Czy spalacze tłuszczu działają?

Czy spalacze tłuszczu działają?

Suplementacja

14 lutego 2022, Redakcja Trec

Stosowanie spalaczy tłuszczu to jeden z popularnych sposobów przyspieszających redukcję masy ciała. Ich zadaniem jest przyspieszanie tempa metabolizmu oraz zwiększenie wydatku energetycznego poprzez nasilenie spalania tkanki tłuszczowej. Jak działają spalacze tłuszczu w praktyce oraz czy rzeczywiście hamują uczucie głodu? Sprawdź, czy spalacze tłuszczu działają bez ćwiczeń!

Czy rzeczywiście istnieje coś takiego jak spalacz tłuszczu?

Nazwa „spalacze tłuszcze” może sugerować działanie preparatu, jednak warto przyznać, że jest dosyć niefortunna. Gdyby w rzeczywistości istniała sprawdzona substancja, która powoduje bezproblemowe spalanie znienawidzonego przez wielu z nas tłuszczu, problem nadliczbowych kilogramów prawdopodobnie by nie istniał. Niestety jednak jest i z roku na rok coraz bardziej się pogłębia.

W sprzedaży coraz częściej pojawiają się różnego rodzaju spalacze tłuszczu, leki czy zabiegi fizykalne mające zapewniać ekspresową utratę nadmiernego balastu. Rynek farmakologiczny i kosmetyczny kwitnie, a w efekcie określone sektory rynku zbijają na walce z tłuszczem pokaźną fortunę. Dodatkowo bardzo często bywa tak, że owe specyfiki pojawiają się w sprzedaży dosłownie na chwilę, zjednują sobie miliony fanów (które oczywiście przekładają się na miliony dochodów określonych firm), a potem z powodu nikłej skuteczności przygasają i śmiercią naturalną umierają. Mimo to, ludzie cały czas uparcie wierzą, że istnieje jakiś cudowny sposób na pozbycie się nieestetycznych fałd.

Hasło „spalacze tłuszczu - działanie” jest często wyszukiwanym zagadnieniem wśród osób pragnących schudnąć. Niestety żaden magiczny specyfik nie pomoże, gdy nie są przestrzegane podstawowe zasady zdrowego żywienia, które towarzyszą aktywnemu stylowi życia. Zanim więc zaczniesz przeszukiwać internet w poszukiwaniu niezawodnego spalacza tłuszczu, którego stosowanie zagwarantuje figurę modelki lub wyrzeźbionego atlety, upewnij się, że nie popełniasz podstawowych błędów żywieniowych.

Najlepszy spalacz tłuszczu nie zadziała, gdy popełniasz regularnie błędy żywieniowe

Zanim odpowiemy sobie, czy spalacze tłuszczu działają w jakimkolwiek stopniu podczas odchudzania, warto uzmysłowić sobie popełniane błędy. Poniżej znajduje się lista najczęściej popełnianych błędów żywieniowych, przez które nawet najlepszy spalacz tłuszczu nie będzie działał.

Jesz rzadko i nieregularnie oraz masz milion powodów, które cię usprawiedliwiają

Osią każdej diety, w której są spożywane węglowodany, są regularne posiłki. Jak wpadniesz w ten rytm, stanie się on zdrowym uzależnieniem. Specjaliści od żywienia zalecają spożywanie 4-5 posiłków w ciągu dnia w odstępach co 3-4 godziny. Co istotne, lekka kolacja nie powinna być spożywana wcześniej niż na 2-3 godziny przed snem.

Nie bilansujesz pożywienia, a waga kuchenna to twój sprzymierzeniec

Jeśli poszukujesz sprawdzonej metody na utratę zbędnych kilogramów, dieta „na oko” nie jest dobrym rozwiązaniem. Aby schudnąć, należy w swoim organizmie wygenerować deficyt kaloryczny. Można to zrobić zarówno poprzez odpowiednio zbilansowaną dietę, jak i aktywność fizyczną. Kontrolowanie ilości spożywanych produktów to przyzwyczajenie, które znacznie ułatwia odchudzanie. Pamiętaj, że aby schudnąć 1 kg musisz doprowadzić do niedoboru aż 7000 kcal w organizmie. Dzięki temu sięga on po swoje rezerwy zmagazynowane w tkance tłuszczowej.

