-15% NA WSZYSTKO
Wpisz kod: CEL2022 Masz tylko: 
0
MENU
VIT. D3 + K2 Glowne

VIT. D3 + K2

39.99  zł

Witamina D3 + K2 w kapsułkach z olejem MCT.

Zobacz pełny opis i skład
Wariant: 60 kaps.
Darmowa dostawa od 199 zł
Wysyłka w 24h!

Właściwości

 • Wit. C pozwala utrzymać prawidłowy poziom wapnia we krwi, pomaga w prawidłowym wchłanianiu/wykorzystywaniu wapnia i fosforu, utrzymaniu zdrowych kości, wspiera prawidłowe funkcjonowanie mięśni i układu odpornościowego.
Opis
 1. Witamina D - Geneza
 2. Witamina D - Zastosowanie
 3. Jak suplementować Witaminę D ?
 4. Witamina D a paradoks wapnia
 5. Witamina D - Podsumowanie
 6. Najczęściej zadawane pytania

Nasze ciało stanowi system naczyń połączonych, zaprojektowany do wykonywania konkretnych zadań, zarówno wymagających pełnego skupienia psychicznego czy mobilności fizycznej. Możemy przyrównać ludzki organizm do sprawnego silnika samochodu, którego poszczególne składowe stanowią spójną całość, jednak kiedy jedna z nich zaczyna pracować na niższych obrotach to cały silnik pracuje gorzej. Podobnie wygląda sytuacja z naszym organizmem, kiedy zaczyna brakować jednego elementu składowego, pierwiastka czy witaminy to tempo procesów biochemicznych zachodzących w naszym ciele zaczyna stopniowo spadać, pociągając za sobą kaskadę problemów psychofizycznych.

Witamina D3 - Geneza

Wracając do analogii mechanicznej, jednym z elementów, którym możemy nazwać smarem naszego silnika, czyli całego organizmu jest Witamina D3. Została ona odkryta w 1921 roku przez McCollum’a jako czynnik przeciwkrzywiczy, to przełomowe odkrycie spowodowało rozwiązanie istotnego problemu XIX wieku jakim była krzywica, która niejednokrotnie prowadziła do śmierci pacjentów borykających się z tym problemem. Od tamtej pory ( obecnie około 59tyś publikacji na samym pubmedzie ) przeprowadzono liczne badania, które pokazały jak istotnym czynnikiem dla ludzkiego organizmu jest witamina D, począwszy od wpływy zdrowotnego, kończąc na jej potencjale anabolicznym, czy działaniu poprawiającym wydolność sportowca.

Dla człowieka witaminy są substancjami egzogennymi, co oznacza, że muszą być dostarczane z zewnątrz. Wyjątek stanowi witamina D3 – cholekalcyferol. Prowitamina D3 - czyli 7-dehydrocholesterol, pochodna cholesterolu, która pod wpływem promieniowania UV o długości 290-315nm, przechodzi proces nieenzymatycznej fotoizomeracji do prewitaminy D3, która pod wpływem energii cieplnej przekształca się w cholekalcyferol. Wydawać by się mogło, że skoro nasz organizm jest w stanie stworzyć tą witaminę z promieni słonecznych to niegroźny jest nam jej niedobór. Nic bardziej mylnego. Skórna produkcja witaminy D często jest nie wystarczająca, ponieważ na jej syntezę ma wpływ wiele czynników, takich jak położenie geograficzne ( Mieszkańcy basenu morza śródziemnego, będą zdecydowanie rzadziej cierpieli na niedobory witaminy D, w przeciwieństwie do Holendrów żyjących poniżej poziomu morza ) , pory roku, pory dnia, czas ekspozycji, karnacja skóry, grubość tkanki tłuszczowej oraz chociażby zanieczyszczenie powietrza - biedni mieszkańcy Krakowa.

