Ustaw kierunek malejący

Twój wybór:

  1. Usuń ten produkt Silne spalacze (termogeniki)
31 Odżywki i suplementy

Silne spalacze (termogeniki)

  • Kategorie
  • Filtruj/Sortuj

Najpopularniejszy spalacz tłuszczu od Trec Nutrition

Spalacz tłuszczu CLENBUREXIN

(4.92)
Od 55,99 zł

Skuteczne wsparcie w okresie redukcji

THERMO FAT BURNER MAX

(4.89)
59,99 zł

Termogeniki - Spalacze tłuszczu

Celem każdego spalacza tłuszczu jest zwiększenie szybkości utraty tkanki tłuszczowej. Można to osiągnąć na drodze manipulacji różnorakich mechanizmów: poprzez zwiększenie ogólnego tempa metabolizmu, inaczej mówiąc ogólne spalanych kalorii, lub też poprzez zwiększenie ilości kalorii, które pochodzą z tłuszczu w stosunku do innych źródeł. Spalacze mogą wpływać również zwiększać zdolność komórek tłuszczowych do uwalniania tłuszczu. Niektóre nowsze związki spalające tłuszcz mogą również działać poprzez rozprzęganie, które jest procesem tworzenia ciepła wewnątrz komórki. Ta grupa to termogeniki.

Termogeniki: Clenburexin

Przykładem nowoczesnego spalacza tłuszczu jest Clenburexin, który zawiera ekstrakt z zielonej herbaty (Camelia sinensis); L-tyrozynę; ekstrakt ostrokrzewu paragwajskiego (Ilex paraguariensis); kofeinę bezwodną; kwas pantotenowy (D-pantotenian wapnia); ekstrakt zielonej kawy (Coffea arabica); ekstrakt korzenia imbiru (Zingiber officinale); ekstrakt pieprzu kajeńskiego (Capsicum frutescens); ekstrakt pieprzu czarnego (Piper nigrum). Zawarte w clenburein składniki to naturalne termogeniki.

Silne termogeniki

Zacznijmy jednak od początku.

Zielona herbata jest bogatym źródłem katechin są cztery cząsteczki, z których najsilniejszym źródłem jest EGCG. Jest skuteczna w szerokim wachlarzu zastosowań. Jeżeli chodzi o spalanie tłuszczu korzyści z katechin z zielonej herbaty na temat utleniania lipidów i związanych z nimi szlaków spalania tłuszczu są osiągane w sposób zależny od dawki. Znaczące efekty u ludzi obserwuje się tylko przy wysokich dawkach, takich jak 400-500 mg ekwiwalentu EGCG na dzień.

L-Tyrozyna jest aminokwasem używanym do produkcji noradrenaliny i dopaminy; suplementacja wydaje się posiadać efekty antystresowe dla ostrych stresorów (które mają tendencję do wyczerpania noradrenaliny). Koncepcja wykorzystana jest oparta na idei, że suplementacja L-tyrozyny zapewni więcej "cegiełek" do wytworzenia tych katecholamin. Z uwagi na to, że jest on również strukturalnie związana z hormonami tarczycy, co oznacza, że ​​ze względu na związki zarówno z adrenaliną, jak i tarczycy jest powszechnie wykorzystywana do spalania tłuszczu.
Ilex paraguariensis, znany również jako yerba mate, to herbata parzona z rośliny pochodzącej z Ameryki Południowej. Jest dobrym źródłem kofeiny i zawiera związki bioaktywne, takie jak kwercetyna i kwas ursolowy.

Kofeina ma mechanizmy pozwalające na zwiększenie tempa metabolizmu i utraty tkanki tłuszczowej, ale jest to mechanizm który może zostać upośledzony wraz ze spadkiem wrażliwości na kofeinę. Najlepsze wykorzystanie kofeiny jako stymulatora do utraty wagi powinno być sporadyczne i w połączeniu z deficytem kalorycznym.

Ekstrakt z zielonej kawy jest skoncentrowanym źródłem dietetycznego kwasu chlorogenowego i jest obecnie stosowany w leczeniu chorób serca i jako wspomaganie utraty tłuszczu.

Kwas pantotenowy jest jedną z witamin z grupy B, która ma kluczowe znaczenie w tworzeniu koenzymu A, cząsteczki, która pomaga dużej ilości enzymów funkcjonować w organizmie i ogólnie bierze udział w produkcji energii.

Imbir pełni nie mniej ważną rolę. W co najmniej jednym badaniu stwierdzono, że imbir , przyjmowany w dawce 2 g wraz z posiłkiem (głównie węglowodanowym), jest w stanie zwiększyć ilość spalanych kalorii w ciągu najbliższych 6 godzin od posiłku. Zażycie imbiru 2g wiązało się ze średnim 43 +/- 21 kcal wzrostem tempa przemiany materii.

Ekstrakt z pieprzu kajeńskiego zawiera kapsaicynę, która działa na receptory TRPV1 w nadnerczach, uwalniając adrenalinę, a zwiększony poziom adrenaliny sam w sobie zwiększa szybkość przemiany materii, działając na receptory β-adrenergiczne na komórkach tłuszczowych.

Pieprz czarny jest źródłem piperyny, cząsteczki, która nie robi sama wiele, ale może hamować enzymy atakujące inne cząsteczki. Z tego powodu jest spożywany wraz z niektórymi suplementami w celu zwiększenia ich szybkości wchłaniania.

Katagoria: spalacze tłuszczu