DARMOWA DOSTAWA → od 50 zł

570-702-570 MESSENGER

$module: catalog
$controller: product
$action: view

SUPER OMEGA 3

Opinie (13)

ŁATWE DO POŁKNIĘCIA ŻELOWE KAPSUŁKI

 • zawiera olej z ryb oceanicznych, dostarczający niezbędnych kwasów tłuszczowych z rodziny omega-3
 • przyczynia się do prawidłowego funkcjonowania serca
 • 720 mg EPA I 480 mg DHA w porcji dziennej
 • Darmowa dostawa od 50 zł
 • Ponad 18 lat na rynku
 • Wysyłka w 24h od 9 zł
100
Od 18,00 zł

* wymagane pola

Sprawdź opinie na

Opinie o SUPER OMEGA 3

5

Opinii: 13

Dodaj swoją opinię
Lekarz mi zalecił taki produkt. Biorę regularnie, bo mam tendencję do wysokiego poziomu cholesterolu. Jest to omega, po którą sięgam najczęściej – solidna jakość i dobra cena. Trzeba tylko łykać te kapsułki podczas posiłku i dobrze popić, bo się później przez cały dzień rybą odbija ;-). No i trzeba być też cierpliwym – efekty nie pojawiają się od razu, ale to chyba dlatego, że zazwyczaj niedobory omega 3 w organizmie są bardzo duże i trochę czasu zajmuje zanim poziom się wyrówna.
/
22.08.2018
najlepsze OMEGA-3 , szybko się wchłania , tabsy nawet okej - nie za duże. W tej cenie nie ma nic lepszego
/
13.02.2018
O tym jak ważne w diecie każdego człowieka ważne są tłuszcze szczególnie te zdrowe można pisać godzinami. Często ludzie o tym zapominają. Samo uzupełnienie diety w kwasy tłuszczowe omega z jedzenia jest dla niektórych problemem. Dlatego warto zainwestować w ten suplement. Otrzymujemy wysokiej jakości produkt w niskiej cenie. Pochwalić należy też formę żelową tabletki, która jest mega wygodna do połykania.
/
08.02.2018
Żelowe kapsułki świetnie się połyka podczas posiłku wraz z resztą witamin, pudełko wygodne w użytkowaniu. Stosunek ceny do jakości jak najbardziej na tak!
Polecam.
/
28.11.2017
Do najważniejszych zdrowych tłuszczów należy grupa tzw. kwasów tłuszczowych omega-3. Organizm nie potrafi ich syntetyzować, dlatego też tak ważne jest to aby dostarczać je z zewnątrz w optymalnych ilościach. Korzyści, jakie niesie suplementacja są bowiem nieocenione. Żelowe kapsułki świetnie się połyka podczas posiłku (wraz z resztą witamin etc.) Stosunek ceny do jakości jak najbardziej, Polecam bez wahania :)
/
17.06.2017
Faktycznie człowiek zdrowszy się po tym wydaje i energi więcej i myślenie konkretniejsze.Polecam każdego kto nie lubi rybek :D
/
27.12.2016
Bardzo łatwe w połknieciu, cena przystepna, dzialaja jak trzeba!
/
21.03.2016
Bardzo dobra omega 3 skład jak i cena w porządku można brać bez obawień
/
08.09.2015
Polecam z całego serca. Największa ilość EPA i DHA w porcji. Od kiedy biorę OMEGA3 czuje się znaczne lepiej.
/
19.08.2015
polecam, odkąd biorę omega-3 lepiej się czuje, zarówno an treningach jak i w pracy.
/
17.04.2015
Używam codziennie nie jest stosunkowo drogi.Ochrona organizmu to ważna sprawa w moim wypadku ;)
/
01.04.2015
Bardzo dobry produkt. Jestem studentem i ostatnimi czasami odczuwałem stres, praktycznie codziennie. Od kiedy włączyłem kwasy omega 3 do swojej diety, ciągłe napięcie i stres zniknął, więc polecam. Przy okazji nie miałem już zakwasów po treningach siłowych. Zjadłem już 1 opakowanie , szczerze polecam !!
/
10.09.2014
Polecam, najlepszy produkt który znalazłem z taką ilością EPA i DHA w porcji, uwzględniając też jej cenę która w porównaniu z innymi firmami jest naprawdę tania.
/
10.05.2014
 • Opis
 • Sposób użycia
 • Tabela składu
 • Przesyłka
Kwasy Tłuszczowe Omega-3. SUPER OMEGA-3 zawiera olej z ryb oceanicznych, dostarczający niezbędnych kwasów tłuszczowych z rodziny omega-3. Kwas eikozapentaenowy (EPA) i kwas dokozaheksaenowy (DHA) przyczyniają się do prawidłowego funkcjonowania serca. Korzystne działanie występuje w przypadku spożywania 250 mg EPA i DHA dziennie. Kwas dokozaheksaenowy (DHA) przyczynia się do utrzymania prawidłowego widzenia oraz utrzymania prawidłowego funkcjonowania mózgu. Korzystne działanie występuje w przypadku spożywania 250 mg DHA dziennie. Zalecana dzienna porcja do spożycia to 4 kapsułki. SPOSÓB UŻYCIA: Jednorazową porcję preparatu – 2 kapsułki popić 300 ml wody. Stosować 2 porcje dziennie, najlepiej w trakcie lub bezpośrednio po posiłku.

