Twój wybór:

  1. Usuń ten produkt Dextroza

Dlaczego więc czas na shake'a?

Za każdym razem, gdy ćwiczysz, powodujesz uraz włókien mięśniowych na poziomie komórkowym.
W twoich mięśniach pojawia się mała powódź z kwasu mlekowego, krew intensywniej przepływa przez mięśnie, powodując, że po treningu powstaje tak zwana "pompa". Do czego to prowadzi? Uszkodzone mięśnie.

Nie brzmi to zbyt obiecująco. Jednak jednym z największych odkryć w ostatnich latach jest to, że ciało, które tak łatwo uszkadzasz, faktycznie wie i rozumie, że jest nadużywane, odpowiadając zwiększonym procesem regeneracji. Jak jednak ten proces zoptymalizować?

Najlepiej jest przyjąć posiłek natychmiast po treningu. Badania wykazały, że jest to optymalny czas na spożycie potreningowego koktajlu bogatego w składniki odżywcze, a także wszelkich suplementów, które mogą odegrać rolę w przyspieszeniu procesu regeneracji mięśni znajduje się właśnie w tym momencie. Jednym z takich suplementów jest dekstroza.

Dextroza Węglowodany na masę

Dlaczego dekstroza?

Niektórzy martwią się o kalorie. Faktem jest, że organizm dosłownie zamieni te kalorie na mięśnie.

Dekstroza jest używana, ponieważ ma wysoki indeks glikemiczny. Kiedy stosujesz dekstrozę w swoim potreningowym shake’u owocuje to wysokim skokiem insuliny.

Ten impuls insuliny jest tym, czego potrzebujesz, ponieważ wywołuje chemiczne poruszenie w mózgu. Pojawia się zmiana w metabolizmie, zmieniając sposób, w jaki organizm przetwarza składniki odżywcze. Ponieważ twoje mięśnie stoją na pierwszej linii przed zapasami tłuszczu z powodu wyczerpanych zapasów energii, składniki odżywcze, które spożywasz - w tym węglowodany takie jak dekstroza - kierują się prosto do mięśni. Jest to niezbędne, aby doprowadzić mięśnie do stanu, w którym szybko rozpoczynają proces gojenia.

Uważa się, że dekstroza jest idealnym źródłem do przywracania zapasów glikogenu, ponieważ ma wysoki indeks glikemiczny i jest szybko trawiony. Inne węglowodany, takie jak sok jabłkowy, które zawierają głównie fruktozę, nie przywracają glikogenu mięśniowego. Zamiast tego wypełnia zapasy glikogenu w wątrobie, co dla większości sportowców będzie raczej niekorzystnym zjawiskiem.

Sprawdź inne popularne kategorie odżywek węglowodanowych: Carbo, Vitargo

Artykuł dekstroza - źrodło

https://www.bodybuilding.com/fun/stack-up-pwo-shake-with-dextrose.htm