DARMOWA DOSTAWA od 99 zł + BOOGIEMAN SHOT GRATIS
0
MENU
PLUS GLOVES CLASSIC BLUE
20,90
22,00
5%
Kup teraz
GLOVES CLASSIC BLUE
19,00
20,00
5%
Kup teraz
GLOVES LADIES BLACK XS
28,50
30,00
5%
Kup teraz
GLOVES LADIES GRAY L
28,50
30,00
5%
Kup teraz
GLOVES LADIES WHITE
28,50
30,00
5%
Kup teraz
RĘKAWICE - POWER MAX - YELLOW
Skórzane rękawice do treningu z ekstremalnymi ciężarami zapewniające najwyższy profesjonalny poziom komfortu oraz wytrzymałości
76,00
80,00
5%
Kup teraz

Początki na siłowni - rękawiczki na siłownię

Początek własnej przygody z siłownią bardzo często wiąże się z problemem kompletowania niezbędnego sprzętu i akcesoriów. Rękawiczki na siłownie stanowią niezmiernie często jeden z pierwszych zakupów, jakiego dokonują osoby chcące zadbać o swoją sylwetkę. Praca ze sprzętem na siłowni wymaga bowiem profesjonalnej ochrony podczas wykonywania ćwiczeń. Rękawiczki na siłownię wyposażone są w warstwę antypoślizgową, co gwarantuje komfort ćwiczeń i zabezpieczenie dłoni. Można w ten sposób uniknąć bolesnych otarć i odcisków, które w przeciwnym razie mogłyby spowodować niepotrzebne przestoje w planie treningowym.

Jakię rękawiczki na siłownię wybrać?

Decyzja zakupowa pociąga za sobą konieczność wyboru odpowiedniego typu i rozmiaru rękawiczek na siłownię. Możemy spotkać się z dwoma ich rodzajami – skórzane lub wykonane z lycry. Ten pierwszy rodzaj – skórzane, jest z reguły nieco droższy od tych wykonanych z lycry, jednak niezaprzeczalnym ich walorem jest fakt, że ręka mniej się poci w takich rękawiczkach, co z pewnością rzutuje na większy komfort pracy na siłowni. Inną niezwykle ważną cechą takich rękawic na siłownię jest fakt, że bywają sztywniejsze w okolicach nadgarstków, a to podnosi bezpieczeństwo ćwiczeń i prawdopodobieństwo uniknięcia kontuzji nadgarstka czy przeciążenia stawu.

Jeśli chodzi o drugi rodzaj rękawiczek na siłownię to ich materiał – lycra, spełnia funkcję antypoślizgową, chroniąc dłonie przed bezpośrednim kontaktem ze sztangą lub innym przyrządem, przed nabawieniem się uciążliwych odcisków czy ran. Rękawiczki na siłownię pomimo tego, że nie stanowią wymaganego na siłowni osprzętowania osoby ćwiczącej, na stałe weszły już w skład siłownianej dobrej praktyki związanej z zakupem akcesoriów. Korzystanie ze sprzętu pokrytego warstwą potu, którego nie wchłonęły rękawiczki osoby ćwiczącej przed nami nie należy do przyjemnych doświadczeń. Wszelkie zalety rękawiczek na siłownię docenią z pewnością ćwiczące kobiety, dla których zarówno estetyka stroju i akcesoriów jak i dbałość o delikatną skórę dłoni są niezwykle istotne. Rękawiczki Trec Nutrioton zapewniają wyjątkową ochronę, komfort noszenia i klasyczną estetykę akcesoriów na siłownię.