0
MENU

Baza wiedzy

Białko WPC - co to jest i jaki ma skład? Poznaj białko WPC na odchudzanie!
Białko to tuż obok węglowodanów i tłuszczów jeden z najważniejszych składników odżywczych naszego organizmu. Pełni ono funkcje budulcowe i regeneracyjne, a także wchodzi w skład wielu hormonów, enzymów oraz komórek odpornościowych. Jego odpowiednia podaż wraz z dietą i suplementacją ma szczególnie istotne znaczenie dla osób aktywnych budujących masę mięśniową oraz dla osób odchudzających się.
Regeneracja podczas snu. Jak zadbać o dobry sen?
Regeneracja podczas snu. Jak zadbać o dobry sen?
13 kwietnia 2022, Redakcja Trec
Zdrowy i efektywny sen to podstawa regeneracji całego organizmu. Niedostateczna ilość snu lub jego słaba jakość sprawia, że czujemy się zmęczeni, a nasza codzienna wydajność znacznie spada. Przedłużająca się bezsenność może sprzyjać wielu chorobom, takim jak otyłość, cukrzyca, depresja oraz choroby układu nerwowego i układu krążenia. Dodatkowo mogą pojawić się problemy skórne oraz spadek samopoczucia związany z brakiem snu. Warto więc poszukać sposobu, który ułatwi zasypianie oraz przywróci prawidłowe działanie rytmu dobowego.
Beta alanina – fakty i mity
Beta alanina – fakty i mity
22 marca 2022, Redakcja Trec
Beta alanina to popularny aminokwas. Jest to suplement diety kierowany przede wszystkim do osób, które pragną poprawić wyniki sportowe niezależnie od uprawianej dziedziny sportu. Jej celem nie jest jednak jedynie osiągnięcie poprawy wyników sportowych i możliwości wysiłkowych. Beta alanina pozytywnie wpływa na efektywność i wydajność przeprowadzanych treningów. W Internecie można znaleźć naprawdę wiele informacji na jej temat, ale dla uzyskania jak najlepszych wyników należy wiedzieć, co jest faktem, a co mitem.
Dieta na masę
Dieta na masę
22 marca 2022, Redakcja Trec
Jak nietrudno się domyślić, większość naszej wiedzy na temat technik treningowych wywodzi się z różnorakich badań lub ma w nich swoje poparcie. A czy wiecie, jakie w tym celu zostały przeprowadzone testy i jakie były ich rezultaty? Spokojnie, to nie będzie wykład z historii: skoncentrujemy się na najnowszych badaniach oraz ich wynikach i zrobimy to bardzo szczegółowo. Przed nami same konkrety, czyli to, co prawdziwi zapaleńcy kulturystyki cenią sobie najbardziej!
Jak obliczyć zapotrzebowanie kaloryczne organizmu?
Obliczanie zapotrzebowania kalorycznego jest istotnym działaniem, które pomaga osiągnąć wzrost masy mięśniowej, spadek masy ciała lub po prostu utrzymać aktualną masę ciała. Warto obliczyć zapotrzebowanie kaloryczne, aby chociażby mieć świadomość tego, ile kalorii dziennie powinieneś spożywać, zależnie od tego, do czego dążysz.
Czy spalacze tłuszczu działają?
Czy spalacze tłuszczu działają?
14 lutego 2022, Redakcja Trec
Stosowanie spalaczy tłuszczu to jeden z popularnych sposobów przyspieszających redukcję masy ciała. Ich zadaniem jest przyspieszanie tempa metabolizmu oraz zwiększenie wydatku energetycznego poprzez nasilenie spalania tkanki tłuszczowej. Jak działają spalacze tłuszczu w praktyce oraz czy rzeczywiście hamują uczucie głodu? Sprawdź, czy spalacze tłuszczu działają bez ćwiczeń!
Jak skutecznie schudnąć?
Jak skutecznie schudnąć?
11 lutego 2022, Redakcja Trec
Skuteczne odchudzanie to prawdziwe wyzwanie, które każdego dnia towarzyszy wielu osobom. Chęć redukcji masy ciała wiąże się z potrzebami zdrowotnymi, psychicznymi oraz estetycznymi. Wiele osób planuje redukcję, aby poprawić swoją kondycję i wyniki sportowe lub skutecznie zbudować masę mięśniową. Kluczem do sukcesu jest prawidłowo zbilansowana dieta oraz wysiłek fizyczny, które umożliwiają skuteczne spalanie tłuszczu. Podpowiadamy, jak zdrowo schudnąć i osiągnąć wymarzoną sylwetkę bez efektu jojo.
Dlaczego mimo diety waga nie spada?
Dlaczego mimo diety waga nie spada?
1 lutego 2022, Redakcja Trec
To częste pytanie, które zadają sobie Panie po kilku tygodniach trzymania diety bez efektów. Przyczyn tego stanu rzeczy może być naprawdę wiele.
Jak zwiększyć poziom testosteronu?
Jak zwiększyć poziom testosteronu?
31 stycznia 2022, Redakcja Trec
Testosteron to hormon płciowy występujący głównie u mężczyzn i w niewielkiej ilości u kobiet, jednak ze względu na dotkliwe skutki uboczne jego zbyt niskiego poziomu u mężczyzn, warto pochylić się nad tym problemem.
Spirulina – co to jest, właściwości i korzyści ze stosowania
Spirulina – co to jest, właściwości i korzyści ze stosowania
27 stycznia 2022, Redakcja Trec
Spirulina to niebiesko-zielona alga, która w ostatnim czasie została zaliczona do grupy super food. Sprawdź, jak działa i czym jest spirulina.
Czy białko buduje masę mięśniową?
Czy białko buduje masę mięśniową?
21 stycznia 2022, Redakcja Trec
Białko to podstawowy element budulcowy naszych mięśni. Przy budowaniu masy mięśniowej najważniejszym aspektem jest utrzymywanie odpowiednich bilansów składników pokarmowych i uzupełnianie niedoborów. Nie zawsze jednak jesteśmy w stanie dostarczyć protein z dobrego jakościowo źródła. Wówczas świetnym rozwiązaniem może być odżywka białkowa.
Dieta kopenhaska
Dieta kopenhaska
19 stycznia 2022, Redakcja Trec
Dieta Kopenhaska to jedna z najbardziej rygorystycznych diet odchudzających. Jest ona określana również jako dieta trzynastodniowa, gdyż wprowadzana jest na 13 dni. Dieta kopenhaska jest bardzo restrykcyjna i zakłada ogromne ograniczenia kaloryczne. Z uwagi na radykalnie obniżoną pulę kalorii, dietę kopenhaską można przeprowadzać jedynie 2 razy w roku. W jej czasie musimy spożywać posiłki tylko zgodne z jadłospisem, rozpisanym na każdy z 13 dni trwania kuracji odchudzającej.