Kreatyna - przegląd różnych rodzajów kreatyn

Kreatyna - przegląd różnych rodzajów kreatyn

Suplementacja

20 maja 2019, Trec Team

Przegląd - rodzaje kreatyn

Kreatyna nie bez powodu jest tak popularna wśród sportowców wszelakich dyscyplin. Jej głównym zadaniem jest podnoszenie wydajności i efektywności treningów. Głównie z uwagi na poprawę ogólnej energetyki, szczególnie sprzyjając wysiłkowi fizycznemu ukierunkowanemu na rozwój muskulatury, siły oraz mocy.

Która kreatyna jest najpopularniejsza? 

Najpopularniejszym i zarazem podstawowym rodzajem suplementu jest monohydrat kreatyny (monowodzian). Kreatyna w tej formie znacznie wspiera resyntezę ATP, czyli cząsteczki oraz transportera energetycznego. Między innymi dzięki temu sprzyja regeneracji oraz przyspieszeniu przyrostów beztłuszczowej masy ciała. Okazuje się dobrym wyborem na pierwsze cykle lub jako dodatek co cyklów mieszanych (z użyciem różnych form związku). Powoduje też zwiększone uwodnienie komórek mięśniowych. Warto skusić się ku jej mikrorozdrobnionej formie (micronized), dzięki czemu poza efektami przyspieszamy zarówno tempo absorpcji, jak i zmniejszamy ryzyko ewentualnych podrażnień żołądka.

Jabłczan kreatyny 

Jabłczan kreatyny to w zasadzie kreatyna (trzy cząsteczki) połączona z jabłczanem. Warto wspomnieć, iż jabłczan jest wykorzystywany w cyklu Krebsa, zatem ów suplement niezwykle pozytywnie wpływa na podniesienie poziomu energii oraz jej gospodarowanie. Znacznie ułatwia resyntezę ATP, co pozytywnie wpływa na mechanizm regeneracji, przyczyniając się do podnoszenia parametrów fizycznych i przyrostów.

OR: 10990 / SO: 1000 / ORF: 1000
Jabłczan kreatyny CM3 POWDER w proszku

Zwiększona wydolność fizyczna w przypadku krótkich, intensywnych ćwiczeń fizycznych dzięki zawartości kreatyny.

  • 6650 mg jabłczanu kreatyny w dziennej porcji;
  • Bardzo łatwo rozpuszczalna kreatyna;
  • Dobry smak;
  • Dla osób zmagających się z „przemęczeniem mięśniowym”;
  • Kreatyna zwiększa wydolność fizyczną w przypadku następujących po sobie krótkich, bardzo intensywnych ćwiczeń fizycznych;
  • Dla poszukujących bardzo dobrej formy kreatyny odpornej na kwaśne środowisko przewodu pokarmowego.
69,99
Kup teraz

Azotan kreatyny

Azotan kreatyny jest z kolei suplementem, który poza standardowymi właściwościami związku jakim jest kreatyna, posiada jeszcze możliwość rozszerzania naczyń krwionośnych. Kreatyna w takiej formie ogromnie usprawnia transport tlenu, składników anabolicznych (w tym cząsteczek kreatynowych) i regeneracyjnych wraz z krwią do naszych mięśni. Poprawia pompę mięśniową, rezultaty treningowe i wypełnienie mięśni.

Cytrynian kreatyny

Cytrynian natomiast to kreatyna o bardzo dobrej rozpuszczalności i daje możliwość lepszego wypełnienia mięśni. Dzięki właściwościom kwasu cytrynowego jest formą bardzo dobrze tolerowaną przez układ pokarmowy. Wykazuje wysoką stabilność w przewodzie pokarmowym.

OR: 2500 / SO: 940 / ORF: 940
Stack kreatynowy CREA XTREME POWDER

Efektywny kompleks kreatynowy złożony z 3 form kreatyny.

Gramatura: 180 g

  • Zawiera kreatynę, która zwiększa wydolność fizyczną w przypadku następujących po sobie krótkich, bardzo intensywnych ćwiczeń fizycznych;
  • Matrix 3 form kreatyny: monohydrat kreatyny, chlorowodorek kreatyny, cytrynian kreatyny.

57,99
Kup teraz

Orotan kreatyny

Kreatyna w postaci orotanu jest w stanie znacznie podnieść poziom ATP, dzięki czemu możemy go wykorzystać o wiele lepiej i w zwiększonych ilościach. Jest to zasługą połączenia z kwasem orotowym.

Chlorowodorek kreatyny

Chlorowodorek kreatyny to silnie anaboliczne połączenie, dzięki któremu uzyskamy wzrost mocy, siły i jednocześnie przyspieszymy przyrosty beztłuszczowej masy ciała. Kreatyna w tej formie jest dobrze tolerowana przez układ pokarmowy, dzięki czemu unikniemy też podrażnień żołądkowych. Poza działaniem anabolicznym i antykatabolicznym niektórych ucieszy fakt, że nie wykazuje właściwości do zatrzymywania wody podskórnej.

BESTSELLERY

Przedtreningówka BOOGIEMAN w proszku - BOOGIEMAN FOREST FRUIT
Przedtreningówka BOOGIEMAN w proszku
99,99
Białko WHEY 100 - WHEY 100 CZEKOLADA-KOKOS 700/900 g
Białko WHEY 100
79,99
Jabłczan kreatyny CM3 POWDER w proszku - CM3 POWDER 250 g no bg
Jabłczan kreatyny CM3 POWDER w proszku
69,99
Monohydrat kreatyny CREATINE + w proszku - CREATINE + 300 g no bg
Monohydrat kreatyny CREATINE + w proszku
44,99

Najniższa cena:  62,99 zł -29%

Cena regularna:  62,99 zł -29%


SLEEP-ER – suplement na sen w proszku - SLEEP-ER
SLEEP-ER – suplement na sen w proszku
73,99
Spalacz tłuszczu CLENBUREXIN w kapsułkach - CLENBUREXIN 90 kaps. no bg
Spalacz tłuszczu CLENBUREXIN w kapsułkach
59,99
TESTOXX – ziołowy booster testosteronu - TESTOXX 2
TESTOXX – ziołowy booster testosteronu
59,99