$module: catalog
$controller: product
$action: view

L-KARNITYNA COMPLEX

Połączona moc L-karnityny oraz Chromu

 • Zawiera winian L-karnityny, chrom i witaminę B6;
 • Wit. B6 i chrom przyczyniają się do utrzymania prawidłowego metabolizmu makroskładników odżywczych;
 • Pomaga w utrzymaniu prawidłowego poziomu glukozy we krwi.
 • Darmowa dostawa od 50 zł
 • Ponad 18 lat na rynku
 • Wysyłka w 72h od 9 zł
41,99 zł

Brak w magazynie

Sprawdź opinie na

Opinie o L-KARNITYNA COMPLEX

0

Opinii: 0

Dodaj swoją opinię
 • Opis
 • Sposób użycia
 • Tabela składu
 • Przesyłka

L KARNITYNA + CHROM + WIT. B6.

L CARNITINE COMPLEX zawiera winian L-karnityny, chrom i witaminę B6. 

 • Chrom

-Przyczynia się do utrzymania prawidłowego metabolizmu makroskładników odżywczych;
-Pomaga w utrzymaniu prawidłowego poziomu glukozy we krwi 

 • Witamina B6

-Przyczynia się do utrzymania prawidłowego metabolizmu energetycznego; 
-Pomaga w utrzymaniu prawidłowych funkcji psychologicznych;
-Wspiera  prawidłowe funkcjonowanie układu odpornościowego.

L karnityna – mocny sprzymierzeńca długotrwałej energetyki wysiłkowej i obrońca mitochondriów komórkowych

Autor: Katarzyna Matella 

Zazwyczaj traktujemy l karnitynę jako jeden z suplementów przyspieszających spalanie zbędnej tkanki tłuszczowej. Jest to jednak ogromne uproszenie funkcji jakie pełni ta substancją w organizmie człowieka. Najważniejszą rolą l-karnityny jest  transportowanie kwasów tłuszczowych (KT) do miejsca ich spalania, co stanowi podstawę każdej długotrwałej energetyki wysiłkowej (np. biegi i pływanie długodystansowe, traiatlon…). A to, że przy okazji dzięki niej tracimy niechciane fałdy tłuszczu to tylko dodatkowa korzyść.

L karnityna – podstawy i funkcje

L karnityna to pochodna dwóch aminokwasów: lizyny i metioniny. Jest ona syntetyzowana w wątrobie, nerkach i mózgu. Do syntezy L karnityny organizm potrzebuje: żelaza, witaminy B6, C oraz niacyny. Organizm człowieka jest w stanie wyprodukować na dobę około 11 – 34 mg l karnityny. Dieta dostarcza średnio 20 – 200 mg tej substancji.

l karnityna trecGdy KT pochodzące z tkanki tłuszczowej zdołają szczęśliwie dotrzeć do miejsca przeznaczenia czyli pracujących mięśni, za wszelką cenę chcą przedrzeć się do wnętrza mitochondrium. Mitochondrium to specjalna organella komórkowa pełniąca rolę pieca, w którym jest przeprowadzona właściwa β-oksydacja czyli zamiana KT w energię (spalenie). Najpierw KT muszą ulec aktywacji, która polega na połączeniu z koenzymem A (do jego wytwarzania niezbędna jest m.in. witamina B5). W wyniku tego procesu powstaje tzw. aktywny kwas tłuszczowy, czyli acylo-CoA.

Pomimo wstępnej aktywacji tłuszczu błona mitochondrialna jest niemożliwa do pokonania dla KT o długich łańcuchach. I tutaj z pomocą przychodzi l-karnityna, która łączy się z acylo-CoA, dając acylokarnitynę. W takiej postaci transportuje KT do wnętrza mitochondrium, produkującego energię[1]. L-karnityna przejmuje KT po zewnętrznej stronie błony mitochondrium i przenosi go do jego wnętrza. Jednocześnie cząsteczka wolnej L karnityny transportowana jest za zewnątrz, skąd może transportować kolejny KT[2].

W przypadku wysiłków długotrwałych bazujących na przemianach tłuszczowych ilość l-karnityny, jaką organizm jest w stanie wyprodukować może się okazać nie wystarczająca. Wówczas w celu poprawy wydajności energetycznej zalecana jest suplementacja L-Carnitine 3000.

Ten fragment fizjologii człowieka udowadnia, że l-karnityna umożliwia sprawne metabolizowanie tłuszczu w celach energetycznych. Jeżeli sięgamy po nią wyłącznie w celach odchudzających nie łudźmy się, że zadziała gdy nie będziemy podejmować żadnej aktywności fizycznej.

