0
MENU
BCAA G-FORCE | BCAA i L-glutamina w proszku BCAA G-FORCE 300 g

BCAA G-FORCE | BCAA i L-glutamina w proszku

64,99

Cena jednostkowa: 300g (21,66 zł / 100g)


Suplement zawierający aminokwasy rozgałęzione (BCAA) i L-glutaminę w proszku.

Zobacz pełny opis i skład
Darmowa dostawa od 199 zł
Wysyłka w 24h!

Właściwości

 • Uniwersalny matrix aminokwasowy w proszku polecany wszystkim sportowcom;
 • Zalecana dzienna porcja BCAA do spożycia to 20 g (3 miarki).
Opis

OPIS BCAA G-FORCE

BCAA G FORCE, CZYLI POPRAWA ENERGETYKI WYSIŁKOWEJ I GWARANCJA POTRENINGOWEGO ANABOLIZMU

Wysiłek zwiększa niebezpieczeństwo rozkładu mięśniowych aminokwasów

Każdy rodzaj wysiłku, szczególnie o charakterze tlenowym, zwiększa w mięśniach aktywność enzymów odpowiedzialnych za rozkład BCAA. Oczywiście ma to racjonalne fizjologiczne wytłumaczenie. Organizm w ten sposób chroni się przed deficytem energetycznym, do którego może dojść w trakcie treningu - BCAA zamienione zostają w glukozę w cyklu glukozowo–alaninowym. Niestety, mechanizmy przystosowawcze ustroju, szczególnie w zakresie gospodarki aminokwasami BCAA, które wypracował sobie przez lata ewolucji, nie zawsze są zgodne z naszymi dążeniami treningowymi.

Nasilony rozkład aminokwasów BCAA w czasie wysiłku oznacza bowiem nic innego jak katabolizm. Największym ustrojowym depozytem BCAA są właśnie mięśnie. Jeżeli więc organizm będzie potrzebował aminokwasów BCAA do zasilenia energetycznego, zaczerpnie je z mięśni, które są z nich w przewadze zbudowane. Wówczas naczelny cel, podtrzymanie wydajności energetycznej, zostaje osiągnięty, ale kosztem katabolizmu mięśniowego. Z tego prostego względu, niezależnie o jakim charakterze podejmujesz wysiłek, nigdy nie zapominaj o ochronie antykatabolicznej i przyjmuj BCAA od Trec Nutrition.


Aminokwasy BCAA umożliwiają oszczędzanie glikogenu mięśniowego poprawiając energetykę wysiłków długotrwałych

Naczelnym problemem wysiłków długotrwałych, czyli tych trwających powyżej 90 minut, są wyczerpujące się zasoby glikogenu mięśniowego. Deficyt tego zbiornika energii uniemożliwia pozyskiwanie energii z ekonomicznego źródła, jakim jest jest zapasowa tkanka tłuszczowa. Doświadczenia na zawodnikach dyscyplin wytrzymałościowych udowadniają, że suplementacja aminokwasami BCAA pozwala na oszczędzenie zasobów glikogenu mięśniowego. Utrzymanie właściwego poziomu glikogenu za pomocą suplementacji aminokwasami BCAA pozwala organizmowi podołać ustrojowi trudom energetyki wysiłkowej.


Deficyt glutaminy może być pokrywany kosztem aminokwasów BCAA!

BCAA G FORCE to nie tylko porcja antyakatabolicznych BCAA, ale także niezbędnej glutaminy. Glutamina to najważniejszy aminokwas, który m.in. odpowiada za utrzymanie dodatniego bilansu azotowego, stanowiącego podstawę anabolizmu mięśniowego. Zapotrzebowanie na glutaminę zgłaszają wszystkie narządy, szczególnie układ odpornościowy czy mięśnie po intensywnym treningu.
Jeżeli w organizmie występuje wysoki poziom BCAA, któremu towarzyszy równie duże stężenie glutaminy, to stanowi wskaźnik anaboliczny ustroju. Gdy jednak występuje deficyt glutaminy, ustrój będzie rozkładał wszystkie aminokwasy - te zgromadzone w mięśniach i te dostarczone pod postacią suplementu BCAA.

Połączenie BCAA i glutaminy w produkcie BCAA G-FORCE daje gwarancję, że aminokwasy BCAA zostaną zużyte na poczet syntezy nowych włókien mięśniowych.

