Masz tylko: NOWA DOSTAWA UBRAŃ I ROZMIARÓWEK | WYPRZEDAŻ -60%| Wpisz kod: SALE60 | MWZ 100 zł
DARMOWA DOSTAWA od 99 zł + BOOGIEMAN SHOT GRATIS
0
MENU
BESTSELLER
Gainer MASS XXL

Najpopularniejsza odżywka typu gainer od Trec Nutrition

 • Wysokiej jakości koncentrat białka serwatki oraz odpowiednio dobranych mono-, oligo- i polisacharydów
 • Zawiera węglowodany oraz białko, które przyczynia się do wzrostu i utrzymania masy mięśniowej
 • Zawiera kompleks witamin,w tym wit. B6, która wspomaga prawidłowy metabolizm protein i glikogenu
 • Produkt polecany dla sportowców dążących do szybkiego wzrostu masy ciała
49,99
54,99
9%
Kup teraz
bulk HARD MASS

Odżywka przeznaczona dla osób o wolnej przemianie materii

 • kombinacja pełnowartościowych białek zwierzęcych i złożonych węglowodanów,
 • wzmocniona o duży dodatek peptydu L-glutaminy oraz HMB
 • wzbogacono dodatkowo w kompleks ułatwiający uzupełnianie witamin w codziennej diecie
99,00
 
Kup teraz
Gainer SOLID MASS

Odżywka węglowodanowo-białkowa typu gainer przeznaczona dla intensywnie trenujących sportowców

 • zawiera krótko-, średnio- i długołańcuchowe węglowodany oraz koncentrat białka serwatkowego
 • źródło wysoce biodostępnych węglowodanów oraz białka
 • wzbogacony dodatkowo w kompleks ułatwiający uzupełnianie witamin w codziennej diecie
39,99
 
Kup teraz
MAGNUM 8000

Zaawansowany koncentrat odżywczy

 • starannie dobrane ilości zróżnicowanych węglowodanów, pełnowartościowych białek, oleju MCT oraz dużą porcję monohydratu kreatyny
 • przeznaczony dla kulturystów, sportowców dyscyplin siłowych oraz osób aktywnych, dążących do zwiększenia masy ciała
 • zawiera starannie dobrane ilości zróżnicowanych węglowodanów, pełnowartościowych białek, oleju MCT oraz dużą porcję monohydratu kreatyny
 • zawiera białko, które przyczynia się do wzrostu i utrzymania masy mięśniowej
 • zawiera kreatynę, która zwiększa wydolność fizyczną w przypadku następujących po sobie krótkich, bardzo intensywnych ćwiczeń fizycznych
 • uzupełniono o kompleks niezbędnych witamin
39,99
43,99
9%
Kup teraz

Gainery - wszystko co powienieś o nich wiedzieć

Jaka jest różnica między gainerem a odżywką białkową?

Najważniejsza różnica to zawartość białka. Odżywki białkowe zawierają powyżej 70% białka w składzie. Zawartość węglowodanów jest w nich marginalna i wynosi zazwyczaj maksymalnie 10 g na 100 g produktu białkowego. Gainery to grupa odżywek zawierająca przewagę węglowodanów w zakresie 85 – 70% składu.
Sztandarowy gainer jak np. gainer mass xxl zawiera 20% białka. Pozostała pula składników to głównie węglowodany z niewielką domieszką niezbędnych tłuszczy. Wysokiej klasy odżywki gainer jak mass xxl zawierają wartościowe komponenty białkowe pochodzące głównie z mleka (białka serwatkowe i kazeina).


Większość kupujących zwraca uwagę na cenę produktu. W przypadku gainerów rozpiętość cen jest ogromna. To, co wpływa na cenę gainera jest jakość i ilość użytych komponentów białkowych, węglowodanowych. Podejrzanie tanie gainery zawierają niepełnowartościowe składniki białkowe (np. pochodzenia roślinnego), zamiast maltodekstryn występują w nich cukry proste, a w najgorszym przypadku jest to nadmiar fruktozy, mogącej zamiast kilogramów masy mięśniowej przysporzyć kilogramów zbędnego tłuszczu. Gainery firmy trec jak mass xxl czy magnum 8000 zawierają białka mleka, zaś pulę węglowodanów stanowią bardziej złożone maltodekstryny i skrobia.


