CYBER WEEK - KUPUJ WIĘCEJ, PŁAĆ MNIEJ
-20% od 299 zł | 15% od 199 zł | 10% od 99 zł
WPISZ KOD: CYBERWEEK
Masz tylko: 
DARMOWA DOSTAWA od 99 zł + BOOGIEMAN SHOT GRATIS
0
MENU

Zielona herbata – 10 korzyści jej spożywania

Zielona herbata właściwości

Zielona herbata, przy zachowaniu prawidłowej techniki jej parzenia, posiada wiele prozdrowotnych właściwości. Poprawia ona funkcjonowanie psychofizyczne człowieka. Zielona herbata zawiera składniki mające właściwości bakterio i wirusobójcze. Istnieje masa doniesień naukowych o pozytywnym wpływie zielonej herbaty w zakresie leczenia różnych infekcji, biegunek, a nawet przewlekłego wirusowego zapalenia wątroby.

Zielona herbata wykorzystywana jest w profilaktyce chorób układu krążenia, nowotworów, w zakresie poprawy zdolności psychofizycznych człowieka oraz odchudzaniu.

Zielona herbata - na co pomaga

Zielona herbata zawiera więcej dobrodziejstw jak czarna, która w wyniku przetwarzania, traci dużą pulę polifenoli. Zielona herbata,obfitująca w polifenole, stanowi element profilaktyki chorób układu krążenia. Wpływa ona pozytywnie na gospodarkę cholesterolową, zapobiega tworzeniu blaszki miażdżycowej.

Zielona herbata, parzona w odpowiednio niskiej temperaturze (80-90 stopni), stanowi prawdziwe bogactwo antyutleniaczy wymiatających wolne rodniki, które uszkadzając komórki prowadzą do wielu chorób, z nowotworami włącznie. Walka z wolnymi rodnikami to w obecnych czasach ogromne wyzwanie dla medycyny i suplementów.

Zielona herbata zawiera teinę, która działa na ustrój pobudzająco. Jednocześnie stanowi ona źródło taniny, która wpływa na człowieka uspokajająco, poprawia czujność. Jednoczesna obecność tych dwóch substancji w zielonej herbacie powoduje, że wypijanie nawet dużych jej ilości nie działa negatywnie na ustrój jak przesadna konsumpcja kawy.

Zielona herbata – odchudzanie

Zielona herbata wybitnie wspiera procesy lipolizy, czyli rozpadu tkanki tłuszczowej. Stymulowanie odchudzania wynika głównie z silnego wpływu termogenicznego tego naparu herbacianego docenianego już od 4 tysięcy lat. Potencjał odchudzający zielonej herbaty wykracza jednak poza wpływ na energochłonne procesy produkcji ciepła. Zielona herbata również blokuje syntezę nowej tkanki tłuszczowej, gdyż zmniejsza wchłanianie tłuszczy i węglowodanów, czyli dwóch składników, których organizm potrzebuje do procesów lipogenezy.

Stymulowanie procesów spalania tkanki tłuszczowej przez zieloną herbatę zostało wykorzystane przez branżę suplementacyjną.

Zielona herbata – suplementy

Wyciągi z zielonej herbaty to nieodzowny składnik suplementów z grupy spalaczy tłuszczu, szczególnie termogeników. Termogeniki to produkty zwiększające wydatki energetyczne ustroju poprzez intensyfikację procesów produkcji ciepła. Ekstrakt z zielonej herbaty to jeden z składników sztandarowych spalaczy tłuszczu firmy TrecNutrition: Thermo Fat Burner Max czy Clenburexin. Najcenniejszym składnikiem odchudzającym w wyciągu z zielonej herbaty są katechiny EGCG.

BESTSELLER
Spalacz tłuszczu CLENBUREXIN
 
 

Sztandarowy spalacz tłuszczu od Trec Nutrition.

  • Dla osób chcących utrzymać prawidłowy metabolizm oraz zredukować uczucie zmęczenia i znużenia;
  • Dla osób chcących osiągnąć sportową sylwetkę;
  • Dla osób aktywnych oraz prowadzących siedzący tryb życia;
  • Zawiera synergistycznie dobrane, naturalne składniki.
59,99
 
Kup teraz
 
THERMO FAT BURNER MAX
 
 

Skuteczne wsparcie w okresie redukcji.

  • Zawiera ekstrakty roślinne z guarany, zielonej herbaty, zielonej kawy i grapefruita;
  • Chrom przyczynia się do utrzymania prawidłowego metabolizmu makroskładników odżywczych i pomaga w utrzymaniu prawidłowego poziomu glukozy we krwi;
  • Uzupełniony o L-karnitynę.
59,99
 
Kup teraz