Regeneracja stawów

Kompleks składników odżywczych dla stawów.

 • Dostarcza hydrolizat kolagenu, MSM, glukozaminę, L-prolinę, omega 3, chondroitynę i kwas hialuronowy;
 • Zawiera witaminę C, która pomaga w naturalnej produkcji kolagenu, w celu zapewnienia prawidłowego funkcjonowania chrząstki oraz kości;
 • Zawiera wapń, magnez i cynk, składniki mineralne, z których każdy potrzebny jest do utrzymania zdrowych kości;
 • Polecany jest dla najciężej trenujących sportowców, którzy znacznie częściej narażeni są na przeciążenia i kontuzje;
 • FLEX GUARD zawiera komponenty MEG-3™ będący świetnym źródłem omega-3.
83,99 zł
 
Kup teraz

Hydrolizat kolagenu + witamina C w proszku.

 • Pomaga w prawidłowej  produkcji kolagenu w celu zapewnienia prawidłowego funkcjonowania chrząstki oraz kości;
 • Zawiera wit C;
 • Aż 9,3 g kolagenu w porcji.
69,99 zł
 
Kup teraz

Hydrolizat kolagenu z kwasem hialuronowym i witaminą C.

180 kapsułek.

 • Zawiera kwas hialuronowy i witaminę C;
 • Witamina C przyczynia się do produkcji kolagenu w celu wsparcia prawidłowego funkcjonowania chrząstek i skóry.
59,99 zł
 
Kup teraz

Suplement diety wspomagający stawy, ścięgna i chrząstki.

90 kapsułek.

 • Suplement diety w kapsułkach dla biegaczy oraz innych dyscyplin sportowych, w których występują duże obciążenia stawów;
 • Zawiera hydrolizat kolagenu i kwas hialuronowy;
 • Wzbogacony o witaminę C, która pomaga w produkcji kolagenu.
39,99 zł
 
Kup teraz

Kompleks witamin polecany osobom uprawiającym sporty wytrzymałościowe i wytrzymałościowo-siłowe.

90 kapsułek.

 • Zawiera glukozaminę i kwas hialuronowy oraz witaminę C, które wspomagają prawidłowe funkcjonowanie układu chrzęstno-kostnego;
 • Zawarte w składzie magnez, mangan i cynk wspierają utrzymanie zdrowych kości;
 • Witaminy z grupy B znajdujące się w składzie przyczyniają się do zmniejszenia uczucia zmęczenia i znużenia;
 • Wystarczy na 45 dni suplementacji.
34,99 zł
 
Kup teraz

Suplement diety na bazie siarczanu glukozaminy, hydrolizatu kolagenu i kwasu hialuronowego dla wsparcia chrząstek, ścięgien i więzadeł.

90 lub 180 kapsułek.

 • Dla osób narażonych na zwiększone obciążenia stawów, szczególnie tych uprawiających sporty wytrzymałościowo-siłowe - kolarzy, lekkoatletów, zawodników gier zespołowych czy też osób trenujących siłowo.
59,99 zł
 
Kup teraz

Siarczan glukozaminy w kapsułkach dla wsparcia prawidłowego funkcjonowania chrząstek, ścięgien i więzadeł.

90 kapsułek.

 • Suplement zawierający siarczan glukozaminy - składnik strukturalny chrząstek, ścięgien i więzadeł;
 • Dla osób narażonych na przeciążenia wynikające z aktywnego  trybu  życia, nadwagi lub podeszłego wieku.
36,99 zł
 
Kup teraz

Formuła wspomagająca kości, chrząstki i stawy.

60 lub 120 kapsułek.

 • Zawiera glukozaminę, chondroitynę, hydrolizat kolagenu oraz skoncentrowane ekstrakty roślinne i minerały;
 • Witamina C pomaga w produkcji kolagenu w celu zapewnienia prawidłowego funkcjonowania chrząstki;
 • Zawarty cynk i wapń przyczyniają się do utrzymania zdrowych kości;
 • Polecany osobom narażonym na zwiększone obciążenia stawów, szczególnie sportowcom.
59,99 zł
 
Kup teraz

Suplementy na stawy

Stawy tworzą połączenie maziowe występujące na ruchomych połączeniach kości. Są one zbudowane z torebki stawowej, powierzchni stawowych oraz jam stawowych, które dodatkowo są wzmocnione więzadłami, np. w stawie kolanowym. Ruchomość stawów ma kluczowe znaczenie dla naszej sprawności, dlatego warto zadbać o jej odpowiednie wsparcie. Zdrowe stawy wymagają odpowiedniej dawki ruchu, prawidłowo zbilansowanej diety oraz suplementacji. Sprawdzone i bezpieczne preparaty znajdziesz w naszym sklepie.

