None BETA-ALANINE 700 w kapsułkach BETA-ALANINE 700

Beta alanina w kapsułkach.

60, 90 lub 120 kapsułek.

 • Suplement polecany we wszystkich dyscyplinach sportowych, osobom wykonującym treningi o charakterze zarówno tlenowym, jak i beztlenowym;
 • Do stosowania przed treningiem;
 • Ochrona przed upadkiem mięśniowym.

BETA-ALANINE 700 w kapsułkach

Jak zbierane są opinie?

Jak zbierane są opinie?

31,99

Najniższa cena z 30 dni przed obniżką:  28,79

Cena regularna:  31,99 zł

Cena jednostkowa:  90kaps. (0,36 zł / 1kaps.)

Wariant: 90 kaps.
Kup dziś do 12:00,
a wyślemy tego samego dnia!
Kupujesz prosto od producenta.

Produkty powiązane

Zestaw batonów proteinowych o smaku orzechów arachidowych z chrupkami zbożowymi PROTEIN BOOGIE BAR PEANUT BUTTER x 24 szt. - PROTEIN BOOGIE BAR PEANUT BUTTER x 24 szt. no bg
Zestaw batonów proteinowych o smaku orzechów arachidowych z chrupkami zbożowymi PROTEIN BOOGIE BAR PEANUT BUTTER x 24 szt.
189,99
Jabłczan kreatyny CM3 POWDER w proszku - CM3 POWDER 1
Jabłczan kreatyny CM3 POWDER w proszku
59,99
Monohydrat kreatyny CREATINE 100% w proszku - CREATINE 100% 600 g
Monohydrat kreatyny CREATINE 100% w proszku
99,99
ASHWAGANDHA ULTRA w tabletkach - ASHWAGANDHA ULTRA
ASHWAGANDHA ULTRA w tabletkach
59,99
Spalacz tłuszczu CLENBUREXIN w kapsułkach - CLENBUREXIN 90 kaps.
Spalacz tłuszczu CLENBUREXIN w kapsułkach
59,99

OPIS BETA-ALANINE 700

BETA-ALANINE 700 to suplement diety polecany wszystkim sportowcom niezależnie od dyscypliny sportowej. Jest on odpowiedni dla osób odbywających treningi o charakterze zarówno tlenowym, jak i beztlenowym.

BETA ALANINA, CZYLI UPADEK MIĘŚNIOWY JUŻ CI NIE GROZI!

Beta alanina eliminuje główną przyczynę zmęczenia w wysiłkach o wysokiej intensywności


Naturalne jest, że chcąc osiągać coraz lepsze efekty treningowe, musimy poddawać mięśnie coraz intensywniejszym wyzwaniom treningowym. To właśnie ekstremalne wysiłki i maksymalne obciążenia stanowią bodziec rozwojowy dla mięśni. Często jednak jest tak, że nie docieramy do tych newralgicznych momentów treningu, gdyż najzwyczajniej nie mamy już siły albo mięśnie odmawiają nam posłuszeństwa. To jest właśnie znienawidzony upadek mięśniowy, będący efektem zmęczenia i wyczerpania rezerw energetycznych. Główną przyczyną zmęczenia w wysiłkach o maksymalnej intensywności jest zakwaszenie mięśniowe, wynikające z kumulacji jonów wodorowych (H).

Komórki mięśniowe posiadają własny system ochrony przez zakwaszeniem, jakim jest karnozyna. Karnozyna to dwupeptyd zbudowany z dwóch aminokwasów: beta-alaniny i histydyny. Główną jego rolą jest przeciwdziałanie kumulacji jonów H. Dzięki karnozynie mięśnie mogą dłużej i ciężej pracować, gdyż zakwaszające jony H są eliminowane. Niestety ilości karnozyny w mięśniach są ograniczone i często nie pozwalają na pełną realizację założeń treningowych. Wydawałoby się, że suplementacja karnozyną zwiększy poziom tego peptydu w mięśniach, jednak niestety tak nie jest. Na szczęście możemy w inny sposób doprowadzić do maksymalnej kumulacji kazrnozyny w mięśniach – poprzez suplementację aminokwasem - beta-alaniną. Beta alanina skutecznie odroczy moment upadku mięśniowego, pozwalając organizmowi sprostać energetycznie nawet największym treningowym wyzwaniom.


