Masz tylko: || -15% na Odżywki Wpisz kod: "BACK2GYM" | MWZ 100 zł ||
DARMOWA DOSTAWA od 99 zł + BOOGIEMAN SHOT GRATIS
0
MENU
SUPER OMEGA 3 Glowne

SUPER OMEGA 3

od 18.99  zł

ŁATWE DO POŁKNIĘCIA ŻELOWE KAPSUŁKI

Zobacz pełny opis i skład
Darmowa dostawa od 99 zł
Wysyłka w 24h

Właściwości

 • zawiera olej z ryb oceanicznych, dostarczający niezbędnych kwasów tłuszczowych z rodziny omega-3
 • przyczynia się do prawidłowego funkcjonowania serca
 • 720 mg EPA I 480 mg DHA w porcji dziennej
Opis

Kwasy Tłuszczowe Omega-3. SUPER OMEGA-3 zawiera olej z ryb oceanicznych, dostarczający niezbędnych kwasów tłuszczowych z rodziny omega-3. Kwas eikozapentaenowy (EPA) i kwas dokozaheksaenowy (DHA) przyczyniają się do prawidłowego funkcjonowania serca. Korzystne działanie występuje w przypadku spożywania 250 mg EPA i DHA dziennie. Kwas dokozaheksaenowy (DHA) przyczynia się do utrzymania prawidłowego widzenia oraz utrzymania prawidłowego funkcjonowania mózgu. Korzystne działanie występuje w przypadku spożywania 250 mg DHA dziennie. Zalecana dzienna porcja do spożycia to 4 kapsułki. 

Kwasy tłuszczowe omega 3 czyli tłuszcze najbardziej deficytowe w żywieniu człowieka

Dlaczego współczesna dieta narażona jest na niedobór kwasów omega 3

Nagły spadek spożycia kwasów omega 3 wynika z zmian preferencji żywieniowych jakie dokonały się w ostatnich dziesiecioleciach. Upodobanie do żywności wysoce przetworzonej, ociekającej w tłuszcze trans, znaczna redukcja spożycia ryb, to główne przyczyny niedoboru kwasów omega 3 w codziennej diecie.
Główne kwasy tłuszczowe z rodziny omega 3 to: kwas ALA oraz EPA i DHA. ALA w wysokim stężeniu występuje w oleju lnianym, w mniejszych ilościach w sojowym, z orzechów włoskich, migdałach. EPA i DHA występują w rybach i zwierzętach morskich. Ich dużym stężeniem charakteryzują się głównie tłuste gatunki jak: śledź, sardynki, łosoś, makrela, tuńczyk, skorupiaki. Co ciekawe, ryby żyjące dziko charakteryzują się wyższym stężeniem omega 3 w porównaniu z tymi hodowlanymi.
Chcąc uzupełnić kwasy omega 3 najlepiej sięgnąć po preparat zawierający wyłącznie tę klasę kwasów tłuszczowych jak Super Omega-3. Super Omega-3 dostarcza te deficytowe kwasy tłuszczowe w postaci łatwo przyswajalnych żelowych kapsułek, zapewniających wysoką absorpcję. Uważasz, że Twoja dieta jest kompletna i kwasy omega 3 są w niej zbędne. Czy jednak wiesz jakie są szczegółowe funkcje tych kwasów?

Szczegółowe funkcje kwasów omega 3

Kwasy omega 3 obniżają poziom trójglicerydów, zapobiegają chorobie niedokrwiennej serca, miażdżycy. Kwasy z tej rodziny przeciwdziałają agregacji płytek krwi (zakrzepy), obniżają ciśnienie tętnicze, pozytywnie wpływają na układ odpornościowy, stawy. Kwasy omega 3 poprawiają wrażliwość komórek na glukozę i insulinę (profilaktyka i leczenie cukrzycy). DHA wpływa na funkcjonowanie mózgu, odpowiada za prawidłowe funkcjonowanie tkanki nerwowej. Wiele doniesień naukowych jednoznacznie wskazuje, że kwasy omega 3 ograniczają rozwój tkanki tłuszczowej. Produkowane z omega 3 hormony tkankowo działają antyzakrzepowo, przeciwzapalnie, ograniczają nadmierną kurczliwość naczyń krwionośnych oraz kancerogenezę.