Niektóre gainery trec zawierają dodatkowe składniki, które ułatwiają zwiększanie masy ciała jak np. kwasy tłuszczowe MCT czy kreatynę, które znajdziemy w odżywce gainer trec Magnum 8000. Te cenne substancje, poprawiające przyswajanie pożywienia, okazują się niezastąpione w przypadku hardgainerów, czyli osób o szybkim metabolizmie, którym ciężko zwiększyć masę ciała.
Podklasą gainerów są bulki. Są to odżywki charakteryzujące się zrównoważonym stosunkiem białka do węglowodanów, np. bulk Trec Hard Mass.

Dla kogo są przeznaczone gainery?

Gainery to doskonała zastępcza forma posiłku w kilku przypadkach:
- Osób szczupłych o szybkim metabolizmie (hardgainerzy) chcących zwiększyć masę ciała
Dieta dla osób szczupłych, dążących do zwiększenia masy ciała, powinna zawierać przewagę węglowodanów. Wzorcowo dieta taka powinna dostarczać 20% białka i 80 % węglowodanów. Właśnie na takiej proporcji oparty jest skład odżywek gainer.
Zaletą gainerów jest ich płynna postać i szybkie tempo przyswajania. Dzięki temu organizm nie wydatkuje nadmiaru kalorii na żmudne procesy trawienia, a może je przeznaczyć na procesy zwiększania masy mięśniowej.
- Osób nie mające czasu na przygotowanie zbilansowanych posiłków
Porcja gainer mass xxl to doskonałe rozwiązanie zawsze wtedy, gdy nie dysponujesz czasem na przygotowanie posiłków. Jedzenie 4-6 posiłków w ciągu dnia to podstawa każdej diety, szczególnie ukierunkowanej na rozbudowę masy mięśniowej. Gdy obowiązki dnia codziennego nie pozwalają skrupulatnie wyliczyć wymaganej ilości białka, węglowodanów jakie powinny znajdować się w posiłku, zawsze można sięgnąć po porcję mass xxl, którego skład został opracowany z myślą o potrzebach osób dążących do zwiększenia masy ciała.
- Osoby z nikłym apetytem
 Spożywanie 4-6 posiłków w ciągu dnia to dla niektórych osób budujących masę mięśniową ogromne wyzwanie. Często okazuje się bowiem, że trudno wcisnąć w siebie kolejną porcję kurczaka z ryżem. Porcja gainera jest płynna, stąd błyskawicznie pokonuje układ pokarmowy, bez konieczności generowania wydatków energetycznych na trawienie. Z tego względu odżywka gainer to doskonały łatwostrawny posiłek, szczególnie w porze potreningowej.
Pamiętaj po treningu organizm zajmuje się regeneracją zmęczonych mięśni! Nie skazuj go na ciężką pracę trawienia ciężkostrawnego posiłku. Szybką dostawę pełnowartościowego białka i energii zapewni wówczas najlepiej odżywka gainer!
Bulki – podklasa gainerów stworzona dla tych dbających o wysokiej jakości masę mięśniową
Jeżeli gainer prowadzi do zbyt dużego otłuszczenia ciała wówczas lepiej zastąpić go bulkiem np. Hard mass. Bulk charakteryzuje się wyrównanym stosunkiem białka do węglowodanów. Będzie on przeznaczony dla wszystkich potrzebujących nieco większej ilości białka, dysponujących już masą mięśniową.

Jakie są efekty działania gainerów

Gainery, pozwalając utrzymać regularność spożywanych posiłków przyczyniają się do zwiększania masy mięśniowej. Mięśnie do rozwoju potrzebują bowiem nie tylko ciężkiego treningu, optymalnej regeneracji powysiłkowej ale także codziennej pełnowartościowej diety, składającej się z, spożywanych w określonych godzinach, zbilansowanych posiłków.
Bilansowanie żywienie dla osób budujących masę mięśniową zakłada przewagę składników energetycznych czyli węglowodanów. Takim właśnie składem charakteryzują się gainery.
Pamiętaj trening będzie przekładał się na oczekiwane efekty (wzrost siły, masy mięśniowej) jeżeli zadbasz o codzienną dietę, bazującą na regularnych posiłkach, których część możesz dostarczyć w postaci płynnego gainera.