Masz tylko: -15% na odżywki Kod: "PAŹDZIERNIK" MWZ 100 zł
DARMOWA DOSTAWA od 99 zł + BOOGIEMAN SHOT GRATIS
0
MENU

Czy kobiety powinny sięgać po odżywki białkowe?

Odżywka białkowa jest najczęściej reklamowane jako wspomagacze budowania masy mięśniowej. Przez co kobiety podchodzą do nich z lekkim dystansem, obawiając się nadmiernych przyrostów. Czy mają słuszność?

odżywki białkowePo co stosować odżywki białkowe?

Zacznijmy od tego, że zadaniem odżywek białkowych jest przede wszystkim uzupełnienie braków w diecie i utrzymanie optymalnego bilansu proteinowego. Chronią też poniekąd nasze włókna mięśniowe przed nadmierną degradacją. Przydają się zatem zarówno podczas budowania masy mięśniowej, jak i redukcji tkanki tłuszczowej. W wielu kręgach są uznawane za podstawę suplementacyjną i produkt uniwersalny (do stosowania bez względu na cel treningowy). Nie ma zatem większej różnicy czy to mężczyzna, czy kobieta.

Faktem jest, że większość kobiet za cel obiera sobie redukcję poziomu tkanki tłuszczowej czy po prostu wymodelowanie sylwetki. Tak naprawdę kompozycja, przyrosty masy mięśniowej czy spalanie tłuszczu determinowane są odpowiednio skomponowaną dietą oraz planem treningowym. Zatem, jeśli wszystko jest zaplanowane we właściwy sposób, to nie ma co się obawiać o nadmierne przyrosty mięśni. Warto mieć też na względzie, że zgodnie z badaniami, podawanie odżywki białkowej może nasilać uczucie sytości.

odżywki białkowe dla kobietOdżywki białkowe dla kobiet

A czy kobiety powinny stosować odżywki białkowe? Uzupełnienie braków w diecie powinno być priorytetowym działaniem. Tym bardziej, że stosowanie białka po treningu znacznie polepsza regenerację wyczerpanych i obciążonych wysiłkiem mięśni. Nie wspominając już o fakcie, że dostarczane do mięśni aminokwasy pozwalają na skuteczniejsza ochronę przed katabolizmem. Część aminokwasów służy również jako „paliwo”. Ponadto, zoptymalizowanie / zwiększenie ilości białka w diecie jest wskazane, jeśli chodzi o przyspieszenie tempa przemiany materii, która to jest filarem efektywnego odchudzania.

Podsumowując, wszystko zależy od Was, a stosowanie odżywki białkowej może tylko pomóc w realizacji celu!