Ustaw kierunek malejący

Twój wybór:

  1. Usuń ten produkt DAA
31 Odżywki i suplementy

DAA - Kwas D-asparaginowy

  • Kategorie
  • Filtruj/Sortuj

Sleeper to najsilniejsza formuła regeneracyjna od Trec Nutrition

SLEEPER

(5)
69,00 zł

DAA to booster testosteronowy nowej generacji

DAA ULTRA

(5)
149,00 zł

Silna formuła regeneracyjna

CROSSTREC REGEN BOX

(4)
4,95 zł

Booster testosteronowy nowej generacji w kapsułkach

DAA ULTRA

(5)
Od 15,00 zł

Czym jest kwas D-asparaginowy (DAA), jakie są jego zalety?

DAA kwas D-asparaginowy jest jedną z dwóch form aminokwasu kwasu asparaginowego. Inną formą jest L-asparaginian. Zalety D-AA są specyficzne dla niego i nie obejmują kwasu asparaginowego ani L-asparaginianu.

DAA może być używany jako wzmacniacz testosteronu dla niepłodnych mężczyzn, a także przez sportowców jako tymczasowy wzmacniacz. Podwyższony poziom testosteronu trwa tylko od tygodnia do półtora tygodnia u zdrowych mężczyzn, a po wszystkim testosteron wraca do normy.

DAA działa w centralnym obszarze mózgu, powodując uwalnianie hormonów, takich jak hormon luteinizujący, hormon folikulotropowy i hormon wzrostu. Może również gromadzić się w jądrach, gdzie łagodzi ograniczenie szybkości syntezy testosteronu, co prowadzi do niewielkiego wzrostu testosteronu.

Konieczne są dalsze badania nad DAA, ponieważ większość badań próbuje ocenić rolę DAA w organizmie w normalnych warunkach, a nie w ramach suplementacji.

Kwas D-asparaginowy może być w stanie bezpośrednio zwiększyć syntezę testosteronu, co jest wtórne do zwiększenia aktywności enzymu StAR (Stymulujące steroidogonalne ostre białka regulacyjne), a pośrednio poprzez stymulację podwzgórzowego uwalniania hormonu luteinizującego.

Dokładniej mówiąc kwas D-asparaginowy powoduje wzrost syntezy testosteronu poprzez regulację w górę mRNA, który wytwarza związek o nazwie StAR, który reguluje syntezę androgenów w komórkach Leydiga. Wydzielanie z podwzgórza LH (z neuronalnie aktywnego nadmiaru NMDA) indukuje również syntezę testosteronu w komórkach Leydiga i może być mechanizmem, dzięki któremu kwas D-asparaginowy wpływa na syntezę testosteronu.

DAA Booster testosteronu

Co mówią badania na temat DAA?

Przeprowadzono jedno badanie trwające 12 dni, w którym suplementacja kwasem D-asparaginowym (marka DADAVIT) była w stanie zwiększyć testosteron o 15% po sześciu dniach i o 42% po 12 dniach w stosunku do wartości wyjściowej. Badanie to zostało powtórzone w innym badaniu, w którym 2,66 g kwasu D-asparaginowego (DADAVIT) było w stanie zwiększyć poziom testosteronu w surowicy u niepłodnych mężczyzn o 30-60% po 90 dniach.

W jednym badaniu przeprowadzonym na sportowcach, którym podawano suplementację kwasem D-asparaginowym w dawce 3 g dziennie przez 28 dni, nie stwierdzono wzrostu stężenia testosteronu mierzonego po 28 dniach. W badaniu tym odnotowano istotną statystycznie indukcję oksydazy D-asparaginianu (DAO) w surowicy, która powoduje degradację D-asparaginianu, co sugeruje możliwą formę negatywnego sprzężenia zwrotnego.

Dwunastotygodniowa, podwójnie ślepa, randomizowana, kontrolowana próba u mężczyzn szkolonych w treningu siłowym nie wykazała żadnych zmian w całkowitym lub wolnym testosteronie z suplementacją 6 g/d.

Podsumowując DAA

Krótkotrwałe stosowanie kwasu D-asparaginowego DAA wydaje się zwiększać poziom testosteronu, ale długotrwałe stosowanie wiąże się zarówno ze wzrostem, jak i brakiem znaczących zmian. Enzym rozkładającym kwas D-asparaginowy wzrasta, co sugeruje ujemne sprzężenie zwrotne i jest prawdopodobne, że ta negatywna regulacja występuje u sportowców (od normalnego do wysokiego testosteronu), ale nie u niepłodnych mężczyzn (niski testosteron), ponieważ druga grupa doświadcza wzrostu poziomu testosteronu.

Sprawdź również inne odżywki z kategorii Boostery Testosteronu: ZMA, Gaba, Tribulus