Monohydrat kreatyny

Suplement zawierający wysokiej jakości monohydrat kreatyny z dodatkiem witaminy C oraz sodu.

Gramatura: 300 g

 • Zawiera monohydrat kreatyny w proszku dla profesjonalnych sportowców;
 • Najwyższej jakości składniki;
 • Zawiera dodatek witaminy C i sodu;
 • Stosowanie kreatyny zwiększa wydolność fizyczną w przypadku krótkich, intensywnych, następujących po sobie ćwiczeń.
44,99  zł

Najniższa cena:  62,99 zł -29%

Cena regularna:  62,99 zł -29%

Kup teraz

Monohydrat kreatyny z witaminą C w proszku.

Gramatura: 300 g

 • Zawiera kreatynę, która zwiększa wydolność fizyczną w przypadku następujących po sobie krótkich, bardzo intensywnych ćwiczeń fizycznych;
 • Dodatek witaminy C, która przyczynia się do zmniejszenia uczucia zmęczenia i znużenia;
 • Produkt polecany szczególnie sportowcom dyscyplin siłowych i szybkościowo-siłowych.
44,99  zł

Najniższa cena:  62,99 zł -29%

Cena regularna:  62,99 zł -29%

Kup teraz

Suplement zawierający mikronizowany monohydrat kreatyny.

120 lub 400 kapsułek.

 • Dla osób intensywnie trenujących;
 • Odpowiednie dla osób zmagających się z „przemęczeniem mięśniowym”;
 • Kreatyna zwiększa wydolność fizyczną przy krótkotrwałym, bardzo intensywnym wysiłku;
 • Łatwo przyswajalna kreatyna w formie kapsułek.
39,99  zł

Najniższa cena:  42,99 zł -7%

Cena regularna:  42,99 zł -7%

Kup teraz

Suplement w proszku zawierający mikronizowany monohydrat kreatyny z dodatkiem tauryny i witaminy C.

 • Mikronizowany monohydrat kreatyny;
 • Kreatyna zwiększa wydolność fizyczną w przypadku krótkotrwałych, bardzo intensywnych ćwiczeń;
 • Dla osób intensywnie trenujących;
 • Dodatek tauryny.
64,99  zł

Najniższa cena:  99,99 zł -35%

Cena regularna:  99,99 zł -35%

Kup teraz

Suplement diety z kreatyną zawierający dekstrozę i taurynę.

 • Zawiera wysokiej jakości kreatynę w formie doskonale rozpuszczającego się proszku;
 • Suplement diety dedykowany skład dopasowany do potrzeb takich dyscyplin jak: bieganie, pływanie, kolarstwo;
 • Dostępny jest w czterech smakach: owocowa ekstaza, kiwi, malinowym i arbuzowym.
44,99  zł

Najniższa cena:  62,99 zł -29%

Cena regularna:  62,99 zł -29%

Kup teraz

Formuła przedtreningowa w proszku zawierająca kreatynę.

 • Zawiera maltodekstrynę, L-karnitynę, L-cytrulinę, L-tyrozynę, taurynę, beta-alaninę i kofeinę;
 • Pojemność 240 g;
 • Suplement stworzony z myślą o takich sportach jak bieganie, kolarstwo i pływanie.
45,99  zł

Najniższa cena:  59,99 zł -23%

Cena regularna:  59,99 zł -23%

Kup teraz

Monohydrat kreatyny

Właściwości monohydratu kreatyny

Monohydrat kreatyny to związek chemiczny składający się z kwasu octowego oraz guanidyn. Jego powstanie polega na połączeniu się cząsteczek wody i kreatyny. Jest to prawdopodobnie najbardziej popularna forma kreatyny wśród osób aktywnych fizycznie i stosujących suplementację. Jest to także najbardziej powszechna forma kreatyny na całym świecie.

Czy wiesz, że kreatyna wytwarzana jest także w organizmie człowieka? Występuje ona w mózgu, nerkach, mięśniach szkieletowych, wątrobie, a w przypadku mężczyzn również w jądrach. Są to jednak tak niewielkie ilości, że aby uzyskać realne efekty, większość zawodowych sportowców i osób aktywnych fizycznie decyduje się na suplementację kreatyną.

Kreatyna, w tym przypadku jej monohydrat, przydatna jest głównie wyżej wspomnianym sportowcom i osobom, które podejmują się częstej aktywności fizycznej, ponieważ to właśnie dla nich działanie monohydratu kreatyny okaże się najbardziej cenne i pożyteczne.

Jak działa monohydrat kreatyny?

Działanie monohydratu kreatyny polega przede wszystkim na wnikaniu kreatyny do mitochondriów w komórkach mięśniowych. To właśnie tam kreatyna zmienia się w fosforan kreatyny, którego zadaniem jest przekaz adenozynotrójfosforanu (ATP) w organizmie człowieka. To, że chodzisz po schodach, biegasz i podnosisz ciężary, to zasługa ATP. Dzięki właśnie temu procesowi, wysiłek fizyczny może trwać dłużej w przypadku intensywnych ćwiczeń.

Przy intensywnym wysiłku fizycznym, łatwo o szybkie zmęczenie mięśni, które może objawiać się ich bólem. Suplementacja kreatyną jest w stanie temu zapobiec. Monohydrat kreatyny sprawi, że dyskomfort ten nie przeszkodzi Ci w przeprowadzeniu treningu.