Witamina D3 - Zastosowanie

Witamina D3 odnajduje wiele zastosowań w obecnej medycynie funkcjonalnej oraz dietetyce, zarówno klinicznej jak i tej sportowej. Począwszy od wcześniej wspomnianego wpływu przeciwkrzywiczego, działania zmniejszającego ryzyko złamań kostnych [ Bischoff – Ferrari ,2008 ], zwiększających wrażliwość insulinową [ Borrisova, 2003], zmniejszającej stężenie HbA1C [Mitri 2011] ,zmniejszającej poziom tri glicerydów powiązanych z chorobami układu krwionośnego [ Zittermann, 2009 ], również nieoceniony wpływ na redukcję objawów chorób autoimmunologicznych, ze szczególnym uwzględnieniem jej wpływu na redukcję stanów zapalnych w przebiegu Tocznia [ Abou Raya, 2013], przechodząc do tych stricte związanych z osiągami sportowymi - wzrost poziomu testosteronu u osób suplementujących 3332 J.M dziennie [ Pilz, 2011] , skrócenie czasu potrzebnego do pełnej regeneracji [Carillo, 2013] oraz lepszą siłę skurczu oraz wytrzymałość na zmęczenie mięśni u osób o wysokim poziomi witaminy D3 [Ward, 2009]. Tak naprawdę, ciężko znaleźć elementy pracy naszego organizmu, na który witamina D nie ma chociaż pośredniego wpływu, stąd należy dbać o jej prawidłowy poziom, szczególnie kiedy jesteś aktywnym sportowcem, amatorem lub zawodowcem.

To ile w końcu tej witaminy D3? W przypadku konsultacji z lekarzem rodzinnym, standardowo dostaniemy dawkę 800 J.M dla dziecka oraz 2000 J.M dla osoby dorosłej, jednak rzadko zdarza się aby, ten sam osobnik zlecił sprawdzenie poziomu witaminy D3 ( zawsze sprawdzamy D (25OH) . W Polsce zalecany poziom waha się 30 – 80ng/ml. W przypadku chorób autoimmunologicznych zalecany jest poziom powyżej 70ng/ml. Natomiast pierwsze pozytywne odczucia sportowcy – nie cierpiący na patalogiczne niedobory, odnotowywali przy poziomie 50 ng/ml. Jak zawsze z pomocą przychodzą amerykańscy naukowcy. Dr John Canell opracował tabelkę, która została opublikowana w Expert Opinion Pharma-cotherapy

 • zapobieganie krzywicy i osteomalacji – 15ng/ml
 • wyciszenie hormonu przytarczyc – 20 -30 ng/ml
 • zoptymalizowanie wchłaniania wapnia z przewodu pokarmowego – 34 ng/ml
 • lepsza wydajność nerwowo – mięśniowa, szczególnie u osób starszych 38 ng/ml
 • zredukowanie o połowę ryzyka wystąpienia raka piersi 52 ng/ml, tyle samo wymagane jest aby zapobiec wystąpieniu stwardnienia rozsianego lub aby zmniejszyć o 60% ryzyko zapadnięcia na cukrzycę typu 1.

Witamina D - Jak suplementować?

Tran - nie jest to najgorszy pomysł, jednak dla osób cierpiących na patologiczny niedobór witaminy D3, kiedy musimy suplementować po 5 – 10 tyś J.M nie będzie to najlepsze rozwiązanie ponieważ jedna łyżeczka zawiera raptem 500 J.M witaminy D oraz sporą ilość witaminy A, nie zawsze naturalnego pochodzenia – często jest ona dodawana w czasie produkcji aby uniknąć jełczenia produktu. Więc stosowanie tranu w dużych ilościach może spowodować przedawkowanie witaminy A, która również stanowi element codziennej diety szarego Kowalskiego – jedzącego sporą ilość prowitaminy A w postaci karotenoidów lub beta – karotenu. Jednak kiedy nasz poziom witaminy D jest optymalny, doskonałym rozwiązaniem będzie tran Blue Ice.

Najbardziej rozsądnym rozwiązaniem będzie suplementacja witaminy D3 w kroplach stosowanych podjęzykowo lub w kapsułkach z dodatkowym nośnikiem tłuszczowym, unikajmy witaminy D zamkniętej w twardych tabletkach. Dodatkowo kapsułki muszą przejść przez przewód pokarmowy, dodatkowo musimy wziąć pod uwagę również obecność substancji dodatkowych.
Jeżeli chodzi o dawkowanie to tym razem z pomocą przychodzi nam Dr. Zaidi autor książki Power of Vitamin D

