DARMOWA DOSTAWA → od 50 zł

570-702-570 MESSENGER

Ustaw kierunek malejący

Twój wybór:

  1. Usuń ten produkt Białko serwatkowe
31 Odżywki i suplementy

Białko serwatkowe WPC

  • Kategorie
  • Filtruj/Sortuj

Najpopularniejsza odżywka białkowa Trec Nutrition

Białko WHEY 100

(4.97)
Od 5,00 zł

Najsmaczniejsze białko Trec Nutrition

BOOSTER WHEY PROTEIN

(4.95)
Od 5,00 zł

Supersmaczne białko do stosowania okołotreningowo i jako dodatek do deserów

Odżywka białkowa PREMIUM PROTEIN

(5)
Od 42,00 zł

Odżywka białkowa z serwatki, mleka i kazeiny

WHEY CREAMY COCKTAIL

(5)
69,00 zł

Białko serwatkowe - Białko WPC
Jak dawkować białko serwatkowe?


białko serwatkowe wpc dla sportowcówBiałko serwatkowe to jedna z frakcji mleka stanowiąca około 15% puli białkowej tego produktu. Jest to białko o perfekcyjnym aminogramie, czyli składzie aminokwasowym, który zapewnia najwyższą przyswajalność w organizmie. Białko trec to najlepsza forma białka dla osób o podwyższonym zapotrzebowaniu na ten składnik pokarmowy, w tym sportowców różnych dyscyplin, osób budujących masę mięśniowych.


Białko serwatkowe jak Whey 100 (białko WPC) to doskonała forma białka w porach, gdy organizm wykazuje zapotrzebowanie na porcję łatwo przyswajalnych protein jak np. rano na czczo, czy w porze potreningowej. Standardowa porcja produktu białkowego (średnio 30g) jak Whey 100 (WPC) czy Whey Cremy Coctali dostarcza 20 – 22 g białka, co stanowi ekwiwalent jednorazowej porcji białka. Porcja białka serwatkowego może stanowić także źródło białka w dowolnym posiłku w ciągu dnia. Szczególnie dotyczy to sytuacji gdy nie mamy czasu na kulinarne szaleństwa, a dobrze wiemy, że osnową każdej diety jest dostarczenie pożądanej ilości puli dobowej protein (średnio około 1,5 – 2,5 g białka /kg masy ciała). Wówczas nic prostszego, porcja Whey 100 (białko WPC) na mleku lub wodzie, do tego płatki owsiane górskie, kilka rodzynek i mamy zbilansowany, pełnowartościowy i szybki posiłek.


Które białko serwatkowe wybrać na początek?


białko serwatkoweNigdzie w naturalnej żywności nie spotkamy takiej kumulacji unikalnych białek serwatkowych jak w białku trec. Przez dekady serwatka, zawierająca około 1% cennych białek serwatkowych, była produktem odpadowym, i nikt nie przypuszczał, że ten płyn zawiera tak drogocenne szczepy białkowe.
Na początku sugerujemy zaopatrzyć się WPC (whey protein concentrate), czyli skoncentrowaną formułę białek serwatkowych, jaką znajdziemy np. w Whey 100. Białko serwatkowe trec charakteryzuje się bardzo wysokim stężeniem aminokwasów BCAA, stanowiących najważniejszy budulec mięśniowy, niezbędny do ich wzrostu.


białko serwatkowe isolate 100Białko serwatkowe czy izolat?


Białko serwatkowe dostępne jest w dwóch popularnych formach: koncentrat (białko WPC) oraz izolat (WPI). WPI charakteryzuje się szybszym tempem przyswajania, większym stężeniem protein, mniejszą ilością składników zbędnych jak tłuszcz czy węglowodany.
Jeżeli w Twojej diecie jest za mało białka i szukasz zastępczego pełnowartościowego źródła, na pewno odżywka białkowa WPC, jak np. Whey 100, będzie doskonałym rozwiązaniem. Gdy jesteś profesjonalnym sportowcem, albo jesteś na bardzo restrykcyjnej diecie, w której każdy gram węglowodanów jest znaczący, stanowczo wybierz izolat.

Sprawdź inne kategorie białek: Izolat Białka