Kwasy tłuszczowe omega 3 czyli tłuszcze najbardziej deficytowe w żywieniu człowieka

Dlaczego współczesna dieta narażona jest na niedobór kwasów omega 3

Nagły spadek spożycia kwasów omega 3 wynika z zmian preferencji żywieniowych jakie dokonały się w ostatnich dziesiecioleciach. Upodobanie do żywności wysoce przetworzonej, ociekającej w tłuszcze trans, znaczna redukcja spożycia ryb, to główne przyczyny niedoboru kwasów omega 3 w codziennej diecie.
Główne kwasy tłuszczowe z rodziny omega 3 to: kwas ALA oraz EPA i DHA. ALA w wysokim stężeniu występuje w oleju lnianym, w mniejszych ilościach w sojowym, z orzechów włoskich, migdałach. EPA i DHA występują w rybach i zwierzętach morskich. Ich dużym stężeniem charakteryzują się głównie tłuste gatunki jak: śledź, sardynki, łosoś, makrela, tuńczyk, skorupiaki. Co ciekawe, ryby żyjące dziko charakteryzują się wyższym stężeniem omega 3 w porównaniu z tymi hodowlanymi.
Chcąc uzupełnić kwasy omega 3 najlepiej sięgnąć po preparat zawierający wyłącznie tę klasę kwasów tłuszczowych jak Super Omega-3. Super Omega-3 dostarcza te deficytowe kwasy tłuszczowe w postaci łatwo przyswajalnych żelowych kapsułek, zapewniających wysoką absorpcję. Uważasz, że Twoja dieta jest kompletna i kwasy omega 3 są w niej zbędne. Czy jednak wiesz jakie są szczegółowe funkcje tych kwasów?

Szczegółowe funkcje kwasów omega 3

Kwasy omega 3 obniżają poziom trójglicerydów, zapobiegają chorobie niedokrwiennej serca, miażdżycy. Kwasy z tej rodziny przeciwdziałają agregacji płytek krwi (zakrzepy), obniżają ciśnienie tętnicze, pozytywnie wpływają na układ odpornościowy, stawy. Kwasy omega 3 poprawiają wrażliwość komórek na glukozę i insulinę (profilaktyka i leczenie cukrzycy). DHA wpływa na funkcjonowanie mózgu, odpowiada za prawidłowe funkcjonowanie tkanki nerwowej. Wiele doniesień naukowych jednoznacznie wskazuje, że kwasy omega 3 ograniczają rozwój tkanki tłuszczowej. Produkowane z omega 3 hormony tkankowo działają antyzakrzepowo, przeciwzapalnie, ograniczają nadmierną kurczliwość naczyń krwionośnych oraz kancerogenezę.

Witamina E - wierny przyjaciel kwasów omega 3

Kwasy omega 3 to klasa nienasyconych kwasów tłuszczowych wchodzących w skład Niezbędnych Nienasyconych Kwasów Tłuszczowych. Fakt, że są wysoce nienasycone (mają dużo wiązań podwójnych) powoduje, że są one podatne na procesy utleniania. Oznacza to, że nie lubią wszelkich czynników potencjalnie uszkadzających jak np. promieniowanie słoneczne, wysoka temperatura. W zetknięciu z nimi zdrowe kwasy omega 3 mogą stać się źródłem chorobotwórczych wolnych rodników. Ze względu na delikatność kwasów omega 3, każdy wysokiej klasy preparat bazujących na nich, jak np. Super Omega 3, wyposażony jest w dawkę antyutleniacza – witaminy E.

