Ustaw kierunek malejący
33 Akcesoria

Shakery i bidony

  • Kategorie
  • Filtruj/Sortuj

Butla o pojemności 800 ml z końcówką ułatwiającą komfortowe używanie w trakcie ćwiczeń

INTERMIX BOTTLE 001 - RED

29,99 zł

Praktyczna butla dzięki której właściwe nawodnienie staje się łatwiejsze

MEGA HYDRATOR 01 - 2,5l BLACK

49,99 zł

Profesjonalny elegancki szejker wykonany ze stali nierdzewnej zapewniający najwyższy poziom higieny oraz prostotę obsługi 0,75 L

Metalowy SHAKER TREC 750ml

29,00 zł

Shakery - Przydatny dodatek do treningu


Shakery – bo o nich mowa – nie są kojarzone tylko jako jedne z narzędzi pracy barmana; to także niezbędne już dziś gadżety dla każdej trenującej osoby. Oczywiście te, polecane sportowcom różnią się od tych, jakich używają barmani w swojej pracy. Shakery przeznaczone dla sportowców to niezbyt duże naczynia, w których możliwe jest mieszanie odżywek różnego typu oraz ich wcześniejsze odmierzenie.


Shakery - Duży wybór, wiele możliwości


Kształt shakerów bywa różny – od tych „słoikopodobnych” do tych przypominających bidony; wielkość jak i sposób zamykania też bywają różne jednak nie ma tutaj zbyt wielu odstępstw od przyjętych schematów. Klasyczne shakery wyglądają nieco jak słoiki, są zakręcane od góry przy użyciu płaskiej nakrętki. Ich cena i uniwersalność – pozwalają wymieszać praktycznie wszystkie rodzaje odżywek – sprawiają, że są chętnie kupowane. Oczywiście ich budowa pociąga za sobą też pewne ograniczenia – shakery takie nie posiadają ustników i nie można bezpośrednio z nich pić wymieszanej wcześniej zawartości. Dobrze sprawdzają się do konsumpcji odżywek przed lub po treningu; w trakcie treningu jednak potrzeba dodatkowego naczynia, do którego można przelać ich zawartość by ją wygodnie wypić. Shakery w kształcie zbliżone do bidonów pozwalają korzystać z siebie również podczas treningów. Ich bardzo dobra sprawdzalność dotyczy odżywek węglowodanowych lub witaminowych. Ich towarzystwo na treningu sprawia, że możemy stopniowo dostarczać sobie energii i niezbędnych składników. Z całej gamy kolorystycznej możemy wybrać shaker najbardziej pasujący do naszego stylu i osobowości. Shakery niemal bezobsługowe to shakery elektryczne. Mechaniczne mieszanie składników sprawia, że odżywka jest znacznie lepiej połączona z płynem. Oprócz rodzajów shakerów, na jakie należy zwrócić uwagę podczas wyboru, istnieje jeszcze kilka parametrów, które są istotne przy kupnie shakera. Pojemność (najlepiej dobrać ją do własnych potrzeb i liczby porcji, jaką zabieramy na trening); sposób zamykania (zakrętka, zatyczka z ustnikiem plus blokada chroniąca przed przypadkowym otwarciem się shakera); kształt (istnieją modele proste, jak i profilowane); szczelność (warto ją przed zabraniem na siłownię przetestować w domu); uniwersalność (shaker musi podołać przyrządzeniu każdego typu odżywek, z jakich korzystamy); jakość wykonania (te najtańsze z reguły nie są najlepszym wyborem).