Sproszkowana postać BCAA GFORCE pozwala łatwo połączyć go z potreningowym carbo lub vitargo. Węglowodany przyjmowane po wysiłku ułatwiają transport i wchłanianie aminokwasów BCAA przez mięśnie.

Artykuł, który warto przeczytać
Autor: Anna Przeliorz-Pyszczek

AMINOKWASY BCAA: ENERGIA I WYSPORTOWANA SYLWETKA


Białka, inaczej zwane proteinami, to podstawowy składnik budulcowy naszego organizmu. Złożone są z aminokwasów, które niczym małe „cegiełki” wpasowują się w komórki, hormony i enzymy, tworząc ich strukturę. Przy czym największym zainteresowaniem wśród sportowców oraz wszystkich osób prowadzących aktywny tryb życia cieszą się aminokwasy rozgałęzione, czyli BCAA. I nie bez powodu.
Podstawowe pytanie brzmi: do czego przydadzą się BCAA osobie uprawiającej sport? Odpowiedź: podobnie jak białka, aminokwasy zostaną wykorzystane w procesach anabolicznych do syntezy białek, zarówno tych nowych, jak i naprawy już istniejących, które uległy uszkodzeniu na skutek intensywnych treningów. Jednak w przeciwieństwie do całych białek, aminokwasy od razu zostają wchłonięte ze światła jelita do krwiobiegu i dostarczone do pracujących mięśni, co oszczędza czas oraz energię obciążonego treningiem organizmu.


Aminokwasów budujących białka jest 20. Część z nich nasz organizm potrafi wytworzyć sam - nazywamy je endogennymi. Aminokwasy egzogenne natomiast musimy dostarczać do z zewnątrz, gdyż nasz organizm ich nie syntetyzuje lub robi to w ilościach niewystarczających. BCAA to aminokwasy egzogenne, o budowie rozgałęzionej. Do grupy tej należą: leucyna, izoleucyna oraz walina. Warto też wiedzieć, że masa aminokwasów rozgałęzionych stanowi aż 40% suchej masy mięśniowej – i to jest główny powód, dlaczego każdy sportowiec powinien zwrócić na nie szczególną uwagę.


Podczas, gdy większość aminokwasów metabolizowanych jest w wątrobie, aminokwasy BCAA ulegają przemianom bezpośrednio w komórkach mięśniowych. Biorą czynny udział w transporcie azotu i związków energetycznych pomiędzy mięśniami a wątrobą – a zatem, dostarczają szybkiej energii – i to jest drugi powód, który czyni je tak atrakcyjnymi.


BCAA zawarte są w pokarmach pochodzenia zwierzęcego (np. izoleucyna i leucyna w mleku) oraz roślinnego (np. walina w migdałach, siemieniu lnianym, sezamie). Dlatego też osoby prowadzące siedzący tryb życia zapotrzebowanie na aminokwasy rozgałęzione są w stanie pokryć za pomocą diety. Z założeniem rzecz jasna, że jest to dieta prawidłowa. Co się natomiast tyczy osób aktywnych fizycznie oraz zawodowych sportowców, w związku ze zwiększonym zapotrzebowaniem na łatwo dostępne aminokwasy, powinni oni sięgnąć po suplementy.

Jak działają BCAA?


Gdy wyczerpuje się glikogen, czyli główne źródło energii dla mięśni, aminokwasy rozgałęzione uwalniane zostają z mięśni szkieletowych. Ich szkielet węglowy wykorzystywany jest jakoś źródło energii, a grupa aminowa zostaje przekształcona do L-alaniny. Ta następnie transportowana jest do wątroby i tam metabolizowana do glukozy. Glukoza z kolei wraca do mięśni jako źródło energii.


Podczas intensywnego wysiłku powstający w organizmie niedobór energii prowadzi do obniżenia poziomu L-leucyny w mięśniach. Przy braku odpowiedniej podaży BCAA aminokwas ten zostaje uzyskany w wyniku rozkładu własnych białek. Mówiąc w skrócie – tracimy własne, ciężko wypracowane mięśnie. Zażywanie BCAA chroni zatem naszą wysportowaną, umięśnioną sylwetkę przed „strawieniem”.