OMEGA 3 - NIEZBĘDNE NIENASYCONE KWASY TŁUSZCZOWE

Kwasy omega 3 reprezentują nie tylko grupę kwasów tłuszczowych nienasyconych, ale są to główni przedstawiciele Niezbędnych Nienasyconych Kwasów Tłuszczowych (NNKT).

NNKT to tłuszcze, do syntezy których organizm człowieka nie jest zdolny, a są mu one potrzebne do prawidłowego funkcjonowania. NNKT, w których omega 3 zajmują mocną pozycję, spełniają szerokie spektrum funkcji w zakresie zapobiegania i leczenia miażdżycy, pozytywnie regulują gospodarkę lipidową m.in. obniżają poziom cholesterolu, zapobiegają zakrzepom, poprawiają pracę serca.

Kwasy omega 3 są niezbędne w syntezie prostaglandyn – specyficznych substancji o charakterze hormonów tkankowych, które regulują różne funkcje fizjologiczne np. pobudzanie i hamowanie skurczy mięśni gładkich, inicjowanie reakcji zapalnej. Omega 3 są ważne w diecie człowieka, ale jak się okazuje codzienne żywienie zawiera bardzo mała ilość tych drogocennych źródeł tłuszczu.


Ważne swoiste funkcje omega 3, czyli dlaczego nie może ich zabraknąć w codziennej diecie/suplementacji

Kwasy Omega 3 spełniają szereg ważnych funkcji w zakresie utrzymania zdrowia:
- Omega 3 obniżają poziom trójglicerydów, zapobiegają chorobie niedokrwiennej serca, miażdżycy.
- Omega 3 zapobiegają agregacji płytek krwi (zakrzepy), obniżają ciśnienie tętnicze.
- Omega 3 pozytywnie wpływają na stawy.
- Omega 3 poprawiają wrażliwość komórek na glukozę i insulinę (profilaktyka i leczenie cukrzycy).
- Kwas DHA z rodziny omega 3 wpływa na pracę mózgu, odpowiada za prawidłowe funkcjonowanie tkanki nerwowej i siatkówki oka.
- Omega 3 ograniczają rozwój tkanki tłuszczowej.
- Hormony tkankowe produkowane na bazie omega 3 działają antyzakrzepowo, przeciwzapalnie, ograniczają nadmierną kurczliwość naczyń krwionośnych oraz kancerogenezę (powstawanie nowotworów) .


Przegląd funkcji omega 3 chyba nie pozostawia złudzeń, że nie może ich zabraknąć w codziennym żywieniu. I w tym miejscu pojawia się kłopot – żywność niestety zawiera często śladowe ilości omega-3. 

Kwasy omega 3 to najbardziej deficytowe kwasy tłuszczowe w diecie, czyli o konieczności suplementacji omega 3

Tłuszcze nienasycone obejmują kilka klas tłuszczy znanych powszechnie jako omega 3, 6 i 9. I tak jak przeciętna dieta zazwyczaj zawiera sporo produktów zasobnych w omega 6 (popularne rośliny oleiste np. słonecznik) i omega-9 (np. oliwa, olej rzepakowy) to niestety omega-3 stały się od jakiegoś czasu rzadkością.

OMEGA 3 - RODZAJE KWASÓW

Główne trzy kwasy tłuszczowe należące do rodziny omega 3 to: kwas linolenowy (ALA), eikozapentatenowy (EPA) i dokozaheksaenowy (DHA). ALA stanowi 50-60% składu oleju lnianego, w mniejszych ilościach występuje w oleju z włoskich orzechów, sojowym, migdałach. EPA i DHA występują w rybach i zwierzętach morskich. Ich dużym stężeniem charakteryzują się głównie tłuste gatunki jak: śledź, sardynki, łosoś, makrela, tuńczyk, skorupiaki, tran. Co ciekawe ryby żyjące dziko charakteryzują się wyższym stężeniem omega-3 w porównaniu z tymi hodowlanymi. I właśnie w tym miejscu pojawia się problem żywieniowy. Spadek spożycia ryb, technologie hodowli ryb, zanieczyszczenie wód, spowodowały olbrzymi spadek kwasów omega-3 w diecie przeciętnego Europejczyka.


