0
MENU
HMB FORMULA CAPS w kapsułkach HMB FORMULA CAPS

HMB FORMULA CAPS w kapsułkach

od 49,99

Cena jednostkowa: 120kaps. (0,42 zł / 1kaps.)


Suplement diety zawierający kwas beta-hydroksy beta-metylomasłowy w postaci soli wapniowej.

Zobacz pełny opis i skład
Darmowa dostawa od 199 zł
Wysyłka w 24h!

Właściwości

 • Suplement diety polecany po każdym intensywnym wysiłku fizycznym lub długotrwałym obciążeniu stresem.
Opis

OPIS HMB FORMULA CAPS

HMB FORMULA CAPS zawiera kwas beta-hydroksy beta-metylomasłowy w postaci soli wapniowej. Ten krótkołańcuchowy kwas tłuszczowy powstaje z aminokwasu (L-Leucyny) po każdym intensywnym wysiłku fizycznym lub na skutek długotrwałego stresu.

Zalecana dzienna porcja do spożycia to 6 kapsułek. SPOSÓB UŻYCIA: Jednorazową porcję preparatu – 2 kapsułki popić 300 ml wody. Stosować 3 porcje dziennie. W dni treningowe: I porcja 30 min. przed pierwszym posiłkiem, II porcja bezpośrednio po treningu, III porcja przed snem. W dni nietreningowe: I porcja 30 min. przed pierwszym posiłkiem, II porcja 30 min. przed głównym posiłkiem, III porcja przed snem.

HMB, CZYLI SILNY ANTYKATABOLIK POPRAWIAJĄCY ENERGETYKĘ WYSIŁKOWĄ KOSZTEM ZNIENAWIDZONEGO TŁUSZCZU!
Jak powstaje HMB i dlaczego jest silnym antykatabolikiem?

HMB to związek będący efektem przemian jednego z aminokwasów rozgałęzionych – leucyny. W większości badań, stwierdza się pozytywne działanie HMB w zakresie hamowania katabolizmu, stymulowania wzrostu beztłuszczowej masy ciała, poprawy siły i wytrzymałości. Działanie antykataboliczne HMB Trec wynika z prostej zasady, że skutecznym sposobem na zahamowanie katabolizmu jest wysycenie mięśni aminokwasami i ich metabolitami.

Dlaczego warto wesprzeć organizm w wytworzeniu większej ilości HMB?

HMB powstaje z aminokwasu leucyny, jednak szlak syntezy HMB z leucyny nie jest chętnie aktywowany przez ustrój. Organizm, kierując się własną hierarchią potrzeb, jeżeli podejmuje się katabolizmu leucyny, przekształca ją w substraty, które może wykorzystać we wspieraniu tlenowej energetyki komórkowej. Chcąc dostarczyć do organizmu pożądaną dawkę HMB, która wynosi około 3 g, musielibyśmy przyjąć 60 g samej leucyny!
Ustrój człowieka jest w stanie wyprodukować tylko 0,3 g (maksymalnie 1 g) HMB. Nie jest to dawka, która byłaby w stanie powstrzymać oręże kataboliczne. Jeżeli chcesz doświadczyć realnych efektów działania tego związku, sięgnij po HMB od Trec Nutrition, chrakteryzujące się maksymalnym stężeniem tej substancji antykatabolicznej.

HMB chroni, ale także pomaga pozbyć się zbędnej tkanki tłuszczowej

Wiemy już, że HMB jest silnym i skutecznym antykatabolikiem, jednak rola tego związku nie kończy się na tym. Marzeniem każdego ćwiczącego jest posiadanie dużych, ale także jednocześnie w jak najmniejszym stopniu otłuszczonych mięśni. I tutaj mamy dla was niespodziankę. HMB, jako metabolit aminokwasów, blokuje napływ glukozy do tkanki tłuszczowej uniemożliwiając syntezę nowego tłuszczu. Niesie to za sobą jeszcze jedną konsekwencję w kontekście energetyki wysiłkowej. Jeżeli bowiem, dzięki HMB, mniejsza pula glukozy wędruje do tkanki tłuszczowej, więcej jej dociera do mięśni, gdzie wykorzystana zostaje na bieżące potrzeby energetyczne, np. odnowę glikogenu.

Artykuł, który warto przeczytać:

HMB - działanie, zastosowanie i ciekawostki
Autor: Andrzej Ziółkowski


HMB jest idealnym suplementem dla osób, które dopiero rozpoczynają swoją przygodę z siłownią oraz dla tych, które chcą wznieść swoje treningi na wyższy poziom. HMB jest metabolitem jednego z najbardziej anabolicznych aminokwasów – leucyny. Właściwa suplementacja HMB może być bardzo pomocna w zachowaniu maksymalnej sprawności mięśni i zminimalizowaniu katabolizmu – czyli utraty masy mięśniowej w trakcie i po treningu.

hm odżywka

HMB jest idealnym suplementem dla osób, które dopiero rozpoczynają swoją przygodę z siłownią oraz dla tych, które chcą wznieść swoje treningi na wyższy poziom. HMB jest metabolitem jednego z najbardziej anabolicznych aminokwasów – leucyny. Właściwa suplementacja HMB może być bardzo pomocna w zachowaniu maksymalnej sprawności mięśni i zminimalizowaniu katabolizmu – czyli utraty masy mięśniowej w trakcie i po treningu.