 • przy poziomie mniejszym niż 10 ng/ml – dawka 15.000 j.m. /dobę
 • przy poziomie 10-20 ng/ml – dawka 12.500 j.m. /dobę
 • przy poziomie 20-30 ng/ml – dawka 10.000 j.m. /dobę
 • przy poziomie 30-40 ng/ml – dawka 7.500 j.m. / dobę
 • przy poziomie 41-50 ng/ml – dawka 5.000 j.m. /dobę

Witamina D a paradoks wapnia

Witamina D nasila wydzielanie wapnia z kości, przez co pierwiastek ten zaczyna wędrować w krwioobiegu i jego stężeni zaczyna wzrastać. Pierwsze myśl – genialnie, przecież wapń jest nam potrzebny i spełnia wiele ról w naszym organizmie. Otóż nie koniecznie. Miejsce w którym my chcemy deponować wapń jest kościeć, nie chociażby naczynia krwionośne. Paradoks polega na tym, wapń bez odpowiedniego transportera zamiast do kości trafia do … tkanek miękkich, nasilając ich zwapnienie oraz tworzenie płytki miażdżycowej. Interesujące? Więcej na ten temat ma do powiedzenia Pani Kate Rhéaume-Bleue. Jednak jak zawsze, natura przychodzi nam z pomocą w postaci witaminy K2, magicznego transportera oraz swoistej taksówkarza , który po dobrej imprezie zafundowanej przez witaminę D, pomaga trafić cząsteczką wapnia do kośćca. Co więcej, witamina K2 pomaga nie tylko w trafienie cząsteczką znajdującym się w krwioobiegu do domu, ale też „ rozpuszcza” już te uprzednio zdeponowane w tkankach miękkich, dzięki czemu ma działanie anty- aterogenne. Witaminę K znajdziemy głównie w warzywach kapustnych oraz liściastych, jednak tutaj mamy doczynienia z witaminą K1 – filochinon, która odpowiedzialna jest za dbanie o odpowiednią krzepliwość krwi, natomiast K2 – czyli menachion to nasz transporter cząsteczek wapnia. Wyróżniamy dwie odmiany MK4 - którą znajdziemy w prawdziwym nabiale, nie mówimy tutaj o pseudo produktach mleko podobnych, które znajdziemy we wszelkiej maści dyskontach, jednak o prawdziwym nabiale z mleka krów Grass Fed lub odmianę MK – 7 znajdującą się w produktach kiszonych, jednak nie w takich ilościach jakie powinniśmy dostarczać, tutaj rewelacyjnym produktem rodem z kraju kwitnącej wiśni jest natto – czyli fermentowana soja, myślę jednak, że próba zjedzenia takiego produkty może skończyć się dla przeciętnego zjadacza schabowego szybką wizytą w toalecie lub harakiri naszego podniebienia, stąd tam gdzie natura nie może, z pomocą przychodzi nam przemysł farmaceutyczny i bez problemu dostaniemy wyciąg z natto we wszystkich rodzajach od kapsułek po proch. Witamina K2 wytwarzana jest również w jelicie grubym, więc mamy kolejny powód, jeżeli komuś ciągle brakuje argumentów o istocie naszej flory jelitowej, aby dbać o prawidłową florę bakteryjną i dobry stan jelit.

Witamina D3 - Podsumowanie

Witamina D jest jednym z elementów stanowiących podstawę dietoterapii na każdym poziomie zawansowania treningowego. Nigdy nie powinniśmy zaczynać planowanie etapów suplementacyjnych bez sprawdzenia poziomu tej witaminy oraz ustalenia minimalnego poziomu we krwi niezbędnego dla naszych efektów treningowych lub zdrowotnych. Jak widać powyżej, wpływa ona na wiele aspektów pracy całego organizmu i trudno szukać substancji działające w bardziej plejotropowym zakresie. Witamina D w pełni wpisuję się w konwencje substancji działającej holistycznie na nasz organizm i zawsze powinna stanowić element stałej suplementacji.

Według aktualnych badań Hamilton Poland Witamina D3+K2 od Trec nutrition zawiera następujące proporcje poszczególnych składników:

 • Witamina D3 (cholekalcyferol) - 55,0 ± 8,3 na µg/kapsułka
 • Witamina K2 Menachinon 7 - 75,7 ± 15,1 na µg/kapsułka
 • Witamina K2 Menachinon 4 - < 50 na µg/kapsułka

Autor: Jakub Mauricz

Witamina D - Najczęściej zadawane pytania

Dlaczego witamina D3 jest tak ważna?