Najczęściej spotykane problemy ze stawami

Sztywność stawów oraz choroba zwyrodnieniowa stawów może dotknąć zarówno osoby aktywne fizycznie, jak i nieuprawiające sportu. Ich przyczyną najczęściej są jednak przeciążenia, które są efektem długotrwałego, zbyt intensywnego wysiłku fizycznego. Zwyrodnienie stawów może być spowodowane także:

 • nieprawidłową techniką wykonywania ćwiczeń,
 • źle zbilansowaną dietą ubogą w kluczowe składniki odżywcze,
 • niewystarczającym czasem poświęcanym na regenerację stawów.

Dodatkowo na kondycję stawów wpływają również uszkodzenia mechaniczne z przeszłości związane z nieszczęśliwymi wypadkami. Pojawiające się dolegliwości są niezwykle uciążliwe, a zdarza się także, że opieka specjalistyczna i odpowiednio dobrana rehabilitacja nie przynoszą oczekiwanych rezultatów.

Ból i uszkodzenia stawów bardzo często występują również u osób starszych, u których wynikają z postępującego ubytku mazi stawowej. Taka zmiana naturalnej budowy stawu może powodować częste zwichnięcia i złamania. Dodatkowo z biegiem czasu chrząstka stawowa stopniowo traci swoją sprężystość i pojawiają się niewielkie szczeliny, które odsłaniają zwapnione fragmenty podchrzęstnej kości. Warto więc odpowiednio wcześniej wykorzystać wszystkie dostępne metody, które pozwolą jak najdłużej zachować elastyczność stawów.

Jak zadbać o zdrowe stawy?

Istnieje co najmniej kilka sprawdzonych sposobów na stawy, które wspierają zachowanie pełnej sprawności oraz powrót do zdrowia po urazach. Wśród nich należy wyróżnić:

 • Ćwiczenia wzmacniające układ mięśniowy - odpowiedni trening nie tylko mobilizuje do pracy mięśnie, powodując wzmocnienie stawów, ale również umożliwia mobilizację, która zwiększa zakres ruchu w wybranym miejscu.
 • Bycie na zbilansowanej diecie - odpowiedni dobór składników pokarmowych pozwala zapobiegać starzeniu się komórek, a także skutecznie walczyć ze zmianami zwyrodnieniowymi stawów.
 • Suplementy diety na stawy - ich regularne stosowanie pozwala przyspieszyć regenerację stawów, a także spowolnić zachodzące w nich procesy degeneracyjne.
 • Dbanie o regenerację - czas przeznaczony na odpoczynek pomiędzy treningami jest kluczowy dla zachowania zdrowych stawów. Długotrwały i źle zaplanowany wysiłek fizyczny jest wbrew pozorom wrogiem dla naszego układu ruchu.

Skuteczny suplement diety na stawy - co wybrać?

W naszym sklepie znajdziesz szereg sprawdzonych preparatów na stawy, które posiadają właściwości przeciwzapalne, a także zawierają substancje mobilizujące organizm do regeneracji. Suplementy na stawy to doskonały wybór zarówno dla osób regularnie ćwiczących, jak i nieaktywnych, którym zależy na zachowaniu sprawności. Na jakie preparaty na stawy warto zwrócić uwagę w naszej ofercie?

Kolagen na stawy

Kolagen to jeden z najważniejszych składników naszej skóry, włosów, zębów, paznokci, kości oraz stawów. To właśnie on odpowiada za elastyczność i wytrzymałość tkanek naszego ciała. W organizmie występują różne typy kolagenu. Skuteczną ochronę na stawy gwarantuje natomiast kolagen typu II, który wchodzi w skład chrząstki stawowej. Z kolei kolagen typu I odpowiedzialny jest za kondycję skóry. Jest on w szczególności wykorzystywany do produkcji kremów i balsamów do ciała stosowanych zewnętrznie.

Mimo szeregu cennych właściwości ilość kolagenu w naszym organizmie stopniowo się zmniejsza. To właśnie dlatego kolagen na stawy polecany jest w szczególności osobom starszym. Preparaty zawierające ten składnik najczęściej pozyskiwane są ze składników odzwierzęcych. Niejednokrotnie zawierają także dodatek innych, cennych z punktu widzenia zdrowych stawów witamin, składników mineralnych oraz MSM.

Suplement diety z kolagenem zalecany jest także u osób borykających się z chorobą zwyrodnieniową stawów, reumatyzmem, osteoporozą oraz artretyzmem. Składnik ten pozwala łagodzić ból stawów oraz wspiera ich skuteczną regenerację. W naszej ofercie znajdziesz sprawdzone preparaty w formie praktycznych kapsułek i proszku, których zastosowanie jest proste i mało wymagające.

Zalecana dzienna dawka kolagenu wynosi od 2,5 g do 10 g dziennie.

Kwas hialuronowy na stawy

Kwas hialuronowy słynie ze swoich właściwości nawilżających i regenerujących. Jego głównym zadaniem jest wiązanie wody w skórze, dzięki czemu znalazł szerokie zastosowanie w kosmetologii i medycynie estetycznej. To jednak nie koniec jego drogocennych właściwości.