Aminokwasy rozgałęzione mogą być także bardzo skutecznym pomocnikiem w utrzymaniu masy mięśniowej wśród sportowców stosujących dietę niskowęglowodanową. A zastosowane przed treningiem wpłyną pozytywnie na obniżenie tzw. DOMPS, czyli zespołu opóźnionego bólu mięśniowego, zwanego potocznie „zakwasami”.


Korzyści ze stosowania BCAA dla mężczyzn


Suplementacja aminokwasami rozgałęzionymi stymuluje działanie hormonów odpowiedzialnych za anabolizm, zwłaszcza hormonu wzrostu i testosteronu, jednocześnie hamując katabolizm powysiłkowy. W badaniach na sportowcach wykazano, iż podawanie BCAA nie tylko przyczynia się do wzrostu beztłuszczowej masy ciała, ale także zwiększa wychwyt tlenu z powietrza.

W praktyce oznacza to, iż wolniej się męczymy i możemy dłużej trenować. Suplementacja BCAA wpływa także na zmniejszenie odczuwalnego zmęczenia psychicznego spowodowanego ciężkimi treningami, a także uwrażliwia komórki na anaboliczne działanie insuliny. BCAA jest również pomocne po kontuzji w okresie regeneracji – zapobiega utracie tkanki mięśniowej, przyspiesza odbudowę i pozwala szybciej powrócić do treningów.


Korzyści ze stosowania BCAA dla kobiet


Jeszcze jakiś czas temu, aktywne fizycznie kobiety nie zdawały sobie sprawy, jak wiele korzyści mogą odnieść suplementując odżywki białkowe, czy też aminokwasy. Jakie korzyści ze stosowania aminokwasów rozgałęzionych mogą zyskać kobiety? Po pierwsze - efektywną pomoc w redukcji tkanki tłuszczowej. Badania wykazały, że podaż BCAA w okresie okołotreningowym wpływa na podkręcenie tempa metabolizmu, a w konsekwencji na obniżenie ilości tkanki tłuszczowej w organizmie.

Do tego aminokwasy rozgałęzione pośrednio oddziałują na ośrodek głodu i sytości w mózgu, przez co skutecznie redukują łaknienie wspomagając w ten sposób proces utraty masy ciała. Okołotreningowe przyjmowanie BCAA zapobiegnie też bolesności mięśni, wspomaga regenerację mięśniową i hamuje katabolizm powysiłkowy. Dodatkowa dawka aminokwasów będzie szczególnie przydatna kobietom w fazie lutealnej – w II fazie cyklu w organizmie pań dochodzi do zwiększonego katabolizmu białkowego związanego z podwyższonym poziomem progesteronu. Suplementacja BCAA w tym okresie będzie szczególnie istotna w celu zapobiegania procesom utleniania białek mięśniowych, które są szczególnie intensywne po zakończeniu wykonywania wysiłku.


Iryzyna: spalamy tłuszcz


O tym, że wysiłek fizyczny jest ważny dla kształtowania sylwetki, wiemy nie od dziś. Liczne badania wykazały, że aktywność fizyczna uruchamia w białej tkance programy genetyczne charakterystyczne dla tkanki tłuszczowej brunatnej, czyli tej odpowiedzialnej za spalanie tłuszczu i przekształcanie pozyskanej energii w ciepło. Tym samym wpływa na zwiększenie metabolizmu organizmu.

Taka tkanka występuje w dużych ilościach u noworodków, których wątłe ciałko potrzebuje być dobrze ogrzane. Wraz z wiekiem jego ilość w organizmie maleje, dlatego idea, że część naszego „zapasowego” tłuszczyku możemy dzięki aktywności fizycznej „przeprogramować” tak, by działała jak „piecyk”, była motywatorem dla naukowców do poszukiwania substancji, która odpowiada za tę „cudowną transformację”. W ten sposób dokonano odkrycia iryzyny – hormonu odpowiadającego za produkcję w komórkach tłuszczowych tzw. białek rozprzęgających, których obecność jest charakterystyczna dla tkanki brunatnej. Okazało się, że iryzna jest wielofunkcyjna: odgrywa ważną rolę w adaptacji do wysiłków oporowych, koreluje pozytywnie z zawartością beztłuszczowej masy ciała, obwodem ramienia i poziomem hormonu IGF-1 o znaczeniu anabolicznym. Co również istotne, zanotowano odwrotną korelację iryzyny z kortyzolem (hormonem stresu odpowiedzialnym za magazynowanie tłuszczu), czyli działa nie tylko anabolicznie, ale także antykatabolicznie. Co może być ważne dla panów - poziom iryzyny związany jest także dodatnio z poziomem wolnego testosteronu.