Suplementacja karnozyną nie ma sensu, za to podawanie beta-alaniny zwiększa spektakularnie poziom mięśniowej karnozyny!

Właśnie, dlaczego nie można podawać karnozyny w celu poprawy kumulacji tego dwupeptydu w mięśniach? Otóż, karnozyna w układzie pokarmowym podlega rozkładowi, przez co nie jest w stanie dotrzeć do mięśni. Jedynym skutecznym sposobem na podwyższenie stężenia karnozyny, pozwalającej trenować dłużej i intensywniej, jest suplementacjabeta alaniną, która wchodzi w jej skład. Beta alanina to aminokwas odmienny od pozostałych aminokwasów i nie powinniśmy jej mylić z L-alaniną. Beta-alanina różni się od swej siostry L-alaniny budową przestrzenną, przez co pełni od niej całkiem odmienną funkcję. Nie ma możliwości, żeby L-alanina została przekształcona w konfigurację beta alaniny.

Suplementacja beta alaniną jest niezbędna w celu osiągnięcia wyższego poziomu karnozny, gdyż nie jest to aminokwas, który może zostać wytworzony przez ustrój. Histydyna, która wraz beta alaniną tworzy cząsteczkę karnozyny, występuje naturalnie w pożywieniu i może być syntetyzowana przez organizm. Z tego względu jedynym czynnikiem, który limituje ilość karnozyny w mięśniach jest beta–alanina!


Mrowienie skóry po beta-alaninie to rzecz normalna!

Czujesz, że realizujesz swoje treningi na pół gwizdka? Dawno nie zwiększyłeś obciążeń treningowych? W połowie treningu Twoje mięśnie są pozbawione energii, stąd rezygnujesz z zasadniczych serii? Może to, czego potrzebują, to BETA-ALANINE 700. Poczuj delikatne mrowienie skóry, które będzie potwierdzeniem tego, że mięśnie mają wysoki poziom karnozyny, dzięki której będą gotowe na extra ciężkie wyzwanie treningowe! Pamiętaj, mięśnie będą stymulowane do rozwoju tylko wtedy, gdy będą im serwowane coraz intensywniejsze bodźce treningowe. Beta alanina pomoże im sprostać!


Artykuł, który warto przeczytać
Autor: Andrzej Ziółkowski

Beta alanina zapobiega zakwaszeniu mięśni

Beta alanina zwiększa poziom karnozyny w mięśniach, która odpowiada za zmniejszanie zakwaszenia.
Ważne: Główną przyczyną zmęczenia w wysiłkach intensywnych beztlenowych jest zakwaszenie mięśniowe. Suplementacja beta alaniną zmniejsza je, przyczyniając się do zwiększenia mocy i siły.

Do odkrycia niesamowitych możliwości beta-alaniny doszło gdy  porównywano skład mięśni zawodników różnych dyscyplin. Analizowano próbki mięśniowe sportowców zaadoptowanych do wysiłków długotrwały (np. maratończycy) oraz tych przystosowanych do krótkotrwałych prób wysiłkowych o maksymalnej mocy (np. sprinterzy, ciężarowcy). Najważniejsza różnica dotyczyła poziomu związku o nazwie KARNOZYNA. Druga grupa, zaadoptowana bardziej do wysiłków submaksymalnych, wykazywała dużo większą zawartość kazrnozyny. 