Witamina E - wierny przyjaciel kwasów omega 3

Kwasy omega 3 to klasa nienasyconych kwasów tłuszczowych wchodzących w skład Niezbędnych Nienasyconych Kwasów Tłuszczowych. Fakt, że są wysoce nienasycone (mają dużo wiązań podwójnych) powoduje, że są one podatne na procesy utleniania. Oznacza to, że nie lubią wszelkich czynników potencjalnie uszkadzających jak np. promieniowanie słoneczne, wysoka temperatura. W zetknięciu z nimi zdrowe kwasy omega 3 mogą stać się źródłem chorobotwórczych wolnych rodników. Ze względu na delikatność kwasów omega 3, każdy wysokiej klasy preparat bazujących na nich, jak np. Super Omega 3, wyposażony jest w dawkę antyutleniacza – witaminy E.

OMEGA 3 - NIEZBĘDNE NIENASYCONE KWASY TŁUSZCZOWE

Kwasy omega 3 reprezentują nie tylko grupę kwasów tłuszczowych nienasyconych, ale są to główni przedstawiciele Niezbędnych Nienasyconych Kwasów Tłuszczowych (NNKT).

NNKT to tłuszcze, do syntezy których organizm człowieka nie jest zdolny, a są mu one potrzebne do prawidłowego funkcjonowania. NNKT, w których omega 3 zajmują mocną pozycję, spełniają szerokie spektrum funkcji w zakresie zapobiegania i leczenia miażdżycy, pozytywnie regulują gospodarkę lipidową m.in. obniżają poziom cholesterolu, zapobiegają zakrzepom, poprawiają pracę serca.

Kwasy omega 3 są niezbędne w syntezie prostaglandyn – specyficznych substancji o charakterze hormonów tkankowych, które regulują różne funkcje fizjologiczne np. pobudzanie i hamowanie skurczy mięśni gładkich, inicjowanie reakcji zapalnej. Omega 3 są ważne w diecie człowieka, ale jak się okazuje codzienne żywienie zawiera bardzo mała ilość tych drogocennych źródeł tłuszczu.


Ważne swoiste funkcje omega 3, czyli dlaczego nie może ich zabraknąć w codziennej diecie/suplementacji

Kwasy Omega 3 spełniają szereg ważnych funkcji w zakresie utrzymania zdrowia:
- Omega 3 obniżają poziom trójglicerydów, zapobiegają chorobie niedokrwiennej serca, miażdżycy.
- Omega 3 zapobiegają agregacji płytek krwi (zakrzepy), obniżają ciśnienie tętnicze.
- Omega 3 pozytywnie wpływają na stawy.
- Omega 3 poprawiają wrażliwość komórek na glukozę i insulinę (profilaktyka i leczenie cukrzycy).
- Kwas DHA z rodziny omega 3 wpływa na pracę mózgu, odpowiada za prawidłowe funkcjonowanie tkanki nerwowej i siatkówki oka.
- Omega 3 ograniczają rozwój tkanki tłuszczowej.
- Hormony tkankowe produkowane na bazie omega 3 działają antyzakrzepowo, przeciwzapalnie, ograniczają nadmierną kurczliwość naczyń krwionośnych oraz kancerogenezę (powstawanie nowotworów) .


Przegląd funkcji omega 3 chyba nie pozostawia złudzeń, że nie może ich zabraknąć w codziennym żywieniu. I w tym miejscu pojawia się kłopot – żywność niestety zawiera często śladowe ilości omega-3. 

Kwasy omega 3 to najbardziej deficytowe kwasy tłuszczowe w diecie, czyli o konieczności suplementacji omega 3

Tłuszcze nienasycone obejmują kilka klas tłuszczy znanych powszechnie jako omega 3, 6 i 9. I tak jak przeciętna dieta zazwyczaj zawiera sporo produktów zasobnych w omega 6 (popularne rośliny oleiste np. słonecznik) i omega-9 (np. oliwa, olej rzepakowy) to niestety omega-3 stały się od jakiegoś czasu rzadkością.