A jaki ma to związek z BCAA?


Po odkryciu wspomnianego hormonu rozpoczęto poszukiwania naturalnego stymulatora jego produkcji. Na tapetę poszedł resweratrol i leucyna - jedna ze składowych BCAA. Co się okazało? W pojedynkę obie substancje były względem iryzyny nieaktywne. Po zastosowaniu leucyny i resweratrolu, okazało się, że ich wspólne działanie podnosiło poziom wydzielania iryzyny z izolowanych komórek mięśniowych o 234%!
Wniosek? Stosowanie suplementacji BCAA w połączeniu z resweratrolem może maksymalnie podkręcić metabolizm i zwiększyć obrót energetyczny naszego organizmu.


BCAA dla każdego sportowca


Suplementacja aminokwasami rozgałęzionymi przynosi korzyści zarówno w okresie budowania masy mięśniowej, jak i w okresie redukcji masy ciała. Pozytywne efekty suplementacji bez wątpienia odczują zarówno amatorzy sportów siłowych, jak i wytrzymałościowych. Efekty odczuwalne są już po krótkim okresie stosowania, począwszy od zmniejszenia bólu mięśniowego po wysiłku, na zwiększeniu możliwości treningowych skończywszy. BCAA wpływa na to, co jest ważne w każdym sporcie: zwiększa efektywność treningu, skraca czas regeneracji i pozwala osiągnąć nam lepsze wyniki.
Planowanie suplementacji


Wielokierunkowe działanie BCAA pozwala na dokładne zaplanowanie jego suplementacji w zależności od efektów, jakie chcemy uzyskać. Aminokwasy rozgałęzione przydadzą nam się najbardziej w dwóch sytuacjach: w okresach szczególnego zagrożenia katabolicznego (utraty mięśni) oraz w okresie, gdy zależy nam na pobudzeniu anabolicznym mięśni (budowy mięśni). Dlatego też poranna dawka BCAA sprawi, że organizm po nocnym poście natychmiast otrzyma porcję łatwo przyswajalnych składników, które błyskawicznie znajdą się tam, gdzie są najbardziej potrzebne – w naszych mięśniach.


Bardzo wskazana jest również suplementacja aminokwasami przed treningiem, co zapewni organizmowi zasoby substancji anabolicznych na czas treningu. Ta porcja suplementu zapobiegnie także zbyt szybkiemu wystąpieniu uczucia zmęczenia, a to z kolei pozwoli nam przedłużyć sesję ćwiczeń i zwiększyć ich intensywność. Kolejną porcję aminokwasów rozgałęzionych warto przyjąć po kwadransie po zakończeniu treningu, aby zapobiec nadmiernemu działaniu kortyzolu, odpowiedzialnemu za degradację włókien mięśniowych, czyli ewentualne procesy kataboliczne. Natomiast połączenie BCAA z węglowodanami w odżywce potreningowej jeszcze bardziej zintensyfikuje ich pozytywne działanie.


BCAA można także spożywać w trakcie treningu. Zapewni to dostarczanie niezbędnych składników z krwią do komórek mięśniowych na bieżąco, gdzie usprawnią one procesy syntezy białek oraz wpłyną korzystnie na pracę układu hormonalnego, podnosząc stężenie związków anabolicznych w organizmie.
Szacuje się, że optymalna dzienna dawka BCAA to 10 g na dobę. Bardzo istotne jest, aby dzienną porcję suplementu dostosować indywidualnie, w zależności od intensywności treningów, trybu dnia, wieku i masy ciała, a w przypadku kobiet, także fazy cyklu owulacyjnego. Specjaliści zalecają dawkę około 1-2 g na każde 10 kg masy ciała dziennie, dawka dobowa nie powinna jednakże przekraczać 50 gramów.


