Ustaw kierunek malejący

Twój wybór:

  1. Usuń ten produkt Magnez
31 Odżywki i suplementy

Magnez

  • Kategorie
  • Filtruj/Sortuj

100% dziennego zapotrzebowania na magnez

Magnez MAGNE -100 SPORT

(5)
16,99 zł

Magnez - niezbędny składnik

Magnez jest niezbędnym składnikiem ciała, a także drugim najbardziej rozpowszechnionym elektrolitem w ludzkim ciele. Niedobory magnezu są jednak powszechne w krajach rozwiniętych.Co niesie ze soba wiele niekorzystnych zjawisk. Niedobór magnezu zwiększa ciśnienie krwi, zmniejsza tolerancję glukozy i powoduje pobudzenie układu nerwowego.

Utrzymywanie zdrowych poziomów magnezu wiąże się również z ochronnym działaniem przeciw wystąpienia depresji i ADHD. Suplementacja magnezu nie jest bardzo skuteczna w zmniejszaniu masy tłuszczowej i częstości występowania skurczów. Potrzebne są jednak dalsze dowody, aby określić, czy suplementacja magnezu może poprawić wyniki ćwiczeń?

Czy można przedawkować magnez?

Wchłanianie magnezu przez jelita zależy od potrzeb organizmu, nie ma więc zbyt wielu skutków ubocznych związanych z nadmierną suplementacją. Jeśli w diecie jest za dużo magnezu, organizm wchłonie tylko tyle, ile potrzebuje. Jednak nadmierne dawki mogą powodować problemy żołądkowo-jelitowe i biegunkę.

Czy magnez może wywołać dziwne sny?

Jest to możliwe, magnez jest składnikiem ZMA. Anegdotyczne dowody potwierdzają występowanie dziwnych snów, jednakże, ponieważ nie zostało to bezpośrednio zbadane, co powoduje, że brak jasnego rozstrzygnięcia.

Magnez Witaminy i minerały

Czy magnez przyczynia się do poprawy wydolności w przypadku wysiłku aerobowego?

17 mmol orotanu magnezu dziennie przez 4 tygodnie wiązało się ze znaczną poprawą czasu potrzebnego na wykonanie testów podobnych do triathalonu.

Podawanie magnezu przyczyniło się do modyfikacji metabolizmu energetycznego i hormonalnego. W grupie z podanym magnezem, w stosunku do grupy kontrolnej doszło do:

-zwiększenia poziomu glukozy przy jednoczesnym spadku poziomu insuliny, dzięki czemu zawodnicy zyskali lepszy dostęp do rezerw energetycznych organizmu

-zwiększenia stężenia tlenu i spadku stężenia dwutlenku węgla po wysiłku

-spadku poziomu kortyzolu w stosunku do grupy kontrolnej, prawdopodobnie bieg był dla suplementowanej grupy mniej wymagający

Opisane w tym badaniu zmiany wskazują na zmienione wykorzystanie glukozy po suplementacji orotanem magnezu i zmniejszoną odpowiedź na stres. Jednocześnie nie wpływając negatywnie na zdolność zawodników do brania udziału w
konkurencjach wytrzymałościowych.

Źródła:

https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/9794094

https://examine.com/rubric/effects/view/8905ce41c17ded80f9fa1cd2833647e3/5093f7b7953d2262ac9e9e97b7e7170b/all/

Sprawdź inne odżywki z kategorii witaminy: Ashwagandha, Witamina D3