OMEGA 3 - RODZAJE KWASÓW

Główne trzy kwasy tłuszczowe należące do rodziny omega 3 to: kwas linolenowy (ALA), eikozapentatenowy (EPA) i dokozaheksaenowy (DHA). ALA stanowi 50-60% składu oleju lnianego, w mniejszych ilościach występuje w oleju z włoskich orzechów, sojowym, migdałach. EPA i DHA występują w rybach i zwierzętach morskich. Ich dużym stężeniem charakteryzują się głównie tłuste gatunki jak: śledź, sardynki, łosoś, makrela, tuńczyk, skorupiaki, tran. Co ciekawe ryby żyjące dziko charakteryzują się wyższym stężeniem omega-3 w porównaniu z tymi hodowlanymi. I właśnie w tym miejscu pojawia się problem żywieniowy. Spadek spożycia ryb, technologie hodowli ryb, zanieczyszczenie wód, spowodowały olbrzymi spadek kwasów omega-3 w diecie przeciętnego Europejczyka.


Niska podaż omega 3 nie wynika jednak wyłącznie ze spadku spożycia ryb. Omega 3 należą do kwasów tłuszczowych wielonienasyconych, czyli wyposażone są w więcej niż 1 wiązanie podwójne, a w przypadku EPA i DHA jest ich nawet 5-6. Ilość wiązań podwójnych w kwasach nienasyconych determinuje ich podatność na wpływy różnych czynników środowiskowych. Oznacza to, że omega-3 są szczególnie wrażliwe na wszelkie czynniki uszkadzające jak ciepło, promieniowanie słoneczne. Przeróbka kulinarna produktów obfitujących w omega-3 wiąże się niebezpieczeństwem nieodwracalnej zmiany ich struktury, w wyniku której tracą one swoje prozdrowotne właściwości. Wówczas omega-3 nie tylko przestają pozytywnie działać na zdrowie człowieka, ale wręcz stają się źródłem groźnych substancji, które mają swój udział w rozwoju wielu chorób, z nowotworami włącznie. Z tego względu chcąc uzupełniać omega-3 w diecie, zamiast jeść ryby niewiadomego pochodzenia, albo ryby źle przygotowywane, lepiej zdecydować się na suplementację kwasami omega-3.

Nie dopuść do przewagi omega 6 nad omega 3

Istnieje jeszcze jeden ważny powód skłaniający do suplementacji omega 3. Kwasy tłuszczowe omega-6, należące także do grupy nienasyconych, są dosyć popularnym składnikiem w diecie. Niestety ich nadwyżka przyczynia się do spadku ilości omega -3 w organizmie!. Obie klasy kwasów tłuszczowych są obsługiwane w ustroju przez ten sam aparat enzymatyczny, stąd tradycyjny skład diety z wysoką podażą omega 6 może pogłębiać niedobór omega-3! Deficyt omega 3 przy wysokiej dostępności omega-6 może stać się przyczyną rozwoju rozmaitych stanów zapalnych w organizmie, z których swój początek bierze wiele chorób. Myślę, że nie pozostawia to złudzeń, że suplementacja omega 3 to dziś konieczność.

Składniki

Olej rybi [18% EPA (kwasu eikozapentaenowego), 12% DHA (kwasu dokozaheksaenowego)]; otoczka kapsułki – glicerol, żelatyna; wit. E (octan D-alfa-tokoferylu).

Sposób użycia

Jednorazową porcję preparatu – 2 kapsułki popić 300 ml wody. Stosować 2 porcje dziennie, najlepiej w trakcie lub bezpośrednio po posiłku.


Uwagi

Tabela składu

Składniki aktywne

w 4 kapsułkach**

w 2 kapsułkach

Olej rybi

4000,00

mg

2000,00

mg

   w tym EPA

720,00

mg

360,00

mg

   w tym DHA

480,00

mg

240,00

mg

Wit. E (mg α-TE)

14,70

mg (123%*)

7,35

mg (61%*)

*Referencyjna Wartość Spożycia

**Dzienna porcja produktu


Składniki

Olej rybi [18% EPA (kwasu eikozapentaenowego), 12% DHA (kwasu dokozaheksaenowego)]; otoczka kapsułki – glicerol, żelatyna; wit. E (octan D-alfa-tokoferylu).

