Erytrol – 5 powodów, żeby zastąpić nim cukier

Erytrol – 5 powodów, żeby zastąpić nim cukier

Dieta

5 czerwca 2018, Trec Team

Zastępując cukier erytrolem oszczędzamy kalorie

Erytrol to niskokaloryczna substancja słodząca, której 1 g dostarcza tylko 0,2 kcal. Dla porównania taka sama ilość glukozy czy cukru stołowego (sacharoza – dwucukier) to aż 4 kcal!. Jeżeli szukamy oszczędności kalorycznych w diecie warto zastąpić zwykły cukier erytrolem. Przygotowując pyszne ciasto,wystarczy zamiast szklanki cukru (około 250 g) użyć analogiczną ilość erytrolu żeby odchudzić ten przysmak o 950 kcal. Erytrol daje nam szerokie spektrum możliwych zastosowań kulinarnych w tworzeniu niskokalorycznych słodyczy, których przecież szczególnie pożądamy będąc na diecie. I wcale nie musimy się obawiać, że erytrol zmieni smak całego dania.

Erytrol może być poddany działaniu wysokiej temperatury

Wiele syntetycznych słodzików zmienia smak produktów, do których jest dodawanych. Nikt z nas nie lubi dziwnego metalicznego posmaku, który może towarzyszyć spożywaniu produktów dosłodzonych np. aspartamem. Erytrol jest stabilnym środkiem słodzącym, który nie zmienia swoich właściwości i struktury w wyniku działania wysokiej temperatury. Bez obaw więc możemy używać erytrolu do osłodzenia ciepłej herbaty, wypieku niskokalorycznych ciast, omletów.  

Erytrol to tak naprawdę nawet mniej niż 0,2 kcal na 1 g

Wiemy już, że erytrol to tylko 5% kaloryczności cukru. Okazuje się jednak, że organizm może nawet nie być w stanie przyswoić owych 5% czyli 0,2 kcal z 1 g erytrolu. Wynika to stąd, iż ustrój nie posiada odpowiedniego aparatu enzymatycznego, który pozwalał by na pełną absorpcję kalorii z erytrolu! Wbrew pozorom wcale nie musimy się obawiać, że erytrol może wywołać rewolucję w naszym układzie pokarmowym.

Erytrol jest łagodny dla układu pokarmowego

Owszem erytrol nie podlega całkowitemu przyswajaniu, ale nie wywołuje on dyskomfortu pokarmowego pod postacią np. uciążliwych biegunek. Niewchłonięty erytrol jest w niezmienionej postaci wydalany przez układ moczowy. Łagodny efekt przeczyszczający może występować przy jednorazowym spożyciu na poziomie powyżej 50 g erytrolu. Jednak nikt chyba nie zjada 10 łyżeczek cukru czy erytrolu na razJ.

Erytrol to zdrowy środek słodzący chroniący przed próchnicą, cukrzycą i otyłością

Nadmierna podaż cukru w diecie łączy się z zwiększonym ryzykiem wielu chorób począwszy od próchnicy na cukrzycy II typu, skojarzonej z otyłością, kończąc. Erytrol nie wpływa negatywnie na zęby. Nie podrażnia także jelit, dzięki czemu może być stosowany przez osoby z schorzeniami tego organu np. zespołem jelita drażliwego. Eryrtol posiadając niski indeks glikemiczny (GI) nie doprowadza do nagłych wyrzutów cukru i insuliny. Dzięki temu stabilizuje glikemię (poziom cukru) stanowiąc narzędzie profilaktyki cukrzycy. Niska wartość kaloryczna erytrolu czyni z niego przyjaciela każdej diety odchudzającej. Od kilku lat otyłość uznana jest za chorobę przewlekłą. Erytrol to sposób na oszczędzenie kalorii i zmniejszenie syntezy tkanki tłuszczowej, do której organizm potrzebuje tak naprawdę tylko jednego – kalorycznego CUKRU!

Spis treści

  BESTSELLERY

  Przedtreningówka BOOGIEMAN w proszku - BOOGIEMAN FOREST FRUIT
  Przedtreningówka BOOGIEMAN w proszku
  99,99
  Białko WHEY 100 - WHEY 100 CZEKOLADA-KOKOS 700/900 g
  Białko WHEY 100
  79,99
  Jabłczan kreatyny CM3 POWDER w proszku - CM3 POWDER 250 g no bg
  Jabłczan kreatyny CM3 POWDER w proszku
  69,99
  Monohydrat kreatyny CREATINE + w proszku - CREATINE + 300 g no bg
  Monohydrat kreatyny CREATINE + w proszku
  44,99

  Najniższa cena:  62,99 zł -29%

  Cena regularna:  62,99 zł -29%


  SLEEP-ER – suplement na sen w proszku - SLEEP-ER
  SLEEP-ER – suplement na sen w proszku
  73,99
  Spalacz tłuszczu CLENBUREXIN w kapsułkach - CLENBUREXIN 90 kaps. no bg
  Spalacz tłuszczu CLENBUREXIN w kapsułkach
  59,99
  TESTOXX – ziołowy booster testosteronu - TESTOXX 2
  TESTOXX – ziołowy booster testosteronu
  59,99