L karnityna to suplement dla osób aktywnych

Wiązanie tłuszczu z l karnityną umożliwia specjalny enzym. Jego działanie  hamowane jest w spoczynku. Oznacza to, że siedząc przed tv nie będziemy czerpać żadnej korzyści z suplementacji l karnityną w zakresie odchudzania.

L karnityna ma jeszcze wiele funkcji w organizmie m.in. regulowanie wydajności pracy mitochondriów.

L karnityna a funkcjonowanie mitochondriów.

Ilość i sprawność działania miotochondriów komórkowych decyduje nie tylko o naszej wydolności tlenowej ale także o ogólnym zdrowiu. Druga połowa wieku XX to rozkwit nowej gałęzi medycyny określanej jako medycyna mitochondrialna. Okazało się, że wiele, trudnych w zdiagnozowaniu, przewlekłych chorób, procesy starzenia biorą swój początek właśnie w dysfunkcjach tych maleńkich organelli  komórkowych. Odkrycia naukowe wykazały, że l karnityna wpływa na kondycje mitochondriów, które są naszymi wewnętrznymi elektrowniami odpowiadającymi za zaopatrywanie całego organizmu w energię. L-karnityna to nie jest tylko zwykły transporter tłuszczu do mitochondrium. Jest ona w stanie usuwać z tej organelli komórkowej nadmiar zalegających w jej wnętrzu KT, które w nadmiarze mogą działać na nią toksycznie zaburzając prawidłową pracę[3].

Podsumowując, polecam L-Carnitine 3000 wszystkim trenującym wytrzymałościowo, gdzie tłuszcz musi stanowić główny rodzaj używanego paliwa. Rekomenduję l-karnitynę osobom odchudzającym, o ile w trakcie walki z tłuszczem mają zamiar się ruszać i stosują zbilansowaną dietę. Sięgać po L-Carnitine Complex mogą wszyscy, którym zależy na poprawie funkcjonowania układu krążenia (kwasy tłuszczowe to także główne paliwo dla serca), wątroby. L karnitna to również obowiązkowy dodatek do diet tłuszczowych i ketogenicznych. L karnityna to w końcu  suplement dla tych, którym zależy na prawidłowej pracy mitochondriów, od których kondycji zależy nasze zdrowie.


[1] Biochemia Harpera, Warszawa 2012, s.229.

[2]J. Borkowski, Bioenergetyka i biochemia tlenowego  wysiłku fizycznego, Wrocław 2003, s.47.

[3]Arrigoni-Martelli E, Caso V.: Carnitine protects mitochondria and removes toxic acyls from xenobiotitics, Drugs Exp. Clin. Res., 2001; 27:27-49.

Suplement diety

Sposób użycia

Jednorazową porcję preparatu – 1 lub 2 kapsułki popić około 300 ml wody. W dni treningowe: 2 kapsułki 30 min. przed treningiem. W dni nie treningowe: 2 razy dziennie po 1 kapsułce, najlepiej 30 min. przed posiłkiem.

Ostrzeżenia

winian L-karnityny (62,5%); maltodekstryna; otoczka kapsułki (żelatyna; barwnik – dwutlenek tytanu, azorubina); substancja przeciwzbrylająca – sole magnezowe kwasów tłuszczowych; wit. B6 (chlorowodorek pirydoksyny); chrom (pikolinian chromu).
SKŁADNIKI AKTYWNE
2 cap**

 %RWS**

Winian L-Karnityny 1000,00 mg
   w tym l-karnityna 680,00 mg
Wit. B6 1,40 mg 100%
Chrom 40,00 µg 100%

**Dzienna porcja produktu

Przesyłka

 • Wysyłka w 24h
 • Koszt dostawy 9 zł
 • Bezpłatna przesyłka od 50 zł

Dostawa

Czas dostawy: do 24 godzin

Godzina wysyłki: Paczki wysyłamy do godziny 13:30.

Metody płatności

 • Szybki przelew online
 • Płatność kartą
 • BLIK
 • Płatność za pobraniem
 • Płatność odroczona (21 dni)
 • Płatność mobilna

Top produkty

BOOSTER ISOLATE PROTEIN

OBŁĘDNIE SMACZNY IZOLAT BIAŁKA

Od 84,99 zł

Jabłczan kreatyny CM3

CM3 to najpopularniejszy jabłczan kreatyny od Trec Nutrition

Od 39,99 zł

Spalacz tłuszczu CLENBUREXIN

Najpopularniejszy spalacz tłuszczu od Trec Nutrition

Od 55,99 zł

BOOSTER WHEY PROTEIN

Najsmaczniejsze białko Trec Nutrition

Od 65,99 zł

BOOSTER PROTEIN CREAM

Obłędnie smaczny białkowy krem czekoladowo-orzechowy

31,99 zł