Zbyt często dopuszczasz się nieplanowanych błędów dietetycznych

Pracuje z wieloma ludźmi pod kątem żywieniowym i często jedno z pierwszych pytań, które słyszę to: „kiedy mogę zrobić cheat?”. Wprowadzanie zmian żywieniowych doprowadza do powolnych zmian metabolizmu, stąd zanim zaczniesz śnić o „cheatch”, rób wszystko by maksymalnie urozmaicić dietę i nie mieć na nie ochoty. Przed podjadaniem chroni wysokie spożycie błonnika pokarmowego, który zmniejsza uczucie sytości oraz regularne posiłki. Dzięki temu stężenie glukozy we krwi pozostaje na wyrównanym poziomie.

Po okresie stosowania diety wracasz do normalnego sposobu żywienia

Dobra dieta to taka, która staje się naturalnym elementem naszego stylu życia. Dobra dieta to taka, którą można realizować bez ryzyka utraty zdrowia, tak naprawdę do końca życia! Wszelkie krótkotrwałe plany żywieniowe łączą się ryzykiem efektu jo-jo. Warto więc podchodzić do odchudzania z myślą, że na trwałe zmieniasz swoje nawyki żywieniowe.

Traktujesz owoce jako bezkarną przekąskę między posiłkami

Zbyt duża podaż fruktozy pod postacią owoców lub produktów z wysoką zawartością syropu glukozowo – fruktozowego (HFCS) stymuluje wątrobę do produkcji tkanki tłuszczowej oraz rozbudza apetyt. Nie ma spalacza tłuszczu, który niwelowałby ten negatywny wpływ fruktozy na metabolizm. 

Spożywasz zbyt dużo zdrowej żywności

Czy to, że orzechy są zdrowe oznacza, że im więcej ich zjemy, tym zdrowsi będziemy? Niestety nie! Przeciętnie 100 g orzechów to 50-60 g tłuszczu, czyli ponad 450 kcal z samego tłuszczu. To potwierdza, że na diecie odchudzającej, która towarzyszy stosowaniu spalacza tłuszczu, wszystko powinno być wyważone. 

Wiemy już, że stricte spalacze tłuszczu nie istnieją. Nikt nie odkrył dotąd cudownego specyfiku, który dosłownie wytapia tłuszcz. Dostępne są różnorodne substancje, które intensyfikują procesy, w toku których organizm spala tłuszcz. I tutaj dochodzimy wreszcie do tematu: spalacze tłuszczu - działanie.

Jak działają spalacze tłuszczu?

Na rynku dostępnych jest wiele grup spalaczy tłuszczu. Zanim zdecydujesz się na którykolwiek, zastanów się, czy ten właśnie produkt jest odpowiedni dla Ciebie. Odpowiedz też sobie, czy pasuje do twojego stylu życia, stosowanej diety oraz poziomu aktywności fizycznej. Czy spalacze tłuszczu działają?

Spalacze tłuszczu zwiększają zużywanie tkanki tłuszczowej w czasie przemian energetycznych. W tej grupie znajduje się m.in. karnityna. L-Carnitine 3000 Gelbędzie odpowiednia dla wszystkich osób, które lubią się ruszać. 

Potężna i najbardziej popularna dziś grupa spalaczy tłuszczu to termogeniki. Suplementy takie jak Redexx zwiększają zużycie tkanki tłuszczowej w czasie procesów produkcji ciepła (termogenezy). Stosowanie tych spalaczy tłuszczu odradzane jest osobom z wysokim ciśnieniem i chorobami krążeniowymi. Używanie ich nie jest uzależnione, w tak dużym stopniu, jak w przypadku karnityny od aktywności fizycznej. Zawsze jednak uważam, że codzienny ruch to najlepszy kompan każdego spalacza tłuszczu i zdrowia oczywiście. 

Od wielu lat na rynku możemy kupić spalacze z grupy lipotropów jak np. Fat Transporter. Ich mechanizm działania polega na zwiększaniu procesów emulgacji (rozbijania na mniejsze elementy) zbitych struktur tłuszczowych, przez co tłuszcz jest łatwiej spalany. 

Proces utraty masy tłuszczowej wspomagać będą również spalacze tłuszczu, których działanie polega na stabilizowaniu poziomu cukru i wydłużaniu procesów trawienia. Będą to różne formy błonnika, roślinne wyciągi np. z morwy białej, gorzkiego melona czy cynamon. Uznanym od lat spalaczem tłuszczu jest CLA, czyli sprzężony kwas linolowy. CLA + Green Tea blokuje procesy syntezy nowej tkanki tłuszczowej i działa łagodnie termogenicznie.