Dostawa

Przesyłka

 • Wysyłka w 24h
 • Koszt dostawy 9 zł
 • Bezpłatna przesyłka od 50 zł

Dostawa

Czas dostawy: do 24 godzin

Godzina wysyłki: Paczki wysyłamy do godziny 13:30.

Metody płatności

 • Szybki przelew online
 • Płatność kartą
 • BLIK
 • Płatność za pobraniem
 • Płatność odroczona (21 dni)
 • Płatność mobilna

Opinie

 • (5/5)

  Lekarz mi zalecił taki produkt. Biorę regularnie, bo mam tendencję do wysokiego poziomu cholesterolu. Jest to omega, po którą sięgam najczęściej – solidna jakość i dobra cena. Trzeba tylko łykać te kapsułki podczas posiłku i dobrze popić, bo się później przez cały dzień rybą odbija ;-). No i trzeba być też cierpliwym – efekty nie pojawiają się od razu, ale to chyba dlatego, że zazwyczaj niedobory omega 3 w organizmie są bardzo duże i trochę czasu zajmuje zanim poziom się wyrówna.

  /
 • (5/5)

  najlepsze OMEGA-3 , szybko się wchłania , tabsy nawet okej - nie za duże. W tej cenie nie ma nic lepszego

  /
 • (5/5)

  O tym jak ważne w diecie każdego człowieka ważne są tłuszcze szczególnie te zdrowe można pisać godzinami. Często ludzie o tym zapominają. Samo uzupełnienie diety w kwasy tłuszczowe omega z jedzenia jest dla niektórych problemem. Dlatego warto zainwestować w ten suplement. Otrzymujemy wysokiej jakości produkt w niskiej cenie. Pochwalić należy też formę żelową tabletki, która jest mega wygodna do połykania.

  /
 • (5/5)

  Żelowe kapsułki świetnie się połyka podczas posiłku wraz z resztą witamin, pudełko wygodne w użytkowaniu. Stosunek ceny do jakości jak najbardziej na tak! Polecam.

  /
 • (5/5)

  Do najważniejszych zdrowych tłuszczów należy grupa tzw. kwasów tłuszczowych omega-3. Organizm nie potrafi ich syntetyzować, dlatego też tak ważne jest to aby dostarczać je z zewnątrz w optymalnych ilościach. Korzyści, jakie niesie suplementacja są bowiem nieocenione. Żelowe kapsułki świetnie się połyka podczas posiłku (wraz z resztą witamin etc.) Stosunek ceny do jakości jak najbardziej, Polecam bez wahania :)

  /
 • (5/5)

  Faktycznie człowiek zdrowszy się po tym wydaje i energi więcej i myślenie konkretniejsze.Polecam każdego kto nie lubi rybek :D

  /
 • (5/5)

  Bardzo łatwe w połknieciu, cena przystepna, dzialaja jak trzeba!

  /
 • (5/5)

  Bardzo dobra omega 3 skład jak i cena w porządku można brać bez obawień

  /
 • (5/5)

  Polecam z całego serca. Największa ilość EPA i DHA w porcji. Od kiedy biorę OMEGA3 czuje się znaczne lepiej.

  /
 • (5/5)

  polecam, odkąd biorę omega-3 lepiej się czuje, zarówno an treningach jak i w pracy.

  /
 • (5/5)

  Używam codziennie nie jest stosunkowo drogi.Ochrona organizmu to ważna sprawa w moim wypadku ;)

  /
 • (5/5)

  Bardzo dobry produkt. Jestem studentem i ostatnimi czasami odczuwałem stres, praktycznie codziennie. Od kiedy włączyłem kwasy omega 3 do swojej diety, ciągłe napięcie i stres zniknął, więc polecam. Przy okazji nie miałem już zakwasów po treningach siłowych. Zjadłem już 1 opakowanie , szczerze polecam !!

  /
 • (5/5)

  Polecam, najlepszy produkt który znalazłem z taką ilością EPA i DHA w porcji, uwzględniając też jej cenę która w porównaniu z innymi firmami jest naprawdę tania.

  /

Wystaw opinię

Produkty powiązane