Ciekawostki na temat BCAA


Odpowiednio wysokie stężenie aminokwasów rozgałęzionych we krwi jest czynnikiem powodującym ograniczony wychwyt innych aminokwasów, takich jak: tryptofan, tyrozyna i fenyloalanina do mózgu. Właściwość ta jest wykorzystywana w leczeniu szeregu schorzeń, w przebiegu których stan pacjenta pogarsza się na skutek podwyższonej kondensacji wymienionych związków w tym narządzie. Coraz więcej wykonuje się badań obejmujących zastosowanie suplementacji BCAA w przebiegu takich chorób jak: marskość i encefalopatia wątrobowa, fenyloketonuria, schizofrenia oraz zespół wyniszczenia nowotworowego. W schorzeniach tych odnotowuje się pozytywne działanie aminokwasów rozgałęzionych na proces leczenia.

Abstrahując jednak od tego wszystkiego, nie ulega wątpliwości, że BCAA to suplement o wielkim potencjale dla każdej aktywnej osoby, której zależy na zdrowiu oraz atrakcyjnej sylwetce.

BCAA G-FORCE to uniwersalny matrix aminokwasowy polecany dla wszystkich sportowców, w szczególności dyscyplin siłowych, szybkościowo-siłowych i wytrzymałościowych. Zalecana dzienna porcja do spożycia to 20 g (3 miarki). SPOSÓB UŻYCIA: Jednorazową porcję preparatu ‒ 10 g (1,5 miarki) popić 300 ml wody. Stosować 2 porcje dziennie. Nie zaleca się rozpuszczania produktu. W dni treningowe: I porcja 30 min. przed treningiem, II porcja bezpośrednio po treningu. W dni nietreningowe: I porcja rano po przebudzeniu, II porcja przed snem.

Sposób użycia

DAWKOWANIE BCAA G-FORCE

Jednorazową porcję preparatu ‒ 10 g (1,5 miarki) - popić 300 ml wody. Stosować 2 porcje dziennie. Nie zaleca się rozpuszczania produktu.

W dni treningowe: I porcja 30 min. przed treningiem, II porcja bezpośrednio po treningu.

W dni nietreningowe: I porcja rano po przebudzeniu, II porcja przed snem.

OSTRZEŻENIA

Nie  należy  przekraczać zalecanej porcji do spożycia w ciągu dnia. Produkt  nie  może  być stosowany  jako substytut   zróżnicowanej   diety.  Preparat nie jest przeznaczony dla dzieci, kobiet  w  ciąży  oraz  karmiących. Zrównoważona dieta i zdrowy tryb życia są ważne.

Produkt może zawierać: mleko, soję, zboża zawierające gluten, jaja, orzeszki ziemne i orzechy.

SPOSÓB PRZECHOWYWANIA: Przechowywać w suchym pomieszczeniu, w zamkniętym opakowaniu, w temp. 15–25°C, w miejscu niedostępnym dla małych dzieci. Chronić od światła i wilgoci. Po otwarciu spożyć w ciągu 3 miesięcy. NAJLEPIEJ SPOŻYĆ PRZED KOŃCEM, NUMER PARTII PRODUKCYJNEJ: Patrz spód opakowania.

Producent: TREC NUTRITION Sp. z o.o., ul. Śmidowicza 48, 81‒127 Gdynia, POLAND.

Tabela składu

SKŁADNIKI BCAA GFORCE

Aminokwasy rozgałęzione (L-leucyna; L-walina; L-izoleucyna) (50%); maltodekstryny; L-glutamina (20%); regulator kwasowości – kwas cytrynowy; aromaty; substancja słodząca – sukraloza; barwnik – beta karoten.

TABELA SKŁADU BCAA G FORCE

Składniki aktywne

w 20 g*

w 10 g

Aminokwasy Rozgałęzione

10000

mg

5000

mg

   w tym L-Leucyna

7000

mg

3500

mg

   w tym L-Walina

2000

mg

1000

mg

   w tym L-Izoleucya

1000

mg

500

mg

L-Glutamina

4000

mg

2000

mg

*Dzienna porcja produktu

Dostawa

Przesyłka

 • Wysyłka w 24h
 • Koszt dostawy 9 zł
 • Bezpłatna przesyłka od 199 zł

Dostawa

Czas dostawy: do 24 godzin

Godzina wysyłki: Paczki wysyłamy do godziny 13:30.