Z punktu widzenia osób aktywnych fizycznie zastosowanie kwasu hialuronowego ma istotne znaczenie na stawy. Składnik ten najczęściej podawany jest w formie zastrzyków do panewek stawowych, w których brakuje drogocennej mazi umożliwiającej płynny ruch stawów. Obstrzykiwanie stawu kwasem hialuronowym z częstotliwością co kilka miesięcy pozwala ograniczyć ból stawów oraz zwiększyć ich ruchomość.

Na szczególną uwagę w naszym sklepie zasługuje suplement diety z kwasem hialuronowym w formie małocząsteczkowej. Warto jednak zadbać, aby jego stosowanie uzupełnić o profesjonalne wsparcie fizjoterapeuty i trenera personalnego. Pomogą oni skutecznie zwiększyć ruchomość stawów, a także dobiorą bezpieczny zestaw ćwiczeń do samodzielnego wykonywania w domu lub na siłowni.

Suplementy na stawy z kwasem hialuronowym należy przyjmować, nie przekraczając dawki 100 mg/ dzień.

Glukozamina na stawy

Glukozamina to związek chemiczny syntetyzowany w organizmie z cząsteczki glukozy oraz glutaminy. Składnik ten można znaleźć zarówno w tkance łącznej, jak i w stawach. Glukozaminę ciężko jednak dostarczać w odpowiedniej ilości swojemu ciału wraz z dietą, dlatego warto rozważyć suplementację tego składnika w postaci kapsułek. W sprzedaży można znaleźć wiele preparatów zawierających glukozaminę, jednak według badań najskuteczniejszą formą jest siarczan glukozaminy, który znajdziesz w naszej ofercie.

Glukozamina w postaci tabletek pomaga łagodzić stany zapalne stawów, które pojawiają się u osób przetrenowanych, starszych oraz cierpiących na chorobę zwyrodnieniową stawów. Preparat skutecznie łagodzi ból stawów kolanowych, łokciowych oraz kręgosłupa. Dla spotęgowania efektów suplementacji, warto sięgnąć po preparaty glukozaminy wzbogacone o chondroitynę. Zalecane jest regularne stosowanie produkty przez minimum kilka tygodni - najlepiej 3 razy dziennie w dawce 500 mg podczas spożywania posiłku.

Chondroityna na stawy

Chondroityna to jeden z najważniejszych składników tkanki łącznej, dzięki któremu organizm pobudza produkcję mazi stawowej, a zwłaszcza jej najważniejszego składnika - kwasu hialuronowego. Nasze suplementy na stawy zawierające chondroitynę połączoną z glukozaminą stosowane regularnie wspierają naturalną zdolność do wytwarzania mazi stawowej.

Występująca w mazi stawowej chondroityna przyjmuje swoją najskuteczniejszą postać siarczanu. Wybierając suplement diety na stawy, warto więc sięgnąć po siarczan chondroityny, aby uzyskać jak najlepsze efekty terapii. Związek ten wzbogacony o glukozaminę i witaminę C jest w pełni bezpieczny, a jego działanie wspiera układ kostny. Dzienna dawka terapeutyczna chondroityny znajduje się w przedziale od 800 do 1200 mg.

MSM na stawy

MSM to aktywny, organiczny związek siarki, który wpływa na pracę stawów, poprawiając ich funkcjonowanie. Związek ten:

 • łagodzi dolegliwości bólowe,
 • zmniejsza obrzęki,
 • zwiększa elastyczność stawów,
 • bierze udział w produkcji kolagenu.

Dawkowanie MSM uzależnione jest od obranych celów terapeutycznych. Podczas regularnego, dłuższego stosowania, zaleca się dawkę 1 g dziennie. Popularna jest również metoda tzw. wysycenia siarką, która zakłada stopniowe zwiększanie przyjmowanej dawki preparatu do 15 g, a następnie ponowny powrót do 1 g na dobę. Metodę tą można stosować jedynie przy dobrej tolerancji aktywnej siarki przez organizm.

Bezpieczne preparaty na stawy

Sprawdzone suplementy na stawy zawierające opisane substancje to doskonała recepta na wsparcie swojego układu ruchu. W naszym sklepie znajdziesz także preparaty zawierające dodatkowe kwasy omega-3 o działaniu przeciwzapalnym. Na szczególną uwagę zasługuje również witamina C, która uczestniczy w syntezie kolagenu oraz wspiera organizm w zwalczaniu wolnych rodników. Nasze produkty są bezpieczne i bazują na substancjach szczególnie istotnych dla zdrowia stawów. Warto jednak pamiętać, że najlepsze rezultaty można uzyskać w połączeniu z prawidłowo zbilansowaną dietą, aktywnością fizyczną oraz rehabilitacją.