Karnozyna to substancja naturalnie wytwarza przez organizm człowieka, która zbudowana jest z dwóch aminokwasów: beta alaniny i L-alaniny. Naczelnym zadaniem karnozny w organizmie jest zmniejszanie zakwaszenie mięśniowego, które stanowi główną przyczynę upadku mięśniowego w wysiłkach o maksymalnej intensywności. Poza tym karnozyna odgrywa też kluczową rolę w zakresie usuwania szkodliwych jonów metali, które w nadmiarze wpływają degradująco na organizm, szczególnie układ nerwowy. Karnozyna zaangażowana jest także w likwidowanie wolnych rodników. Gdy okryto niesamowite jej możliwości myślano, że stanie się ona przełom w suplementacji. Tak jednak do końca nie było. Hitem w zakresie podnoszenia wydolności organizmu w wysiłkach krótkotrwałych o wysokiej intensywności okazała się być beta alanina! 

Beta alanina poprawia wytrzymałość

Wysiłki o wysokiej intensywności mogą być wykonywane w ograniczonej perspektywie czasowej m.in. dlatego, że w ich trakcie w ekspresowym tempie dochodzi do wyczerpania rezerw energetycznych. Jednak główną przyczyną niemożności kontynuowania wysiłku jest wzrost stężenia jonów wodorowych (H) w środowisku mięśniowych. To jest ten moment, gdy np. w czasie zasadniczej serii wyciskania na klatkę, po wykonaniu 4 z 6 zaplanowanych powtórzeń, nie jesteśmy już w stanie wykonać ich więcej. Do  ogromnej kumulacji jonów H dochodzi w czasie wysiłków o charakterze beztlenowym. Organizm może do pewnego momentu radzić sobie z tym ograniczeniem za pomocą karnozyny. Jednak jej ilości ustrojowe są ograniczone. Stąd w celu zwiększenia mocy i siły zalecano na początku suplementację karnozyną, czyli peptydem zbudowanym z beta alaniny i histydyny. Jednak nie przyniosła ona oczekiwanego skutku, gdyż związek ten podlega rozkładowi w układzie pokarmowym!. Z tego względu najlepszym i tak naprawdę jedynym sposobem na podniesie ilości, zmniejszającej zakwaszenie mięśniowe, karnozony jest dostarczanie unikalnego aminokwasu, który buduje jej strukturę: beta-alaniny.

Beta alanina - czym się różni od innych aminokwasów?

Beta alanina różni się od innych standardowych aminokwasów, które budują struktury ciała człowieka, bowiem występuje w konfiguracji beta. Wszystkie proteagenne aminokwasy  występują w konfiguracji L, która określa przestrzenne ułożenie cząsteczki aminokwasu. Beta alanina i L-alanina to teoretycznie te same aminokwasy, ale jakby „inaczej poukładane”. Nie ma możliwości przekształcenia L-alaniny w konfigurację beta. 
Beta-alaniny nie znajdziemy w składzie kompleksowych preparatów zawierających aminokwasy. Owszem, niektóre produkty żywieniowe charakteryzują się wysokim stężeniem beta-alaniny np. mięso drobiowe. Jednak musimy być świadomi, że obróbka termiczna powoduje spore straty tego aminokwasu. Stąd jeżeli chcemy poprawić wydolność w wysiłkach beztlenowych najlepiej zdecydować się na suplementację beta-alaniną

W jakich sportach wyniki poprawia beta alanina

Ważne: Suplementacja beta alaniną będzie ważna w sportach o wysokiej intensywności jak podnoszenie ciężarów, kulturystyka, sporty walki, crossfit. W celu uzyskania wysokiego poziomu odkwaszającej karnozny wymagana jest dostępność beta-alaniny. Histydyna, budująca wraz z beta-alaniną cząsteczkę karnozyny, jest aminokwasem endogennym stąd organizm ma do niej nieograniczony dostęp. 
Suplementacja beta alaniną będzie poprawiała wyniki w sportach, w których pierwszoplanowe znaczenie ma siła, szybkość, moc. Będą to np.: sporty ciężarowe, kulturystyka, sporty walki, crossfit. Jeżeli nie raz w czasie treningu wydawało ci się, że jeszcze masz rezerwę i nagle nie wiadomo z jakiej przyczyny, opadłeś z sił i musiałeś zakończyć trening, może to oznaczać, że padłeś ofiarą zakwaszenia mięśniowego. W wysiłkach o ogromnej mocy  organizm zwyczajnie nie jest w stanie na bieżąco pozbywać zakwaszających jonów H, tak jak ma to miejsce w czasie wysiłków tlenowych, bo jest ich zwyczajnie za dużo. W krytycznym momencie dochodzi do upadku mięśniowego kiedy to mięśnie nie są w stanie dalej podejmować żadnej pracy. To jest moment, gdy wyczerpują się możliwości buforowe (odkwaszania) mięśni, za które odpowiada właśnie karnozyna, a szczególnie jej składnik beta-alanina. Drugi element budujący karnozynę to aminokwas histydyna, który jest aminokwasem endogennym, czyli organizm jest w stanie samodzielnie sobie go wyprodukować. 

