacji cytrulina przekształca się w argininę w nerkach. Dodatkowa L-arginina zapewnia wzrost poziomu L-argininy w osoczu, jednak należy pamiętać, że cytrulina zwiększa poziom argininy w osoczu w dłuższym okresie, co może okazać się kluczową właściwością związku.

L-arginina i L-ornityna ulegają zmniejszonej absorpcji, gdy są uzupełniane w dawkach 10 g lub większych, co może powodować biegunkę. Na szczęście jednak efekt ten nie dotyczy L-Cytruliny, a ponieważ zwiększa w osoczu poziomy wszystkich trzech aminokwasów, jest ogólnie preferowaną formą suplementacji L-argininy.

Chociaż L-cytrulina podwaja zawartość ornityny w osoczu, suplementacja samą L-ornityną może nawet zwiększyć zawartość ornityny w osoczu od 300 do 500 procent.

https://examine.com/nutrition/citrulline-pump-up/
Popatrz tu

https://examine.com/supplements/citrulline/