DARMOWA DOSTAWA → od 50 zł

Dostawa Kontakt

Ustaw kierunek malejący

Twój wybór:

  1. Usuń ten produkt Białko serwatkowe
31 Odżywki i suplementy

Białko serwatkowe WPC

  • Kategorie
  • Filtruj/Sortuj

Najpopularniejsze białko od Trec Nutrition

Białko WHEY 100

(4.97)
Od 5,00 zł

Najsmaczniejsze białko Trec Nutrition

BOOSTER WHEY PROTEIN

(4.95)
59,00 zł

Białko serwatkowe - Białko WPC
Jak dawkować białko serwatkowe?


białko serwatkowe wpc dla sportowcówBiałko serwatkowe to jedna z frakcji mleka stanowiąca około 15% puli białkowej tego produktu. Jest to białko o perfekcyjnym aminogramie, czyli składzie aminokwasowym, który zapewnia najwyższą przyswajalność w organizmie. Białko trec to najlepsza forma białka dla osób o podwyższonym zapotrzebowaniu na ten składnik pokarmowy, w tym sportowców różnych dyscyplin, osób budujących masę mięśniowych.


Białko serwatkowe jak Whey 100 (białko WPC) to doskonała forma białka w porach, gdy organizm wykazuje zapotrzebowanie na porcję łatwo przyswajalnych protein jak np. rano na czczo, czy w porze potreningowej. Standardowa porcja produktu białkowego (średnio 30g) jak Whey 100 (WPC) czy Whey Cremy Coctali dostarcza 20 – 22 g białka, co stanowi ekwiwalent jednorazowej porcji białka. Porcja białka serwatkowego może stanowić także źródło białka w dowolnym posiłku w ciągu dnia. Szczególnie dotyczy to sytuacji gdy nie mamy czasu na kulinarne szaleństwa, a dobrze wiemy, że osnową każdej diety jest dostarczenie pożądanej ilości puli dobowej protein (średnio około 1,5 – 2,5 g białka /kg masy ciała). Wówczas nic prostszego, porcja Whey 100 (białko WPC) na mleku lub wodzie, do tego płatki owsiane górskie, kilka rodzynek i mamy zbilansowany, pełnowartościowy i szybki posiłek.


Które białko serwatkowe wybrać na początek?


białko serwatkoweNigdzie w naturalnej żywności nie spotkamy takiej kumulacji unikalnych białek serwatkowych jak w białku trec. Przez dekady serwatka, zawierająca około 1% cennych białek serwatkowych, była produktem odpadowym, i nikt nie przypuszczał, że ten płyn zawiera tak drogocenne szczepy białkowe.
Na początku sugerujemy zaopatrzyć się WPC (whey protein concentrate), czyli skoncentrowaną formułę białek serwatkowych, jaką znajdziemy np. w Whey 100. Białko serwatkowe trec charakteryzuje się bardzo wysokim stężeniem aminokwasów BCAA, stanowiących najważniejszy budulec mięśniowy, niezbędny do ich wzrostu.


Białko serwatkowe czy izolat?


Białko serwatkowe dostępne jest w dwóch popularnych formach: koncentrat (białko WPC) oraz izolat (WPI). WPI charakteryzuje się szybszym tempem przyswajania, większym stężeniem protein, mniejszą ilością składników zbędnych jak tłuszcz czy węglowodany.
Jeżeli w Twojej diecie jest za mało białka i szukasz zastępczego pełnowartościowego źródła, na pewno odżywka białkowa WPC, jak np. Whey 100, będzie doskonałym rozwiązaniem. Gdy jesteś profesjonalnym sportowcem, albo jesteś na bardzo restrykcyjnej diecie, w której każdy gram węglowodanów jest znaczący, stanowczo wybierz izolat.

Sprawdź inne kategorie białek: Izolat Białka