Spalacze tłuszczu działają także stymulująco na poziom nasycenia, czyli powodują w dużym uproszczeniu, że szybciej czujemy się najedzeni. Poskramiająco na apetyt działa m.in. wyciąg z sosny koreańskiej zawierający kwas pinolenowy.  Błędnie często do spalaczy tłuszczu klasyfikowane są odżywki białkowe. Owszem, zwiększenie udziału białka w diecie, kosztem spożycia węglowodanów i tłuszczu, zwiększa wydatki energetyczne organizmu (białko ma wysoki poziom stymulowania termogenezy poposiłkowej) i może prowadzić do chudnięcia. Jeżeli zamiast miski słodzonych płatków na śniadanie zjemy porcję Whey 100, to odżywkę tę możemy uznać za spalacz tłuszczu. Jeżeli jednak tylko dokładamy do diety odżywki białkowe, bez redukcji spożycia innych produktów, zabieg ten nie przyniesie oczekiwanych efektów wyszczuplających.

Czy spalacze tłuszczu działają bez ćwiczeń?

Wiedząc więcej na temat tego, jak działają spalacze tłuszczu, łatwiej uzmysłowić sobie, czy są one bezpośrednio powiązane z aktywnością fizyczną. Okazuje się, że ich działanie wcale nie musi być bezpośrednio związane z treningiem. Tempo przemiany materii uzależnione jest nie tylko od aktywności, ale też od:

  • stanu zdrowia,
  • wieku,
  • diety,
  • genów,
  • zawartości beztłuszczowej masy ciała,
  • witamin i składników mineralnych.

Dla porównania termogeneza, lipoliza czy diureza to inne przykłady procesów zachodzących w organizmie w ciągu dnia. O ile regularne treningi nie są warunkiem skuteczności działania spalaczy, dieta jest tu już zdecydowanie ważniejszym czynnikiem. Jeśli regularnie przekraczasz swoje zapotrzebowanie energetyczne, trudno oczekiwać efektów nawet po najlepszym spalaczu tłuszczu.

Dodatkowo większość spalaczy tłuszczów nie jest stosowana tylko po treningu, ale również w ciągu dnia. Wyjątek stanowią tutaj spalacze termogeniczne, które dodatkowo poprawiają zdolności wysiłkowe podczas ćwiczeń. Mimo wszystko ich potencjał redukcyjny można wykorzystać również u osób nieaktywnych. Przykładowo Clenburexin oprócz termogeników zawiera też niezbędne dla zdrowia witaminy oraz kofeinę, zwiększającą wytrzymałość fizyczną i psychiczną.  Podsumowując, czy spalacze tłuszczu działają bez ćwiczeń? Tak, jeśli są uzupełnieniem prawidłowej diety redukcyjnej.

Podsumowanie

Lista dostępnych w sprzedaży spalaczy tłuszczu jest naprawdę długa, a w artykule omówiliśmy ją jedynie skrótowo. Czy spalacze tłuszczu działają? Produkty te poprawią efektywność działań odchudzających, ale wymagają świadomości, że pozbywanie się efektywne tłuszczu to wypadkowa: zamiany stylu życia, odżywiania i skutecznego stosowania spalacza tłuszczu.

BESTSELLERY

Przedtreningówka BOOGIEMAN w proszku - BOOGIEMAN FOREST FRUIT
Przedtreningówka BOOGIEMAN w proszku
99,99
Białko WHEY 100 - WHEY 100 2
Białko WHEY 100
79,99
Jabłczan kreatyny CM3 POWDER w proszku - CM3 POWDER 250 g no bg
Jabłczan kreatyny CM3 POWDER w proszku
69,99
Monohydrat kreatyny CREATINE + w proszku - CREATINE + 300 g no bg
Monohydrat kreatyny CREATINE + w proszku
44,99

Najniższa cena:  62,99 zł -29%

Cena regularna:  62,99 zł -29%


SLEEP-ER – suplement na sen w proszku - SLEEP-ER
SLEEP-ER – suplement na sen w proszku
73,99
Spalacz tłuszczu CLENBUREXIN w kapsułkach - CLENBUREXIN 90 kaps. no bg
Spalacz tłuszczu CLENBUREXIN w kapsułkach
59,99
TESTOXX – ziołowy booster testosteronu - TESTOXX 2
TESTOXX – ziołowy booster testosteronu
59,99