Ustaw kierunek malejący

Twój wybór:

  1. Usuń ten produkt GABA
31 Odżywki i suplementy

GABA

  • Kategorie
  • Filtruj/Sortuj

NOCNA FORMUŁA REGENERACYJNA

SLEEP-ER

(4.88)
69,99 zł

Czym jest GABA?

GABA jest najsilniejszą depresyjną neuroaminą w ludzkim mózgu. Reguluje wiele działań depresyjnych i uspokajających w tkance mózgowej co ma kluczowe znaczenie dla rozluźnienia i uspokojenia.

Czy GABA działa?

GABA jest wysoce regulowanym związkiem in vivo (w życiu) i jest w stanie wyrównać się w tkankach organizmu z powodu działania wielu czynników.

Ze względu na te czynniki regulacyjne GABA jako suplement nie wywiera samodzielnie wielu skutków. Ciało ludzkie jest zbyt biegle w regulacji i po doustnym przyjęciu GABA nie może zmienić ludzkiej fizjologii w znacznym stopniu.

GABA jest jednak celem dla wielu innych związków, które mogą działać zastępczo (na wiele sposobów) w celu zwiększenia poziomów GABA, co ostatecznie powoduje efekty depresyjne.

Początkowo sądzono, że przyjmowanie GABA zwiększa zdolność organizmu do wydzielania hormonu wzrostu, chociaż jest to prawdą, w pewnym stopniu wcześniejsze badania, nad hormonem wzrostu obejmowały mierzenie bardziej specyficznych analogów, takich jak Immunoreaktywny hormon wzrostu (irGH) i immunofunkcyjny hormon wzrostu (ifGH). Te dwa analogi, które wydają się być podwyższone in vivo po doustnym podaniu GABA.

GABA Suplementy

GABA - Co mówią badania?

Pomimo nieskuteczności GABA w przekraczaniu bariery krew mózg, wydaje się indukować te zmiany za pomocą środków neurologicznych, a dokładniej reakcji, w której pośredniczy uwalniania dopaminy na poziomie ponadprzysadkowym.

Wpływ GABA na wydzielanie GH wydaje się zmieniać wraz z ćwiczeniami siłowymi. Większa ogólna powierzchnia pod krzywą i wyższe wartości szczytowe są odnotowywane wraz z łączeniem suplementacji z treningiem. Co ciekawe, szczytowa wartość podczas ćwiczeń wynosi 30 minut po spożyciu, a 75 minut podczas odpoczynku. Te działania wzmacniające mogą być spowodowane wywołanym wysiłkiem działaniem wzmagającym wchłanianie GABA do mózgu, jak wspomniano w poprzednim rozdziale.

Chociaż nie stwierdzono w poprzednim badaniu, że wpływ GABA na hormon wzrostu jest bezpośredni (ponieważ możliwa jest wątrobowa biotransformacja GABA do innych aminokwasów, naukowcy podejrzewają, że może tak być.

Czy warto stosować GABA?


Należy zauważyć, że hormon wzrostu występuje w ponad 100 różnych izoformach i że irGH i ifGH mogą nie wywierać takich samych korzyści, typowo związanych z najczęstszą (22 kDa) izoformą hormonu wzrostu.

Sprawdź inne odżywki z kategorii Boostery Testosteronu: ZMA