Ustaw kierunek malejący

Twój wybór:

  1. Usuń ten produkt Tribulus
31 Odżywki i suplementy

Tribulus terrestris

  • Kategorie
  • Filtruj/Sortuj

ZIOŁOWA FORMUŁA DLA MĘŻCZYZN

TESTOXX

(4.67)
59,99 zł

Największa porcja Tribulusa od Trec Nutrition

TRIBULON BLACK

(5)
Od 43,99 zł

Tribulus - co to jest?

Tribulus terrestris to zioło z tradycyjnej medycyny ajurwedyjskiej, które jest zalecane głównie dla poprawy parametrów zdrowotnych u mężczyzn, włączając w to męskość i witalność, a konkretnie mówiąc dla zdrowia układu sercowo-naczyniowego i moczowo-płciowego. Jest to powszechny suplement poprawiający libido i przypuszczalnie posiada właściwości wzmacniające działanie testosteronu.

Jak działa tribulus terrestris?

Tribulus Suplementy - boostery testosteronu

Po stronie seksualnej tribulus wydaje się stosunkowo niezawodny i silnie wzmacniający libido u szczurów, a pojedyncze badanie na ludziach, potwierdziło wzrost dobrostanu seksualnego i powstawania erekcji. Chociaż nie jest dokładnie wiadomo, jak działa tribulus, wiadomo, że wzmacnia on gęstość receptorów androgenów w mózgu (niezmieniona tkanka mięśniowa), co może wzmacniać działanie androgenów, poprawiających libido. Ograniczone dowody sugerują, że jest ono słabe lub wręcz nieskuteczne w zwiększaniu płodności.

6g korzenia tribulus codziennie 60 dni u osób o niskiej liczbie plemników prowadził do poprawy erekcji jak również zmniejszenie osłabienie (poprawa zmęczenie). U tych badanych, wzrost testosteronu odnotowano o 16.3%, ale nie udało się osiągnąć wyników istotnych statystycznie.

Specyficzny składnik, tribulozyna, wydaje się być dość silnie kardioprotekcyjny i skuteczny w zakresie 1-10 nM. Nie testowano go jeszcze u żywych stworzeń, ale jest to bardzo obiecująca opcja terapetyczna.

W badaniach na zwierzętach owoce tribulusa wydają się chronić organy (głównie wątrobę i nerki) przed uszkodzeniami oksydacyjnymi w rozsądnie niskich dawkach, a także wywierają działanie przeciwstresowe; potwierdzający status tribulus terrestris jako adaptogenu. Czyli
cząsteczką zdolną do zapobiegania fizycznym i chemicznym efektom stresu.

Tribulus - Podsumowanie

Pomimo powyższych obiecujących badań, wskazujących tribulus-terrestris jako adaptogen i wzmacniacz libido, badania szukające zastosowań tribulus terrestris w sporcie nie przynosiły jednak zadowalających rezultatów. Zioło to wydaje się prawdopodobnie zdrowym ziołem, które poprawia seksualność, ale w ograniczonym zakresie, wzmacnia działanie testosteronu, ale nie koniecznie podnosi jego poziom.

Źródło:

https://examine.com/supplements/tribulus-terrestris/