$module: mpblog
$controller: index
$action: post
18 czerwca 2018

Zielona herbata – 10 korzyści jej spożywania

Zielona herbata właściwości

Zielona herbata, przy zachowaniu prawidłowej techniki jej parzenia, posiada wiele prozdrowotnych właściwości. Poprawia ona funkcjonowanie psychofizyczne człowieka. Zielona herbata zawiera składniki mające właściwości bakterio i wirusobójcze. Istnieje masa doniesień naukowych o pozytywnym wpływie zielonej herbaty w zakresie leczenia różnych infekcji, biegunek, a nawet przewlekłego wirusowego zapalenia wątroby.

Zielona herbata wykorzystywana jest w profilaktyce chorób układu krążenia, nowotworów, w zakresie poprawy zdolności psychofizycznych człowieka oraz odchudzaniu.

Zielona herbata - na co pomaga

Zielona herbata zawiera więcej dobrodziejstw jak czarna, która w wyniku przetwarzania, traci dużą pulę polifenoli. Zielona herbata,obfitująca w polifenole, stanowi element profilaktyki chorób układu krążenia. Wpływa ona pozytywnie na gospodarkę cholesterolową, zapobiega tworzeniu blaszki miażdżycowej.

Zielona herbata, parzona w odpowiednio niskiej temperaturze (80-90 stopni), stanowi prawdziwe bogactwo antyutleniaczy wymiatających wolne rodniki, które uszkadzając komórki prowadzą do wielu chorób, z nowotworami włącznie. Walka z wolnymi rodnikami to w obecnych czasach ogromne wyzwanie dla medycyny i suplementów.

Zielona herbata zawiera teinę, która działa na ustrój pobudzająco. Jednocześnie stanowi ona źródło taniny, która wpływa na człowieka uspokajająco, poprawia czujność. Jednoczesna obecność tych dwóch substancji w zielonej herbacie powoduje, że wypijanie nawet dużych jej ilości nie działa negatywnie na ustrój jak przesadna konsumpcja kawy.

Zielona herbata – odchudzanie

Zielona herbata wybitnie wspiera procesy lipolizy, czyli rozpadu tkanki tłuszczowej. Stymulowanie odchudzania wynika głównie z silnego wpływu termogenicznego tego naparu herbacianego docenianego już od 4 tysięcy lat. Potencjał odchudzający zielonej herbaty wykracza jednak poza wpływ na energochłonne procesy produkcji ciepła. Zielona herbata również blokuje syntezę nowej tkanki tłuszczowej, gdyż zmniejsza wchłanianie tłuszczy i węglowodanów, czyli dwóch składników, których organizm potrzebuje do procesów lipogenezy.

Stymulowanie procesów spalania tkanki tłuszczowej przez zieloną herbatę zostało wykorzystane przez branżę suplementacyjną.

Zielona herbata – suplementy

Wyciągi z zielonej herbaty to nieodzowny składnik suplementów z grupy spalaczy tłuszczu, szczególnie termogeników. Termogeniki to produkty zwiększające wydatki energetyczne ustroju poprzez intensyfikację procesów produkcji ciepła. Ekstrakt z zielonej herbaty to jeden z składników sztandarowych spalaczy tłuszczu firmy TrecNutrition: ThermoFatBurner czy Clenburexin. Najcenniejszym składnikiem odchudzającym w wyciągu z zielonej herbaty są katechiny EGCG.