Metody płatności

 • Szybki przelew online
 • Płatność kartą
 • BLIK
 • Płatność za pobraniem
 • Płatność odroczona (21 dni)
 • Płatność mobilna

Opinie

 • (5/5)

  BCAA Treca są naprawdę dobre, warto wydać te troszkę więcej niż u konkurencji. Z olimpu nie byłem tak zadowolony. Dodatkową zaletą jest to że są niezastąpione gdy się przesadzi z treningiem! Przeciążyłem barki że aż źle mi się spało, w 5 dni pełna regeneracja! :) Pomarańczka pycha :-) Dokładnie ja miałem pomarańczowe i smakowały mi już po jednym dniu, bez problemów. Weź trochę wody do buzi wsyp sobie BCAA G-Force i połknij - ja tak robię teraz z glutamina bo niestety ten smak jest gorszy od BCAA ale cóż nie o smak mi chodzi tylko o działanie! :-)

 • (5/5)

  Świetna jakość, a jaką cena! Nie zamienię na żadne inne.

 • (5/5)

  Bardzo dobre bcaa polecam kazdemu.

 • (5/5)

  Próbowałem wielu środków typu BCAA jednak podana w takiej formule w łatwo przyswajalnej formie polecam najbardziej !!!

 • (5/5)

  Bardzo polecam ten produkt, przy ciężkich treningach na masę jak i na redukcję, bardzo dobrze regeneruje po treningach i przede wszystkim buduje nowe komórki mięśniowe. Polecam

 • (5/5)

  Miałem BCAA z różnych firm ostatnio trafiłem na te bcaa i z całego serducha mogę polecić je każdemu .Super działa nie czuję żadnego zmęczenia po treningach a nie dawno nie umiałem prawie że chodzić teraz jest super do tego odczułem wzrost mojej siły dzwigam więcej a moja sylwetka się poprawia .Polecam każdemu i Pozdrawiam

 • (5/5)

  Bardzo dobre bcaa smak super polecam nie czuć żadnych zakwasów po treningach a są one bardzo cięzkie moja ocena to 5/5

 • (5/5)

  Miałem kilkukrotnie suplementy Bcaa różnych firm. Jednak calkiem nie dawno zdecydowalem sie wlasnie na ten produkt BCAA firmy TREC. I jak ? Smak standardowo OKEJ, rozpuszczalność równiez - a przyjmuje bezpośrednio z miarki, wiec tutaj musi byc dobrze poniewaz bym sie udusił :) . A wchodzi doskonale. Wiec mogę szczerze, z czystym sumieniem polecic wszystkim, którzy szukają Aminokwasów dobrej jakości. :)

 • (5/5)

  Produkt bardzo dobrej jakości, efekty są widoczne, jak najbardziej polecam! ;)

 • (5/5)

  Moja pierwsza odżywka po której jestem bardzo zadowolony i co więcej całkiem skuteczna. ;) Polecam wszystkim. :)

 • (5/5)

  wszystko okej , ale zdecydowanie nie polecam rozpuszczać ! z prostego powodu gdyż 100 % produktu zostanie przyjęta , a w shakerze zawsze cos zostanie !

 • (5/5)

  BARDZO DOBRY PRODUKT

 • (5/5)

  Produkt działa świetnie, genialna regeneracja po treningu. Niestety rozpuszczalność jest kiepska, strasznie się pieni i nie rozpuszcza się dobrze cała porcja. Smak znośny ale dość mocno kwaskowaty.

 • (5/5)

  Od pewnego czasu kupuje BCAA tylko u Was i ani razu się nie zawiodłem. Jedyne do czego mogę się przyczepić to zbyt kwaskowaty posmak. Jednak to nie gra roli jeżeli ktoś wcześniej łykał smak neutralny.

 • (5/5)

  Produkt starcza mi równo na 30dni, Świetnie spisuje się po treningu. Polecam każdemu!

 • (5/5)

  Bardzo dobry środek!!!

 • (5/5)

  Produkt bardzo dobry, smak również cytrynowy jak najbardziej na TAK, polecam ;)

 • (5/5)

  smak i pomarańczowy zdecydownie lepszy od cytrynowego cena jak na skład również bardzo dobra

Produkty powiązane