CYBER MONDAY - KUPUJ WIĘCEJ, PŁAĆ MNIEJ
-20% od 299 zł | 15% od 199 zł | 10% od 99 zł
WPISZ KOD: CYBERWEEK
Masz tylko: 
DARMOWA DOSTAWA od 99 zł + BOOGIEMAN SHOT GRATIS
0
MENU
HMB FORMULA CAPS

Suplement diety zawierający kwas beta-hydroksy beta-metylomasłowy w postaci soli wapniowej.

  • Suplement diety polecany po każdym intensywnym wysiłku fizycznym lub długotrwałym obciążeniu stresem.
42,74
44,99
5%
Kup teraz
HMB LIQUID

Płynny kwas beta-hydroksy beta-metylomasłowy.

  • Suplement diety polecany po każdym intensywnym wysiłku fizycznym lub długotrwałym obciążeniu stresem.
80,74
84,99
5%
Kup teraz

HMB oraz kreatyna – dwa niezwykle znane sportowcom i osobom aktywnym suplementy o działaniu antykatabolicznym oraz anabolicznym. Ich zadaniem jest zabezpieczać przed nadmierną utratą wypracowanej masy mięśniowej oraz stwarzać właściwe warunki do rozwoju umięśnienia.

HMB czy kreatyna?


HMB jest w zasadzie metabolitem aminokwasu leucyny. Jego zadaniem jest przyspieszenie przyrostów beztłuszczowej masy ciała, aczkolwiek wykazuje silniejsze efekty, jeśli chodzi o ograniczanie nadmiernej degradacji włókien mięśniowych (chroni przed wzmożonym katabolizmem). Dodatkowo jest w stanie znacznie przyspieszyć proces regeneracji, co jest szczególnie istotne po zakończeniu intensywnego treningu.

HMB z kreatyną


HMB najczęściej przyjmuje się wraz z odżywkami białkowymi dla podniesienia funkcji regeneracyjno – antykatabolicznych. W celu uzyskania jak największych rezultatów istotne jest by suplementacja nim była regularna i długotrwała. Z tego względu najlepszą opcją będzie połączenie HMB z kreatyną przyjmowaną cyklicznie.
Podczas cyklu kreatynowego zazwyczaj trenujemy ciężej, gdyż suplement doprowadza do znacznego nasilenia anabolizmu, jednocześnie zwiększając wydajność i efektywność sesji ćwiczeń. Jest w stanie wydłużyć czas treningu i pozwala nam na zastosowanie silniejszych bodźców mających na celu zwiększenie przyrostów beztłuszczowej masy ciała.

Cięższy trening jest często równoznaczny z bardziej intensywnymi przemianami w organizmie. Wysiłek powoduje uszkodzenia pracujących mięśni, aby te następnie po aktywacji mechanizmu regeneracyjnego mogły odbudować i wzmocnić włókna mięśniowe. Dla budowania muskulatury ważne jest, aby zachować przewagę procesów anabolicznych nad katabolicznymi. Idealnie nadaje się do tego połączenie kreatyny z HMB. Pierwszy z suplementów ma zwiększyć nasze możliwości wysiłkowe i przyrosty, natomiast zadaniem HMB będzie dodatkowe podniesienie ochrony pracujących mięśni w wyjątkowo trudnych warunkach. Działa to na zasadzie ograniczania aktywności wewnątrzustrojowych związków rozkładających białka mięśni, które nazywamy enzymami proteolitycznymi.

HMB z kreatyną - jak stosować?

Z tego też względu, przyjmowane regularnie, HMB świetnie sprawdza się podczas redukcji tkanki tłuszczowej, aby zachować poziom dotychczas wypracowanego poziomu tkanki mięśniowej. Śmiało można zastosować suplement podczas pierwszego cyklu kreatynowego, aby odnotować jeszcze lepsze wyniki. Może także przydać się osobom, które dopiero co zaczynają swoją przygodę z siłownią, treningami i budowaniem masy mięśniowej.

HMB - co to jest i jak działa?

HMB w kapsułkach czy w płynie? Którą formę wybrać?

HMB to związek będący efektem przemian jednego z aminokwasów rozgałęzionych - leucyny. HMB to suplement antykataboliczny, wpływający na zwiększenie siły, wytrzymałości, poprawiający skład ciała (redukcja tkanki tłuszczowej).
Mimo, że HMB powstaje z leucyny, to dostarczanie tego aminokwasu stanowi niezbyt dobry sposób na uzyskanie wysokiego poziomu HMB. Gdybyśmy bowiem chcieli przyjąć 3 g HMB musielibyśmy przyjąć aż 60 g leucyny.
Człowiek spożywający standardową pulę białka na poziomie 0,8 g/kg wytwarza średnio tylko 0,25-1 g HMB na dobę. Nie pokrywa to sugerowanej dawki dziennej tego suplementu wynoszącej około 3 g.
Chcąc doświadczyć efektów działania HMB na poziomie poprawy siły, wytrzymałości i składu ciała warto sięgnąć po jedną z form HMB trec:
- Hmb liqiud – czyste hmb w szybko przyswajalnej, płynnej formie
- HMB w kapsułkach – łatwe w dozowaniu HMB
- HMB revolution – połączenie działania HMB z efektem „pompy mięśniowej”, który stymulowany jest przez argininę

W czym pomaga stosowanie HMB?

HMB SuplementHMB, tak jak kreatyna, to jeden z pierwszych suplementów na świecie, na temat którego znajdziemy masę opracowań naukowych. Główne kierunki działania HMB trec to:
- Hamowania katabolizmu mięśniowego
HMB trec to doskonała ochrona mięśni przed rozpadem, który jest efektem zużywania mięśniowych aminokwasów.
NAJSKUTECZNIEJSZĄ FORMĄ OCHORNY PRZED KATABOLIZMEM JEST WYSYCENIE MIĘŚNI AMINOKWASAMI I ICH METABOLITAMI JAK NP. HMB.
- Wzrost beztłuszczowej masy ciała
Odżywki hmb poprawiają energetykę organizmu zarówno spoczynkową jak i wysiłkową, która zaczyna bazować na zasobach zbędnej tkanki tłuszczowej. W ten sposób chronione są mięśniowe zasoby aminokwasów, a glikogen oszczędzany jest na poczet intensywnych wysiłków.
- Wzrost siły i wytrzymałości – poprawa mocy tlenowej i beztlenowej
Jako, że HMB trec wspomaga energetykę wysiłków tlenowych jak i beztlenowych jego stosowanie zalecane jest zarówno w przypadku sportów siłowych jak i wytrzymałościowych.

Co ciekawe, suplementacja odżywkami HMB sugerowana jest chorobach przebiegających z utartą masy mięśniowej jak AIDS, rak, długotrwałe leżenie w łóżku, dieta ubogokaloryczna.

Kiedy widać efekty stosowania HMB?

Odżywki hmb wymagają konsekwentnego i raczej długotrwałego przyjmowania. Jednak efekty działania na poziomie poprawy energetyki wysiłkowej, przejawiające się w wzroście siły i wytrzymałości, uzyskujemy już w pierwszych dniach stosowania hmb trec. Po miesiącu suplementacji odżywki hmb odczuwamy poprawę na poziome składu ciała – zmniejszenie poziomu tkanki tłuszczowej, poprawa twardości mięśniowej.