-15% od 199 zł   z kodem: TATA15   Masz tylko: 

DAA

Wysokiej jakości kwas D-asparaginowy.

120 kapsułek.

 • Zawiera wysoką dawkę kwasu D-asparaginowego;
 • Uzupełnienie diety sportowców.
64,99 zł
 
Kup teraz

Nocna formuła regeneracyjna.

 • Zawiera melatoninę, kwas D-asparaginowy (DAA) i kwas gamma-aminomasłowy (GABA), ekstrakty roślinne kozłka lekarskiego i melisy, aminokwasy i minerały;
 • Zawiera magnez, który przyczynia się do zmniejszenia uczucia zmęczenia i znużenia oraz wit. B6, która przyczynia się do regulacji aktywności hormonalnej oraz prawidłowego funkcjonowania układu nerwowego;
 • Zawarty cynk pomaga w utrzymaniu prawidłowego poziomu testosteronu we krwi;
 • Polecany ciężko trenującym sportowcom i osobom odczuwającym intensywne zmęczenie fizyczne lub psychiczne, które nie regenerują się w pełni w czasie snu.
73,99 zł
 
Kup teraz

Wsparcie nocnej regeneracji organizmu.

90 kapsułek.

 • Cynk przyczynia się do prawidłowej syntezy DNA oraz białka;
 • Magnez przyczynia się do zmniejszenia uczucia zmęczenia i znużenia oraz wspomaga prawidłowe funkcjonowanie mięśni;
 • Witamina B6 przyczynia się do regulacji aktywności hormonalnej.
69,99 zł
 
Kup teraz

Kompleks witaminowy dla mężczyzn wzbogacony o L-argininę, ekstrakt żeń-szenia koreańskiego, DAA i taurynę.

90 kapsułek.

 • Zawiera witaminy A, D, B6 i B12, C, E, ryboflawinę, magnez, cynk;
 • Kompleks wzbogacony o L-argininę, ekstrakt żeń-szenia koreańskiego, DAA i taurynę.
31,99 zł
 
Kup teraz

DAA

Właściwości DAA

DAA to kwas d-asparaginowy (lub po prostu kwas asparaginowy), czyli organiczny związek należący do grupy aminokwasów endogennych. Do jego produkcji dochodzi w przysadce mózgowej oraz podwzgórzu, a w przypadku mężczyzn także w jądrach. Kwas asparaginowy nie odpowiada jednak za budowę masy mięśniowej.

Działanie DAA

Kwas d-asparaginowy przede wszystkim stymuluje produkcję testosteronu w jądrach. Testosteron to hormon, którego poziomu młodzi mężczyźni nie muszą szczególnie podnosić. Jeśli chodzi o mężczyzn w średnim wieku, niski poziom testosteronu jest częstszym przypadkiem. Wzrost poziomu testosteronu może pozytywnie wpłynąć na:

 • sprawność seksualną oraz poprawę libido,

 • przyrost masy mięśniowej w przypadku aktywnych fizycznie mężczyzn,

 • procesy regeneracyjne,

 • pośrednio - zwiększoną pewność siebie.

Dzięki tym działaniom, jakie można zaobserwować w trakcie suplementacji DAA, kwas d-asparaginowy można nazywać "boosterem testosteronu".

Jedne z przeprowadzonych badań nad działaniem kwasu d-asparaginowego polegały na obserwacji grupy mężczyzn, z której niektórzy przez określony czas otrzymywali 3 g DAA, a niektórzy byli "grupą placebo". Badania te wykazały, że wzrost siły mięśniowej, możliwości wysiłkowe oraz proporcje masy mięśniowej do tkanki tłuszczowej to wyniki, które zostały uzyskane poprzez trening oporowy. Warto jednak pamiętać, że istnieje pozytywny wpływ DAA na te kwestie - z obniżonym poziomem testosteronu nie byłoby tak łatwo.

DAA - dawkowanie

Każdy suplement diety zawierający kwas d-asparaginowy ma swoje własne dawkowanie, do którego należy się stosować podczas suplementacji. Wiele zależy także od tego, czy suplement jest w formie tabletek, czy w postaci proszku. W przypadku suplementów zawierających kwas DAA od Trec Nutrition, dawkowanie jest następujące:

 • DAA ULTRA w kapsułkach - jednorazowa porcja to 1 kapsułka, dziennie należy spożyć 3 porcje.

  W dni treningowe: I porcja rano po przebudzeniu, II porcja 45 min. przed treningiem, III porcja przed snem.W dni nietreningowe:I porcja rano po przebudzeniu, II porcja pomiędzy posiłkami, III porcja przed snem.

 • PROZMA+ - dzienna porcja to 1 kapsułka, najlepiej 30-60 minut przed snem.

 • DEEP SLEEP w proszku - dzienna porcja to 15 g, najlepiej 30-60 minut przed snem.

 • SLEEP-ER w prochu - dzienna porcja to 9 g, najlepiej 30 minut przed snem.

Jak widać, różne preparaty charakteryzują się odmiennym dawkowaniem. Zawsze czytaj etykietę!

Z czym łączyć DAA?

DAA zwykle łączy się z innymi substancjami, które wspierają uwalnianie testosteronu.

Kwas d-asparaginowy można stosować np. z Tribulus terrestris, czyli buzdygankiem naziemnym. Jest to roślina, która w dużym uproszczeniu również może działać na układ hormonalny poprzez nasilanie produkcji testosteronu. Suplement diety, który zawiera to połączenie, to np. TESTOXX. W tym produkcie w składzie widnieje także kozieradka, którą również można łączyć z kwasem DAA.

W suplementach z DAA możesz znaleźć też dodatek cynku, który oczywiście również potencjalnie wspiera gospodarkę hormonalną. Przykładem takiego produktu jest PROZMA+.

Suplementacja tymi produktami to zwiększenie swoich szans na uzyskanie pożądanego efektu.

Skutki uboczne DAA

Jeśli stosujesz suplementy zawierające kwas d asparaginowy rozsądnie i zgodnie z dawkowaniem, ryzyko wystąpienia skutków ubocznych jest niewielkie. Warto jednak wiedzieć, w jaki sposób przyjmowanie DAA może być dla Ciebie problematyczne. Stosunkowo rzadko mogą pojawić się:

 1. problemy ze snem,

 2. negatywny wpływ na koncentrację,

 3. ogólne złe samopoczucie.

Mimo ryzyka pojawienia się wyżej wymienionych skutków ubocznych, jeśli DAA stosowane jest zgodnie z tym, co napisane jest na etykiecie, jego suplementacja jest bezpieczna.

Pamiętaj! Jeśli masz jakiekolwiek wątpliwości dotyczące suplementacji, skonsultuj się ze specjalistą, a w przypadku dolegliwości zdrowotnych związanych ze spożywaniem suplementów diety, niezwłocznie zasięgnij porady lekarza.