Ustaw kierunek malejący

Twój wybór:

  1. Usuń ten produkt CLA
31 Odżywki i suplementy

CLA

  • Kategorie
  • Filtruj/Sortuj

CLA wraz z ekstraktem z zielonej herbaty w kapsułkach

CLA + GREEN TEA

(4.8)
89,99 zł

Czym jest CLA?

CLA jest produkowany z kwasu linolowego (występującego w dużych ilościach w oleju słonecznikowym i szafranowym), wykorzystując proces, który łagodnie przekształca kwas linolowy w sprzężony kwas linolowy. Ale w jaki sposób kwas tłuszczowy może pomóc w zmniejszeniu tkanki tłuszczowej przy jednoczesnym zwiększeniu beztłuszczowej masy?

Co mówią badania na temat CLA?

Wiele badań wykazało, że CLA zmniejsza masę tkanki tłuszczowej, jednocześnie zwiększając beztłuszczową masę ciała. Niedawne badanie na ludziach, w którym oceniano wpływ 4.2 g CLA na dzień u 53 zdrowych osób, doprowadziło do znacznego spadku (3,8%) tkanki tłuszczowej w porównaniu z osobami, które nie przyjmowały CLA.

Połączenie CLA i treningu siłowego może być bardzo korzystne dla wszystkich. Mała badanie zbadało wpływ CLA na rozwój mięśni u 24 początkujących kulturystów. Spożywając 7,2 g CLA lub placebo dziennie przez 6 tygodni podczas wykonywania ćwiczeń. W grupie CLA obserwowano zwiększenie obwodu ramienia, spadek masy ciała i wzrost siły nóg, większy w porównaniu z placebo.

Ostateczny werdykt w sprawie CLA?

CLA wciąż jest przedmiotem naukowej debaty.
Czy istnieją jakiekolwiek korzyści zdrowotne z przyjmowaniu CLA? Istnieją pewne obiecujące dane pochodzące z badań na zwierzętach dotyczących wpływu suplementacji CLA, jednak wyniki badań na ludziach są znacznie bardziej krytyczne. Populacje z takimi stanami jak nadciśnienie lub otyłość, były jedynymi, które wydają się czerpać korzyści z suplementacji CLA, a w przypadku niektórych korzyści, takich jak posiadanie działania przeciwzapalnego, konieczne są dalsze badania.

Artykuł CLA - źrodło

https://www.bodybuilding.com/content/your-expert-guide-to-cla.html
https://www.bodybuilding.com/fun/reform12.htm

CLA - katagoria spalacze tłuszczu