Twój wybór:

  1. Usuń ten produkt Witamina D3

Witamina D3 - Wszystko co powinieneś o niej wiedzieć 

Witamina D3 - wchłanialność

Witamina D3 jest witamina rozpuszczalną w tłuszczach, jest jednym z 24 kluczowych dla człowieka mikroskładników. Słońce jest głównym źródłem witaminy D, jednakże pokarmy takie jak ryby, jaja czy produkty mleczne również są jej przystępnym źródłem.

Witamina D - korzyści stosowania

Suplementacja witaminy D jest związana z licznymi korzyściami: poprawa funkcji poznawczych, gęstości kości, czy jakże ważny dla budowania siły i masy wzrost poziomu testosteronu. Suplementacja witaminą D3 może zmniejszać ryzyko wystąpienia nowotworów, cukrzycy, chorób serca, czy stwardnienia rozsianego.

Jak powstaje witamina D3?


Nasze ciała produkują witaminę D3 z cholesterolu, jednak tylko w miejscach, gdzie panuje wysokie nasłonecznienie. Takie warunki panują przez cały rok jedynie w okolicy między 37 równoleżnikiem północnym i południowym.

Czy mogę mieć niedobory witaminy D?

Większość ludzi posiada niedobór witaminy D, lub poziom tej witaminy jest daleki od optymalnego w większości populacji. Z tego powodu w okresie wiosenno-jesienno-zimowym suplementacja witaminy D jest zalecana u większości populacji.

Witamina D3 - nowe badania?

Nowe badania obiektywnie wykazują, w jaki sposób witamina D3 wpływa na ból. Suplementacja witaminą D3 znacznie zmniejsza ból w porównaniu z placebo, szczególnie wśród hospitalizowanych pacjentów z przewlekłymi dolegliwościami bólowymi. Dotychczasowe dowody sugerują, że witamina D3 może wpływać na percepcję bólu, poprzez jego wpływ na komunikację i funkcję neuronów, sygnalizacja reakcji zapalnej i aktywację immunologiczną.Wymagane są dalsze badania w celu sprawdzenia, w jaki sposób rodzaj (D2/D3) i dawka witaminy D, a także zawartość witaminy D3 w diecie i rodzaj odczuwanego bólu wpływają na ból. 

Witamina D jest tak niezbędnie istotna dla ludzkiego organizmu, że gdyby należało wybrać jeden suplement jaki należy brać - witamina D3 byłaby świetnym wyborem. I prawdopodobnie wyborem lepszym niż multiwitamina.

Źrodła:
https://examine.com/supplements/vitamin-d/
https://examine.com/nutrition/can-vitamin-d-crease-pain/
https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/27676659

Sprawdź inne kategorie z grupy witaminy i minerały: Ashwagandha, magnez