Niska podaż omega 3 nie wynika jednak wyłącznie ze spadku spożycia ryb. Omega 3 należą do kwasów tłuszczowych wielonienasyconych, czyli wyposażone są w więcej niż 1 wiązanie podwójne, a w przypadku EPA i DHA jest ich nawet 5-6. Ilość wiązań podwójnych w kwasach nienasyconych determinuje ich podatność na wpływy różnych czynników środowiskowych. Oznacza to, że omega-3 są szczególnie wrażliwe na wszelkie czynniki uszkadzające jak ciepło, promieniowanie słoneczne. Przeróbka kulinarna produktów obfitujących w omega-3 wiąże się niebezpieczeństwem nieodwracalnej zmiany ich struktury, w wyniku której tracą one swoje prozdrowotne właściwości. Wówczas omega-3 nie tylko przestają pozytywnie działać na zdrowie człowieka, ale wręcz stają się źródłem groźnych substancji, które mają swój udział w rozwoju wielu chorób, z nowotworami włącznie. Z tego względu chcąc uzupełniać omega-3 w diecie, zamiast jeść ryby niewiadomego pochodzenia, albo ryby źle przygotowywane, lepiej zdecydować się na suplementację kwasami omega-3.

Nie dopuść do przewagi omega 6 nad omega 3

Istnieje jeszcze jeden ważny powód skłaniający do suplementacji omega 3. Kwasy tłuszczowe omega-6, należące także do grupy nienasyconych, są dosyć popularnym składnikiem w diecie. Niestety ich nadwyżka przyczynia się do spadku ilości omega -3 w organizmie!. Obie klasy kwasów tłuszczowych są obsługiwane w ustroju przez ten sam aparat enzymatyczny, stąd tradycyjny skład diety z wysoką podażą omega 6 może pogłębiać niedobór omega-3! Deficyt omega 3 przy wysokiej dostępności omega-6 może stać się przyczyną rozwoju rozmaitych stanów zapalnych w organizmie, z których swój początek bierze wiele chorób. Myślę, że nie pozostawia to złudzeń, że suplementacja omega 3 to dziś konieczność.

Suplement diety

Sposób użycia

Jednorazową porcję preparatu – 2 kapsułki popić 300 ml wody. Stosować 2 porcje dziennie, najlepiej w trakcie lub bezpośrednio po posiłku.

Ostrzeżenia

Nie należy przekraczać zalecanej porcji do spożycia w ciągu dnia. Produkt nie może być stosowany jako substytut zróżnicowanej diety. Preparat nie jest przeznaczony dla dzieci, kobiet w ciąży oraz karmiących. Zróżnicowana dieta i zdrowy styl życia są ważne. Produkt może zawierać alergeny takie jak: mleko, soja, pszenica, jęczmień, jaja, orzeszki ziemne i orzechy.

Składniki

Olej rybi [18% EPA (kwasu eikozapentaenowego), 12% DHA (kwasu dokozaheksaenowego)]; otoczka kapsułki – glicerol, żelatyna; wit. E (octan D-alfa-tokoferylu).

SKŁADNIKI AKTYWNE
4 cap**
2 cap

 %RWS*


 %RWS*

Olej rybi 4000,00 mg 2000,00 mg
    w tym EPA 720,00 mg 360,00 mg
    w tym DHA 480,00 mg 240,00 mg
Wit. E 14,70 mg 122% 7,35 mg 61%

*Referencyjna wartość spożycia dla przeciętnej osoby dorosłej (8400 kJ/2000 kcal)

**Dzienna porcja produktu

Przesyłka

 • Wysyłka w 24h
 • Koszt dostawy 9 zł
 • Bezpłatna przesyłka od 50 zł

Dostawa

Czas dostawy: do 24 godzin

Godzina wysyłki: Paczki wysyłamy do godziny 13:30.

Metody płatności

 • Szybki przelew online
 • Płatność kartą
 • BLIK
 • Płatność za pobraniem
 • Płatność odroczona (21 dni)
 • Płatność mobilna

Top produkty

Spalacz tłuszczu CLENBUREXIN

Najpopularniejszy spalacz tłuszczu od Trec Nutrition

59,00 zł

Jabłczan kreatyny CM3

CM3 to najpopularniejszy jabłczan kreatyny od Trec Nutrition

Od 2,10 zł

BOOSTER WHEY PROTEIN

Najsmaczniejsze białko Trec Nutrition

Od 5,00 zł

BOOSTER PROTEIN CREAM

Obłędnie smaczny białkowy krem czekoladowo-orzechowy

0,00 zł

Białko WHEY 100

Najpopularniejsza odżywka białkowa Trec Nutrition

Od 5,00 zł