Beta alanina i swędzenie skóry

Suplementacji beta alaniną może towarzyszyć dziwne przekrwienie i swędzenie skóry, szczególnie twarzy, rąk. Jednak jest to naturalna reakcja organizmu na suplementację tym aminokwasem, wynikająca z drażnienia zakończeń nerwowych. Jest ona całkowicie bezpieczna i naturalna. Większość osób traktuje to jako dodatkowy czynnik stymulujący do treningu. 

DAWKOWANIE BETA-ALANINE 700

Jednorazową porcję produktu ‒ 1 kapsułkę - popić 300 ml wody. Stosować 3 porcje dziennie.

W dni treningowe: pierwszą porcję rano po przebudzeniu, drugą porcję 30 min. przed treningiem, trzecią porcję bezpośrednio po treningu.

W dni nietreningowe: pierwszą porcję rano po przebudzeniu, drugą porcję pomiędzy posiłkami, trzecią porcję przed snem.

OSTRZEŻENIA

Nie należy przekraczać zalecanej porcji do spożycia w ciągu dnia. Produkt nie może być stosowany jako substytut zróżnicowanej diety. Preparat nie jest przeznaczony dla dzieci, kobiet w ciąży oraz karmiących. Zrównoważona dieta i zdrowy tryb życia są ważne.

Produkt może zawierać: mleko, soję, zboża zawierające gluten, jaja, orzeszki ziemne i orzechy.

SPOSÓB PRZECHOWYWANIA: Przechowywać w suchym pomieszczeniu, w zamkniętym opakowaniu, w temp. 15–25°C, w miejscu niedostępnym dla małych dzieci. Chronić od światła i wilgoci. Po otwarciu spożyć w ciągu 3 miesięcy. NAJLEPIEJ SPOŻYĆ PRZED KOŃCEM, NUMER PARTII PRODUKCYJNEJ: Patrz spód opakowania.

Producent: TREC NUTRITION Sp. z o.o., ul. Śmidowicza 48, 81‒127 Gdynia, POLAND.

SKŁADNIKI BETA-ALANINE 700

Beta-alanina (84,8%); otoczka kapsułki (żelatyna)B / (substancja glazurująca  - hydroksypropylometyloceluloza)C / (żelatyna; barwniki – dwutlenek tytanu, tartrazyna)D; substancja przeciwzbrylająca – sole magnezowe kwasów tłuszczowych. B,C,DPatrz symbol za numerem partii produkcyjnej.

TABELA SKŁADU BETA-ALANINE 700

Składniki aktywne:

3 kapsułki*

Beta-Alanina***

2100,00 mg

*Dzienna porcja produktu

***Zmniejszone porcjowanie zostało wyznaczone na podstawie zalecenia Głównego Inspektora Sanitarnego i jest obowiązujące na terenie RP.

Opinie

5.0 z 5

15 Oceny

 • 16 lipca 2018

  Bardzo dobre działanie tabletek, kilka minut po spożyciu czuć działanie, wystarczy stosować się do wytycznych związanych z sposobem użycia i wszystko jest okej.

  Niezweryfikowane

 • 4 kwietnia 2016

  Jak najbardziej na tak, jedyne co mi przeszkadzało to to, że tabletki są troche duże. Jednak po paru dniach stają się do zaakceptowania.

