Ustaw kierunek malejący

Twój wybór:

  1. Usuń ten produkt L-karnityna
31 Odżywki i suplementy

L karnityna

  • Kategorie
  • Filtruj/Sortuj

L-karnityna z dodatkiem ekstraktu z zielonej herbaty

L-CARNITINE + GREEN TEA

(4.63)
Od 28,99 zł

Skoncentrowana L-karnityna w płynnej formie

L-CARNITINE 3000 GEL

(4.89)
Od 59,99 zł

Wysokiej jakości winian L-karnityny w kapsułkach

L-CARNITINE 3000

(5)
Od 39,99 zł

Wszystko w temacie L Karnityny

L karnityna a proces starzenia 

L karnityna a także ‘spokrewniona’ z nią substancja Acetyl-L-Karnityna (ALCAR), wpływają na procesy starzenia się, a także chorób mitochondrialnych, co więcej wpływają one na potencjał mitochondriów do spalania tłuszczu.
ALCAR jest często używana jako dopalacz dla mózgu, z uwagi na jej niezwykła zdolność do zwiększania uważności oraz wydajności mitochondriów, jednocześnie zapewniając wsparcie dla neuronów.


ALCAR jest również znana z łagodzenia efektów ubocznych starzenia się, takich jak chroniczne zmęczenie, czy spadek funkcji poznawczych. Suplementacja ALCAR jest bezpieczną metodą poprawy insulinowrażliwości, a także parametrów zdrowotnych naczyń krwionośnych, szczególnie u osób predysponowanych do chorób sercowo naczyniowych. ALCAR zdolny jest również do działania neuroprotekcyjnego i naprawy uszkodzeń powstałych w wyniku cukrzycy i neuropatii cukrzycowej.

L karnityna a spalanie tłuszczu

Teoretycznie, suplementacja ALCAR by spalać tłuszcz powinna działać jak w zegarku, jednakże badania na w zastosowaniu wyłącznie ALCAR nie wykazały odpowiednich rezultatów. Utrata tłuszczu jest zwyczajowo związana ze zwiększoną aktywnością fizyczną, spowodowaną zwiększoną odczuwaniem większych poziomów energii dzięki suplementacji Alcar.
Mów mi ojcze?

L karnityna a leczenie bezpłodności

Zawartość l karnityny w płynie nasiennym jest bezpośrednio związana z liczbą plemników i ich ruchliwością, co sugeruje, że związek może mieć wartość w leczeniu niepłodności u mężczyzn. Kilka badań wskazuje, że suplementacja karnityną (2-3 g/dzień przez 3-4 miesiące) może poprawić jakość nasienia, a jedno randomizowane badanie z podwójnie ślepą próbą wykazało, że 2 gramy na dzień karnityny pobieranej przez 2 miesiące przez 100 niepłodnych mężczyzn wzrosła ilość i ruchliwość nasienia.

Najlepsze na kaca

Stary skecz mówi, że najlepsze na kaca jest powietrze z pompki od materaca. Jednak okazuje się, że jest coś, co może być jeszcze lepszym wyborem. Jedno z badań wykazało, że acetylo L karnityna jest suplementem użytecznym w ochronie ludzi, którzy zbyt często piją, z uwagi na to, że ludzie ci są bardziej narażeni na wczesne upośledzenie funkcji poznawczych.

Źródło artykułu o l karnitynie

https://www.bodybuilding.com/fun/your-expert-guide-to-l-carnitine.html
https://examine.com/supplements/l-carnitine/
https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/10761531

L-karnityna: katagoria spalacze tłuszczu