Ustaw kierunek malejący

Twój wybór:

  1. Usuń ten produkt AAKG
31 Odżywki i suplementy

AAKG

  • Kategorie
  • Filtruj/Sortuj

KOMPLEKS AAKG I JABŁCZANU CYTRULINY

AAKG MEGA HARDCORE

(4.93)
Od 41,99 zł

Jak działa AAKG?

AAKG - Gdzie dowody?

Badania wskazują, że L-arginina stymuluje syntezę białek, które pomagają organizmowi budować mięśnie, zwiększa ich wielkość, siłę i wytrzymałość. Stwierdzono, że przyjmując od 10 do 15 gramów AAKG dziennie, poziom insuliny w organizmie wzrasta o 20 do 30 procent, co z kolei teoretycznie zwiększa przyrost siły i wzrost mięśni. W jaki sposób? L-arginina zwiększa wytwarzanie tlenku azotu w naczyniach krwionośnych, zwiększając ich średnicę. Zwiększa to przepływ krwi bez podwyższania ciśnienia krwi. Gdy naczynia krwionośne rozszerzają się, więcej krwi dociera do mięśni i tkanek i zapewnia większą ilość węglowodanów, białek i hormonów budujących mięśnie.
Niestety nie istnieją w tym momencie żadne badania naukowe, które potwierdzają, że samo AAKG zwiększy masę mięśni lub beztłuszczową masę ciała.

Jak więc działa AAKG?

W badaniu dotyczącym 35 mężczyzn ćwiczących siłowo przyjmujących 12 gramów AAKG przez 8 tygodni doszło do poprawy takich parametrów jak wielkość ciężaru wyciskanie na ławce prostej, czy też poprawy parametrów charakterystycznych dla treningu aerobowego, takich jak spadek czasu niezbędny do osiągnięcia szczytowej mocy, czy też odporności na zmęczenie.

 

Artykuł AAKG - źródło:
https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/16928472?ordinalpos=1&itool=EntrezSystem2.PEntrez.Pubmed.Pubmed_ResultsPanel.Pubmed_DiscoveryPanel.Pubmed_Discovery_RA&linkpos=2&log$=relatedarticles&logdbfrom=pubmed
https://www.mensfitness.com/nutrition/supplements/supplement-guide-aakg