  Niezweryfikowane

 • 29 stycznia 2016

  Bardzo dobra beta-alanina, już po kilkunastu minutach czuć jej działanie. Nawet pojedyncza porcja dwóch tabletek pozwala odczuć swoje działanie poprzez charakterystyczne mrowienie na skórze. Pozdrawiam.

  Niezweryfikowane

 • 24 listopada 2015

  Specyfik godny uwagi. Dodaje dużo energii, nie czuć zdanego zmęczenia podczas treningu, nie mówiąc o tym, ze w ogóle nie chce się wychodzić z siłowni;). Żadnych skutków ubocznych nie odczułem.

  Niezweryfikowane

 • 27 października 2015

  Jest to świetny produkt. Działa jak powinien i dawkowanie jest bardzo przyjemne. Efekty super! Polecam :)

  Niezweryfikowane

 • 9 września 2015

  Świetne pobudzenie na treningu. Bardzo dobrze się po tym czuję, żadnych skutków ubocznych. Cena też ciesząca oko :)

  Niezweryfikowane

 • 7 sierpnia 2015

  Tani a daje dużą pompę

  Niezweryfikowane

 • 7 sierpnia 2015

  Tani a daje pompę na treningu ^^

  Niezweryfikowane

 • 15 lipca 2015

  Fajnie pobudza i energetyzuje ciałoBiorę trochę więcej niż zaleca producent i jest super !

  Niezweryfikowane

 • 15 maja 2015

  Fajny produkt używam trochę więcej niż zaleca producent :POgólnie dobre pobudzenie i mrowienie przed treningiem.

  Niezweryfikowane

 • 24 kwietnia 2015

  Fajny produkt do stosowania przed treningiem.Pozwala się skupić na danej czynności.

  Niezweryfikowane

 • 19 stycznia 2015

  Niedrogi, i skuteczny. Im dłużej się go stosuje tym większy czuć efekt. Nie zakwasza organizmu. Polecam

  Niezweryfikowane

 • 11 kwietnia 2014

  Jest ok. Działanie jest odczuwalne, choć porcja mogła by być większa. Ogólnie w miarę OK.

  Niezweryfikowane

 • 14 lutego 2014

  dobry produkt pomógł mi bardzo nie mogłem się skupić w szkole ani podczas treningu wszystko mi się sypało lecz po paru dawkach mogłem już sie skoncentrować na jednej rzeczy

  Niezweryfikowane

 • 4 grudnia 2013

  Super efekty w startach. Lepsza wytrzymałość i skupienie. Niedrogi i fajnie, że w kapsułkach :-)

  Niezweryfikowane

FAQ

Co daje wysokiej jakości przedtreningówka?

Wysokiej jakości boostery przedtreningowe powinny optymalnie pobudzać do działania. Taki efekt jest zasługą takich składników, jak tauryna, kofeina czy tyrozyna. Ponadto, przedtreningówka może także zmaksymalizować możliwości energetyczne organizmu podczas treningu.

Jaką przedtreningówkę wybrać?

Podczas doboru najlepszego boostera przedtreningowego, należy ocenić rodzaj podejmowanego wysiłku, jego intensywność oraz staż na siłowni. Osoby początkujące to grupy trenujące krócej niż 10 miesięcy. To właśnie one powinny zachować szczególną ostrożność podczas doboru przedtreningówki. Na początek należy postawić na suplementy jednoskładnikowe, które pozwolą ocenić, jakie substancje aktywne najlepiej się sprawdzają. Z czasem, gdy nabierzesz wprawy, a Twój trening będzie bardziej zaawansowany, będziesz mógł/mogła wesprzeć swój organizm bardziej złożonymi suplementami, których skład daje silniejszy efekt pompy treningowej.

Czy przedtreningówka da mi pompę mięśniową?

Większość przedtreningówek powoduje występowanie efektu „pompy mięśniowej”. Warunkiem jednak jest zawartość argininy, cytruliny lub histydyny w składzie danej przedtreningówki.