DARMOWA DOSTAWA → od 50 zł

570-702-570 MESSENGER

Ustaw kierunek malejący

Twój wybór:

  1. Usuń ten produkt Zielona herbata
31 Odżywki i suplementy

Zielona herbata

  • Kategorie
  • Filtruj/Sortuj

Najpopularniejszy spalacz tłuszczu od Trec Nutrition

Spalacz tłuszczu CLENBUREXIN

(4.93)
Od 59,00 zł

Skuteczne wsparcie w okresie redukcji

THERMO FAT BURNER MAX

(4.89)
59,00 zł

CLA wraz z ekstraktem z zielonej herbaty w kapsułkach

CLA + GREEN TEA

(4.8)
Od 59,00 zł

L-KARNITYNA Z DODATKIEM EKSTRAKTU Z ZIELONEJ HERBATY

L-CARNITINE + GREEN TEA

(4.63)
Od 31,00 zł

Płynna mieszanina L-karnityny, wysoce skoncentrowanych ekstraktów ziołowych, kofeiny i witaminy B5

FAT KILLER

(4.67)
55,00 zł

Zielona herbata (Camellia Sinensis) to roślina często zalewana wrzątkiem i pijana jako herbata. Większość korzyści wynika z rozpuszczalnych w wodzie polifenoli (często określanych jako katechiny).

Zielona herbata wspomaga odchudzanie

Zielona herbata - Jak działają katechiny?

Działanie tych katechiny jest związane pozytywnym wpływem na prawie każdy układ ciała. Posiada pozytywny wpływ na serce, działa neuroprotekcyjnie, przeciw otyłości, antynowotworowo, przeciwcukrzycowo, chroni wątrobę i jest korzystna dla zdrowia naczyń krwionośnych. Te korzystne efekty są widoczne w dawkach obecnych zarówno w zielonej herbacie (jako napoju), jak i w formie suplementu.

Zielona herbata wpływa termogenezę poprzez synergistycznie działanie, stanowiąc duet z kofeiną. Dodanie 300 mg egcg i 200 mg kofeiny może zwiększyć termiczną odpowiedź na żywność. Kofeina jest zdolna zwiększyć poziom noradrenaliny w organizmie, egcg natomiast posiadają zdolność hamowania enzymu katechylo-O-metylotransferazy (comt), która upośledza niszczenie katecholamin takich jak noradrenalina. Połączenie kofeiny i katechin z zielonej herbaty prowadzi do powstania wyższych poziomów katechin. Synergizm ten jest zauważalny w różnych dawkach egcg

Kofeina hamuje hamuje również enzymy fosfodiesterazy, które odpowiadają za rozkład camp.

W badaniach na beta-adrenergicznych antagonistach (beta-blokery) spalania tłuszczu na skutek działania zielonej herbaty zmniejsza się częściowo, co sugeruje, że zielona herbata spala tłuszcz działając poprzez receptory beta-adrenergiczne.

Zielona herbata może wzmacniać inne związki spalające tłuszcz, zwykle poprzez hamowanie COMT. Odnosi się to również do endogennie wytwarzanej adrenaliny, zielona herbata przyjmowana samodzielnie może zwiększyć poziom adrenaliny, a w rezultacie zwiększyć tempo przemiany materii.

Zielona herbata Składnik spalaczy tłuszczu

Ile brać zielonej herbaty?

Korzyści z katechin z zielonej herbaty odnoszące się do utleniania lipidów i związanym z tym spalaniem tłuszczu są osiągane w sposób zależny od dawki. Znaczące efekty u ludzi obserwuje się tylko w dużych dawkach, takich jak 400-500 mg ekwiwalentu EGCG na dzień (większość suplementów ekstraktu z zielonej herbaty to około 50% EGCG). Trzeba pamiętać,że efekty spalania tłuszczu są wysoce synergiczne, prawie zależne od wrażliwości na kofeinę.