-15% na WSZYSTKO   Wpisz kod: EXTRA   Masz tylko: 
0
MENU

Zielona herbata – 10 korzyści jej spożywania

Zielona herbata – 10 korzyści jej spożywania

Zielona herbata właściwości

Zielona herbata, przy zachowaniu prawidłowej techniki jej parzenia, posiada wiele prozdrowotnych właściwości. Poprawia ona funkcjonowanie psychofizyczne człowieka. Zielona herbata zawiera składniki mające właściwości bakterio i wirusobójcze. Istnieje masa doniesień naukowych o pozytywnym wpływie zielonej herbaty w zakresie leczenia różnych infekcji, biegunek, a nawet przewlekłego wirusowego zapalenia wątroby.

Zielona herbata wykorzystywana jest w profilaktyce chorób układu krążenia, nowotworów, w zakresie poprawy zdolności psychofizycznych człowieka oraz odchudzaniu.

Zielona herbata - na co pomaga

Zielona herbata zawiera więcej dobrodziejstw jak czarna, która w wyniku przetwarzania, traci dużą pulę polifenoli. Zielona herbata,obfitująca w polifenole, stanowi element profilaktyki chorób układu krążenia. Wpływa ona pozytywnie na gospodarkę cholesterolową, zapobiega tworzeniu blaszki miażdżycowej.

Zielona herbata, parzona w odpowiednio niskiej temperaturze (80-90 stopni), stanowi prawdziwe bogactwo antyutleniaczy wymiatających wolne rodniki, które uszkadzając komórki prowadzą do wielu chorób, z nowotworami włącznie. Walka z wolnymi rodnikami to w obecnych czasach ogromne wyzwanie dla medycyny i suplementów.

BESTSELLER
Spalacz tłuszczu CLENBUREXIN

Sztandarowy spalacz tłuszczu od Trec Nutrition.

  • Dla osób chcących utrzymać prawidłowy metabolizm oraz zredukować uczucie zmęczenia i znużenia;
  • Dla osób chcących osiągnąć sportową sylwetkę;
  • Dla osób aktywnych oraz prowadzących siedzący tryb życia;
  • Zawiera synergistycznie dobrane, naturalne składniki.
59,99
Kup teraz

Zielona herbata zawiera teinę, która działa na ustrój pobudzająco. Jednocześnie stanowi ona źródło taniny, która wpływa na człowieka uspokajająco, poprawia czujność. Jednoczesna obecność tych dwóch substancji w zielonej herbacie powoduje, że wypijanie nawet dużych jej ilości nie działa negatywnie na ustrój jak przesadna konsumpcja kawy.

Zielona herbata – odchudzanie

Zielona herbata wybitnie wspiera procesy lipolizy, czyli rozpadu tkanki tłuszczowej. Stymulowanie odchudzania wynika głównie z silnego wpływu termogenicznego tego naparu herbacianego docenianego już od 4 tysięcy lat. Potencjał odchudzający zielonej herbaty wykracza jednak poza wpływ na energochłonne procesy produkcji ciepła. Zielona herbata również blokuje syntezę nowej tkanki tłuszczowej, gdyż zmniejsza wchłanianie tłuszczy i węglowodanów, czyli dwóch składników, których organizm potrzebuje do procesów lipogenezy.

Stymulowanie procesów spalania tkanki tłuszczowej przez zieloną herbatę zostało wykorzystane przez branżę suplementacyjną.

Zielona herbata – suplementy

Wyciągi z zielonej herbaty to nieodzowny składnik suplementów z grupy spalaczy tłuszczu, szczególnie termogeników. Termogeniki to produkty zwiększające wydatki energetyczne ustroju poprzez intensyfikację procesów produkcji ciepła. Ekstrakt z zielonej herbaty to jeden z składników sztandarowych spalaczy tłuszczu firmy TrecNutrition: Thermo Fat Burner Max czy Clenburexin. Najcenniejszym składnikiem odchudzającym w wyciągu z zielonej herbaty są katechiny EGCG.

THERMO FAT BURNER MAX

Skuteczne wsparcie w okresie redukcji.

  • Zawiera ekstrakty roślinne z guarany, zielonej herbaty, zielonej kawy i grapefruita;
  • Chrom przyczynia się do utrzymania prawidłowego metabolizmu makroskładników odżywczych i pomaga w utrzymaniu prawidłowego poziomu glukozy we krwi;
  • Uzupełniony o L-karnitynę.
59,99
Kup teraz