Ustaw kierunek malejący

Twój wybór:

  1. Usuń ten produkt ZMA
31 Odżywki i suplementy

ZMA

  • Kategorie
  • Filtruj/Sortuj

NOCNA FORMUŁA REGENERACYJNA

SLEEP-ER

(4.88)
69,99 zł

Opatentowana formuła ZMA

ZMA ORIGINAL

(5)
45,99 zł

Co to jest ZMA?

ZMA to opatentowany preparat zawierający cynk, magnez i witaminę B6. Cynk jest niezbędnym minerałem o właściwościach antyoksydacyjnych, które stymulują aktywność wielu enzymów w organizmie. Enzymy te mają kluczowe znaczenie dla licznych reakcji biochemicznych. Stwierdzono, że cynk jest krytyczny dla syntezy białek oraz działania mechanizmu molekularnego, który prowadzi do regeneracji mięśni i wzrostu.

Magnez jest również niezbędnym minerałem zaangażowanym w liczne reakcje w organizmie. Jest to ważne dla zdrowego funkcjonowania układu sercowo-naczyniowego, tempa metabolizmu i oczywiście zdrowia kości. Cynk i magnez razem oferują szeroki wachlarz właściwości fizycznych i wpływ na wydajność organizmu.

W rzeczywistości liczne badania sugerują, że te dwa minerały pomagają zwiększyć rozmiar mięśni, siłę mięśni i utratę tłuszczu, nie wspominając o ogólnym zdrowiu i samopoczuciu.

ZMA Suplementy

Czy ZMA prowadzi do zwiększenia poziomu testosteronu?

Często poruszając temat ZMA twierdzi się, że zwiększa on poziom testosteronu, niestety wciąż nie ma wystarczających dowodów sugerujących, że ma to miejsce u zdrowych mężczyzn.

ZMA nie jest wzmacniaczem testosteronu. Tak, badania pokazują, że może to pomóc sportowcom w utrzymaniu wyższego poziomu testosteronu podczas intensywnych treningów, chociaż niestety nie prowadzi do zwiększenia poziomu tego hormonu, niezbędnego w budowie mięśni. Jest to po prostu najskuteczniejszy sposób uzupełnienia dwóch bardzo ważnych minerałów: cynku i magnezu.

Chociaż mężczyźni z niedoborem cynku mogą uzupełniać cynk, aby naprawić jego niedobór i zwiększyć poziom testosteronu, nie ma dowodów sugerujących, że ma to miejsce u mężczyzn bez niedoboru tego pierwiastka.

Sugerowano również, że asparaginian zwiększa stężenie testosteronu, ale ma zbyt małą dawkę w ZMA, aby mieć jakikolwiek wpływ na testosteron.

Czy ZMA powoduje dziwne sny?

Niestety nie zostało zbadane zbyt dokładnie, jednak istnieje badanie badanie pilotażowe sugerujące, że dawka 250 mg pirydoksyny może zmienić postrzeganie snu u mężczyzn w wieku szkolnym, poprzez hipotetyczną zwiększoną konwersję tryptofanu do serotoniny. Ta dawka B6 jest jednak znacznie wyższa niż ta występująca w produktach ZMA; który ma zawartość pirydoksyny w zakresie 10-50 mg i zazwyczaj w dolnej wartości.

W innym badaniu wykazano synergizm między B6 a magnezem w odniesieniu do redukcji lęku, gdy badani byli kobietami doświadczającymi PMS; Teoretycznie możliwe jest, że formuła ZMA wzmacnia działanie pirydoksyny, co rzuca odmienne światło na wspomniane wyżej badanie.

Źródło:
https://examine.com/nutrition/does-zma-cause-weird-dreams/
https://examine.com/supplements/zma/
https://www.bodybuilding.com/fun/the-benefits-of-zma-more-than-a-sleep-supplement.html