Przede wszystkim Witamina D3 wspomaga wchłanianie wapnia i fosforu a co za tym idzie przyczynia się do zdrowia naszych kości i stawów. Bierze ona również udział w procesie wzmacniania, odporności mięśni i kości. Kolejne badania wskazują, że Witamina D ma ogromny wpływ na nasz układ odpornościowych chroniąc organizm przed wszelkiego rodzaju baketriami i infekcjami. Bardzo często niedobór Witaminy D to przyczyna wielu niebezpiecznych chorób.

Czy przebywanie na słońcu pozwala dostatecznie uzupełnić poziom Witaminy D?

Odpowiedź brzmi nie. W szczególności dotyczy to strefy klimatycznej w jakiej znajduje się Polska. Po pierwsze, przez większość roku nasz klimat nie pozwala nam na ekspozycje słoneczną(duże zachmurzenie, deszcze, zaniczyszenia powietrza w szczególności w okresie zimowo-jesiennym). Po drugie w okresie letnim musielibyśmy wystawiać codziennie na ekspozycję słoneczną 18% naszego ciała, odsłonięte ramiona i częściowo nogi, na minimum 15 minut. Dodatkowo osobom z ciemną karnacją znacznie trudniej uzupełnia się poziom Wiatminy D za pomocą promieni słonecznych.

Czy można uzuepłnić Witaminę D z pożywienia?

Istnieje wiele produktów zawierających spore dawki Witaminy D, są to między innymi tłuste ryby takie jak węgorz, makrela czy łosoś. Problemem może być jednak ilość danego produkty jaką musielibysmy spożyć żeby uzupełnić dzienną dawkę Witaminy D. Dla przykładu: musielibyśmy zjeść 100g węgorza, 60 jaj lub kilka kilogramów żółtego sera. Tak więc jest to możliwe lecz bardzo trudne.

Jak powinniśmy dawkować Witaminę D3?

Jeżeli chodzi o dawkowanie to tym razem z pomocą przychodzi nam Dr. Zaidi autor książki Power of Vitamin D. Oczywiście wszystko zależy od poziomu Witaminy D jaki masz we krwi:

 • przy poziomie mniejszym niż 10 ng/ml – dawka 15.000 j.m. /dobę
 • przy poziomie 10-20 ng/ml – dawka 12.500 j.m. /dobę
 • przy poziomie 20-30 ng/ml – dawka 10.000 j.m. /dobę
 • przy poziomie 30-40 ng/ml – dawka 7.500 j.m. / dobę
 • przy poziomie 41-50 ng/ml – dawka 5.000 j.m. /dobę

Przyjmuje się również, że:

 • dzieci i młodzież mogą systematycznie przyjmować 600-1000 j.m. / dobę
 • dorośli 800-2000 j.m. / dobę

Objawy niedoboru witaminy D3:

 • Ogólne zmęczenie
 • Niespokojny sen
 • Spadek odporności
 • Bóle mięśni lub osłabienie
 • Problemy z koncentracją
 • Bóle głowy
 • Problemy z pęcherzem

Tabela składu

SKŁADNIKI VIT. D3 + K2

Olej MCT (palmowy); otoczka kapsułki (żelatyna; substancja utrzymująca wilgoć – glicerol); menachinon-7 (witamina K2); cholekalcyferol (witamina D3).

TABELA SKŁADU VIT. D3 + K2

Składniki aktywne

w 1 kapsułce**

Wit. K

75

µg (100%*)

Wit. D

           50

       2000

µg (1000%*)
IU

*Referencyjnej Wartości Spożycia
**Dzienna porcja produktu

Dostawa

Przesyłka

 • Wysyłka w 24h
 • Koszt dostawy 9 zł
 • Bezpłatna przesyłka od 50 zł

Dostawa

Czas dostawy: do 24 godzin

Godzina wysyłki: Paczki wysyłamy do godziny 13:30.

