CYBER WEEK - KUPUJ WIĘCEJ, PŁAĆ MNIEJ
-20% od 299 zł | 15% od 199 zł | 10% od 99 zł
WPISZ KOD: CYBERWEEK
Masz tylko: 
DARMOWA DOSTAWA od 99 zł + BOOGIEMAN SHOT GRATIS
0
MENU

Kreatyna – interesujące badania na jej temat

Kreatyna jest suplementem o niezwykłej mocy anabolicznej i zarazem jednym z najlepiej przebadanych środków dla sportowców. Nic zatem dziwnego, że utarło się już wiele schematów związanych z jej działaniem czy przyjmowaniem. Warto jednak wiedzieć co mówią badania.

 

Kreatyna - kiedy ją stosować?

Wiele jest sposobów przyjmowania kreatyny. Za najlepszą porę stosowania uznaje się czas około treningowy. Mimo wszystko kwestią sporną pozostaje czy kreatyna lepiej sprawdza się przed wysiłkiem fizycznym, czy po jego zakończeniu. Jose Antonio i Victoria Ciccone przeprowadzili badanie, w którym podzielili regularnie trenujących mężczyzn na dwie grupy. Jedna z nich przyjmowała 5g kreatyny przed treningiem, zaś druga taką sama porcję po zakończeniu wysiłku fizycznego. Przy czym każda z grup trenowała według identycznego planu, bez korzystania z innych suplementów. Po czterech tygodniach, jeśli chodzi o przyrosty beztłuszczowej masy ciała i wzrost siły, odnotowano lepsze wyniki u grupy stosującej kreatynę po treningu. Oczywiście, jeśli już musimy wybierać, bo dość często stosuję się 5g zarówno przed ćwiczeniami, jak i po ich zakończeniu.

BESTSELLER
CM3 POWDER
 

Zwiększona wydolność fizyczna w przypadku krótkich, intensywnych ćwiczeń fizycznych dzięki zawartości kreatyny.

 • 6650 mg jabłczanu kreatyny w dziennej porcji;
 • Bardzo łatwo rozpuszczalna kreatyna;
 • Dobry smak;
 • Dla osób zmagających się z „przemęczeniem mięśniowym”;
 • Kreatyna zwiększa wydolność fizyczną w przypadku następujących po sobie krótkich, bardzo intensywnych ćwiczeń fizycznych;
 • Dla poszukujących bardzo dobrej formy kreatyny odpornej na kwaśne środowisko przewodu pokarmowego.
49,99
54,99
9%
Kup teraz

Kreatyna a działanie mózgu.

Co ciekawe, suplementacja kreatyną może doskonale sprawdzać się nie tylko pod kątem rozwoju naszych mięśni. Z powodzeniem można ją stosować w ramach poprawy funkcjonowania mózgu i usprawnienia funkcji kognitywnych, co potwierdziły choćby badania z 2007 roku. Zgodnie ze źródłami, pozytywne oddziaływanie w tym zakresie odnotowano również u osób starszych.

 
Monohydrat kreatyny CREATINE 100%
 
 

Suplement zawierający wysokiej jakości monohydrat kreatyny.

 • Zawiera monohydrat kreatyny w proszku dla profesjonalnych sportowców;
 • Najwyższej jakości składniki;
 • Zawiera dodatek witaminy C i sodu;
 • Stosowanie kreatyny zwiększa wydolność fizyczną w przypadku krótkich, intensywnych, następujących po sobie ćwiczeń.
39,99
44,99
11%
Kup teraz

 Inne ciekawe badania na temat kreatyny

Inne badania wykazują szereg korzyści prozdrowotnych, wynikających z przyjmowania kreatyny. Szczególnie jeśli chodzi o zmniejszanie poziomu homocysteiny i wsparcie procesów metylacji, przy jednoczesnym lepszym gospodarowaniu grupami metylowymi. W tym aspekcie, niezwykle pozytywnie oddziałuje na układ sercowo – naczyniowy. Co więcej, świetnie sprawdza się w ramach ograniczania procesów neurodegeneracyjnych i jako element sprzyjający optymalnej pracy układu nerwowego.

 
Zestaw NA PIERWSZY CYKL KREATYNOWY
 
 

Idealny zestaw na Twój pierwszy raz z kreatyną

 • W skład zestawu wchodzi CREATINE 100% i CM3;
 • Kreatyna wspiera zwiększanie wytrzymałości fizycznej w przypadku krótkich, następujących po sobie intensywnych ćwiczeniach.
69,99
85,98
19%
Kup teraz

 

W 2016 roku opublikowano badanie, z którego wynikało, że suplementacja owym środkiem może dobrze działać w kontekście regulacji poziomu cukru we krwi. Jest to dość uniwersalne i przydatne działanie, gdyż spora część społeczeństwa wykazuje problemy z gospodarką cukrową.

 

Badania i przegląd prac z 2019 roku potwierdzają również, że jej przyjmowanie jest niezwykle korzystne dla osób starszych. Co więcej, chroni przed sarkopenią postępującą wraz z wiekiem oraz spadkami masy kostnej. Część prac sugeruje też, że działa przeciwzapalnie w warunkach stresu metabolicznego.

BESTSELLER
Stack kreatynowy NITROBOLON II POWDER
 
 

Stack kreatynowy - polecany wszystkim, którzy trenują intensywnie.

 • Zawiera kreatynę, która poprawia wydolność podczas następujących po sobie krótkich, bardzo intensywnych ćwiczeń fizycznych;
 • Stack kreatynowy w proszku, łączący jabłczan L-argininy, alfaketoglutaran L-argininy oraz jabłczan cytruliny ze skutecznymi formami kreatyny.
44,99
45,99
2%
Kup teraz
NOWOŚĆ
CREATINE SPORT – kreatyna z dekstrozą i tauryną
 
 

Suplement diety z kreatyną zawierający dekstrozę i taurynę.

 

 • Zawiera wysokiej jakości kreatynę w formie doskonale rozpuszczającego się proszku;
 • Suplement diety dedykowany skład dopasowany do potrzeb takich dyscyplin jak: bieganie, pływanie, kolarstwo;
 • Dostępny jest w czterech smakach: owocowa ekstaza, kiwi, malinowym i arbuzowym.
39,99
 
Kup teraz