Główne funkcje suplementacji HMB:

 • zmniejsza katabolizm mięśniowy
 • zwiększa wytrzymałość
 • przyśpiesza utratę tkanki tłuszczowej
 • wpływa na przyrost masy mięśniowej

HMB jest doskonale znany ze swoich antykatabolicznych właściwości. Dlatego tak często jest stosowany przez kulturystów będących na diecie redukcyjnej. Ograniczona ilość kalorii połączona z HMB sprawi, że tempo utraty tkanki mięśniowej znacznie wzrośnie, a ciężko wypracowana masa mięśniowa będzie odpowiednio zabezpieczona. HMB zapobiega rozpadowi białek, z których zbudowane są mięśnie. Jeśli zależy Wam na jak najszybszym zbudowaniu masy mięśniowej, wspomniany wcześniej katabolizm będzie Waszym największym wrogiem. HMB skutecznie blokuje katabolizm, co umożliwia znacznie szybszą regenerację ćwiczonych mięśni. Dzięki zapewnieniu szybkiej regeneracji, HMB daje możliwość znacznego zwiększenia intensywności treningów, a to w dużym stopniu przyśpieszy Wasze postępy.

Aby w pełni skorzystać z efektów HMB należy przyjmować 3 gramy suplementu w trzech dawkach w ciągu dnia. Jednak jest to suplement, na którego działanie musimy cierpliwie poczekać. Jak wskazują badania, korzystne efekty stosowania HMB odnotowano po 12 tygodniach regularnej suplementacji.Jak widać jest to suplement dla osób cierpliwych, ale w tym wypadku jest na co czekać, ponieważ masa mięśniowa wypracowana przy pomocy HMB będzie najwyższej jakości.

Stackowanie HMB

HMB REVOLUTION + CREA9 XTREME

hmb odżywka

Połączenie tych dwóch suplementów to pewny sposób na szybkie przyrosty siły i masy mięśniowej. Polscy naukowcy podawali ochotnikom kreatynę wraz z HMB przez okres 3 tygodni i dowiedli, że zarówno wzrost siły, jak i masy mięśniowej u badanych był znacznie większy, niż w wypadku przyjmowania tylko jednego z podanych suplementów.

Ciekawostka dotycząca suplementacji HMB

Badania naukowe dowodzą, że stosowanie 3 g HMB w 3 dawkach w ciągu dnia zwiększyło wytrzymałość zawodowych wioślarzy o 10% oraz przyspieszyło u nich utratę tkanki tłuszczowej. Jest to świetna wiadomość dla wszystkich uprawiających profesjonalnie dyscypliny wytrzymałościowe, ponieważ na najwyższym poziomie sportowym, wzrost wytrzymałości o 10% może decydować o wynikach zawodów.

Badanie HMB

Badacze ze stanu Iowa podawali HMB w ilości 3000 mg dziennie grupie mężczyzn, którzy nie mieli wcześniej styczności ze sportami siłowymi. Druga grupa mężczyzn otrzymywała placebo. Obie były poddawane treningom siłowym przez okres 3 tygodni. Po zakończeniu eksperymentu grupa mężczyzn otrzymująca HMB odnotowała przyrost mięśni średnio o 1,2 kg oraz dwukrotnie większy przyrost siły, niż osoby z grupy kontrolnej.

Na temat suplementacji HMB powstało wiele mitów, przez co został on (niesłusznie) zaszufladkowany jako suplement wątpliwej skuteczności. Jednak ostatnio podejście do HMB w świecie kulturystyki zmieniło się o 180°. Pojawia się coraz więcej badań potwierdzających skuteczność hydroksymetylomaślanu w sporcie.

Sposób użycia

DAWKOWANIE HMB FORMULA CAPS

Jednorazową porcję preparatu – 2 kapsułki popić 300 ml wody. Stosować 3 porcje dziennie.

W dni treningowe: I porcja 30 min. przed pierwszym posiłkiem, II porcja bezpośrednio po treningu, III porcja przed snem.

W dni nietreningowe: I porcja 30 min. przed pierwszym posiłkiem, II porcja 30 min. przed głównym posiłkiem, III porcja przed snem.

OSTRZEŻENIA

Nie należy przekraczać zalecanej porcji do spożycia w ciągu dnia. Produkt nie może być stosowany jako substytut zróżnicowanej diety. Preparat nie jest przeznaczony dla dzieci, kobiet w ciąży oraz karmiących. Zrównoważona dieta i zdrowy tryb życia są ważne.

Produkt może zawierać alergeny takie jak: mleko, soja, pszenica, jęczmień, jaja, orzeszki ziemne i orzechy.

