DARMOWA DOSTAWA → od 50 zł

570-702-570 MESSENGER

Ustaw kierunek malejący

Twój wybór:

  1. Usuń ten produkt Piperyna
31 Odżywki i suplementy

Piperyna

  • Kategorie
  • Filtruj/Sortuj

Najpopularniejszy spalacz tłuszczu od Trec Nutrition

Spalacz tłuszczu CLENBUREXIN

(4.93)
Od 59,00 zł

Skuteczne wsparcie w okresie redukcji

THERMO FAT BURNER MAX

(4.89)
59,00 zł

Skąd pochodzi Piperyna?

Piperyna Właściwości i działanie

Czarny pieprz to popularna przyprawa i zioło stosowane powszechnie stosowana w wielu regionach świata dla smaku. Black Pepper (Piper Nigrum) to historycznie w różnych chorobach związanych z zaburzeniami żołądkowo-jelitowymi oraz dysfunkcją zębów i jamy ustnej. Poprzez aktywny składnik Piperyna, Czarny Pieprz jest w stanie modyfikować metabolizm suplementów i leków.

Czarny pieprz to przyprawa powszechnie stosowana w wielu regionach świata dla smaku. Poprzez aktywny składnik Piperyna, Czarny Pieprz jest w stanie modyfikować metabolizm suplementów i leków.

Jak działa piperyna?

Proces w wątrobie zwany glukuronidacją, który wiąże cząsteczkę (glukuronid) z lekami, aby zasygnalizować ich wydalanie z moczem, jest hamowany piperyną. Ten proces zapobiega nadmiernemu poziomowi leków i suplementów w organizmie, ale czasami hamuje wychwyt i sprawia, że niektóre suplementy są bezużyteczne. W scenariuszu przyjmowania piperyny, przenikanie suplementów jest utrudnione, a niektóre leki i suplementy mogą ominąć ten etap regulacyjny (ponieważ nie wszyscy są nim objęci).

Piperyna - Co mówią badania?

Piperyna jest znana ze zmiany metabolizmu różnych leków i suplementów, przede wszystkim zwiększając biodostępność kurkuminy o 2000%. Wpływa na metabolizm zarówno poprzez wchłanianie jelitowe, jak i hamowanie w dół lub hamowanie enzymów detoksykacyjnych fazy II oraz proces glukuronidacji w wątrobie. Może również przyczyniać się do zwiększenia wchłaniania poprzez spowolnienie szybkości transportu jelit, a tym samym przedłużenie czasu, w którym wspomniane związki są narażone na potencjalny wychwyt.

Jest to dobre w niektórych przypadkach, w innych niekoniecznie, ponieważ piperyna jest w stanie zapewnić kurkuminę na obwodzie, w ciele, zamiast podlec glukuronidacji w wątrobie. Jednak w niektórych innych przypadkach może to prowadzić do podwyższenia poziomu niektórych leków we krwi. Znowu podniesiony poziom może być dobry lub zły w zależności od kontekstu; niezależnie, należy zachować ostrożność przy użytkowaniu tego związku.

Piperyna na spalanie tłuszczu

Piperyna jest w stanie spowolnić zarówno opróżnianie żołądka, jak i przejście jelitowe w dawkach 1 mg / kg - 1,3 mg / kg masy ciała. W wyższych dawkach może wywoływać wydzielanie kwasu żołądkowego prawdopodobnie przez agonizm receptorów histaminowych H2 w żołądku.

Czy piperyna jest bezpieczna?

Istnieją wstępne dowody na to, że czarny pieprz jako substancja spożywcza wywołuje skutki rakotwórcze za pośrednictwem niektórych składników prokarcynogennych, takich jak safrol i garbniki, 

oraz niektórych związków terpenowych. Efekty prokarcynogenne odnotowano przy stosowaniu miejscowym. Efekt ten nie został jednak odnotowany w przypadku przyjmowania doustnego pomimo nadwrażliwości gryzoni na piperynę.

Jest ogólnie uznawany za bezpieczny do spożycia przez ludzi.

Sprawdź inne składniki z kategorii spalacze tłuszczu: l karnityna, cla