Można uznać, że pośrednio monohydrat kreatyny ma kluczowe zadanie w budowaniu masy mięśniowej. Jeśli chcesz zwiększyć swoją masę mięśniową, suplementacja kreatyną da Ci korzystny efekt. Zastanawiasz się, skąd ten przyrost masy mięśniowej? To proste. Kreatyna zwiększa wydolność fizyczną w przypadku następujących po sobie krótkich, intensywnych ćwiczeń fizycznych, a więc dzięki niej możesz trenować przez dłuższy czas, a przy tym podnosić większe ciężary. To działanie powoduje wzrost mięśni.

Monohydrat kreatyny - dawkowanie

Jeśli zastanawiasz się, jak powinno wyglądać dawkowanie monohydratu kreatyny, musisz pamiętać o podstawowej zasadzie - sugeruj się tym, co przeczytasz na etykiecie produktu. Na rynku suplementów zawierających kreatynę jest naprawdę wiele. Dawkowanie monohydratu kreatyny od Trec Nutrition zależy od produktu:

 • CREATINE 100% w proszku - ten monohydrat kreatyny powinien być stosowany raz dziennie, 5 g produktu. Pora spożycia zależy od dnia - w dni treningowe 30 min. przed treningiem lub 1 porcja bezpośrednio po treningu, w dni nietreningowe1 porcja rano po przebudzeniu lub 1 porcja przed snem.

 • CREATINE SPORT EFFERVESCENT w postaci musujących tabletek - jednorazowa porcja to 1 tabletka. Dzienna porcja do spożycia to 3 tabletki.

 • CREATINE MICRONIZED 200 MESH (mikronizowany monohydrat kreatyny) - jednorazowa porcja to 3 kapsułki do stosowania 2 razy dziennie. Pora spożycia zależy od dnia - w dzień treningowy I porcja 30 min. przed treningiem, II porcja bezpośrednio po treningu. W dni nietreningoweI porcja rano po przebudzeniu, II porcja pomiędzy posiłkami.

 • CREATINE MICRONIZED 200 MESH + TAURINE w proszku (mikronizowany monohydrat kreatyny) - dzienna porcja to 6,5 g. Pora spożycia zależy od dnia - w dni treningowe 1 porcja 30 min. przed treningiem lub 1 porcja bezpośrednio po treningu. W dni nietreningowe 1 porcja rano po przebudzeniu lub 1 porcja przed snem.

Dawkowanie - co jeszcze musisz wiedzieć

To jednak nie wszystko, co należy wiedzieć o tym, jak dawkować monohydrat kreatyny. W Internecie zapewne znajdziesz ogrom informacji na temat sposobu stosowania monohydratu kreatyny. Warto na początek zaznaczyć, że suplementacja kreatyną jest taka sama dla początkujących osób, jak i zaawansowanych sportowców. Przyjmowanie kreatyny, a raczej sposób jej przyjmowania, to 2 opcje.

Pierwsza opcja polega na stosowaniu 5 g monohydratu kreatyny 4 razy dziennie. Nazywamy to fazą nasycenia. Po tygodniu dawkę należy zmniejszyć do 3-5 g jedynie raz dziennie.

Druga opcja zakłada łagodne nasycenie mięśni poprzez suplementację 5 g kreatyny raz dziennie. To także nazywamy fazą nasycenia, natomiast powinna ona trwać 28 dni. Następnie należy kontynuować stosowanie od 3 do 5 g monohydratu kreatyny raz dziennie.

Oba protokoły mają zarówno swoje plusy, jak i minusy. Pierwsza opcja, która polega na intensywnym wysyceniu mięśni kreatyną, niesie za sobą ryzyko szybkiego wzrostu masy ciała, który może być niepożądany dla niektórych osób. Wadą drugiej opcji jest z kolei to, że ilość kreatyny w mięśniach szkieletowych będzie odpowiednio wysoka dopiero po ok. 30 dniach od rozpoczęcia suplementacji.

Stosowanie kreatyny - skutki uboczne

Występowanie skutków ubocznych w przypadku monohydratu kreatyny jest bardzo rzadkie, natomiast nie niemożliwe. Monohydrat kreatyny to jednak nic innego, jak cząsteczka wody związana z cząsteczką kreatyny. Krąży pewien mit twierdzący, że osoby cierpiące na choroby nerek oraz ci, u których suplementacja kreatyną nie była dobrze przemyślana, mogą nabawić się problemów zdrowotnych.

Monohydrat kreatyny to jeden z najlepiej przebadanych suplementów - jego stosowanie jest bezpieczne. Jedyna dolegliwość, jaka może wystąpić, to dyskomfort żołądkowy, który nie zagraża zdrowiu.

Suplementy diety zawierające monohydrat kreatyny to jedne z najlepiej przebadanych substancji dla sportowców i osób aktywnych. Chcesz zwiększyć swoją wydolność fizyczną? Budowanie masy mięśniowej to Twój cel? Zaufaj monohydratowi!

 

Więcej o monohydracie kreatyny dowiesz się także z poniższych artykułów:

Monohydrat kreatyny vs jabłczan kreatyny | Trec Nutrition

Monohydrat kreatyny – fakty i mity | Trec Nutrition