NAJLEPIEJ SPOŻYĆ PRZED KOŃCEM, NUMER PARTII PRODUKCYJNEJ: Patrz spód opakowania.

SPOSÓB PRZECHOWYWANIA: Przechowywać w suchym pomieszczeniu, w zamkniętym opakowaniu, w temp. 15–25°C, w miejscu niedostępnym dla małych dzieci.  Chronić od światła i wilgoci. Po otwarciu spożyć w ciągu 3 miesięcy.

Producent: TREC NUTRITION Sp. z o.o., ul. Śmidowicza 48, 81-127 Gdynia, POLAND

Tabela składu

SKŁADNIKI HMB FORMULA CAPS

ß-hydroksy ß-metylomaślan wapnia (81%); otoczka kapsułki [(żelatyna)B / (substancja glazurująca  - hydroksypropylometyloceluloza)C]; substancja przeciwzbrylająca (sole magnezowe kwasów tłuszczowych). B,CPatrz symbol za numerem partii produkcyjnej.

TABELA SKŁADU HMB FORMULA CAPS

SKŁADNIKI AKTYWNE
6 cap*
2 cap**
CaHMB (ß-Hydroksy ß-Metylomaślan Wapnia)3690,00 mg1230,00 mg
   w tym HMB3000,00 mg1000,00 mg

*Referencyjna wartość spożycia dla przeciętnej osoby dorosłej (8400 kJ/2000 kcal)

**Dzienna porcja produktu

Dostawa

Przesyłka

 • Wysyłka w 24h
 • Koszt dostawy 9 zł
 • Bezpłatna przesyłka od 199 zł

Dostawa

Czas dostawy: do 24 godzin

Godzina wysyłki: Paczki wysyłamy do godziny 13:30.

Metody płatności

 • Szybki przelew online
 • Płatność kartą
 • BLIK
 • Płatność za pobraniem
 • Płatność odroczona (21 dni)
 • Płatność mobilna

Opinie

 • (5/5)

  Spora dawka HMB w jednej kapsułce. Połączyłem je z Crea9 i myślę że efekt jest bardzo fajny. Napewno wrócę do tej kombinacji. Polecam wszystkim

 • (5/5)

  Dobry produkt Dla osób, które chcą pozbyć do nadmiaru body fatu jak najbardziej wskazane Stosuje od dłuższego czasu odrzywke trzymam się planu treningowego oraz diety i jestem bardzo zadowolony z efektów, które można zaobserwować gołym okiem

 • (5/5)

  Już po drugim tygodniu stosowania odczuwam zalety tego produktu. Kilogramy powoli idą do przodu, lecz tkanka tłuszczową stoi w miejscu co mnie bardzo zadowala. Dobra porcja w jednej kapsułce. Żałuję, że zamówiłem tak małe opakowanie. Pozdrawiam

 • (5/5)

  Bardzo dobry spalacz tłuszczu i nie tylko po cyklu HMB moje mięśnie są twardsze niz przed i włókna są bardzo dobrze widoczne. Polecam

 • (5/5)

  Dobre HMB i idealnej wchłanialności! Wzmacniają efekt spalania tłuszczu!

 • (5/5)

  Bardzo duża dawka HMB w jednej porcji w porównaniu do konkurencji, warto zakupić!

 • (5/5)

  Super produkt, efekty bardzo widoczne, cena ok . Ogólne wrażenia- pozytywne

 • (5/5)

  pierwszy raz zastosowałem HMB i napewno nie ostatni i zostanę z pewnością przy Trecu bo po co szukać czegos innego skoro to jest dobre i działa ;)

 • (5/5)

  Tani a daje spory efekt

 • (5/5)

  Łatwo się aplikuje, przyswaja się i widać efekty. Czego chcieć więcej?

 • (5/5)

  Cena nie jest wygórowana, efekty widoczne. Polecam

 • (5/5)

  Działa okay

 • (5/5)

  Dobry produkt polecam go.

 • (5/5)

  dobry produkt kupiłem już i się nie zawiodłem efekty po 2 tygodniach widać polecam

 • (4/5)

  Jestem zadowolony ze stosowania tego HMB. Dobra odżywka w rozsądnej cenie. Ciężko trenuje na siłowni i widzę efekty. Jestem zadowolony bo starcza na długo, co dla Mnie jest bardzo dużym plusem!

 • (5/5)

  Stosowałem już garść supli tym razem postanowiłem wypróbować HMB,nie zawiodłem się a w połączeniu z kreatynka daje jeszcze lepsze efekty w uzyskaniu beztłuszczowej masy mięśniowej.super

 • (4/5)

  HMB samo w sobie nie podziałało za bardzo na mnie, ale podczas redukcji jak dołożyłem do Clenburexina to efekt był bardzo fajny. Lepsze spalanie i do tego ochrona przed katabolizmem. Polecam szczególnie jako dodatek do Clenburexina.

Produkty powiązane