Metody płatności

 • Szybki przelew online
 • Płatność kartą
 • BLIK
 • Płatność za pobraniem
 • Płatność odroczona (21 dni)
 • Płatność mobilna

Opinie

 • (5/5)

  Nie odczuwam jesiennej chandry, kapsułki z olejem i lepsza przyswajalność dla mnie super.

  /
 • (5/5)

  regularnie suplementuje, ostatnio z ciekawości zrobiłam badania krwi i wszystko w normie :)

  /
 • (5/5)

  stale po okresie wakacyjnym zamawiam d3, czuje się lepiej, naprawdę pomaga

  /
 • (5/5)

  spora dawka, nic wiecej nie trzeba

  /
 • (5/5)

  Łączę razem z witaminą C na zime

  /
 • (5/5)

  Miałam ogromny niedobór witaminy D3,stosowałam wiele witamin aby pozbyć się tego niedoboru,brałam D31000 i niezbyt pomogło a ten produkt rzeczywiście mi pomógł,mam więcej energii na treningach i nie tylko polecam

  /
 • (5/5)

  Po stosowaniu D3 ćwiczenia to sama przyjemność mam więcej energii, moje życie aktywne nie sprawia mi problemów POLECAM

  /
 • (5/5)

  To jest chyba pierwsza witamina D3, którą poczułem, że stosuję. Wcześniej brałem witaminę D w tabletkach z KFD i tak nie działała. Wydaje mi się, że to kwestia przyswajalności. Taka ciekawostka dla innych, to warto stosować większe dawki. Te 2000 jednostek witaminy D3 które sugerowane jest na opakowaniu to dla takiego zwykłego szaraka. Ja osobiście stosuję przynajmniej 6000 jednostek dziennie. Na przykład w USA minimalna wartośćtoi 4000 . Wg badań bezpieczna górna granica wynosi 10 000 witaminy d3 dziennie. Pozdrawiam fanów witaminy D3 :D ja biere w ciemno.

  /
 • (5/5)

  Suplement który mogę polecić wszystkim. Witamine d i k są często zapominane. Stosuję od dwóch miesięcy i zauważyłem brak odrętwienia rąk, które nieraz mi dokuczało. Jakoś lepiej mi się myśli w dni codzienne. No i znikło pstrykanie w kościach. Suplement w rozsądnej cenie a w naszym klimacie szczególnie warto w niego zainwestować.

  /
 • (5/5)

  Wiele razy w swoim życiu złamałam lub skręciłam kostkę. Myślałam, że jest to z powodu mojej nieuwagi jednak okazało się, że to przez wielkie niedobory witaminy D3. Po takiej diagnozie sprawdziłam wiele Witamin D3 aż w końcu trafiłam na tą konkretnie. Najważniejsze, że jest ona w połączeniu z wit. K2 - nie trzeba brać osobnej tabletki. Po zażywaniu przez parę miesięcy tej witaminy zrobiłam badania kontrolne i okazało się, że poziom mam w końcu na normalnym poziomie! Jednak ze względu na porę roku dalej zażywam tą witaminę i jestem zadowolona!

  /
 • (5/5)

  Nigdy nie złamałem żadnej kości, jednak witaminy są bardzo ważne. Postanowiłem kupić Vit. D3 + K2, między innymi ze względu, że mam słabe krzepnięcie krwii, więc postanowiłem coś z tym zrobić. Dodatkowo chciałem wzmocnić kości (gdyż nie piję zbytnio mleka) abym był pewny, że nic przypadkiem nie złamie. Stosunek ceny do jakości jak najbardziej, brakuje mi tylko większych paczuszek. Także bardzo polecam produkt dla każdego.

  /
 • (5/5)

  Polecam wszystkim osobom szczególnie w zimie bo fajnie wspomaga odporność organizmu. Fajny produkt ponieważ wspiera system kostny oraz układ mięśniowy.

  /
 • (5/5)

  kupiłem ten produkt ze względu na bóle stawów i kości, razem z glucosamine sport complex działa cuda minęło 2 tygodnie a już jest dużo lepiej, praktycznie nie odczuwam bólu w stawach po treningu :)

  /
 • (5/5)

  W koncu sie pojawiła wit D3 od treca polecam stosowac wraz z witamina przez cały rok .

  /

Wystaw opinię

Produkty powiązane